Základní informace o projektu

Fórum o projektu

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 17780
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest » ned 12 lis, 2006 20:40

Tento projekt se za použití modelů do kterých jsou vkládána skutečná vstupní data na základě terénních výzkumů, snaží vytvořit předpověď šíření malárie v dané oblasti a také efektivnost použití konkrétních druhů vakcín. Pomáhá tak nejen v boji s touto velice zákeřnou chorobou, ale i v rozhodování kde a jaké použít léky aby jejich účinek byl co nejefektivnější.

Více informací o tomto projektu

Stránky projektu
Připojení k našemu týmu
Statistika CNT na tomto projektu

Uživatelský avatar
M1.LaN
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 310
Registrován: úte 12 čer, 2007 20:32
rok narození: 23 kvě 1986

Re: Výsledky projektu

#2 Příspěvek od M1.LaN » úte 19 kvě, 2009 16:33

Novinky v projektu:

Projekt byl aktualizová po dlouhé době. Jedním z důvodů je skutečnost, že modelování malárie se po pár měsících přesunulo do nové fáze. Na projektu získali finanční prostředky z nadece Billa a Melindy Gates pro následující dva roky. Tady je malý přehled toho na co se nová fáze projektu zaměří.

Nové modely pro přirozenou imunitu
Simulace dynamiky antimalarické rezistence (odolnosti) s mnoha klinickými nastaveními
Simulace situací, kdy se lidé liší ve své fyziologii
Simulace malárie v situacích, kde už se podařilo malárii podařilo eliminovat
Dále je za cíl poskytnout simulační modely cílovým skupinám. Jako jsou političtí činitelé, lidé kontolující prostředky pro zásah proti malárii. Z toho důvodu jsme začali spolupracovat s Network Dynamics and Simulation Science Laboratory (NDSSL) Cílem je vytvořit pracovní místa pro kvalifikované pracovníky a možnost používat modely předpovědí v jejich procesu rozhodování.

Dalším důvodem proč byla malariacontrol.net méně aktvní, je že jsme se soustředili na vývoj aplikace v několika posledních měsících. Blížíme se k bodu, kdy můžeme uvlonit nový C++ kód pro hlavní aplikace. Nyní je je zdrojový kód aplikace na adrese http://code.google.com/p/openmalaria/ Podívejte se na stránky, rádi uvítáme náměty z Vaší strany. V tomto okamžiku je nejlpší způsob jak se na nás obrátit je PM (soukromá zpráva na fóru malariacontrol.net) Vše by mělo být nachystáno do konce června.

Také máme několik nových členů ze Švýcarského Tropického ústavu. Diggory Hardy se nedávno připojil k našemu týmu. Je to inženýr, který bude spolupracovat na dalším rozvoji aplikace malárie.

Analýza výsledků studie z konce minulého roku ukázala, že bychom měli spustit další modely, které budou stejného typu jako předchozí. Vytvořili jsme první z těchto jednotek a vypustili jsme je do oběhu. Aplikace běží ve Fortranu, bude trvat několik týdnů než se jednotky spočítají.

Děkujeme Vám za vaší trpělivost a pokračující podporu!

Jménem týmu
Nick Maire


Ještě si dovolím úryvek z dopisu Billa a Melindy Gates:

