Přednost některých projektů před jinými

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Přednost některých projektů před jinými

#1 Příspěvek od Abby »

Ahojky, mám trochu problém, přidala jsem si ještě jeden projekt - Asteroids a ten se najednou počítá úplně sám a Einstein, se kterým se dělí o Nvidia GPU, je odstavený na druhou kolej a to i přesto, že oba mají stejnou prioritu. Když Asteroids ručně pozastavím, najednou Einstein počítá. Jak to mám vrátit tak, aby oba počítaly stejně a střídaly se? Nelíbí se mi, když mají dva projekty stejnou prioritu, že jeden je nadřazený, chci aby oba byly rovnocené a využily prostředky tak jak mají, tedy 50:50. Děkuji.

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Přednost některých projektů před jinými

#2 Příspěvek od jiri kovar »

Možností je nejspíš více, ale docela spolehlivý je tento:
Do adresáře C\ProgramData\BOINC\projects\asteroidsathome vložíš tento bazmek s názvem "app_config.xml":

<app_config>
<project_max_concurrent>X</project_max_concurrent>
</app_config>

kde za X dosadíš počet tebou určených souběžných výpočtů na Asteroidech tak, aby to jedno vlákno bylo pro Einsteina volné.
Uvedený bazmek samozřejmě funguje pro všechny projekty, pokud ho umístíš do jejich adresáře. Tedy i pro případ, že bys počítala někdy další projekt.
Potom uděláš tuhle akci v Boinc Manageru: V záložce MOŽNOSTI ťápneš na "Načíst konfigurační soubory"

Pokud náhodou počítáš asteroidy přes nVidii, doporučuji zrušit na svém účtu, protože počítání na CPU je mnohem efektivnější na rozdíl od Einsteina.

Jinak platí, že čím více aktivních (nepozastavených) projektů, tím složitější alchymie. To moc nedoporučuju.

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#3 Příspěvek od Abby »

Mám projektů pět na čtyři výpočetní jednotky (2x CPU, 1x Intel GPU, 1x Nvidia GPU), to není zase tak moc, ne? Ale jestli se to nedokáže domluvit, tak ten pro mě nejméně zajímavý projekt (tedy Asteroids) odstraním. Než aby to dělalo problémy a já řešila problémy, které by ani neměly vzniknout, tak holt se to počítat nebude.

Zkusím ten soubor a uvidím co to udělá a přinejhorším Asteroids půjde pryč. Děkuji.

Petr.350
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 734
Registrován: sob 31 bře, 2012 14:27
ID CNT statistics: 13326
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost některých projektů před jinými

#4 Příspěvek od Petr.350 »

Ahoj, nech to pár dní běhat a mělo by se to srovnat. Pokud jsi teď počítala jeden projekt, bude to chvíli upřednostňovat druhý a pak se budou střídat.
Obrázek

PG SGS: 2337608400675*2^1290000-1

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#5 Příspěvek od Abby »

Dobře, děkuji za radu.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Přednost některých projektů před jinými

#6 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby, když ti někdo poradí, jak správně nastavit tyto řádky pro Asteroids (GPU) i Einstein (GPU), můžeš oba dva projekty počítat naráz na jedný kartě, pokud nenarazí GPU na omezení s grafickou pamětí. Radši bych použil <max_concurrent>1</max_concurrent> než <project_max_concurrent>1</project_max_concurrent> zdůvodu, že nevím zda nepočítáš i Einstein nebo Asteroids také na CPU. Doporučuji pro příště i napsat, jakou práci na Einsteinovi GPU analyzuješ a jejich názvy, těžko pak radit co se má vypsat do řádku v <name> </name>. Například analýza gamma v Einsteinovi má název programu do app_config.xml "hsgamma_FGRPB1G" a pro app_config.xml bych to měl napsáno takto:

EINSTEIN
<app_config>
<app>
<name>hsgamma_FGRPB1G</name>
<fraction_done_exact/>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.5</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>

Na Einsteinovi je ještě jedna aplikace pro GPU, nevím zda název je einsteinbinary_BRP4G.

Jelikož Asteroidy na GPU nepočítám, nevím co bych napsal do názvu, to si musíš sama dohledat:

ASTEROIDS
<app_config>
<app>
<name>...................</name>
<fraction_done_exact/>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.5</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#7 Příspěvek od Abby »

Děkuji, teoreticky to vypadá zajímavě, ale obávám se, že v praxi to sama zrealizovat nedokážu. Každopádně jak Einstein tak Asteroids jedou pouze na Nvidia GPU a bylo by bezva, kdyby si každý z těch projektů vzal půlku.
Jinak nevím co počítám za projekty, prostě to co pošlou. Jak poznám, co mi posílají?

