Boinc Manager pod Linuxem

Fórum týkající se Boinc Managera, Boinc Studia, BOINC View atd..
Zpráva
Autor
Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Boinc Manager pod Linuxem

#1 Příspěvek od Dzordzik »

Hledal jsem pod kterým vláknem založit dotaz, ale žádný vhodný jsem nenašel, tak jsem si dovolil založit nové vlákno kde řešit problémy týkající se BM pod Linuxem.

Narazil jsem na nepříjemnou věc, přesto že BM použít pod právy SU, nefunguje mi žádné z tlačítek BM, které by mělo otevírat weby projektů, zobrazovat stavy jednotek at. Vždycky se objeví hodiny, BM se zamyslí ale žádné okno prohlížeče se neotevře. Používám Firefox a mám jej nastavený jako defaultní. Setkal se s tím někdo? Je to mimořádně otravné.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#2 Příspěvek od Dzordzik »

Nikoho nic nenapadá čí by to mohlo být? Nápad co zkusit?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#3 Příspěvek od Czech Human »

Nevím čím tohle může být způsobené, zkusím si dnes ty odkazy u sebe vyzkoušet - ale normálně jsem to snad nikdy doteď nepoužil. Ale běží mi to na ubuntu takže jestli máš jiné distro...
Pouštět boinc jako superuser bych rozhodně nedoporučoval, následně se ti spouští/snaží se spustit i další programy jako superuser, třeba ten firefox a to ti pak může dělat problémy - přepisují si různé konfigurační soubory pro běh na pozadí na rootovo UID a tvůj UID uživatele má pak problém s přístupem. Root není účet se kterým se má normálně pracovat (ačkoliv to jde) ovšem každá chyba tu znamená potenciálně velký problém protože se tě to neptá na důvody ale rovnou maže/zapisuje kamkoliv. Na běh všeho v boinc ti stačí běžný uživatel s odpovídajícími skupinami, do kterých je přiřazený. Pokud ti to dělá s něčím potíže při běhu, zaměř se na skupiny oprávnění přístupu které máš pro svého usera povolené ale nepočítej s su. Podíval bych se na výpis dmesg, osobně bych si tipnul že vítr fouká nejspíš od těch pomotaných UID kam už běžný user nemůže zapisovat resp. ten firefox nedostane na pozadí potvrzení heslem aby se spustil s parametrem su. Nebo eventuálně špatně nastavené zkratky spouštění prohlížeče v té verzi boinc pro tvoji distribuci pak je jedno jaký uživatel to spouští. Co si dát odkazy do lišty firefoxu, taky by to fungovalo?

edit: Tak to normálně funguje, takže bych si tipnul na to su že dělá čurbes s UID.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#4 Příspěvek od Dzordzik »

Já právě měl problémy s tím že BOINC se sice spustil ale nezačal stahovat projekty ani práci i po čisté instalaci provedené pod userem, takže jsem předpokládal že se všechny práva nastaví pro mého usera, jenže tak to není. Boinc si nastavil něco na usera boinc něco na mě, něco ještě na cosi jiného, prostě mrdník. Jako nováček jsem si sice ledacos přečetl ale nemám čas ani náladu řešit proč něco nejede, tím spíš že ani pár hodin jebání s tím k cíli nevedlo. Až spuštění pod su zabralo a jede vše jak má, kromě těch odkazů na browser. Ten se ani nezkusí spustit. Co jsem si věiml, tak to řeší i pár dalších lidí, jenže tam to zase bylo tím, že pokud byl nainstalovaný Chrome i FF, tak přesto že FF byl nastavený jako primární, nespustilo se nic. Po odinstalaci Chrome to začalo fungovat dle očekávání. Našel jsem ještě dneska návod ve kteérm konfiguráku nastavit cestu natvrdo na FF,pokud tohle nezabere, zkusím se na ty skupiny ještě podívat ale už to že jako user něco instaluju a ono se to stejně nainstaluje s takovýma právama že to pak nefunguje jak má mě vloženě vytáčí. Aby se člověk přád v něčem hrabal a nastavoval místo aby pracoval ... Ani se nedivím že Linux má takové rozšíření jaké má, přitom je to škoda. Některé svoje výhody na určitý typ nasazení má.

