Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam.cz

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Zpráva
Autor
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#41 Příspěvek od forest » pát 20 bře, 2009 05:04

CPDN je poslední z multiprojektů, který nám schází na fóru/webu rozdělit a popsat. Možná i proto jeho popis vkliber moc neřešil. Sice mně s tím popisem nikdo nepomohl (jak jsem marně doufal), ale už jsem snad dokázal dát základní data dohromady a dneska i tento projekt dokončím. Když k tomu bude mít pak někdo nějaké upřesnění, budu rád. Poté jistě i vkliber opraví ten popis na subdoméně a pomalu budeme na fóru s rekonstrukcí projektů hotoví. Bude scházet už jen několik samostatých projektů ze sekce Pozastavených a ukončených, což by nemělo zabrat už moc času a není to tak informačně důležité.

Myslím že nám to velice slušnou rychlostí pokračuje ke zdárnému cíli, tedy určitě rychleji než jsem čekal.

Každopárně díky za upozornění 33iii , chtělo by to více podrobných čitatelů, aby v tom nebyly žádné chyby.

Honza
57.8947368421 %
57.8947368421 %

#42 Příspěvek od Honza » pát 20 bře, 2009 08:04

Sorry, že jsem zatím neudělal aktuální popis modelů CPDN. Prostě nebyl čas, abych is v klidu alespoň na dvě hodiny sednul.
Jinak u Slabu a Sulphur cycle můžes odkázat na můj článek na webu. Ačkoli už je několik let starý (4 roky), základní Slab vs. Sulphur cycle tam je.
Coupled model a Spinup jsem diskutoval p5ed 3-4 lety, Seasonal Attribution Project, high-res atmosfericky model jsem popisoval před 3 lety.

Základní popis vlastních modelů a jejich odlišností by tam měl být.
Jednotlivé CPDN subprojekty (volitelné v preferences) vychází z těchto modelů a mají například odlišné obodí, ve kterém se simuluje. To je další vrstva designu CPDN a ta by zasloužila oprášit.

Pak je tam ještě hlubší vrstva. Například bylo nedávno distribuováno pár tisíc slab modelů. Ze samotného pohledu klimatického modelování už může jít o zastaralejší věc. Nicméně výsledky těchto slab modelů jsou použity na mnohem sofistikovanější záležitost než prostou analýzu výsledků. Jeden z vědátorů CPDN pracuje na metodě (resp. srovnání několika metod), které se zabývají mapováním vlivů parametrů modelů (tedy i jejich součinnosti) na jejich výsledky. Tedy místo počítání mnoha konkrétních modelů se na základě znalostí vlivu vstupních parametrů na jednotlivé modely predikují jejich výsledky v určitém rozsahu/kombinaci parametrů. Spočítání pár tisíc (relativně málo) slab modelů par slouží k testování těchto metod, jejich přesnosti, slabinám atd.
Zde mluvím o specifickém použití některých modelů k rozvoji pokročilých statistických metod, řekněme k takovému metamodelování. To v podstatě nezapadá do žádné škatulky v preferences počtáře, ale významně to obohacuje celý projekt, dále těží ze získaných dat a pomáhá pochopení k cyklu CPDN - kde se výsledky jednotlivých modelů či typů modelů dále používají jako vstupní parametry nových várek nebo typů modelů (viz spin-up a následně coupled modely) nebo nějakých dalších metod.

Ale takové typy informací by si zasloužily samostatný článek a nedá se to uceleně podat během 30 minut polední přestávky...

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od vkliber » pát 20 bře, 2009 08:35

nenym píše:Na CPDN je popis od Pirates.
Jj, chybička v DB se vloudila, díky 33iii . A jak psal forest CPDN a SETI jsou poslední z těch "velkých a hlavních" projektů, které ještě musím přeorganizovat (dnes to dokončím).

V každém případě sem (kdokoli) napiště jakoukoli připomínku k obsahu či funkčnosti, nebo ještě lépe přímo "Text" který obsah nějak obohatí, nebo linku na odborný článek na webu (česky i nečesky) která by určitým způsobem obohatila daný projekt.

