Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam.cz

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#21 Příspěvek od forest »

Skvělé, opravdu to funguje :smt038

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#22 Příspěvek od nenym »

forest píše:V podstatě mě napadly tři řešení jak to udělat s projekty, které mají pod sebou několik podprojektů.
Diskuze:

Obecně: v podstatě jde o tvorbu (to není tak hrozné) a údržbu obsahově stejných informací na dvou místech – fórum a subdoména projekty. Lze to nějak propojit, provázat nebo se to musí udržovat každé samostatně?
Pokud obsah nelze propojit a údržba téhož se musí dělat na dvou místech, tak doporučuji stejné členění jako na fóru.
Nabízí se otázka, zda je nutné mít stejné informace na dvou místech.

Z uživatelského hlediska počtáře - začátečníka či náhodného brouzdala je patrně nepříliš podstatné, zda jde o projekt nebo multiprojekt. Takže bych se klonil k jedné úrovni popisu projektů. Pokud projekt má podprojkety zcela rozdílně zaměřené (yoyo), tak jejich podrobný popis uvést v nižší úrovni. Pokud má projekt obdobně zaměřené podprojekty (CPDN), tak bych to vůbec další úrovní neřešil, pouze jejich vyjmenováním. Jsem si vědom toho, že to není systematicky čisté a má to mnohé zápory, zejména pro ty, kteří se zajímají podrobněji. Ti jsou však již chyceni, chroustají a informace si vždy najdou.

off topic: Abych pravdu řekl, já jsem většinu informací (o slabých a nepopulárních projektech) posbíral z webů projektů a pak jsem s údivem zjistil, že jsou i na webu CNT. Takže doporučuji maximum informaci na minimum kliků. Web CNT touto cestou zdatně kráčí.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#23 Příspěvek od forest »

Každopádně to chce udělat jednotně. Problém je v tom, že většina multiprojektů se nezabývá jen jedním vědním oborem a tak opravdu nevím, jak tohle v rámci přehledu na webu a fóra vyřešit.
Příjde mně logičtější mít to zdublované, tedy mít v seznamu v daných kategoriích samotné podprojekty a u nich odkaz na mateřský multiprojekt a v sekci s multiprojekty u každého přehled a odkazy na jednotlivé projekty. Tím by se vyřešilo to, že každý podprojekt bude mít svou sekci s informacemi a diskusí oddělenou a bude to tak mnohem přehlednější, než když bude v jedné sekci 8 témat o aplikacích, 8 témat o tom co je v kterém podprojektu nového, 8 témat o zkušenostech z výpočtů a další třeba o výsledcích atd.

Zatím to v tomto smyslu třídím a reorganizuji v rámci rekonstrukce na fóru, takže se můžete podívat jak to vypadá, ale není problém to nahrnout vše do jedné sekce, když bude takové finální rozhodnutí. To už nezabere moc času, když v každém podprojektu bude pořádek.

Chtělo by to více názorů a návrhů. Je to poměrně rozsáhlý problém a je třeba to nějak rozhodnout pro současnost i budoucnost, abysme s vkliberem nedělali zbytečnou práci a bylo to opravdu všude jednotné.
nenym píše: off topic: Abych pravdu řekl, já jsem většinu informací (o slabých a nepopulárních projektech) posbíral z webů projektů a pak jsem s údivem zjistil, že jsou i na webu CNT. Takže doporučuji maximum informaci na minimum kliků. Web CNT touto cestou zdatně kráčí.
Díky moc za toto vyjádření. Jsem moc rád že alespoň někdo tu dlouhodobou práci na reorganizaci shledává jako správný směr vývoje našeho webu. Souhlasím s tím, že stálí členové si ty informace dohledají, ale pro nováčky je potřeba vše udělat co nejvíce přehledné, protože jinak se v té spoustě projektů a informací nevyznají a může je to odradit, což by byla velká škoda.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#24 Příspěvek od forest »

Když už jsme u toho, nahodím další prozatím nejednotnou věc v uspořádání projektů, na kterou bych chtěl slyšet názor alespoň několika lidí. Mají být v sekci Testovací projekty zahrnuty testovací projekty jiných projektů, jako třeba Pirates=>Einstein, RALPH=>Rosetta, Seti@home Beta=>Seti@home......., nebo mají být zařazeny v sekci podle oboru kterým se zabývají, i když kromě testování nových aplikací pro mateřský projekt, žádný přínos pro daný vědní obor nemají?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#25 Příspěvek od vkliber »

