výzkum COVID 19 na Rosettě

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#21 Příspěvek od Dzordzik »

Mě v tomto čase jakékoli soutěžení, tím spíš na projektu, které nepočítá BIO, příjde úplně uhozené.

Když si proti sobě postavím přínos v tom, že se za cenu propálené elektřiny objeví pár prvočísel a oproti tomu postavím šanci, že se nějak výrazněji pohne s výzkumem, který povede k rychlejšímu nalezení léku, který trápí už celý svět a navíc je před námi časovaná bomba v tom, že se masově rozšíří do zemí, kde nemají ve zvyku se ani po provedení vyměšování omýt, protože ani nemají čím ...

Uvědomte si, že i velmoc jako je USA tohle dramaticky postihlo a ještě postihne, celý svět spadne do ekonomické propasti, bude se masově propouštět ... A to jenom proto, že se tento problém brutálně podcenil.

Nějak mi ty provočísla připadají čím dál méně aktuální (nezaměňovat se zbytečné) řešit. Chápu, že je to z matematického hlediska zajímavé a že bez matematiky by spousta věcí na světě nebyla, ale tak jak se mění situace kolem nás, mění se i priority výzkumu. Ne nadarmo i USA psokytly svoje nejsilnější počítače pro výzkum BIO. V téhle situaci tady soutěžit o tom kdo spočítá víc jednotek a najde víc provočísel mi příjde mírně řečeno dětinské a nějaký žebříček na PG při soutěžení mezi teamy ... Dost se divím, že komunita kolem BOINC se nespojila, nepotlačila soutěže v jiných projektech, které jenom odvádí výkon jinam, než je nyní nejvíc potřeba a nevyužila téhle situace k tomu, aby masově nabrala další členy a vykašlala se na další projekty a masově se nepustila do výpočtů kolem COVID. Až tohle jednou opadne, zbyla by velká základně lidí, kteří by se k počítání normálně asi ani nepřidali a ty třeba zaujmou i jiné projekty, třeba právě to PG.

Nechci aby to znělo jako nějaké rýpání do kohokoli, píšu to zcela obecně a jako námět k zamyšlení. Jako pilot, i když mi nikdo létat nezakázal, taky držím basu a nikdo z nás nikam nelétá, i když mě svrbí prsty. Je mi jasné, že neinformované stádo by toho jednak v situaci, která se bude nejméně hodit, ráda využila proti nám a jednak mi to příjde OK, když i piloti dají hromadně najevo vůli pomoci. Např. přes 300 pilotů se nabídlo, že bude napříč ČR zdarma rozvážet pomůcky a ochranné prostředky, protože to je násobně rychlejší, než to vozit po cestách.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#22 Příspěvek od RoKro »

V zásadě s tebou souhlasím, přesto se PG turnaje zúčastním.
Já bych to totiž zas tak moc nehrotil. Všeho s mírou. Brzké nalezení léku nebo léků pomáhajících proti tomuhle viru nestojí a nepadá s tím, jestli naše DC komunita aktuálně počítá bio projekty víc, nebo trochu míň. Tipuji, že výsledky dodané námi počítanými projekty jsou jen malým zlomkem toho, co se v téhle oblasti celkově napočítá. Ty farmaceutické společnosti nečekají, až z nás něco vypadne, určitě mají svoje velmi výkonná výpočetní centra, kde provádějí svoje simulace a svoje výpočty (jo, já vím, že FaH je teď něco jako nejvýkonnější počítač na světě). A budou to výpočty zaměřené zrovna tím konkrétním směrem, kterým ta která firma směřuje. My na FaH a Rose počítáme spíš nějaké obecnější věci a nějaké studentské projekty, které možná někdo někdy reálně využije. Doufám. Není to o odpočítávání vteřin do výbuchu, který může být odvrácen jen za cenu každého dostupného jádra domácího pc zapojeného do bio DC. Já vím, že každé i malé přispění je potřeba, proto mi tady jedou dvě RTX na FaH.
Pár set lidí z celé komunity bude tři dny na CPU počítat čísílka. No a co? A za rok bude někde nějaké povolení na testování potenciálního léku ležet někomu v nějakém úřadu týden na stole a čekat, než se ten frajer vrátí z dovolené.
Snad to nebude pochopeno jako hejt na Dzordzika. Jo, je to hodně blbá situace, neměla by se zlehčovat, ale ani bychom neměli hysterčit. Není to jen blbá chřipčička, ale není to černý mor. Tak ať vám dobře tiká křemík a ať každého uspokojuje to, co právě počítá.
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#23 Příspěvek od Dzordzik »

