Boinc přestal vidět Intel GPU

Zpráva
Autor
Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#21 Příspěvek od Abby »

-MS a jeho OS Win 10 může za to, že tvé ovladače od grafik se chovají nejspíš nepřátelsky k OS a zbytku hardwaru, tak je prostě eliminuje

A to píšu kde? Navíc to vůbec není pravda, nevím kde sis tuto informaci vycucal.

-Kolik zde bylo sepsáno v jiných místnostech, jaký problémy nastávají při kombinování různých grafik od ATI(dnes už AMD), NVIDIA, Intel.

Nevím, nepročítám celé fórum, nicméně faktem je, že kombinace Intel + Nvidia je bezproblémová. Problém je pouze v tom, že Windows 10 i přes zákaz mi aktualizovaly ovladače Intel GPU na své, nefunkční. Teď jsem zkusila nejnovější přímo od Intelu a samozřejmě opět bez problémů fungují.

-výrobce předpokládají (myslím si to), že budou užívány samostatně a ne s kombinací jinými GK

Skutečně? Tak to mám asi pokrokového výrobce a předchozí výrobce byl také pokrokový, protože jak ASRock tak MSI nepíší nic o nemožnosti provozovat obě GPU současně, naopak jsem v manuálu našla zmínku, že je to možné. Nvidia také umožňuje ve svých ovladačích nastavit, že běžné věci (plocha, kódování a dekódování filmů atd) běží přes integrovanou GPU a teprve na náročné věci se zapne Nvidia. Takže opět, z kterého prstu sis to vycucal?

-když se při zjištění jiné GK pak vypne

Takhle to nefunguje, integrovaná GPU je buď zapnutá nebo vypnutá. V UEFI máš pouze možnost si vybrat, která se inicializuje jako první. Automaticky se deaktivuje integrovaná zvuková karta v případě zjištění externí, u GPU to takhle nefunguje, protože narozdíl od dvou zvukových karet je scénář, kdy se používají dvě nebo více GPU naprosto normální a logický.

-To že jsou v dnešní době "exoti" co by ráďi využili kombinací s jinou GK i tuto integrovanou s jinými parametry a od jiného výrobce, musí být pro systém takový docela šok, když musí komunikovat s 2 různými ovladači různých výrobců

Zajímavý názor, nicméně dokonale chybný

-Ano mám na některé funkce Win10 taky výhrady, ale svým způsobem je to hodně povedený systém. Na 4 sestavách je mám nainstalovaný (akorát u notebooku občas zlobí přihlašovací okno ((stačí stisknout víckrát šipku nahoru a řádek pro heslo se objeví) mimochodem tahle chyba je softwarová MS ).

Zajímavé je, že internet je plný problémů způsobených Windows 10. To, že patříš mezi zlomeček uživatelů, kteří problémy nemají, ber jako obrovské štěstí. A co se týče přihlašovacího okna, mě se cca 1x z deseti případů neaktivuje numlock i přesto, že je nastavený na always on. Ovšem řádek s heslem se objeví po stisknutí jakékoliv klávesy (osobně používám return, ale reaguje to i na ten numlock).

-Chyby hledej u výrobce tvých grafik, nekomunikují korektně a může některá z nich dominovat a časem tu jednu grafiku eliminovat a taky hledej chybu i v sobě při instalaci různých ovladačů, které neprošli certifikací MS.

Co na to říct jiného než OMG LOL. Opravdu vidím, že jsi odborník na svém místě :smt038 Instaluji pouze ovladače od výrobce, všechny jsou podepsané a certifikované, protože Windows od verze Vista nic jiného standardně nainstalovat neumožňuje, pro Nvidii se mi aktualizují automaticky a pro desku jsou to naprosto stejné ovladače, které mohu složitě vyhledat a stáhnout na různých místech stránek Intelu, ovšem radši dám přednost je mít hezky na jednom místě u své desky, samozřejmě ty samé, mD5 nebo SHA dají naprosto identický výsledek. Mimochodem, nový UEFI mám také stahovat od Intelu, když on je výrobce chipsetu? Asi sotva, co? Uvažuj trošku než něco napíšeš, vyplatí se to.

-Pokud Win10 odstraní aktuální ovladače, nejspíš jsou vadný a rozhodně neinstalovat zpět.

Koukám, že do problematiky opravdu dokonale vidíš, gratuluji. Doporučuji si danou problematiku nejdříve nastudovat, až to uděláš můžeme pokračovat v diskusi, do té doby to zjevně nemá cenu.

