Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam.cz

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#61 Příspěvek od KPX »

Já myslím že i ty další kategorie budou potřebné. Například řada aplikací má 64bit verzi jen pro Linux...
Obrázek

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#62 Příspěvek od Zelvuska »

KPX píše:Já myslím že i ty další kategorie budou potřebné. Například řada aplikací má 64bit verzi jen pro Linux...
Jsem také pro...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#63 Příspěvek od forest »

Nejlepší by bylo asi mít několik kolonek pod sebou a dle toho co si člověk zaškrtá, by se mu vygeneroval seznam podporovaných úprojektů. Nevím zda něco takového jde nějak udělat, ale myslím něco jako je třídění dat v excelu, tedy vybrat jen projekty windows=>32-bit=>CPU, nebo třeba Linux=>64-bit=>GPU ATI.

Každopádně to bude hrozná fuška, ke všem projektům tyto data doplnit a zprovoznit to vyhledávání.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#64 Příspěvek od Honza »

forest píše:Každopádně to bude hrozná fuška, ke všem projektům tyto data doplnit a zprovoznit to vyhledávání.
A především stále aktualizovat.

Ve své tabulce rozlišuji, zda-li je 64-bit pro Win, Linux nebo MacOS (ale zase neberu v potaz exotiku jako FreeBSD, Solaris nebo PS3). Stejně tak rozlišuji, jestli je CUDA nebo ATI pro Win nebo Linux (pro MacOS zatím ne).
Řada aplikací má pouze fake 64-bit, pouze přejmenovanou binárku, aby si s tím poradil scheduler.

foreste, to je dobrý nápad. Pouze jsi asi nemyslel třídění, ale filtrování a-lá Excel.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#65 Příspěvek od vkliber »

Součástí přehledu bude Filtrování/Třídění podle jednotlivých kategorií (ukaž aplikace jen pro Linux, jen pro CUDA, ... atd bez ohledu na ostatní kategorie).
Zároveň bude obsahovat něco jako wizard, kde si navolíš svoji PC sestavu : např. mám Linux, 64-bit, Nvidii ... ukaž mi projekty (aplikace) které mi na tom poběží ...
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#66 Příspěvek od forest »

vkliber píše: Zároveň bude obsahovat něco jako wizard, kde si navolíš svoji PC sestavu : např. mám Linux, 64-bit, Nvidii ... ukaž mi projekty (aplikace) které mi na tom poběží ...
Tak něco takového jsem přesně myslel :smt045

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#67 Příspěvek od vkliber »

vkliber píše:Jak jsem se již někde zmínil, připravuji na stránkách Projekty členění podle dostupnosti aplikací jednotlivých projektů na jednotlivé OS a HW...
Práce se chýlí ke konci, kód a design mám téměř hotový a posbírané data o aplikacích skoro ze všech dostupných projektů taky. Wizard nebude, ale bude něco lepšího ... klikačka ... nechte se překvapit :idea: .
Zkusím otestovat na dostupných prohlížečích a předpokládám, že do konce týdne to zveřejním.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#68 Příspěvek od hanbanaroda »

Zdravím! Vzhledem k budoucím úpravám webu bych se zavčasu rád vyjádřil k několika detailům, které jakožto v některých ohledech příšerný puntičkář nemůžu nechat být:) Takže:

Nebylo by lepší přesunout projekt CPDN z multiprojektů do kategorie "Země"? Přece jenom má projekt dost konkrétní zaměření a to právě na Zemi.

SETI by se také mohl přesunout, a to do kategorie "Astorfyzika". Když už tam máte jako ikonku létající talíř 45hh Řekl bych, že lidé budou SETI hledat právě zde, A případně kategorii přejmenovat jednoduše na "Astronomie".

Projekt DNETC má takový zvláštní popis, musel jsem se dívat jinam, abych zjistil, o co se jedná. Projekt je zaměřen (pokud si dobře vzpomínám a nemýlím se 45cc ) primárně na prolomení nějakého kódu, který je dnes považován za neprolomitelný - jasná kryptografie (sice pomocí Golombova pravítka, ale to se z distributed.net přesunulo do yoyo).

Mohla by se vytvořit speciální kategorie "Fyzika", kam by se zařadily projekty QMC a Magnetism. První je o kvantové chemii (potažmo fyzice 45ff ), v kategorii biologie mi moc nesedí, a druhý se vzhledem k čistě teoreticky zaměřenému výzkumu nehodí do nových technologií. Do této kategorie by se dal zařadit i projekt LHC, opět vzhledem k primárně teoretickému zaměření projektu.

Clean Energy Project byl přesunut pod WCG a odkaz zde je nejspíš zbytečný. Nebo není, ale to by musely být takto zvlášť zařazeny také další podobné projekty např. pod IBERCIVICS apod.

