Pád systému při startu WU CUDA

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Leto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 68
Registrován: úte 02 čer, 2009 18:00
ID CNT statistics: 19477

Pád systému při startu WU CUDA

#1 Příspěvek od Leto »

Ahojte, už jsem se o mém problému okrajově zmínil tady, ale nyní už mě začíná opravdu štvát (dnes jsem už 3x natvrdo odpálil notebook, a to ještě nic není).
V čem je můj problém. Před nedávnem (9. 11.), jsem se rozhodl zkusit svoji účast na tomto projektu. Zpočátku šlo vše bez problémů, pokud nepočítám problémy s drivery, které postihují všechny majitele stejné GK jako mám já=nVidia 9650M GT (nV totiž nebyla schopna pro tuto GK vydat fungující drivery od verze cca 185, ani dodnes není ofic. řešení). Problém způsobuje PowerMizer, a proto musí být vypnut a GK tak jede stále na max. taktech (registry patch). Když si zadáte do google nějaké keywords, tak vám to najde spoustu topiců k tématu.
Ale zpět k tématu. Po čase, už ani přesně nevím kdy, tak 2-3 týdny zpět, se začal projevovat následující problém. Při spuštění jednotky celý PC kompletně zamrzne, ještě chvíli jde pohybovat myší, ale ta také přestane jet a to je konec. Jedu na ext. monitoru a po otevření notebooku se interní displej nerozjede. Podle postupně snižujících se otáček větráku poznám, že se ani nic nepočítá. Následuje tvrdý restart. Po znovuspuštění BM se jednotka začne normálně počítat (dnes mi chodila kupodivu hned Chybu při výpočtu). Stává se to jenom u některých jednotek, i když dle mého názoru záleží na situaci. Stalo se mi, že padla jednotka, kterou jsem začal počítat, pak jsem ji třeba někde uprostřed výpočtů pauznul a třeba za hodinu ji spustil znovu a v té chvíli konec, zamrzl systém. Drivery používám 195.xx, abych mohl vůbec Collatz (190+) počítat (menší než 195ky jsou pro moji GK jen 186.81 a níže).
Dnes jsem navíc vypozoroval následující. Jedu BOINC naplno (2WCG+Collatz). Spustil jsem jednu aplikaci (ukázková aplikace-programování) založenou na bázi WPF (tedy místo CPU používá více GPU). Aplikace v sobě měla zakomponované přehrávání ukázkového videa a po stisknutí play tlačítka následoval to samé zatuhnutí systému.
U žádného jiného GPU projektu se mi zatuhnutí systému nikdy nestalo (GPUGrid, Seti, PG). Další pády systému s WPF aplikací a zmíněnými projekty jsem už dnes raději netestoval.
Moje konfigurace: W7 64-bit, nV 9650M GT (1024MB DDR2), FW 195.81, T9600 @ 2,8 GHz, externí monitor mám zapojen přes HDMI.
Snažil jsem se napsat všechny eventuality, které by vás mohly zajímat.
PS: Chápu, že řešení by mohlo být "Nepočítej Collatz", ale to by mi zůstalo jenom Seti, při GPUGridu se mi systém seká a při PG je téměř nepoužitelný. Už jsem začal velmi reálně zvažovat full přechod na Linux, ale jelikož mám dost Win aplikací, tak s tím mám dost problém.
Děkuji za pomoc.

Leto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 68
Registrován: úte 02 čer, 2009 18:00
ID CNT statistics: 19477

Re: Pád systému při startu WU CUDA

#2 Příspěvek od Leto »

Tak jsem zkusil otestovat i další projekty. Bohužel se objevily stejné problémy na Seti a také na PG (takže sem musel odpálit PC v průběhu turnaje). Takže si myslím, že to dělají drivery anebo BM. Divné je, že zpočátku počítání Collatz ten problém nebyl vůbec. Tak jestli to není nějakým updatem BM. V té době jsem měl myslím 6.10.13. Tak až skončí PG, tak to testnu. Když to nevyjde, tak budu muset oželit Collatz a vrátit se na nějakou nižší verzi driverů.

david9091
Příspěvky: 1
Registrován: pát 28 zář, 2012 11:28
rok narození: 03 čer 1992

Re: Pád systému při startu WU CUDA

#3 Příspěvek od david9091 »

Tak jestli to není nějakým updatem BM. V té době jsem měl myslím 6.10.13. Tak až skončí PG, tak to testnu. Když to nevyjde, tak budu muset oželit Collatz a vrátit se na nějakou nižší verzi driverů. 45kk
"DaviD"

Odpovědět

Zpět na „Collatz Conjecture“