Poradíte mi někdo, prosím, jak to nastavit? :smt038

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přednost některých projektů před jinými

#8 Příspěvek od forest »

Povol si napřed na projektu jen jednu z aplikací a napiš jaká to je. Potom ti můžeme poradit konkrétní obsah souboru.

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#9 Příspěvek od Abby »

Na jakém projektu a jak mám povolit jednu aplikaci? Můžeš se trochu rozepsat prosím?

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Přednost některých projektů před jinými

#10 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

BRP4G jednotky nejsou ke stažení ze serveru, takže počítáš FGRPB1G.
FGRPB1G jsou kreditově mnohem výnosnější, to jsou ty co analyzují gamma záblesky pokud jsem to dobře pochopil co se analyzuje.

Jaký projekty nastavíš na účtě po přihlášení, zde je "nepřehledný" orientační obrázek, kreslit líp neumím 33aaa Si tam zaškrtni jen "Gamma-ray pulsar binary search 1" a vytvoř si app_config.xlm

<app_config>
<app>
<name>hsgamma_FGRPB1G</name>
<fraction_done_exact/>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.5</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>

a máš po starostech s Einsteinem. S tím názvem pro asteroids, to ať poradí někdo kdo to počítal na GPU, fakt nevím.

=========================================================
Takže obrázek nemůžu připojit neboť mi to píše tuto hlášku:
"Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh."
Nešlo by s tím něco udělat ? 22sss
==========================================================
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#11 Příspěvek od Abby »

Einstein mám nastavený, děkuji. Snad jsem to někde nezeslonila :-D

Teď ještě ten Asteroids, tam je aplikace podle všeho jen jedna a to "Period Search Application". Jak můžu zjistit přesný název co se má zadat do xml souboru?

edit: taky mi sem šlo vložit jen jeden obrázek a další už ne, tak používám imgur...

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#12 Příspěvek od Abby »

Tak to vypadá, že Einstein je nastavený správně, ukazuje to využití GPU 0.5 Nvidia. Tak bych ještě potřebovala Asteroids, protože stále se Einstein nedostal k počítání, stále si to všechno pro sebe uzurpuje Asteroids.

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přednost některých projektů před jinými

#13 Příspěvek od forest »

Je to docela jednoduché. Poradím univerzální pomůcku. Nahrej do adresáře asteroids ten app_config z Einsteina (nebo z adresáře nějakého jiného projektu kde jej používáš). Klikni znovu na to "načíst konfigurační soubory" a koukni se do zpráv Boinc Managera. Když si dáš zobrazit výpis jen toho projektu Asteroids, tak ti bude červeně nadávat, že uvedenou aplikaci v app_configu nezná, že zná jen aplikaci ....... Jméno té aplikace potom v app_configu přepiš a máš to nastavené 45cc

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#14 Příspěvek od Abby »

Jůůů, super, děkujůůů, už to funguje :-) Tohle je tedy opravdu jednoduché, to je prima :-)

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Přednost některých projektů před jinými

#15 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

:smt023

Pro Abby, doporučuji ještě projekt WUProp,
Informace nalezneš v této místnosti ZDE
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#16 Příspěvek od Abby »

Děkuji, pročetla jsem si jak vlákno tak stránku a akorát nějak nechápu, k čemu je tohle dobré. K čemu je sledovat co a jak dlouho se počítá a kolik si to vezme RAM? Odznáčky a kredity mě příliš nezajímají, důležité je, že nějak přispěju vědě a to mi v tomhle projektu moc nepřijde.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Přednost některých projektů před jinými

#17 Příspěvek od nenym »

WUProp je o poskytování informací, jak se jednotlivé projekty a aplikace chovají na jakém procesoru. Je to dost důležité vodítko pro zjištění, zda je na daném procesoru vhodné či nevhodné určitý projekt počítat a kolik bere paměti - tedy zda na "mé" sestavě poběží, případně kolik úloh maximálně lze pustit najednou, aniž by výpočet zhavaroval. Informace jsou dostupné všem a tak je důležité, aby bylo zapojeno co nejvíce počítačů. Je to nci, takže výkon žádný nebere.
Vědě tedy přímo nepomáhá, ale pomáhá efektivnímu zapojení počítačů do pomoci vědě (kam nasadit procesory s AVX/AVX, kam nasadit procesory s HT, kde jsou naopak advanced instrukce nepoužity a stačí na ně vykopávka s velkým taktem...).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Přednost některých projektů před jinými

#18 Příspěvek od Abby »

Takže se díky tomu ladí kompatibilita atd? No jestli to nebere žádný výkon, tak to přidat můžu.

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“