Zeptám se, kdybych s tím nehnul, byl bys ochoten se na to podívat přes TW, někdy, při chvilce?

Aby to vše fungovalo jak má, v jaké skupině mají být všechny složky a soubory BOINCu aby to běželo pod mým user účtem jak má?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#5 Příspěvek od Czech Human »

Ale jo, podívat se na to můžu. Ale pozitivní výsledek ti zaručit nemůžu, nejsem žádný "exprt." Jestli je to více rozšířený nešvar s tlukoucími se odkazy na aplikace, tak s tím možná máš větší šanci hnout sám pokud už sis něco načetl ale třeba je to jen nějaká blbost v konfiguraci. V takovém případě budu potřebovat su heslo, jako to udělal Honza1616 když si ho změníš na přihlašovací číslo/heslo k TV.

Co třeba coby elegantní řešení zkusit přehodit distribuci na (X)-(K)-(U)buntu, tam mi to běhá bez problému (chrome tam nejspíš nemám, stejně to na internet nepoužívám). A ještě u LTS máš od AMD podporované ovladače 45hh Ok, bad joke s AMD...

Ono čím víc exotickou distribuci používáš, tím víc musíš umět ohýbat věci na pozadí systému. Já taky měl kdysi fázi že jsem chtěl výzvy ale pak jsem zjistil že jsem jen líný uživatel co nemá 24 hodin denně na linux 45cc. Tyhle programy se testují když vůbec tak jen na těch nejrozšířenějších distrech takže pokud pro to nemáš nějaký závažný důvod tak bych raději vyměnil distro než se crcat s problémy, ostatně už jsi jich měl víc. To máš půl hodinky/hodinku a je hotovo. Jak píšeš - linux má i výhody ale musí prvně dobře běžet. Třeba jsem zjistil že na asteroidy linuxová aplikace dodá přes GPU asi 1,65 Tflop výkonu, zatímco ve Win10 jen 1,45. Nevím proč, tučňák to GPU asi víc vymačkává než win, ty si patrně nechávají nějakou část z výkonu pro sebe v záloze. Ale když to neběží tak jsi ještě rád za 1,45.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#6 Příspěvek od Dzordzik »

Já jedu na Mintu, tj. Ubuntu, víc rozšířenější už to asi být nemůže :)
Zkus mi zatím říct pod jakou skupinou by měly být ty složky a soubory aby to běželo. Obecně řečeno. Pod uživatelskou? Nebo jakou vlastně? Já se v těch právech a skupinách pod Linuxem moc nevyznám. CHápu ale že abych mohl někam přistupovat a něco spouštět tak aktuálně přihlášený user musí být ve stejné skupině jako jsou datové složky softu co chci spustit a to možná nejsou. Nebo ne všechny a netuším jak mám zjistit co mu vadí, protože BM nenapíše žádnou hlášku a prostě nefunguje jak má a že těch složek BM a projekty mají ... Jenom než jsem vůbec dokopal Linux abych mohl udělat tak triviální věc jako že vytvořím někde soubor a dokážu do něj zapsat, to byl porod, protože přesto že jsem software instaloval pod svým účtem, do jeho složek jsem zapisovat nemohl. Jestli tohle má nějaký smysl, tak mě fakt uniká ... Pro hračičky a na server asi fajn řešení, ale pro domácí počítač to je akorát na nasrání. To že Linux má menší overhead než okna je známé, jak GPUGrid tak další projekt, některé, tak mají větší výtěžnost, ale otázka je jestli se to komu vyplatí za ten porod co s Linuxem je než se to celé nastaví aby to fungovalo. A to pomonu že mi už x krát nenastartoval. Nic jsem s ním nedělal, spustím, běží, po x dnech restartuju a už nenaběhne graf. prostředí. Tohle vyřešit by bylo nemožné, Linux skoro nikdo v mém okolí nepoužívá, taky proč že, a kdybych neměl fungující instalaci Win, tak jsem bez netu a bez informací ... Ještě že ty sedmičky mi běží bez reinstallu už asi 7 rok a to jsem na stejné instalaci asi 3x totálně změnil HW, z NTB na Dell Precision a z ní na Alberta ... Pořád no problem. Tohle udělat pod Linuxem, tak mě to snad ukřižuje :D
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#7 Příspěvek od Czech Human »