Malárie zabíjí téměř jeden milion dětí ročně, bohužel společnosti a vlády investovaly velice málo do nových léků a vakcín. Nemoc byla eliminována z bohatých zemí, bohužel se zapomíná na rozvojové země. Malárie má fascinující historii. Několik vědců dostalo Nobelovu cenu a přispělo k pochopení klíčových poznatů v boji proti malárii a to v roce 1902, 1907, 1927 a 1948. Malárie byla velkým problémem v nemalé části Spojených států ale roku 1951 bylo odstraněno mnoho komárů, díky osvětové kampani.
V posledních pěti letech jsme zaznamenali obrovský nárůst investic do malárie. Určitý podíl má i to že se lidé, díky osvětovým kampaním stále více zabývjí svým zdravím. Bono (skupina U2) má také obrovskou zásluhu díky své kampani ONE. Bill Gates „pamatuji si že jsem s Bonem mluvil v roce 2004 o tom, zda můžeme vůbec doufat, zda budou zájemnci diskutovat o těchto otázkách v rámci politické kampaně“. V rámci nedávné prezidentské kampaně bylo fantastické, že Barack Obama a John McCain diskutovaly o tom, jak zvýšit prostředky pro celosvětovou zdravotní péči. Včetně konkrétních závazků vůči malárii. Je táke velice dobře že dary od fyzických osob pomůžou s nákupem moskytiér, které ochrání mnoho životů.
Malárie je velice choulostivé onemocnění. Svět doufal, že se v letech 1950 a 1960 podaří díky DDT vyhubit všechny komáry, bohužel tato taktika selhala, komár se stal odolným vůčí tomuto insekticidu. V dnešní době máme řadu nástrojů, které nám pomahájí. Stále jsou vyvíjeny lepší moskytiéry, lepší léky, vakcíny a insekticidy. Jedna z vakcín půjde v tomto roce do poslední fáze testování aby bylo možné nasadit ji do roku 2014. Žádný z těchto nástrojů není samostatně účinný, pro snížení nákazy je důležité kombinovat všechny jmenované prostředky. Pokud chceme pochopit pravou podstatu boje a různé kombinace ochrany, musíme využít matematické modelování, kde se využívá technika simulování modelů Monte Carlo. Tento model nám dokáže pomoci tím, že efektivně ukáže kde jsme schopni eliminovat malárii a kde můžeme jen snížit zdravotní zátěž. Díky tomuto matematickému modelu budeme moci zachránit lidské životy. A jak předpokládám do budoucna se modely budou používat i pro jiné nemoci. Komunita kolem malárie má za cíl snížit počet úmrtí o více než polovinu do roku 2015 v nejvíce zasažených oblastech.


A ještě, když už jsem tu. Chci říct, že jsem vůbec netušil, že malárie má svůj celosvětový den.

Světový den boje proti malárii. 25 dubna je den připomínající celosvětové úsilí k zajištění účinné obrany a kontroly šíření malárie po celém světě. Letošní Světový den malárie představuje rozhodující moment v boji proti této nákaze. Světové společenství boje proti malárii má pouze dva roky na to, aby splnil cíl pro rok 2010. Cílem je poskytnutí účinné a cenově dostupné ochrany. K tomuto vyzvala Organizace spojených národů (OSN) a její generální tajemník Ban Ki-moon.

Malárie a rok 2008

Vzhledem k intenzivnímu boji proti malárii klesl počet hlášených případů malárie v Evropě více než 150krát od roku 1995. V rámci Evropy tedy podle dostupných informací bylo zaznamenáno pouze 589 případů malárie v roce 2008 a to v rámci místních přenosů. Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) bylo zaznamenáno v roce 1995 na 90 712 případů přenosů malárie.
V roce 2008 všechny země postižené malárií revidovaly svůj postup boje proti této nemoci. Díky tomu chtějí země Evropského regionu zastavit přenos malárie do roku 2015. Pouze šest z 53 států v Evropě dosud nedokázalo přerušit přenos malárie. Arménie a Turkmenistán dosáhnou s největší pravděpodobností do roku 2010 stavu, kdy omezí přenos této nemoci. Pokud se po třech letech po sobě nepotvrdí žádná nákaza, budou tyto země označeny za „bezpečné“.
V zemích, kde se podařilo nákazu odstranit se nadále bude pracovat na zachování tohoto stavu. Zvláštní důraz bude kladen na to, aby se zabránilo přenosu nákazy mezi sousedními zeměmi a regiony. Evropské země a východní Středomoří mají podobné problémy, které se týkají malárie. Proto je v příhraničních oblastech podporována spolupráce na nejrůznějších projektech. Projekty jsou zaměřeny na boj proti malárii a její odstranění.

Snad jsem to vše dobře pochopil. Za případné nedostatky se omlouvám, angličtina není můj denní chleba.

Odkazy:
http://malariacontrol.net/forum_thread.php?id=871
http://www.gatesfoundation.org/annual-l ... ccine.aspx
http://www.medicalnewstoday.com/articles/147286.php

S pozdavem M1.LaN a také chci všem počtářům poděkovat za jejich úsilí. Ať nám jednotky mizí ze zásoby.

Přesunuto z Výsledků projektu. Podle mého názoru to patří spíše sem, kdyžtak se kdokoliv ozvěte. Zelvuska
...:::Your life Your choice:::...
Robyn - Cobrastyle
Obrázek Obrázek - (In Memory of IQE)
AMD X6 1100T | ASUS CROSSHAIR IV | PATRIOT VIPER II 8GB CL8 |ASUS 6970 | SSD INTEL 320 (40GB)

Odpovědět

Zpět na „Malaria Control“