Ostatní diskuze k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové projekty

#1 Příspěvek od vkliber »

Za noc jsem spočítal asi 5 WUs (jedna za ~ 1:30 hod.).
Bohužel nyní nefunguje upload/downloader, tak na ohodnocení si budu muset počkat :smt102 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nové projekty

#2 Příspěvek od nenym »

Jsem na tom stejně, podle průzkumu odevzdaných a zvalidovaných tasků jiných crunechrů lze očekávat něco málo přes 400, což by bylo na našich ATI hračkách o dost lepší, než Collatz. Cuda aplikace 1.13 nefunguje.

EDIT: uploader se rozjel, podle dvou DNETC tasků usuzuji, že na ATI Radeon 2600 bude výhodnější Collatz o cca 30%.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové projekty

#3 Příspěvek od vkliber »

Taky mám zvalidováno a DNETC je na tom o něco hůř. Pro porovnání stejný počítač na DNETC a na Collatz.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

rendo
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 245
Registrován: ned 09 pro, 2007 14:25
ID CNT statistics: 3742
Bydliště: Pardubický kraj, Svitavy

Re: Ostatní diskuze k projektu

#4 Příspěvek od rendo »

Chtěl jsem tento projekt testnout a porovnat s koláčem, ale bohužel mám na GK jen 256MB paměti a projekt vyžaduje min. 384MB takže nic pro můj noťas. :smt022

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#5 Příspěvek od vkliber »

Tak s novou aplikací (psal jsem zde) jsem úplně nahraný. Na mé stařičké ATIně trvá výpočet kolem půl hodiny, ale aplikace mi všechny WUs po 20 minutách odstřelí :evil: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#6 Příspěvek od petnek »

Abych nenechával svou ATInku zahálet, připojil jsem se taky. Docela jsem se obával odpálení jednotky po 20 minutách, ale nic se neděje. Ještě žádná jednotka nebyla popravena a to jedna trvá cca 1,5 hodiny...
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#7 Příspěvek od vkliber »

petnek píše:Abych nenechával svou ATInku zahálet, připojil jsem se taky. Docela jsem se obával odpálení jednotky po 20 minutách, ale nic se neděje. Ještě žádná jednotka nebyla popravena a to jedna trvá cca 1,5 hodiny...
Jakou máš aplikaci? Verze 1.16 by měla jednotky po 20 minutách odstřelovat. Tak to aspoň psali.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#8 Příspěvek od petnek »

vkliber píše: Jakou máš aplikaci? Verze 1.16 by měla jednotky po 20 minutách odstřelovat. Tak to aspoň psali.
Počítám na verzi 1.16. Každá jednotka byla počítána déle jak hodinu.
Obrázek

Bijek
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 77
Registrován: sob 15 pro, 2007 14:09
rok narození: 0- 9-1973
ID CNT statistics: 578

Re: Ostatní diskuze k projektu

#9 Příspěvek od Bijek »

vkliber píše: Jakou máš aplikaci? Verze 1.16 by měla jednotky po 20 minutách odstřelovat. Tak to aspoň psali.
Problém byl u verze 1.15. Verze 1.16 by už měla být v pořádku.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#10 Příspěvek od vkliber »

Včera a dneska skončilo 24 WUs na Cimrmanovi chybou (verze aplikace 1.17, 1.19, 1.20, 1.21). Máte někdo podobnou zkušenost? Je to dáno chybovostí aplikace (proto tak častá změna verze)?
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Ostatní diskuze k projektu

#11 Příspěvek od krahulik »

vkliber píše:Včera a dneska skončilo 24 WUs na Cimrmanovi chybou (verze aplikace 1.17, 1.19, 1.20, 1.21). Máte někdo podobnou zkušenost? Je to dáno chybovostí aplikace (proto tak častá změna verze)?
Na 1xGPU stroji zadna chyba od pripojeni k projektu (tj. i po zmenach app), dle me bude problem ve vice GPU (≥2).
EDIT 18:17 vyzkouseno na 2 grafikach v 1 PC, par chybnych WU, vicemene byly odstreleny do pul minuty.
Obrázek

Karel1
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21 bře, 2009 14:56
rok narození: 12 lis 1977

Re: Ostatní diskuze k projektu

#12 Příspěvek od Karel1 »

Chtěl bych se zeptat ,jestli někdo neví jak by šlo snížit zatížení GPU z 99% na řekněme 85% ,aby bylo možno souběžně s výpočty počítač používat.Takhle jsou reakce obrazovky příšerně dlouhé.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#13 Příspěvek od petnek »

Dle mého názoru to u tohoto projektu nejde ovlivnit. Grafika je používána pořád na plný výkon.