No jak vidíš, tak Mint a Ubuntu je problém vs. žádný problém... Mint určitě není tak rozšířený jako ubuntu, ono se to může zdát že je to stejné ale stačí nějaká naprostá pitomost někde v konfiguraci co je jinak a už se to sype jak domeček z karet... Tohle je imho největší brzda rozšíření linuxu, že každé distro si to může udělat po svém a pak to navzájem nefunguje. Zároveň je to ale i obrovská výhoda když ji umíš využít - máš tu svobodu udělat si to po svém.

Co se zapisování do složek boinc týká, tam může přímo zapisovat jen root ale user ne. Mě to třeba funguje na první dobrou a to musím do /var/lib/boinc přistupovat jako root abych změnil app_config. Ale já s tím nemám problém a neohýbám to. Používám boinc z repozitáře, ten startuje automaticky jako služba tak nemusím řešit restarty ani přihlašování se k účtu a běží a běží. Ty přepsané UUID jsou peklo pro člověka co se v tom nevyzná (včetně mě) protože mraky souborů jsou rozházené všude možně. Dá se to řešit přes chmod a tříčíselnou kombinaci pro změnu práv (třeba 666 je pro plnou kontrolu kýmkoliv ale ty tři šestky tam nejsou náhodou, je to proti všem zásadám bezpečnosti 45cc ) ale za mě bych to radši celé přeinstalovat než to ručně soubor po souboru opravovat, hlavně pokud jsi už s tím systémem dělal dost "pokusů." 45kk

Obejít bys to mohl použitím verze boinc mimo repozitářovou verzi, že by sis ho stáhnul a spouštěl z adresáře kam by byl stažený (dlouho jsem to tak dělal, GPU podpora v těch dobách v repozitářové verzi nebyla). Problém je jen se spuštěním po startu, musel by sis udělat skriptík aby to startovalo automaticky ale jinak tam pak není rozdíl a dostaneš se na všechny soubory. Další volba je pouštět to ručně (velký opruz pokud ti vypadává proud a nemáš to na UPS). A ještě musíš mít nainstalované závislosti, ta balíčková verze z repozitáře netrpí na případné nenainstalované knihovny a občas taky nebyly k dispozici v těch dobrých časech 6 let dozadu.

Co se toho spadlého GUI týká, to bude nejspíš potíž s natvrdo nalinkovaným ovladačem kernel modulu na grafiku na specifickou verzi jádra. Takže po upgradu verze jádra ti to vesele bez upozorněni přestane fungovat. A protože otevřený nouveau ovladač s Pascalem zrovna dobře nespolupracuje (sám to dobře vím, já to rozběhával přes SSH z druhého počítače, lahůůdka 33iii ), tak to při části souborů přepsaných ovladačem nvidia vůbec nefunguje a počítač se ti klidně zacyklí. Nouzové řešení je nabootovat přes grub do rescue režimu a zapnout init 3 a ručně ten ovladač přeinstalovat aby se ti udělal kernel modul pro nové jádro. Ubuntu tohle má líp zmáklé, takže ti ovladač automaticky nainstalovaný systémem běhá i s novějším jádrem, případně se novější jádro nenainstaluje (verze jde taky v balíčkovači zamknout). Případně použít starší verzi jádra v grubu co funguje, obvykle jsou tam všechna jádra co máš nainstalovaná, to se pak taky stane zázrak opětovné funkčnosti :-). Hlavní viník je nvidia, když neposkytuje tak univerzálně fungující ovladače ale bohužel oni mají svůj uzavřený přístup a jediné co můžeš dělat je ho akceptovat s těmito omezeními nebo používat hardware jiného výrobce...