Tohle jsme foreste už probírali jinde, nakonec jsem přijal tvé argumenty za své a jsem připraven vyšoupnput testovací projekty s oborových kategorií do kategorie "Testovací".
Ale taky jsem zvědavý na názor ostatních.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#26 Příspěvek od Mithrilx »

Já bych to takhle nedělal. Podle mě je potřeba rozdělovat Testovací projekty, které přímo testují BOINC a které testují aplikace jednotlivých projektů. To jsou dvě rozdílné věci. Takže si myslím, že by testovací aplikace projektů měla zůstat pod těmito projekty a v sekci Testovací projekty by měli být pouze projekty, pro které je testování hlavním cílem.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#27 Příspěvek od forest »

Mithrilx píše: Testovací projekty by měli být pouze projekty, pro které je testování hlavním cílem.
A jaký jiný cíl než testování mají ABC@Home - Beta, AlmereGrid Test, Cels@Home Test Project, (CPDN) - Beta, nanotest - IBERCIVIS, Pirates@Home, RALPH@Home, Seti@Home - Beta?
Když je vyřadíš, tak v sekci zůstanou 2 projekty a bude postrádat smysl. To už se pak mohou rovnou přesunout jen do sekce Ostatní. Naopak v sekcích se skutečnými vědeckými projekty se budou plést i tyto čistě jen testovací projekty.

Pokus se více rozepsat, proč si myslíš že by tyto testovací projekty měly být v sekcích s konkrétním vědeckým zaměřením, i když nic kromě testů nedělají.

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#28 Příspěvek od Mithrilx »

Tvoje vyjmenované podprojekty jsou sice testovací, ale patří pod projekt, jehož hlavní zaměření je jiné. Pomáhá jen a pouze k testování aplikací tohoto projektu. Ale jiné projekty, jako XtremeLab, Boinc alpha test a možná VTU, jsou čistě testovací projekty, jejichž hlavním cílem je testovat samotný systém. Proto si myslím, že by projekty jako Cels@Home Test Project, (CPDN) - Beta, Seti@Home - Beta, měli zůstat u svých mateřských projektů a ne je dávat do sekce Testovací projekty jako samostatné projekty.
Teď je ovšem problém co s nimi. Osobně bych je spojil s jejich mateřským projektem. Do informací o seti@home bych přidal i informace o seti@home beta, kde bych zdůraznil, že je to testovací aplikace.
Přijde mi vysoce nepravděpodobné, že někdo, kdo nepočítá klasický Seti, se zapojí do testovací aplikace.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#29 Příspěvek od nenym »

Mithrilx píše:Přijde mi vysoce nepravděpodobné, že někdo, kdo nepočítá klasický Seti, se zapojí do testovací aplikace.
Přesně toto jsem udělal na Seti Beta, CPDN Beta, RALPHU a Pirates kvůli bodům do Formule CNT a Boinc WorldCup, nicméně až po důkladném přečtení fóra a pokynů co a proč dělat a jaké reporty podávat - pokud je ovšem požadují.

Z pohledu začátečníka bych se klonil k tomu, aby byly uvedeny v sekci testovacích projektů, protože lze předpokládat, že k testům se připojí až po tom, co se zorientuje v tom, o co kráčí. V hlavním projektu bych pouze uvedl, že má i testovací projekt s případným linkem na něj.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#30 Příspěvek od Mithrilx »

nenym píše: Přesně toto jsem udělal na Seti Beta, CPDN Beta, RALPHU a Pirates kvůli bodům do Formule CNT a Boinc WorldCup, nicméně až po důkladném přečtení fóra a pokynů co a proč dělat a jaké reporty podávat - pokud je ovšem požadují.
Jenže si to neudělal z důvodu, že chceš pomoci při vývoji aplikace, ale z důvodu bodů. Pokud se do něčeho takového zapojíš, tak si sám o tom už informace seženeš.
Ovšem to rozdělení projektů byl pouze můj názor, je to na forestovi, jak to zařídí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#31 Příspěvek od forest »

Mithrilx píše: Ovšem to rozdělení projektů byl pouze můj názor, je to na forestovi, jak to zařídí.
Právě že to nezáleží na mě, chtěl jsem znát co nejvíce názorů abychom se mohli rozhodnout dle převládajícího požadavku členů.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#32 Příspěvek od nenym »