Projekt Cels@Home (old) byl již ukončen, HashClash nevykazuje aktivitu už víc jak 3 roky, TMRL DRTG je na tom podobně, DECS nejspíš zdárně ukončil činnost, o Intelligence Realm máte přímo v popise napsáno "Zastavený", Edges Bridge Production zmizel úplně, u Cels@Home [Second] Test je také napsáno "Zastavený" a RamseyTest byl ukončen. Takže všechny je pěkně přesunout do Zastavených 45cc

A ještě jedna připomínka: Projekt Leiden Classical by se dal přesunout do Multiprojektů, přece jenom si tam "každý může zkoušet co chce" 45ff

Tak snad nebudu až příliš dotěrný, ale takto nějak bych si to představoval já 33aaa

EDIT:Aha, už jsem pochopil (po půl roce :roll: ) smysl názvu "Multiprojekty". Mělo to být asi myšleno jako projekty mající pod svými řídly několik jiných projektů. Já jsem to (nejspíš nebudu sám) chápal jako projekty, pracující ve více oborech lidské činnosti, proto jsem je ve svých "připomínkách" dával tam, kam jsem je dával. Ale i tak si myslím, že by bylo lepší nechat v multiprojektech nechat jen ty, které se zaměřují na více věcí zároveň. Třeba takový Einstein s jeho S5 a Arecibo by se jinak měl do multiprojektů řadit taky. Což mi připomíná: Projekt Primegrid by se mohl přeřadit do kryptografie :smt083
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#69 Příspěvek od forest »

Vesměs souhlasím s navrhovanými vyřazenými projekty.
Otázka multiprojektů je složitější. V podstatě ale můžeme přímo zařadit do kategorií takové multiprojekty, které se zabývají jen jedním oborem.
Astrofyziku bych nechal jak je, už i vzhledem k naší propagaci na astro.cz v tomto složení.
QMC je si myslím čistá biologie, četl jsi ten článek o projektu co máme na webu?

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#70 Příspěvek od krahulik »

Take DNETC povazuji za "sifrologii" viz http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 282#p33282 :smt045
K CEP souhlas.
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#71 Příspěvek od hanbanaroda »

forest píše:Vesměs souhlasím s navrhovanými vyřazenými projekty.
Otázka multiprojektů je složitější. V podstatě ale můžeme přímo zařadit do kategorií takové multiprojekty, které se zabývají jen jedním oborem.
Astrofyziku bych nechal jak je, už i vzhledem k naší propagaci na astro.cz v tomto složení.
QMC je si myslím čistá biologie, četl jsi ten článek o projektu co máme na webu?
QMC:jo, z toho podrobnějšího popisu je už jasné, že projekt zabývá biochemií (na kvantové úrovni). Z toho "stručného" to není moc znát. Do té astrofyziky teda už taky šahat nebudu, když to změnit nemůžete. I když by tam to SETI mohlo patřit mnohem víc, ze začátku jsem si dokonce myslel, že CNT se SETI nemá co do činění, protože jsem ho v astrofyzice nenašel 45ff
Teď k těm multiprojektům: Opravdu je CPDN "multiprojekt"? Všechny jeho aplikace se týkají modelování počasí na Zemi, jsou v nich opravdu pouze minimální rozdíly (způsob počítání s oceány, délka předpovědí apod.). Navíc to nevypadá, že by měl projekt zamířit jakýmkoliv jiným směrem. Vemte si, že nový uživatel (dejme tomu nějaký "zelený mozek" :P) přijde a bude chtít nějak ovlivnit znalosti o globálním oteplování nebo se věnovat globálnímu klimatu. Když se podívá do projektů, najde kategorii "Země" a najde tam QCN. To ho nejspíš nezaujme, takže se buď bude věnovat nějakému jinému projektu a po několika měsících se třeba začne prohrabávat projekt podrobněji a CPDN najde, nebo prostě nebude DC počítat. Nováčkovi bude jedno, zda se jedná o multiprojekt, či ne, jemu jde o zaměření projektu.
A dál: jestliže CPDN patří do multiprojektů, pak Einstein nemá v astrofyzice co dělat. Má celkem 4 aplikace (Global Correlations S5 search #1, Global Correlations S5 Engineering, Hierarchical S5 all-sky GW search #6, Arecibo Binary Pulsar Search (STSP)) a také si můžete zvolit, jestli chcete STSP počítat, nebo ne. Navíc se STSP liší od ostatních mnohem víc, než jednotlivé podprojekty CPDN. CPDN, SETI a Prime Grid má úzce specifikované zaměřnení právě do těch několika kategorií, co už zde jsou vytvořeny.

