Termín odevzdání práce

Fórum týkající se Boinc Managera, Boinc Studia, BOINC View atd..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Termín odevzdání práce

#21 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby píše: ned 29 zář, 2019 22:31 Co se týče toho, jestli to přičte kredit i po odevzdání po termínu, jak to zjistím? Jde o WCG.
Tak, že ta jednotka bude spočítána a zvalidována dřív než ji odevzdáš ty. 45ff
myslím, že se to dá i zjistit takto na svém účtu WCG

SETTINGS---Results Status---a projedeš filtrem Too Late,

ale klidně si projeď všechny filtry co tam jsou.

Zda se aktualizuje expirace jednotek aktivitou počítání, tak jak je to u PG a zda to dělají i jiné projekty, to nevím. Nějak jsem po tom nepátral. Zkontrolovat se to dá jedině přes účty projektů a následná kontrola dané jednotky na serveru s blížícím datem expirace udávané v BOINC manageru. Proto na Expirace v BM se nikdy nespoléhám a pokud bych chtěl si to zkontrolovat, tak jedině přímo na webu na svým účtu.

Dnes už jdu spát, dobrou noc. 22rrr
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Termín odevzdání práce

#22 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Abby píše: ned 29 zář, 2019 22:31
Co je na tom chaotického? Prostě každý večer v osm hodin se počítání přeruší a pokračuje v osm ráno.
Taky nemusí mít žádný čas, můžu to klidně natrvalo vypnout, což bych ale nerada, prostě bio projekty jako je WCG a Rosetta považuji za důležité a nechám je běžet. Ale podle mých pravidel, tak jak si to já určím a nenechám do toho nikoho a nic mluvit. A když je program špatně naprogramovaný, tak s tím asi nic nenadělám, jedině snad někam tu chybu nahlásit.
Ano, správně, nechci nic řešit, je to věc programátorů. U některých programů to funguje jak má, u jiných ne a to je chyba, kterou je nutné spravit.
Nechci, považuji za užitečné všechny, které na WCG jsou a je na programu, aby se s tím srovnal, od toho má nastavení.
Chaotický je výkon poskytovaný za čas.
já mám každy den PC puštěné 8 hodin tedy boinc může počítat 8 hodin teoreticky. Prakticky se výpočet pozastaví při určité zátěži a ta je každy den jiná.
Mám nastavenou zásobu ma 5 dní, ale díky mému chaotickému způsobu poskytování výkonu tá pětidenní zásoba muže vydržet 3 dny nebo i měsíc a boinc nemá šanci určit, kterou jednotku má pustit dříve, aby ji stihl odevzdat včas a to počítám jeden podprojekt wcg.

Ty počítáš X projektu, které mají Y délku jednotek. Tedy hodinu se počítají jednotky podprojektu A, 2 hodiny se počítá podprojekt B, hodinu a půl podprojekt C pak se pustí Roseta.
Jenomže všechny ty jednotky jsou náhodně pozastavovány v průběhu tebou poskytovaného denního času a každý den jinak.
Ty chceš po programátorech, aby vyřešili rovnici chaosu.
Nepamatuji se, že by se to už někomu povedlo.

PS pochybuji že byl BOINC stvořen za učelem max efektivity tedy počitej jak chceš sem tam se něco nestihne. Pokud chceš max efektivitu tak jako čemukoli se tomu musíš věnovat.

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#23 Příspěvek od Abby »

® Plšák Ráďa ® píše: ned 29 zář, 2019 23:35 Tak, že ta jednotka bude spočítána a zvalidována dřív než ji odevzdáš ty. 45ff
myslím, že se to dá i zjistit takto na svém účtu WCG

SETTINGS---Results Status---a projedeš filtrem Too Late,

ale klidně si projeď všechny filtry co tam jsou.

Zda se aktualizuje expirace jednotek aktivitou počítání, tak jak je to u PG a zda to dělají i jiné projekty, to nevím. Nějak jsem po tom nepátral. Zkontrolovat se to dá jedině přes účty projektů a následná kontrola dané jednotky na serveru s blížícím datem expirace udávané v BOINC manageru. Proto na Expirace v BM se nikdy nespoléhám a pokud bych chtěl si to zkontrolovat, tak jedině přímo na webu na svým účtu.

Dnes už jdu spát, dobrou noc. 22rrr
Zajímavé, žádnou "too late" jednotku tam nemám, takže to asi až tak moc WCG nehrotí, no tím lépe :smt038 Díky moc 33iii
Dadu from Silesia píše: pon 30 zář, 2019 01:17
Abby píše: ned 29 zář, 2019 22:31
Co je na tom chaotického? Prostě každý večer v osm hodin se počítání přeruší a pokračuje v osm ráno.
Taky nemusí mít žádný čas, můžu to klidně natrvalo vypnout, což bych ale nerada, prostě bio projekty jako je WCG a Rosetta považuji za důležité a nechám je běžet. Ale podle mých pravidel, tak jak si to já určím a nenechám do toho nikoho a nic mluvit. A když je program špatně naprogramovaný, tak s tím asi nic nenadělám, jedině snad někam tu chybu nahlásit.
Ano, správně, nechci nic řešit, je to věc programátorů. U některých programů to funguje jak má, u jiných ne a to je chyba, kterou je nutné spravit.
Nechci, považuji za užitečné všechny, které na WCG jsou a je na programu, aby se s tím srovnal, od toho má nastavení.
Chaotický je výkon poskytovaný za čas.
já mám každy den PC puštěné 8 hodin tedy boinc může počítat 8 hodin teoreticky. Prakticky se výpočet pozastaví při určité zátěži a ta je každy den jiná.
Mám nastavenou zásobu ma 5 dní, ale díky mému chaotickému způsobu poskytování výkonu tá pětidenní zásoba muže vydržet 3 dny nebo i měsíc a boinc nemá šanci určit, kterou jednotku má pustit dříve, aby ji stihl odevzdat včas a to počítám jeden podprojekt wcg.