Když si ten ovladač nainstaluješ sám ručně nebo to distro je méně vypilované, bohužel si to musíš hlídat - verze linuxových jader se může vevnitř výrazně lišit a specificky uzavřené ovladače na GPU málokdy fungují s těmi nejnovějšími verzemi. Případně si ten kernel modul pro GPU nainstalovat v obecné formě pro více jader (taky na to je nějaká volba) a ne staticky na jednu verzi.

Tady má AMD výhodu - jejich default ovladače jsou otevřené takže fungují častěji a lépe i s novými jádry i když ty uzavřené ti zase dají o dost lepší opencl výkon. V 3D hrách je to už plichta tam je lepší používat ten otevřený. Tohle je bohužel "vlastnost" linuxu že musíš víc vědět o tom co ti běží pod kapotou a dávat si víc pozor.

Co se přenášení systému týká, s linuxem jsem taky zažil přechod z dvoujádra notebooku Intel na AMD 32jádrový server a z HDD na SSD bez ztráty kytičky na první dobrou, to jen když máš nekompatibilní uzavřené ovladače tak to pak hned nefunguje ale obvykle to jde rychle vyřešit (za předpokladu že ten hardware je v linuxu podporovaný). S windows hodně záleží jestli je to Wintel hardware, linux skousne i přechody na různé architektury, komplet jiný přístup k datům a podobné skopičiny.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#8 Příspěvek od nenym »

Pokusím se přispět do diskuze z pohledu totálního Linux BFU.
Kdysi jsem provozoval Boinc na Linuxu (Ubuntu) ve velkém přes dualboot. Nikdy se mi nepodařilo pořádně rozchodit Boinc při instalaci z repozitářů, pořád jsem s tím nějak více či spíše méně úspěšně včetně marného boje s pro mne záhadnými jevy, které popisuje Dzordzik. Přešel jsem na instalaci balíčku ze stránek Boincu, tento balíček jsem instaloval jako su. Boinc si udělal vlastního usera a vlastní adresář, strukturou téměř shodný s adresáři Windows instalace, ve kterém jsem si dělal co jsem chtěl stejně jako ve widlích a bylo to velmi user friendly.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#9 Příspěvek od Dzordzik »

Ten adresář tam mám taky, struktura stejná, jenom umístění jiné, ale to je logické a vyplývá to z logiky systému Linux. CO mě ale dojalo k splzám bylo to, že když jsem ve 2 po sobě jdoucích dnech BM asi 3x nainstaloval a odinstaloval a znovu nainstaloval, tak se nacpal pokaždé do jiného adresáře a i když jsem ho idinstaloval tak jak se má, tj. přes systém, tak po něm v systému zústal bordel, složky, které jsem nemohl smazat bo měly vlastníka boinc. nakonec jsem to nějak přepral, ale od bfu proceso to má setsakra daleko. Zlaté Windows v tomto ... Sice se v Linuxu nemusí po aktualizaci rebootovat, což je fajn, ale jinak to má asi tak 1000 a jeden neustálý problém a co hůř, ještě se to v čase mění.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#10 Příspěvek od Czech Human »

S instalací do různých adresářů při reinstalaci toho samého balíčku jsem se ještě nesetkal, toto je pro mě celkem novum. Doporučil bych silně zvážit změnu distribuce a nedržet se zuby nehty Mintu, který evidentně tvému hardwaru a Boinc tak úplně nesedí. To totiž téměř jistě vyřeší tvé potíže. Pokud máš rád jeho rozhraní, projdi si různé možnosti správců grafiky, není jen gdm s Gnomem, ale i lxde, kdm a další spolu s mraky různých uživatelských rozhraní - všechno se to dá totiž snadno změnit. Mě třeba hodně vyhovuje xfce.