PS:zezačátku jsem byl zklamaný, že neexistuje žádná kategorie "fyzika", až později mi došlo, že fyzikální projekty jsou v "nových technologiích".
Obrázek

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#72 Příspěvek od KPX »

CPDN bych taky nenazýval multiprojektem. To, co se počítá, jsou různé modely v rámci jednoho projektu. A to co dělali s BBC, to byla odnož CPDN udělaná pro marketingové účely, ale pořád v rámci jednoho projektu. Klasické multiprojekty, jako WCG, Yoyo, Primegrid, mají pod jednou střechou nesouvisející projekty, často od různých autorů či zadavatelů.
Obrázek

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#73 Příspěvek od NoTHX »

Multiprojekty asi opravdu definovat jako "projekt zaštiťující více, navzájem nesouvisejících projektů", tedy asi hlavně WCG. Seti nebo Einstein určitě ne, PG mi přijde jako jasná matematika 33aaa .

Jinak bych se také přimlouval k většímu pročištění mrtvolek. Podle mne, pokud více jak za půl roku není žádná práce, projekt bych s klidným srdcem přesunul do (po)zastavených, ať to nemate nováčky, pro které je ta stránka asi především určena :) Přinejhorším se projekt vrátí zase po letech zpět, jako Superlink nebo Orbit.

PS: Zde by to chtělo trochu srovnat ty sloupce a třeba těm zastaveným rezervovat čtvrtý sloupec (nebo prostě ten na kraji :) )

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#74 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Já osobně bych spojil kategorie Matematika a Kryptografie, protože to dost uzce souvisí a někdy je i docela problém říct kam to patří.
Třeba v PG je vše značeno jako Kryptografie, protože se prvočísla používaj v šifrování, ale prvočísla jsou důležitá i čistě matematicky a třeba cílem podprojektů Seventeen or Bust, Prime Sierpinski Problem a Riesel Problem není najít nějaká prvočísla, ale cílem je dokázat nějakou matematickou teorii nalezenim určitých prvočísel, tedy jde čistě o matematiku a jako "vedlejší produkt" se mohou nalezená prvočísla použít v šifrování :!:

Pokud bych hledal projekt na hledání prvočísel, tak jako první koukám do matematiky a tak by to chtělo brát a udělat to přehlednější pro nováčky.

P.S.: vkliber mohu se zeptat jak dalece je v tvém seznamu projití těch popisů u PG (chápu že toho máš hodně, ale 2 měsíce mi přijde už docela dost, tak aby to nezapadlo) 33aaa
http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 493#p33493
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#75 Příspěvek od vkliber »

Chlapi dík za náměty k přemýšlení, jen jsem to prolítl a budu se tomu věnovat později, teď toho mám fakt hodně.
Pomohlo by mi kdyby jste mi to donesli na stříbrném talíři : chceme aby to bylo přesně tak a tak ... a pak to mám za chvilku hotové. Takhle musím zapojit mozek 45cc a popřemýšlet která z těch variant je nejoptimálnější.

JardaPichSvetla : jojo, hlava děravá :roll: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#76 Příspěvek od nenym »

Můj názor:
1. Sloučit Matematiku a Kryptografii, mnohdy nelze rozlišit, koneckonců kryptografie je téměř čistá matematika
2. Převody z multiprojektů
- Seti do Astrofyziky
- CPDN do Země
- PG do Matematiky/Kryptografie
3. Leiden asi do Multiprojektů
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#77 Příspěvek od forest »

Ach jo, víte co to vše bude znamenat na fóru? :smt119
Přehodit to na stránkách s projekty je věc jedna (a asi ta jednodušší), ale na fóru to bude zase hezky na bednu 33aaa

fake
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 282
Registrován: čtv 07 čer, 2007 08:52
ID CNT statistics: 55

Re: Nedostatky ve funkčnosti fóra

#78 Příspěvek od fake »

Na strance http://projekty.czechnationalteam.cz/in ... akce=pid17 se spatne nacita stav projektu - pise to 0 jednotek pro odeslani ale neni to pravda.
Naposledy upravil(a) petnek dne sob 11 zář, 2010 21:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přesunuto a upraveno

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#79 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Ono tam podobných malých nedostatků bude víc, třeba u GPUGRID se ukazujou hodnoty jen pro acemdbeta, ale ty co se zpracovávaj jsou acemd2 jak je vidět po najetí na status co je na stránkách projektu. 45cc
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#80 Příspěvek od vkliber »

fake + JardaPichSvetla : vím o tom, zatím nevím co s tím (moc se mi do nějakého extra programování nechce), problém je na straně serveru, kdy projekt špatně exportuje xml ... z obsahu není zřejmé co je co.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“