Ty počítáš X projektu, které mají Y délku jednotek. Tedy hodinu se počítají jednotky podprojektu A, 2 hodiny se počítá podprojekt B, hodinu a půl podprojekt C pak se pustí Roseta.
Jenomže všechny ty jednotky jsou náhodně pozastavovány v průběhu tebou poskytovaného denního času a každý den jinak.
Ty chceš po programátorech, aby vyřešili rovnici chaosu.
Nepamatuji se, že by se to už někomu povedlo.

PS pochybuji že byl BOINC stvořen za učelem max efektivity tedy počitej jak chceš sem tam se něco nestihne. Pokud chceš max efektivitu tak jako čemukoli se tomu musíš věnovat.
Když to napíšeš takhle tak je to logické, chápu :-) Prostě to nechám dál žít svým vlastním životem. O maximální efektivitu mi fakt nejde, jde mi o přispění na dobrou věc. Teď nastavím závoru do turnaje a pak to vrátím tak jak mám normálně a ať si to dělá co chce v rámci zadaných parametrů :smt038

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#24 Příspěvek od Dzordzik »

Jj, hlavně se pokus do toho do pondělí nerýpat a šetřit HW, abys pak zase nemusela závoru odstavit dřív než je potřeba. Projektu bys pomohla i tak, ale do turnaje by se ti to nezapočítalo.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#25 Příspěvek od Abby »

Tentokrát nemám v plánu nic měnit, ona to byla náhoda, že výměna mobo a CPU vyšla takhle, ale nechtěla jsem čekat. Teď mám PC na dlouhou dobu jak mi vyhovuje a pokud se mi nezhroutí Windows (což bohužel nemůžu zaručit, právě proto že to jsou Windows) tak poběží nezměněný minimálně 4 roky.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#26 Příspěvek od Dzordzik »

Možná se budeš divit, ale on problém s Windows, tedy těmi do verze 10 většinou není způsobený samotným Windows. Dodneška mám notebook Dell, používaný skoro denně, ještě s Windows Vista, který kde kdo považuje za největíš shit, který kdy vznikl a přesto já jsem s ním spokojený, NIKDY v životě jsem ho nepřeinstaloval a ten NTB má dneska odhaduju kolem 7 let? Nic nepadá, všechno funguje, bez problémů, jenom už nemá aktualizace.

Další instalace jsou sedmičky, staré opět x moc let, půviodně byly na plotnovém HDD na původním notebooku starém x let. Pak jsem ten disk vzal a jenom přemontoval do 2xeonové stanice Dell, normálně po nahození si stáhl ovladače a jel. Pak jsem ten samý disk naklonoval na SSD disk a dodnes na něm bez reinstalace jedu na Albertovi, což je z hlediska HE zase úplně někde jinde. Tj. x let bez reinstalace, už na 3 totálně odlišném HW, všechno funguje. Rozhodně nemám v úmyslu si v dohledné době nacpat do Alberta ten virus jménem Win10. Mě to stačí v práci, co týden se mi stává že ses táhně nějaká nová vtipná aktualizace co něco co fungovalo totálně dojebe a dlouho pak na to není oprava. např. nyní mi nefunguje vyhledávání a permanentně mi padá spodní lišta, nefunguje Alt+Tab atd atd. A to je NTB asi týden po kompletní reinstalaci. Už na to fakt nemám nervy a obdivuju každého co to s 10kama vydrží. Chápu pokud si je nainstaluje, dostane do funkčníhos tavu a pak zastaví aktualizace, ale nechat to jet na online aktualizace, to udělá jenom blázen, hlavně ve firemním prostředí. běžně se mi stane že dojedu k zákazníkovi, mám s ním něco řešit a Win si postaví hlavu a neudělám nic ... Tohle z Win Vista ani Win7 neznám.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#27 Příspěvek od Abby »

No dobře, asi jsem měla napsat Windows 10. Co slyším o Sedmičkách, tak to byl povedený systém a kamarád používá Visty na starém Core2Quad a nemůže si je vynachválit. Jenže já Sedmičky nemůžu ani nainstalovat, na mém počítači nefungují a navíc příští rok definitivně končí. A normálně používám Windows 10 LTSC, jenže po výměně HW jsem dala obyč Pro abych si mohla zahrát Forzu 4. Bezpečnostní aktualizace jsem odložila o 7 dnů, to snad bude stačit aby se projevily případné chyby a aktualizaci na novou verzi jsem odložila o půl roku, takže teoreticky bych příští rok na jaře měla dostat letošní podzimní verzi. Snad do té doby desítky vydrží. Když si uvědomím, jak macOS instaluju na produkční MacBook už první veřejnou betaverzi a nikdy jsem se nesetkala s vážným problémem, jen jednou mi nefungovala záloha Time Machine, ale to spravila hned následující beta. Tohle udělat s Windows 10 tak abych měla počítač na hraní s Windows, potom počítač na hraní her a nakonec produkční počítač na práci... Nechápu jak může Microsoft vypustit takový nedodělaný bazmek a ještě mít tu drzost že za něj chce peníze...

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#28 Příspěvek od Dzordzik »

To máš jednoduchý, když manager vymyslí že je super nápad vydávat verze co půl roku, ale programátorů a betatesterů se nikdo nezeptal, jestli je to dobrý nápad ... Pak to dopadá přesně tak, jak to dopadnout musí.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Odpovědět

Zpět na „BOINC a jeho obslužné programy“