Evolveo Android Box 4k a Boinc

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Evolveo Android Box 4k a Boinc

#1 Příspěvek od Abby »

Ahojky, chtěla bych se zeptat, má smysl spouštět Boinc na výše zmíněné krabičce? Je to hrozný krám, mělo by to přehrávat h.265 4k video, ale nedokáže to pořádně přehrát ani SD v h.265 a reklamaci mi nechtějí uznat. Už je místo toho koupena Apple TV, která funguje skvěle, ale napadlo mě, když už to Evolveo nedělá co má, tak ho využít na výpočty. Boinc klient je v App Store (nebo jak se to jmenuje v podání Google). Akorát si říkám jestli to vůbec něco dokáže spočítat. Má to 4 jádrový procesor a běží na tom Android 4.4. Poradíte? Výběr možných projektů je Rosetta, WCG a SETI. Děkuji.

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#2 Příspěvek od JakuP »

Já bych to zkusil :-) nech to pár dní počítat, pak koukni na kredity a spálenou elektřinu a vyvoď závěry, zda se to vyplatí :-)
Tady je přehled všech projektů včetně těch, které umí Android, a poznačení, zda jsou aktivní (=dávají práci)
Z tebou jmenovaných by na Androidu měl fungovat jeden z podprojektů SETI, případně třeba objevíš jiný zajímavý projekt (např. Asteroids, český projekt zaštítěný českou univerzitou :-) )
Obrázek

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#3 Příspěvek od Abby »

Jenom ten SETI? Rosetta nebo WCG na něm fungovat nebudou? No, zkusím to, díky za radu :-) Jiný projekt než jsem psala zatím přidávat nebudu (ještě mám GPUGRID, ale ten na tom krámu běžet určitě nebude :-D ).

Jinak spotřebu to má nula nula nic, spíš jestli to vůbec něco dokáže spočítat :-D

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#4 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tady je přehled co jede na andriodu na WCG https://www.worldcommunitygrid.org/help ... minimumreq. Na mobily to vycházelo energeticky podobně jako na CPU jen výpočet byl několikanásobně delší. Dobré na honění medailí jsou vázané na délku výpočtů.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#5 Příspěvek od nenym »

Rosetta má též aplikaci pro Android Rosetta for Android
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#6 Příspěvek od Abby »

Super, díky moc :smt045

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#7 Příspěvek od Abby »

Tak jsem to nainstalovala a rozeběhla, ale nevím jestli je to tím krámem od Evolveo nebo z nějakého jiného důvodu, ale Rosetta si stáhla jednotky a pak se to pauzlo a celý den to nic nedělalo a nedalo se dostat ani do aplikace. Tak jsem vymazala data, nastavila jsem to znova, dala jsem tam WCG a to dokonce i něco dělá, dala jsem to na tři jádra ze čtyř a za 3 hodiny je hotovo 14.6%, 10.9% a 12.5%. Takže efektivita asi nic moc, ale vzhledem ke spotřebě to snad nějaký smysl mít bude.

Jen by mě zajímalo, mám to nechat na tři jádra nebo můžu nastavit i čtyři? Nic jiného se na tom krámu nedělá a dělat nebude, na přehrávání filmů je to absolutně nepoužitelné.

A ještě by mě zajímalo, je možné použít nějakou vzdálenou plochu, abych se mohla přihlásit z Macu nebo PC a vidět co se tam děje? Nebaví mě přepínat vstupy na televizi. Je tam Android 4.4.2.

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#8 Příspěvek od Diego »

Abby píše:Tak jsem to nainstalovala a rozeběhla, ale nevím jestli je to tím krámem od Evolveo nebo z nějakého jiného důvodu, ale Rosetta si stáhla jednotky a pak se to pauzlo a celý den to nic nedělalo a nedalo se dostat ani do aplikace. Tak jsem vymazala data, nastavila jsem to znova, dala jsem tam WCG a to dokonce i něco dělá, dala jsem to na tři jádra ze čtyř a za 3 hodiny je hotovo 14.6%, 10.9% a 12.5%. Takže efektivita asi nic moc, ale vzhledem ke spotřebě to snad nějaký smysl mít bude.