Neboj, ani já to jako hejt neberu a v zásadě ti rozumím jak to myslíš. Každý ať počítá co je mu libo, jeno je potřeba si uvědomit, že stejně jako u PG, na slibného kandidáta můžeš narazit v jakékoli jednotce. Stejně jako ty na prvočíslo. Klidně se může stát, že tu jednotku spočítá někdo na už dávno odloženém Androidu, protože tohle není závod o to kdo bude u té jednotky první. Jde o to aby ty jednotky byly spočítané jako celek co nejdříve. Vlastně je to taková obdoba PG Sievingu. A o tom jak moc BOINC pomáhá výzkumu už napsalo několik teamů a veřejně za to poděkovalo.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Wojtkingson
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 bře, 2020 12:04

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#24 Příspěvek od Wojtkingson »

Rosetta podporuje android? Já to nějak zbežně zkoušel a až WCG mi dalo nějaký tasky na android zařízení

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#25 Příspěvek od Dzordzik »

Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

oskar1947
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 102
Registrován: úte 22 bře, 2016 21:44
rok narození: 09 bře 1947
ID CNT statistics: 21323

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#26 Příspěvek od oskar1947 »

Rosettu pocitam ale dava jednotky nepravidelne vcera zadne jeste ze jsem mel zasocu ale v noci se me dopocitala tak mam nahradni wcg tan je take bio a opocita hodne rakovinu ta je take potreba tak take na 3 dny odskocim na sofii a potom na rosettu

fobius
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 120
Registrován: ned 22 zář, 2019 22:04
ID CNT statistics: 13826
Bydliště: Praha - Kamenice

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#27 Příspěvek od fobius »

Nevim kam tak to hodim sem, u PG už víme, že je dobré brzdit počet jader třeba na 50% s HT. Ale jak je to nejlepší pro rossetu a WCG, vždycky jsem to hulil na 100% vláken. Je to nejvíc efektivní? Zatím ryzen 2700x. díky

Wojtkingson
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 bře, 2020 12:04

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#28 Příspěvek od Wojtkingson »

Ono otázka jak u tohoto udělat nějakou metriku, protože všechny tasky jsou většinou jiný, je za ně jinej kredit, takže otázka oproti čemu to vlastně optimalizovat, na čem to testovat.

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#29 Příspěvek od Honza1616 »

Jo sem to opravdu nepatří 45hh ale co už, třeba nás někdo přesune do Statistik nebo Softwaru... 33aaa
na WCG je to jednoznačné.... počítat na všech dostupných vláknech se zapnutým HT, tedy pokud máte 6c/12t tak počítat 12 úkolů, pokud máte 8c/16t, tak počítat 16 úkolů... máte tam na učtu statistiky, jednoduché sloupcové grafy,
když zapnete HT a zapojíte další úkoly tak uvidíte dvojnásobný, nebo skoro dvojnásobný nárůst
jak je to na Rosette vám neřeknu, dlouho jsem ji nepočítal
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

JanLiberda
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 7
Registrován: ned 29 bře, 2020 13:35
rok narození: 02 črc 1986

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#30 Příspěvek od JanLiberda »

