Stránka 1 z 3

BAM - BOINC Account Manager

Napsal: sob 12 kvě, 2007 22:06
od forest
Pro všechny kdo by chtěli na dálku velice snadno a z jakéhokoliv počítače připojeného na internet ovládat svůj BOINC Manager a jeho nastavení jsem připravil návod pro systém BAM.

Doufám že tento systém spoustě lidem pomůže s jejich správou BOINC a že pomůže i v rozšíření BOINC na vícero počítačů v naší republice.

Napsal: pon 14 kvě, 2007 11:14
od ondy
Zdravim,
po zhlednuti tohoto navodu jsem se rozhodl kouknout na BAM, co je tam noveho (jsem jeho uzivatelem od jeho pocatku) a pribyla tam zasadni funkcionalita - pozastaveni vypoctu na danem PC a Opozdene odpojeni od projektu, coz jak predpokladam je, ze PC dopocita praci a pak se od projektu odpoji. Kazdopadne moznost pozastaveni prace na jednotlivych PC je uzasny krok kupredu - hlavne pro PC, ktere jsou schovany za NATem a nejde je spravovat pomoci BoincStudia ci podobnych...
Diky! :D

Napsal: pon 14 kvě, 2007 20:22
od forest
Jsem rád že to alespoň někomu pomohlo. Kdybyste měli kdokoliv nějaké podněty na doplnění do návodu, tak je sem určitě napište.

Napsal: úte 15 kvě, 2007 20:32
od ondy
Navod je super, koukal jsem do nej. Sice uz jsem to pouzival predtim, ale navod se mi fakt libi :lol:
Kazdopadne ta funkcionalita, kterou jsem tak vyzdvihoval funguje pouze s poslednim BOINC klientem 5.8.16 (mam na nem 1 PC pripojeny v sobotu, na ostatnich jsou ty pole sede), takze zas takova vyhra to neni :cry: Skoda

Napsal: úte 15 kvě, 2007 20:39
od forest
Časem se určitě dostaneš k přeinstalování BM a pak to bude fungovat na jedničku. Mně také štve že DepSpid nemůžu díky BAM kde mám 5 PC hodit na všechny, ale mám tam všude BM 5.4.11 a s těma Spider nechce šlapat :?

Napsal: stř 16 kvě, 2007 09:36
od ondy
Mno blby je, ze na nekterych tech strojich pouzivam BS verzi BM, takze ani preinstalovat nemuzu :cry: Ale zbytek preinstaluju a bude to :-) Uz se tesim - tuhle funkci jsem potreboval uz od zacatku (jedu na nekterych PC, ktere nejsou zaple porad a hlavne kdyz majitele odjedou na 14 dni na dovolenou, tak vzhledem k tomu, ze pocitam hlavne Rosettu, ktera ma deadline 10 dnu, tak to byla smula) :)

Napsal: pon 06 srp, 2007 13:04
od R2-D2
Skvělé !!! Ten návod je úžasný!!!
Zrovna jsem si vytvořil účet na BAM a je to jednoduché, srozumitelné a hlavně česky. Přesně něco takového jsem potřeboval. Bez žádné instalace.

Na tom se opravdu nedá nic zkazit! :DObrázek

-> Já vím, nic moc, ale přesto se mi nakonec povedlo ten obrázek sem dostat! :smt041 :smt003

Napsal: pon 06 srp, 2007 14:19
od forest
Jsem moc rád vždy když se dozvím že některý z návodů někomu pomohl. Člověk má tak nějak dobrý pocit že ty hodiny trávené nad články a jejich aktualizací nejsou zbytečné :wink:

Bohužel stále je mnoho lidí, kteří se raději ptají osobně a je nutné třeba i 10 mailů k tomu aby daný tazatel problematice porozuměl a jakmile se zapojí do výpočtů, tak mám zkušenost že i postupně chodí na web a pročítá si články aby načerpal podrobnější informace.

Napsal: sob 27 říj, 2007 21:58
od forest
BAM zítra automaticky všem přehodí URL u Enigma na novou adresu.
Snad by to mělo vše proběhnout v pořádku.

PROBLEM

Napsal: čtv 17 led, 2008 23:36
od baid
Tak jsem si taky nastavil BAM podle toho skveleho navodu, rozchodil jsem to i na Linuxovych strojich. Vsechno funguje, statistiky se pocitaji, pocitace komunikuji (nastavil jsem si periodu 1 hodinu), ale nefunguje vzdalena konfigurace. At nastavim cokoli, klienti to ignoruji, i kdyz s BAM serverem komunikuji. Zarazi me, ze windowsovske i linuxove verze pri komunikaci v logu hlasi "Already attached under another account" a tim zaznam v logu konci. A za hodinu znovu. Co jsem udelal spatne?