EDIT : CPDN a SETI ... a zapoměl jsem na IBERCIVIS (ten taky chybí dodělat)
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#44 Příspěvek od forest » pát 20 bře, 2009 09:27

Honza píše:Sorry, že jsem zatím neudělal aktuální popis modelů CPDN. Prostě nebyl čas, abych is v klidu alespoň na dvě hodiny sednul.
Základní info jsem (snad správně) vydoloval z webu projektu, ale byla to fuška. Pokud budeš mít čas něco doplnit, nebo upozornit na nepřesnost, budu rád když to napíšeš rovnou ke konkrétnímu podprojektu. Už jsem všechny podprojekty založil a popsal, takže vkliber může dále s chutí pokračovat ve své činnosti 45cc

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#45 Příspěvek od forest » pát 20 bře, 2009 09:29

Chtěl by požádat o přejmenování projektu cpdn seasonal na jeho správný název Seasonal Attribution Project na subdoméně, ani jsem ho nemohl najít 45cc

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od vkliber » pát 20 bře, 2009 10:06

forest píše:Chtěl by požádat o přejmenování projektu cpdn seasonal na jeho správný název Seasonal Attribution Project na subdoméně, ani jsem ho nemohl najít 45cc
No to můžu, ale nejsem si jistý jestli to je správně. Když koukneš na svůj účet třeba tady také tam dole v seznamu projektů vidíš "cpdn seasonal".
Co s tím ?
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#47 Příspěvek od forest » pát 20 bře, 2009 10:15

Myslím že v tomhle by mělo být směrodatné co uvádí samotný projekt na svých stránkách. Na BOINCStats to mají taky tak, na Synergy taky a na BOINC Wiki rovněž.

Honza
57.8947368421 %
57.8947368421 %

#48 Příspěvek od Honza » pát 20 bře, 2009 10:26

slovo Project v Seasonal Attribution nemůžete chápat ve smyslu BOINC projekt...jestli správně odhaduji vaše myšlenkové pochody.
"Projekt" značí to, že jde o společné úsilí CPDN a WWF International, tedy projekt jako výzkumný design a metoda, ne BOINC projekt.

Jestli to uvádět "CPDN Seasonal" jakožto subprojekt CPDN (byť s vlastním webem) nebo Seasonal Attribution Project - na to nemám jasný názor.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od vkliber » pát 20 bře, 2009 12:23

Cpdn seasonal jsem přejmenoval na Seasonal Attribution (Seasonal Attribution Project).

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od vkliber » pát 20 bře, 2009 14:12

vkliber píše:...

2) Noví členové ... posledních 10 nováčků a jejich aktuální kredit a rac (možná změním na stav v době příchodu)
Navrhuji ponechat u zobrazených nováčků aktuální stav kreditu a rac. Zjistí se tak, jestli nováček počítá a kolik.
Pokud bude někdo chtít zjistit, kdo s jakým stavem do týmu přišel, klikne si na linku "Kdo a kdy přišel/odešel z našeho týmu na tomto projektu".

P.S. Těch nováčků je zobrazeno max. 14.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od vkliber » ned 22 bře, 2009 22:39

Na detailní stránku každého projektu (např. MilkyWay) jsem pod blok "Statistiky" přidal blok "Grafy".

Podařilo se mi do jednoho grafu narvat 3 hodnoty :
:arrow: světlemodrá plocha ... vývoj kreditu na projektu ... těmto hodnotám odpovídá i svislá osa vlevo ... po najetí myši na hodnotu (malinké kolečko) se zobrazí aktuální stav kreditu v daný den
:arrow: tmavější sloupečky ... získaný kredit na projektu za konkrétní den ... po najetí myší na pravou stranu sloupečku se zobrazí nárust kreditu za daný den
:arrow: tmavě modrá linie ... vývoj RACu na projektu ... po najetí myši na linku se zobrazí aktuální RAC v daný den
vodorovná osa jsou dny (zobrazeno 60 dnů) ... ještě tam připíšu měsíce.
Všechny data se týkají týmu CNT.

Smyslem toho grafu není zobrazovat přesnou statistiku, ale poskytnout základní stav vývoje kreditu na daném projektu (a to se mi myslím podařilo 33zzz ).
Jestli uvážím, že jako tým jsme více/méně aktivní na všech projektech, je hned na první pohled vidět, jestli je daný projekt aktivní a jak. Tento pohled na statiatiku ve formě grafu může pomoci nováčkům s rozhodnutím ke kterému projektu se přihlásit, ale také znalému uživateli napoví jak se mění vývoj kreditu na daném projektu.

P.S. Pár grafů mám ještě v záloze, především koláčový graf rozložení výkonu mezi jednotlivé projekty, ale to zase až někdy jindy ... ;-) .

Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040

#52 Příspěvek od Pepino65 » ned 22 bře, 2009 23:03

Tak to se mi líbí. :smt023
Obrázek

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#53 Příspěvek od forest » pon 23 bře, 2009 05:10

33iii a koukám že přibylo i Kdo a kdy přišel/odešel z našeho týmu na tomto projektu 33zzz

Honza
57.8947368421 %
57.8947368421 %

#54 Příspěvek od Honza » pon 23 bře, 2009 07:47

vkliber píše:Smyslem toho grafu není zobrazovat přesnou statistiku, ale poskytnout základní stav vývoje kreditu na daném projektu (a to se mi myslím podařilo 33zzz ).
Ano, velmi podařilo.
Má to i moderní šmrnc, moc hezké.

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#55 Příspěvek od forest » pon 23 bře, 2009 08:18

Na hlavní stánce webu jsem (s nostalgickou slzou u oka) zrušil původní sekci s projekty a vše přesměroval na novou.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od vkliber » úte 24 bře, 2009 10:10

Upravil a sjednotil jsem Hlavní Menu ne subdoménách stats a projekty.
Zrušil jsem tam linku na chat (který momentálně moc nepoužíváme) a je to nyní následovně :

Czech National Team - Hlavní web
Týmové fórum CNT - Fórum
Projekty / Statistiky - Projekty nebo Statistiky (podle toho kde právě jsem)

Hlavní stránka - zpět na hlavní stránku subdomény

Pak už menu konkrétní subdomény

Všechny ostatní linky na ostatní aktivity CNT jsou v rozcestníku vpravo nahoře a zároveň úplně na konci stránky.

Ještě si pohraji s křížovými odkazy subdomén (stats a projekty)... takže například ze stránky FormuleCNT bude na jednotlivých projektech linka na subdoménu projekty na konkrétní projekt ... což se může někdy hodit :lol: .

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

#57 Příspěvek od nenym » úte 24 bře, 2009 12:04

vkliber píše:takže například ze stránky FormuleCNT bude na jednotlivých projektech linka na subdoménu projekty na konkrétní projekt ... což se může někdy hodit :lol: .
das ist wono :-)
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 505x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#58 Příspěvek od forest » pon 11 kvě, 2009 08:28

Nebylo by špatné zde upozorňovat na projekty, ze kterých se nám zprávy negenerují. Narazil jsem nyní například na RALPH, ze kterého už druhá novinka po sobě v našem seznamu zpráv není. Nevím čím to je a zda to lze opravit, jen jsem na to chtěl upozornit, aby třeba vzniknul seznam projektů, kam i tak budeme muset koukat individuálně.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od vkliber » pon 11 kvě, 2009 08:56

Opraveno.
V době kdy jsem to dělal zřejmě nebyl server projektu RALPH dostupný, nebo neměli na stránkách odkaz na rss kanál. Při následující aktualizaci by to již mělo být v pořádku.

Projekty, ze kterých nestahuji novinky (ukončené, neaktivní, nemají rss kanál, ...) jsou tyto :
3x+1, ABC beta, BBC Climate, Belgian Beer, BOINC alpha test, Cels, Cels (old), CelsTest, Clean Energy, DECS, Distributed.net, Electric sheep, Eternity2, Folding, Galaxy Zoo, Gerasim, GIMPS, HashClash, M4 MessBreakProj, NagrzewanieStali, Nano-Hive, Neuron, pPot Tables, Ramsey, RenderFarm, RieselSieve, RND, Stardust, Tanpaku, TMRL DRTG, UH SC, Virtual Prairie, WCG, Wieferich, XtremLab, Zivis.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

Re: Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#60 Příspěvek od vkliber » ned 03 led, 2010 12:28

Jak jsem se již někde zmínil, připravuji na stránkách Projekty členění podle dostupnosti aplikací jednotlivých projektů na jednotlivé OS a HW. Členění je zatím připraveno takto :
- Windows
- Linux
- MacOS
- Solaris
- FreeBSD
- PS3
- NVidia (CUDA)
- ATI
- 64-Bit
Prvních 6 je celkem jasných.
NVidia (CUDA) znamená, že je dostupná aplikace pro GPU NVidia (CUDA), bez ohledu na to jestli je to pro Windows nebo Linux.
ATI znamená, že je dostupná aplikace pro GPU ATI, bez ohledu na to jestli je to pro Windows nebo Linux.
Značka 64-bit znamená, že je pro daný projekt dostupná 64-bit aplikace bez ohledu na to jestli je to pro Windows, Linux nebo MacOS.

Teď s čím jsem na pochybách ... bude to takto stačit :?: , nebo mám zavést další kategorie např. :
- Windows-64
- Linux-64
- MacOS-64
- NVidia/Windows
- NVidia/Linux
- ATI/Windows
- ATI/Linux
:?: :?: :?:

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“