Na 3960x (24c / 48t) počítám na 40 vláken když jsem u PC a dělám něco nenáročného nebo hraji hry a na 46 když to mám puštěné jen na rosettu.
Pokud je jediná metrika pro vyhodnocení množství kreditu, tak je to asi ok, protože ten počítač je momentálně na 14. pozici v top host.

https://boinc.bakerlab.org/rosetta/top_hosts.php (nick Honza)

Abby

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#31 Příspěvek od Abby »

Dadu from Silesia píše: pon 30 bře, 2020 16:47 Používáš hybernaci? Pokud vím tak tahle funkce ukládá obsah ramky na HDD při přechodu do spánku, takže pokud v Boinc nastavíš - Ponechat úkoly nevyužívajícá GPU v paměti, když jsou výpočty pozastaveny.
Tak by teoreticky nemělo dojít k přerušení výpočtů a ráno by se zase rozjeli.
Já používám spíš uspání, hibernaci jen když má být PC vypnuté déle jak cca dva dny. Vzhledem k tomu, že PC je na UPS tak ani výpadek proudu neznamená problém.

Abby

Re: výzkum COVID 19 na Rosettě

#32 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše: stř 01 dub, 2020 09:12 Mě v tomto čase jakékoli soutěžení, tím spíš na projektu, které nepočítá BIO, příjde úplně uhozené.

Když si proti sobě postavím přínos v tom, že se za cenu propálené elektřiny objeví pár prvočísel a oproti tomu postavím šanci, že se nějak výrazněji pohne s výzkumem, který povede k rychlejšímu nalezení léku, který trápí už celý svět a navíc je před námi časovaná bomba v tom, že se masově rozšíří do zemí, kde nemají ve zvyku se ani po provedení vyměšování omýt, protože ani nemají čím ...

Uvědomte si, že i velmoc jako je USA tohle dramaticky postihlo a ještě postihne, celý svět spadne do ekonomické propasti, bude se masově propouštět ... A to jenom proto, že se tento problém brutálně podcenil.

Nějak mi ty provočísla připadají čím dál méně aktuální (nezaměňovat se zbytečné) řešit. Chápu, že je to z matematického hlediska zajímavé a že bez matematiky by spousta věcí na světě nebyla, ale tak jak se mění situace kolem nás, mění se i priority výzkumu. Ne nadarmo i USA psokytly svoje nejsilnější počítače pro výzkum BIO. V téhle situaci tady soutěžit o tom kdo spočítá víc jednotek a najde víc provočísel mi příjde mírně řečeno dětinské a nějaký žebříček na PG při soutěžení mezi teamy ... Dost se divím, že komunita kolem BOINC se nespojila, nepotlačila soutěže v jiných projektech, které jenom odvádí výkon jinam, než je nyní nejvíc potřeba a nevyužila téhle situace k tomu, aby masově nabrala další členy a vykašlala se na další projekty a masově se nepustila do výpočtů kolem COVID. Až tohle jednou opadne, zbyla by velká základně lidí, kteří by se k počítání normálně asi ani nepřidali a ty třeba zaujmou i jiné projekty, třeba právě to PG.

Nechci aby to znělo jako nějaké rýpání do kohokoli, píšu to zcela obecně a jako námět k zamyšlení. Jako pilot, i když mi nikdo létat nezakázal, taky držím basu a nikdo z nás nikam nelétá, i když mě svrbí prsty. Je mi jasné, že neinformované stádo by toho jednak v situaci, která se bude nejméně hodit, ráda využila proti nám a jednak mi to příjde OK, když i piloti dají hromadně najevo vůli pomoci. Např. přes 300 pilotů se nabídlo, že bude napříč ČR zdarma rozvážet pomůcky a ochranné prostředky, protože to je násobně rychlejší, než to vozit po cestách.
Tesat do kamene, pod tohle se podepíšu taky, naprostý a jednoznačný souhlas.

Odpovědět

Zpět na „Rosetta@Home“