Mithrilx píše:Jenže si to neudělal z důvodu, že chceš pomoci při vývoji aplikace, ale z důvodu bodů.
Prvotní popud jsou samozřejmě body, na testování mně bohatě stačí Alpha Test, kde každá verze BM přináší mnohá překvapení a docela se tím bavím a pravidelně reportuji. Když už ale počítám testovací projekt, tak problémy sleduji a nejsem pasivní cruncher. Takže výsledek možná obdobný, jak kdybych prvotně chtěl aplikaci pomoci.
A jsme u filozofické otázky - je důležitější záměr nebo výsledek? Již několik tisíc let nevyřešené dilema. Trochu z jiné stránky to ilustruje citát z dob, kdy ještě levice dělala levicovou politiku a pravice pravicovou. "Kdo není ve dvaceti levičák nemá srdce. Kdo je levičák i ve čtyřiceti nemá rozum" (Winston Churchill).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#33 Příspěvek od vkliber »

Trošku jsem zapracoval, koukněte na projekt Yoyo na jeho podprojekty ... je tam vidět kategorie a přímá linka na vlákno na fóru na podprojekt. Pokud to takto stačí a vyhovuje, dodělám do dalších projektů.
Samozřejmě že celý projekt přijde do kategorie "Multiprojekty".
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#34 Příspěvek od Zelvuska »

Takhle to vypadá hezky. Přijde mi to docela přehledné.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#35 Příspěvek od nenym »

Považuji to za velmi přehledné a poskytující více informací, než jsem si představoval. POTLESK.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#36 Příspěvek od MIZ »

Ale nahoře v odstavci "popis" je vlastně popsán ten podprojekt OGR, ne? Já yoyo počítám, ale zas moc jsem to nezkoumal, jen si myslím, že to je jen takový ten "wrapper", který sám o sobě nepočítá nic, jen řídí ty podprojekty. Opravte mě, pokud se pletu.
Vypadá to hezky.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#37 Příspěvek od forest »

Přesně jak píše MIZ, v základním popisu je zaměření OGR. U multiprojektu by to chtělo napsat ve všeobecném popisu spíše jen info že je možné si u něj zvolit výpočty několika podprojektů, že tato volba je v nastavení účtu a hlavně kdo za projektem stojí.
Ten popis podprojektů, odkaz na sekci na fóru a zobrazení dané kategorie už je v pořádku.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#38 Příspěvek od vkliber »

Zapracoval jsem další připomínky a novinky.

:arrow: Přidána kategorie "Multiprojekty" a zpřeházení projektů do správných kategorií (práce na tomto bude pokračovat ještě do konce týdne ...)

:arrow: Trochu jsem pozměnil chování bloku "Novinky na projektu" ... pokud jsou novinky nalezeny, tak vyskočí jenom hlavička. Skutečný obsah se dá zobrazit a schovat šipkou vpravo.

:arrow: Nový blok "Statistiky" (bude aktualizován 1x denně vždy těsně po půnoci) obsahuje 4 tabulky :
1) Stav týmu
- datum poslední změny statistik (většinou včerejší stav, u mrtvých projektů bude datum starší), počet lidí v týmu, výše kreditu a rac
- další řádky jsou změna za 1, 7 a 30 dní
2) Noví členové ... posledních 10 nováčků a jejich aktuální kredit a rac (možná změním na stav v době příchodu)
3) 10 nejlepších z týmu na daném projektu podle Kreditu
4) 10 nejlepších z týmu na daném projektu podle Rac

:arrow: ToDo ... přibude týmový graf pro projekt ... což bude velice snadná orientace nejen pro nováčky, jestli je projekt aktivní
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#39 Příspěvek od nenym »

Čím dál tím lépe. Dokonalý přehled na dva kliky. Navíc výborná pomůcka pro ladění RS v rámci formule CNT, není nutné se pracně prohrabávat jednotlivými projekty. POTLESK.

Dotaz na FreeHal: Jak v projektu, tak v týmovém podpisu jsou čísla měsíc stará (Total 137.931,80, RAC 3.514,79), ale ve statistikách na webu projektu jsou aktuální (Total 266,535.80, RAC 6,343.64). V čem je problém? Není aktualizován XML?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#40 Příspěvek od nenym »

Na CPDN je popis od Pirates.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“