Na svém PC také registruji zpomalení reakcí, ale jen u myši. Filmy i hry jsou celkem v pohodě.
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Ostatní diskuze k projektu

#14 Příspěvek od krahulik »

Zajimava aktualita z projektu, doslo k vytvoreni propojeni uctu na dnetc@home a statistik na distributed.net.
Staci tedy vyhledat nick nebo kliknout u sveho uctu na dnetc@home na posledni link Distributed.net Statistics.
Now every user has its own statistics on http://www.distributed.net and crunch on its own account 'xyz@dnetc.net' (Where 'xyz' is your BOINC nickname without special characters) I added in section 'Cross-project statistics' in 'Your account' link to distributed.net statistics.


PS: Jak je to s tymovou prislusnosti zatim nevim.
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#15 Příspěvek od petnek »

Pěkné, přemýšlím ale nad jednou věcí. Již dříve jsem distributed.net zkoušel, nikoli tedy pod BOINC. Při stáhnutí jejich klienta a jeho prvním spuštěním je nutné nastavit mail, který charakterizuje prvotní nick na projektu (jeho statistikách). Tam mám tedy petnek.boinc na gmailu. Po prvním odeslání práce a následné aktualizaci statistik se tedy objevím ve statistikách jako počtář s nickem jako je můj mail. Pro změnu například na petnek je potřeba kliknout na "Please email me my password". Přijde mail a podle instrukcí si pak nejspíš mohu změnit nick na "bezmailový". Takhle to ale nejspíš nepůjde s importovanými statistikami z BOINC. Mail máme ve tvaru našeho nicku a dnet mailu. Přejmenování tedy nemůžeme uskutečnit, protože heslo je posláno na mail, do kterého se nedostaneme.

Týmová příslušnost ve statistikách distributed.net by mě také zajímala, přihlášení do týmu se právě děje až po zaslání dříve zmiňovaného hesla.
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#16 Příspěvek od petnek »

Před chvilkou se mi stala zajímavá věc. V BOINC manageru mám připojeny projekty Collatz (upravený hosts soubor - poslední dvě jednotky na dopočítání), DNET (bez jakéhokoli omezení - viz log), FreeHal (bez omezení - nastaveno 15 jednotek, v době problému 10 rozpočítaných), WUProp (bez omezení), WCG (bez omezení - projekt HPF2 - 16 WU v BOINC manageru).

Podívejte se do logu co se mi ve zprávách BOINC manageru objevilo po povolení přijímání práce pro DNET (během počítání nasyslených jednotek Collatzu byl projekt stále připojen, jen pozastaveno přijímání práce). V logu je vidět, že první WUs DNET nebyly staženy kvůli absenci aplikace pro výpočet. Ve složce projektu však byla. Na druhý pokus se pár jednotek stáhlo a pak začali intereagovat s Collatzem a WCG? Žádná z jednotek WCG, nebo Collatzu nezhavarovala, všechny se zdají být OK. Po resetování DNET se vše zdá se srovnalo.

BOINC manager 6.10.43, Win 7 64bit, HD4670

Nevíte někdo co se to dělo?

Log soubor
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuze k projektu

#17 Příspěvek od nenym »

Netuším, co se stalo tobě na ATIně, ale CUDA aplikace je napsaná tak katastrofálně, že má nějaké interakce se standardně napsanými aplikacemi, které využívají k zobrazení akceleraci GPU (standardní funkce, nikoli CUDA). Projevuje se to tak, že to shodí aplikaci a DNETC někdy přežije a někdy ne. Postupem času jsem DNETC přestal úplně počítat v době, kdy s kompem něco dělám. Ten projekt je mi čím dál tím méně sympatický.
Odhaduji, že DNETC se snaží pohybovat v oblasti paměti, kterou využívá jiná aplikace. Na CPU bych řekl bo*del v heapu - špatně udělaná derefernce, špatně spočítaná sizeof (nebo dobře ale z něčeho úplně jiného) či něco obdobného. Jaxe programuje GPU netuším, ale asi to bude v principu obdobné.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#18 Příspěvek od petnek »

Doposud jsem s projektem neměl snad žádný problém, nebo si teď nevzpomínám. Snad se to ještě nezhorší, aspoň melounka bych rád vypěstoval.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#19 Příspěvek od forest »

petnek píše: Snad se to ještě nezhorší, aspoň melounka bych rád vypěstoval.
Tak to jsme na tom stejne, nechceš se přidat do našeho zelinářského melounkového minitýmu :?: 45cc

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#20 Příspěvek od petnek »

Už mě to také napadlo, myslím že to není vůbec špatný nápad 45cc
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „DNETC@HOME“