Jen by mě zajímalo, mám to nechat na tři jádra nebo můžu nastavit i čtyři? Nic jiného se na tom krámu nedělá a dělat nebude, na přehrávání filmů je to absolutně nepoužitelné.

A ještě by mě zajímalo, je možné použít nějakou vzdálenou plochu, abych se mohla přihlásit z Macu nebo PC a vidět co se tam děje? Nebaví mě přepínat vstupy na televizi. Je tam Android 4.4.2.
Klidne dej i 4 jadra. Na vzdaleny pristup zkus team viewer

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#9 Příspěvek od Abby »

Ok, děkuji.

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#10 Příspěvek od JakuP »

Team viewer funguje bezvadně, já s ním kontroluju všechny své 4 počítače, povětšinou z android mobilu.
Obrázek

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#11 Příspěvek od Abby »

Já to ale potřebuji obráceně, připojit se z Macu nebo PC k Androidu :-) Funguje to i takhle?

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#12 Příspěvek od eisler jiri »

nechápu proč by nemělo. stačí si zvolit ID a heslo. ale heslo tam musí být na tvrdo jinak se ti bude po každém restartu měnit
Obrázek
Obrázek

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#13 Příspěvek od JakuP »

Funguje to odevšad všude, kamarád na tom kontroluje z Macu linuxové servery i windowsí pracovní stanici. Záleží jen na nastavení, já mohu z kterékoli své instalaci na kteroukoli jinou...
Obrázek

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#14 Příspěvek od Abby »

Tak já to zkusím, díky moc :smt045 Dám pak vědět výsledek.

Jinak tedy ten Evolveo Box je asi hodně pomalý, od zprovoznění mám asi 240 bodů na WCG :-D Běží to asi čtyři dny a jeden úkol to počítá ~24 hodin. Ale má to spotřebu v této plné zátěži 4 W podle měřáku a na pohmat je to studené, tak ať si to dělá co chce. A Rosetta na tom neběžela vůbec, stáhlo si to úkoly a pak to tvrdilo že to čeká na práci...

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#15 Příspěvek od JakuP »

Řekl bych, že nic nečekaného. poměr spotřeba / bodový zisk očekavatelná. Já jsem kdysi zkoušel chvilku počítat na mobilu, ale bylo to podobné, skoro žádné body, i když taky skoro žádná spotřeba. Ale mobil potřebuju používat a nechtěl jsem si tím "ošoupávat" baterii, tak už android a boinc neřeším. ale u téhle krabičky, která by nic jiného jinak nedělala, je to dobré použití.
A co se WCG týče, ten je kreditově poměrně chudý, ale zase i málo kreditů stačí na postup týmovým žebříčkem i pomoc vědě. Takže jen tak dál :-)
Obrázek

Abby

Re: Evolveo Android Box 4k a Boinc

#16 Příspěvek od Abby »

Na mobil bych to nedala právě kvůli opotřebení baterky a důležitějšímu využití. Ale tahle krabička která neumí ani to co umět má se na nic jiného využít nedá. Kdybych měla čas a chuť řešit to přes znalce, prostě bych to vyreklamovala a nechala si vrátit peníze, ale fakt na to nemám ani čas ani chuť, prostě jsem obětovala 1.600 czk a každému říkám, jaké firma Evolveo vyrábí nepoužitelné šunty. A to ještě mají tolik drzosti mi na dotaz ohledně problému poradit Google a v případě tohoto krámu mi tvrdit, že je všechno v pořádku i když jsem jim dodala video dokazující opak. Každopádně filmy bezchybně přehrává Apple TV a krám od Evolveo bude aspoň dělat něco užitečného :-)

Odpovědět

Zpět na „Hardware“