nové INTEL procesory Skylake-X a Kaby Lake-X

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Zpráva
Autor
Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: nové INTEL procesory Skylake-X a Kaby Lake-X

#21 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tady bude záležet na tom jak si výrobci desek budou hrát s tím kodem intelu jde o krk ten se bude snažit, ale výrobci desek se na to můžou vysmrkat a napsat jen jednu aktualizaci starších desek.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nové INTEL procesory Skylake-X a Kaby Lake-X

#22 Příspěvek od forest »

Máte k tomu s odstupem času nějakou informaci?

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: nové INTEL procesory Skylake-X a Kaby Lake-X

#23 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Spectre řeší aktualizace winu, Meltdown řeší nový bios na ten se čeká byly tu pokusy a dělaly problémy tohle musíš hledat podle tvojich desek.

tahle apka ti řekne co máš chráněné https://www.grc.com/inspectre.htm

Jiank se to řeší tady https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... &start=300 dopňuje se první příspěvek.

Abby

Re: nové INTEL procesory Skylake-X a Kaby Lake-X

#24 Příspěvek od Abby »

Já jsem nedávno dostala nové UEFI pro svou základní desku, které obsahuje aktualizaci microcode (mám ASRock Z270M Pro4) a počítání Boinc se nezměnilo, ovšem mám cca o 10% pomalejší práci s videem (měřeno v programu Handbrake konverzí z mkv h264 AC3 do mp4 h265 HE-AAC) a z nějakého důvodu se mi Windows vypínají/restartují cca 20 sekund, zatímco před touto aktualizací to bylo do 5 sekund. Ale jinak se nezměnilo nic, Boinc má stejné výsledky, hry běží stejně, spouštění systému a programů je stejné, akorát to video se zhoršilo. Ovšem je otázka co to provedlo v profi sféře.

Mimochodem, OpenSUSE Leap 42.3 také s opravami a tam se v Handbrake nezměnilo absolutně nic, rozdíl je v pár sekundách, což považuji za chybu měření. Ostatní věci jsou také stejné, ale pravdou je, že Linux zase tak moc nepoužívám, stále ještě nedozrál pro plnohodnotné využití, tedy mnou samozřejmě.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“