Boinc na Macu - problém

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Boinc na Macu - problém

#1 Příspěvek od Abby »

Ahojky, zkusila jsem Boinc i na svém MacBooku Pro, ale zase jsem ho odinstalovala, protože není žádoucí, aby notebook běžel neustále s teplotou CPU kolem 70°C. Jenže mi po odinstalaci Boinc tady zbyl bordel v podobě dvou nechtěných uživatelských účtů boinc_master a boinc project (viz screenshoty) a já se jich chci zbavit. Jenže v seznamu uživatelů nejsou a obnovení ze zálohy se mi kvůli tomu fakt dělat nechce. Poradíte prosím jak se toho zbavit, když už se to neodstranilo při odinstalaci automaticky? Děkuji.

edit: druhý screenshot mi to nechce dovolit, že prý bylo dosaženo maximální velikosti příloh. Nevím jak ho sem jinak dát.
Snímek obrazovky 2017-12-28 v 18.47.04.png

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc na Macu - problém

#2 Příspěvek od eisler jiri »

Abby abbynko. ani nevíš jak jsem rád, že si u nás zaparkovala (CNT). je to svátek pro mužský mrzouty. já tady pokecával s holkama např. pallando a jane9999,
ale neboj je mi 70let a rozedma plic mi nedovolí dělat velké výkony 33zzz . přesto bych rád věděl více o tobě tady nebo SZ. trošku mě děsíš svými znalostmi :smt038 45nn :smt008
chvilku sem si dal fóra než jsem tě oslovil
Naposledy upravil(a) eisler jiri dne ned 31 pro, 2017 20:37, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Boinc na Macu - problém

#3 Příspěvek od Abby »

Ahoj, klidně napiš PM, ráda "pokecám" :-)

S tím Macem nevíš náhodou? Prosííím.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc na Macu - problém

#4 Příspěvek od Dadu from Silesia »


Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc na Macu - problém

#5 Příspěvek od Dzordzik »

Asi to bude ono, ale je to tak nějak pověstně easy as MAC :-)
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Boinc na Macu - problém

#6 Příspěvek od Abby »

Dadu from Silesia píše:Narašel jsem na tohle. Je to ono?

https://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=1067

Nebo tohle nefunguje http://applehelp.cz/2016/06/10/jak-smaz ... -mac-os-x/.
Bohužel tohle nefunguje. Odstranit normální účet na Macu je otázka jednoho kliknutí, stejně jako cokoliv jiného, jenže problém je, že tyhle nechtěné účty ve výpisu nejsou, takže se tím jedním kliknutím odstranit nedají.
Podle návodu jsem odstranila ten balast, který to tam nechalo, ale ty dva účty mi tu prostě pořád otravují a vadí mi tu.
Každopádně děkuji za snahu poradit, jsi jeden z mála, kdo to udělá bez hloupých řečí o Macu. Je to o to hloupější, když je evidentní, že se s Macem nikdy nesetkal. Ale asi holt budu muset obnovit zálohu, ještě že je to na Macu tak jednoduché jako cokoliv dalšího a budu mít plně funkční systém za pár minut.

Abby

Re: Boinc na Macu - problém

#7 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše:Asi to bude ono, ale je to tak nějak pověstně easy as MAC :-)
Mac je jednoduchý, pokud se z něj někdo nesnaží udělat hloupé Windows. Když vývojáři dodržují pravidla Macu, není nejmenší problém. Když je ale vývojář prase, tak je to těžké a i když na Macu všechno uděláš jedním kliknutím a o té jednoduchosti se ti ani nesnilo, tak prostě špatně napsaný program udělá bordel. A Boinc pro Mac evidentně je špatně napsaný program.

Abby

Re: Boinc na Macu - problém

#8 Příspěvek od Abby »

Děkuji každopádně Dadu from Silesia za "nakopnutí", zkusila jsem ještě stáhnout znova instalačku, jestli tam náhodou není program na odinstalaci (některé prasácky napsané programy ho mají) a opravdu tam byl a odstranil skoro všechno, hlavně však ty účty. Zajímalo by mě, jak to udělali, že ty účty v systému byly a přitom nebyly v seznamu uživatelů. Teď už tam každopádně nejsou, tak ještě jednou díky moc.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc na Macu - problém

#9 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Oni jsou Winy hloupé kvůly Microsoftu těch bot co dělají/vypouští při aktualizacích je sráží dolů, ale pokud nejsou nakopnuté tak jsou bezproblémové však staré Visty jsem nainstaloval a jel několik let bez problému/reinstalu, dokud je nenakopla chyba v nových ovládačích GK.
Jak jsi sama pocítila chyba v samotné aplikaci se muže vyskytnout všude. Ať se daří 45nn

Abby

Re: Boinc na Macu - problém

#10 Příspěvek od Abby »

Já vím, jenže právě kvůli chybě v aktualizace např. nemám Fall Creators Update a jedu na předchozí verzi a kamarád má dokonce 16.09 a upgradovat bude až to bude nezbytně nutné. Mě aktuálně Windows 10 Creators Update funguje celkem dobře, ale mám odloženou instalaci bezpečnostních aktualizací o 10 dnů a těch vylepšujících o 180 dnů, na jaře třeba už bude FCU fungovat :-) A jestli ne, tak holt zase návrat zpět a čekání na funkční verzi (FCU mi z nějakého důvodu koliduje s Handbrake a nejen mě, při spuštění Handbrake začne dwm.exe pojídat veškerou RAM až to skončí pádem celého systému, v lepším případě jen pádem grafického rozhraní, předchozí verze je v pořádku).
Mě hlavně zlobí to, že je dost nebezpečné instalovat vylepšující aktualizace, protože většinou přestane něco fungovat (když byl nový CU, měla jsem problém v kombinaci MSI Afterburner, Handbrake a Riva Tuner, kdy tahle kombinace způsobila, že nefungovalo nic z těchto programů, asi za měsíc vydal MS opravu, která problém odstranila, závada nebyla ani na straně MSI ani na straně Handbrake, ale opravdu ve Windows). A na Macu se nebojím nainstalovat aktualizaci hned jak vyjde, dokonce občas zkouším i beta verze, jako letos High Sierra a iOS 11 na iPhone a prostě to funguje. Chápu, že Windows musí běžet všude, ale to všechno jsou jen standardní věci a zase tolik těch kombinací není. A když mi běží spolehlivě Hackintosh na HW, který Apple nemá (i5 Kaby Lake, Nvidia 1050 Ti atd, mají Skylake a pak až Coffee a poslední Nvidia je 9xx, pak přešli na AMD) a přesto to funguje lépe než Windows 10 na tom samém a to tam musím mít spoustu různých hacků. Bohužel Windows jsou zatím nejrozšířenější a obávám se že ještě nějakou tu chvíli budou.

Děkuji moc a hezký zbytek Vánoc a zítra pěknou oslavu přeji :-)

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“