Možná bys mohl zkusit i tu standalone verzi, ta se jen rozbalí - https://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_7.4 ... nux-gnu.sh. Je to ale starší verze - pokud tu někdo máte novější verzi poraďte link ale obávám se že tuto cestu už pro linux opustili a dělají se balíčky do repozitářů. Další možnost je si to zkompilovat ze zdrojáků poslední verze a nejlépe i vytvořit *.deb balíček pro snadnou (od)instalaci ale to už je trochu vyšší dívčí pokud jsi to nikdy nedělal a balíček distribuce by měl být normálně funkční. Jak tam sami píšou, testují to na Ubuntu s tím že jinde to může fungovat takže víc Ubuntu tu znamená víc Adidas. Já mohu zodpovědně říct že s Ubuntu jsem i na serverovém hardwaru a nvidií Pascal na Boinc co se počítání a nastavování týká neměl žádný z problémů, které popisuješ. Prudil jen ten ovladač, ale ten prudí všude jak nemá správný kernel.

A ano, linux se dynamicky vyvíjí. Někdy více někdy méně uživatelsky přínosně než na to zareagují vydavatelé software. Proto zásadně používám LTS verze ubuntu co nejdéle, nový systém co půl roku totiž téměř jistě znamená i nové problémy co půl roku. S Win 10 to máš taky, co nová verze to nové čekání na to jaké nastavení to zase přepíše na one microsoft way či rozbije a případně kolik a jaká data zmizí v nenávratnu :smt015. To s těmi Win 7 máš ještě dobré, desítky jsou pro mě dobré leda tak do konzole na hry.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#11 Příspěvek od Dzordzik »

10ky neřeším, proto mám doma a ještě dlouho mít budu sedmičky. Mě právě Mint (běží pokud vím na LTS verzi Ubuntu), a používám Cinnamon. Jinou distro nechci. Když se nepodaří to čachrování s právama, zkusím tu verzi co linkuješ. Uvidíme, to by bylo aby to nebylo ... Už jsem si Cinnamon přihnul nastavením relativně k obrazu svému a další čas do jiné distri nemám. Popisované problémy jsem zaznamenal opravdu jenom s BM, s ničím jiným. Kdybych to vyřešil, ať tak či onak, dám sem vědět.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#12 Příspěvek od Czech Human »

Mint je pouze založený na Ubuntu, není to zdá se 100% stejné když máš potíže a já ne. A Cinnamon můžeš normálně doinstalovat i v klasickém Ubuntu, na to nepotřebuješ Mint. Není to nic exkluzivního pouze pro Mint 45cc Viz. https://linuxconfig.org/how-to-install- ... aver-linux Já bych si radši pořídil čisté Ubuntu s Cinnamonem co bude fungovat než trpět na Mintu... :smt045
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#13 Příspěvek od Dzordzik »

Já spíš trpím Linuxem a ne Mintem a hlavně BM pod ním. S ničím jiným než Bm problém nenám, naopak. Po dlouhých letech první Linux, který jsem přetrpěl. Znovu to přeinstalovávat a znovu všechno instalovat určitě nebudu. Už mi není 15 .... To tomu radši příjdu na kloub, aspoň se něčemu přiučím nebo pojedu dál tak jak jedu.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#14 Příspěvek od Czech Human »

Utrpení nás posouvá dopředu, klídek a pohodička je dobrá leda pro pomalé duševní rezavění. Ostatně soudím že to je podobné jako to slavné úpění pod Rakouskem - sice jsme tak trochu úpěli ale dalo se to vydržet 45cc.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#15 Příspěvek od Dadu from Silesia »

To jako že by nás Ada nepovažoval za podlidi, když by jsme zůstali v císařství? No ono se vlastně dobře žilo i za CCCP taky jsme jen trochu úpěli. Tohle přirovnání hodně kulhá.
PS Jinak s první větou souhlasím.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#16 Příspěvek od Czech Human »

Tak ona je to parafráze Cimrmanovského Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. 45cc Že sice Linux dovede občas pěkně hýbnout žlučí ale taky dovede dobře sloužit tvým zájmům.