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 07:31
od forest
Vítej na našem fóru. V prvé řede jsem moc rád že ti návod pomohl, ale s podobnou chybou jsem se nikdy nestkal :smt017
Napadá mě jestli jsi klienta napřed nepřipojil k nějakému projektu a až poté k BAM, či jestli jsi manuálně neupravoval nějaké nastavení přímo v BOINC Managerovi a to stejné nastavení pak nechtěl měnit pomocí BAM. Nastavení v BOINC Managerovi má totiž přednost před vším jiným.
Fakt mě nic víc nyní nenapadá.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 09:36
od baid
forest píše:Vítej na našem fóru. V prvé řede jsem moc rád že ti návod pomohl, ale s podobnou chybou jsem se nikdy nestkal :smt017
Nevadí, v každém případě moc děkuji, tvoje odpověď byla natolik inspirující, že jsem problém hned vyřešil. Takže pokud by někdo měl stejný problém, tady je řešení:
forest píše:Napadá mě jestli jsi klienta napřed nepřipojil k nějakému projektu a až poté k BAM,
Samozřejmě ano. Je potřeba se od projektu odpojit a znovu připojit. Hláška 'Already attached under another account' se přestane objevovat. Odpojení je možné provést i přes BAM, připojení k projektu je _nutné_ provést přes BAM, jinak to nefunguje. Pro urychlení lze samozřejmě použít volbu Nástroje -> Synchronizovat, změny pak proběhnou okamžitě. Je dobré předtím smazat stažené jednotky, aby se nečekalo na expiraci a mohl je hned dostat někdo jiný, jinak bude druhý počítající partner čekat i několik týdnů či dokonce měsíců, než se mu připíše kredit.
forest píše:či jestli jsi manuálně neupravoval nějaké nastavení přímo v BOINC Managerovi a to stejné nastavení pak nechtěl měnit pomocí BAM. Nastavení v BOINC Managerovi má totiž přednost před vším jiným.
Lokální konfigurace nepoužívám, v každém případě je lze pohodlně smazat volbou Nastavení -> Předvolby -> Smazat. Klient načítá a používá konfigurace v prioritním pořadí Lokální / BAM / BOINC. Nicméně (a tady byl můj problém) pokud si uživatel vytvoří v BAM nějaký preferenční profil, tak i když je tam jediný a označený jako defaultní, ještě to neznamená, že je automaticky použitý pro jednotlivé počítače a to dokonce i přes to, že ve výpisu informací o počítači se v položce Venue tento profil vypisuje jako nastavený! :cry: Je potřeba vytvořit profil, uložit ho do projektů a pak u nastavení jednotlivých počítačů (pokud nemají individuální preference) zkontrolovat, že je tento profil zobrazen v položce Venue a _ULOŽIT_ nastavení. Právě to, že se ve výpisu nastavení profil zobrazuje jako nastavený, je velice matoucí, protože ve skutečnosti bez nového uložení nastavení použitý není a klient stále používá nastavení Home/School/Work z BOINC webu. Tohle prostě někdo nedomyslel a mělo by se to opravit.

S pozdravem
David Baierle

BAM - BOINC Account Manager pro Linux

Napsal: pát 18 led, 2008 09:50
od baid
forest píše:Pro všechny kdo by chtěli na dálku velice snadno a z jakéhokoliv počítače připojeného na internet ovládat svůj BOINC Manager a jeho nastavení jsem připravil návod pro systém BAM.
Návod je skvělý, bohužel celý postup platí jen pro klienty pod Windows. Pokud má někdo zájem používat BAM i u linuxového klienta, tady je postup:

- vytvoří se účet na BAM serveru, tak jak je popsáno ve Forestově návodu
- u starších verzí linuxových klientů se použije příkaz

Kód: Vybrat vše

 ./boinc_cmd --acct_mgr_rpc bam.boincstats.com jmeno heslo 
- novější verze klientů parametr --acct_mgr_rpc neznají (chyba 'unrecognized command'), ačkoli ho stále ještě vypisují v nápovědě. Ve skutečnosti je potřeba použít

Kód: Vybrat vše

./boinc_cmd --join_acct_mgr bam.boincstats.com jmeno heslo
Toť vše. Možná by stálo za to to doplnit do toho návodu.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 10:20
od baid
Není mi ještě jasná jedna věc: počítač, který jsem přesunul pod BAM, se již neobjevuje ve statistikach SETI (http://setiathome.berkeley.edu/hosts_user.php). To přijdu o dosavadní výsledky nebo lze nějak zajistit návaznost? Má na to vliv pod jakým uživatelským jménem založim účet v BAM?

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 10:38
od forest
Ten PC asi dostal nové číslo.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 10:54
od baid
forest píše:Ten PC asi dostal nové číslo.
To asi určitě, ale to by se tam objevil 2x a měl bych možnost je sloučit dohromady. takže mám dojem, že teď počítá pod jiným účtem, než předtím. Potřebuji BAM nějak donutit, aby počítače pod ním pracovaly pod původním jménem, nebo aby alespoň došlo k převodu starého účtu na nový nebo opačně. Jak na to?

Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.

Existuje vůbec k BAM nějaká oficiální dokumentace? Nikde jsem nic nenašel a nebýt tvého návodu, tak vůbec netuším, jak BAM použít.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 11:56
od vkliber
baid píše:Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.
Neboj, o kredity určitě nepřijdeš, spíše se domnívám, že ten problém je jen dočasný a po aktualizaci statistik se vyřeší.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 12:37
od baid
vkliber píše:
baid píše:Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.
Neboj, o kredity určitě nepřijdeš, spíše se domnívám, že ten problém je jen dočasný a po aktualizaci statistik se vyřeší.
Velice se omlouvám, byla to moje chyba. Při přidávání projektu jsem omylem vybral vytvoření účtu namísto nalezení starého. Už jsem to opravil a teď to funguje dobře.

Re: BAM - BOINC Account Manager

Napsal: pát 18 led, 2008 12:59
od forest
To jsem rád že se to podařilo vyřešit. Osobně BAM používám na několik PC a myslím že je to to nejlepší pro amatérkou vzdálenou správu svých BOINC klientů.
Proto jsem i vytvořil ten podrobný návod a stručný je i na stránkách BOINCStats.

Napsal: čtv 24 led, 2008 15:44
od Prazdroj
Návod dobrý, ale mám problém, že i když počítač přidám a nastavím mu pak přes BAM nějaké parametry, neprojeví se to ani po několika hodinách. Musím si sednout k tomu počítači a dát Synchronizovat s Boincstats BAM!, pak se změny projeví. Musí se snad někde nastavit, jak často má počítač s BAM komunikovat? Hledal jsem něco takového, ale jsem to nenašel.