Ale kdo si přečetl něco o historii tak to úpění Čechů pod Rakouskem nebylo zase tak hrozné - svůj jazyk i kulturu jsme si (sami mohli) zachránit, získali jsme své české vysoké školství, politické strany, průmyslové kapitány, zastoupení v parlamentu, k vlastnímu moři jsme mohli jet... 45hh To takoví hornouherští bratia Slováci ti to měli s bratry dolnouhříky - Maďary jinačí studený odchov. Ti neměli skoro nic a ještě i to málo co měli se jim maďaři aktivně snažili zrušit. Kdoví jak by se vyvíjela historie kdyby Rakousko nepadlo a coby mnohonárodnostní soustátí s výraznou vojenskou i ekonomickou silou bylo protiváhou Hitlerově Třetí říši. Podunajskou monarchii bych určitě s nacistickým německem nesrovnával. V EU se paradoxně ty státy opět setkávají na trochu obdobném principu jak to možná zamýšlel Karel Habsburský na konci války. Ale to je coby kdyby a s Boinc Managerem pod Linuxem to moc nesouvisí 45kk
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#17 Příspěvek od Honza »

Snad trochu k tématu a snad se to někomu hodí...

BOINC pod Linux zamrznul na relativně staré verzi.
Na PG je k dispozici verze 7.13

https://www.primegrid.com/download/boin ... x64_7.13.0
https://www.primegrid.com/download/boin ... x64_7.13.0

Mělo by stačit přejmenovat na standardní názvy v instalaci a tím aktualizovat.

Vyzkouší někdo?
(provozuji pouze Win stroje s BOINC, Linux mám na jiné účely).

HonzaRez
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14 led, 2011 10:51
rok narození: 30 led 1976

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#18 Příspěvek od HonzaRez »

Zdravím všechny, zkusím pokračovat v tomto vláknu.
Mám BOINC z distribuce Mageia (7.14). Měl jsem potíže s fungováním staženého BOINC po povýšení distra na poseldní verzi, ale pak jsem si nainstaloval distribuční balíček a běží to. Ale mám problém s projekty. Funguje mi pouze Asteroids, Einstein i SETI mi hlásily communication deferred a nedostávaly další práci. Odebral jsem je a zkusil znova přidat ze seznamu, který boincmgr nabízí, ale vždycky selže spojení.
Je problém v nějakých zablokovaných portech? Zkusil jsem vypnout firewall, ael nepomohlo to. Od začátku, kdy počítám, jsem porty řešit nemusel...
Díky za radu.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#19 Příspěvek od Dzordzik »

Můžu poprosit znalejší o radu? Jedu poslední dobou pod Linuxem a začal jsem se setkávat s tím, že projekty začaly řvát, že potřebují tolik a tolik MB místa navíc, např: World Community Grid: Notice from server
Microbiome Immunity Project needs 250.00MB more disk space. You currently have 0.00 MB available and it needs 250.00 MB.
Út 10. března 2020, 21:02:33 CET


A to v situaci, kdy na disku, na kterém je umístěný BOINC je ještě 200GB volného místa a i BOINC Mager to tak vidí, v záložce Disk v sekci volné, dostupné pro BOINC má skoro 202GB volného místa. Jaký je důvod těchto hlášek a co a jak nastavit jinak, aby neřval? Mám nastaveno, aby BM zabíral max místa ale nechal na disku 2GB volného místa minimálně. jiné omezení tam nemám. Napadá někoho důvod proč se to děje? Pod Windows jsem si toho nikdy nevšiml. A zajímavé je, že např. ClimatePrediction si v klidu zabralo 100GB místa při dejme tomu 35 souběžně běžícími jednotkami ale WCG jenom pár stovek MB. A oba projekty ječí, že chtějí víc místa.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#20 Příspěvek od Dzordzik »

Nikdo tyhle hlášky neřešil ani pod Lin ani pod Win? Tuší někdo co je toho příčinou, i když je evidentně místa na disku volného dost a i BM sám jej označí jako pro něj dostupné?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Odpovědět

Zpět na „BOINC a jeho obslužné programy“