-Jo a k té citaci nahoře, to jsi ještě nejspíš nepoznala win 3.11 (nástavba DOSu) a Millennium (u Win ME by jsi nejspíš prodělala porod)

Máš pravdu, nepoznala, od roku 1994 používám pouze Macintoshe (předtím Amiga 1200) a na střední škole jsem měla tu smůlu, že jsme měli dost hloupého vyučujícího, který nic než Windows a MS Office neuznával a navíc vůbec netušil, že existuje něco jako USB. Takže jsem se setkala s Windows 98 (naštěstí na můj Mac nainstalovat nešly, ještě to bylo poctivé PowerpC) a MS Office pro Mac v té době také nebyly, takže jsem používala iWorks a konverzi do DOC. A protože jsem v té době už neměla disketovou jednotku, naopak jsem ale měla několik USB portů a obrovský 16 MB flashdisk, tak jsem mu přinesla domácí úkol na flashdisku a on nevěděl ani co to je, natožpak co s tím. Když jsem mu to chtěla poslat e-mailem, tak řekl, že není připojený k internetu a nakonec se jako jediná možnost ukázalo dělat domácí úkoly ve škole na příšerných padavých Windows 98 a příšerně pomalém a nepohodlném PC s mizernou klávesnicí v nepřehledném MS Office. Vlastně dobrovolně jsem začala Windows používat u verze 7, kdy jsem je měla kvůli některým hrám na svém MBP a nakonec jsem si koupila PC na hry, kde jsou Windows 10. Aspoň že mě ten bazmek nestál ani korunu, využila jsem licenci z původního MBP. Opravdu nechápu, jak za alfa verzi může Microsoft chtít takové obrovské peníze (beta to opravdu není, občas zkouším bety macOS a ty fungují stejně jako finální verze, Windows 10 takhle spolehlivé opravdu nejsou, navíc jsou v každé verzi jiné a neustále si nastavují programy podle svého, včera mi např. vyresetovaly nastavení pro obrázky na Windows Photos nebo jak se to jmenuje a já to musela zase vrátit na XNView, to samé web browser, z Opery se to vrátilo na Edge a opravdu nemám nejmenší tušení proč, bylo to během sledování filmu, najednou to píplo a objevily se okénka, kde rotovaly jednotlivé přípony, bylo jich fakt hodně a musela jsem počkat asi tři minuty než se ty okénka přestaly objevovat a mohla jsem to vrátit zpátky, když jsem totiž vrátila asociaci zpátky hned, než ten výpis dojel, tak se to vyresetovalo znova. Znamená to tedy, že Opera a XNView nejsou certifikované a že bych je měla přestat používat? A když se tohle stalo ve virtualizaci s Chrome, že Chrome také není certifikovaný a neměl by se používat? Protože Windows se rozhodly to změnit a tedy to podle tebe znamená, že to co změnily je špatné? Někde výše jsi totiž přesně tohle napsal).

edit: dozvěděla jsem se, že Windows 10 se chovají nepřátelsky ke zvukovým kartám, znamená to tedy, že se mám smířit s integrovaným šuntem a kvalitní zvukovku mám vrátit? Říkal mi to prodejce, když jsem si stěžovala, že mi zvukovka nejde v krátkém slotu, je to napsané na spoustě míst na internetu, kde lidé řeší, že ve Windows 7/8/8.1 jim zvukovka fungovala bez problémů a ve Windows 10 najednou nefunguje nebo je s ní problém a že museli změnit slot případně provádět jiný šamanismus. Opravdu je to chyba daného HW, že jinde funguje a ve Windows 10 ne? Můj Sound Blaster Z v krátkém slotu je detekovaný UEFI, v OpenSUSE i live Fedoře 27 funguje bez nejmenšího problému a Windows 10 tvrdí, že tam nic není. Opravdu je to chyba zvukovky, základní desky, grafiky nebo takhle náhodou je chyba ve Windows 10? Nemusíš odpovídat, odpověď je jasná, děkuji.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#22 Příspěvek od Dzordzik »

Ono jestli by nebylo vůbec nejjednodušší, pro tebe i pro všechny kolem tebe, kdybys přešla zpět na naprosto dokonalý Apple a ušetřila si všechny tyto problémy. Jenom nápad ...
Já mám na svém notebooku Dell jedny z nejhorších Win co kdy byly, Vista, nemám s nima celých 10 let problém. Ani jeden. Nikdy nebyly přeinstalované. Na dalším svém PC mám Win7, opět, nikdy nebyly přeinstalované a to jsem jim už pod rukama 3x změnil HW bez přeinstalace. jenom jsem disk s nima napíchl na úplně jiný HW. Z NTB na 2xeon workstation a pak znovu na úplně jinou, asi o 5 let novější. Pokaždé se to jenom připojilo na MS, aktivovalo a natáhlo si to nové ovladače. A to jsem měl jeden čas ve stanici AMD i nVidia GPU. Dělám něco blbě? V práci mám Win10, občas si to stáhne nové ovladače a něco to rozdrbe, ale nejsem snad BFU abych nezjistil čím to bylo, nevrátil se k bodu obnovení a nezakázal si ovladače přeinstalovávat a je klid. Od té doby se to už nikdy nestalo. Aktualizace si instaluju po jedné, pěkně po prozkomání co mají dělat, nepohodlné zakazuju. Ne že bych z W10 hýkal blahem, ale fungují. Rychleji než W7.
Pokud něco funguje a najednou nefunguje aniž bys něco zmnila, pak hledej chybu v aktualizacícha a ovladačích. Málokdy je to něco jiného.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#23 Příspěvek od Abby »

Nemám kam přecházet, mám samozřejmě jako primární MacBook Pro a Mac byl, je a bude primární vždycky a PC s Windows je pouze na hry. Nikde se tím netajím a víš to od začátku, že hry na tom PC jsou jediné důležité, je to prostě herní konzole a běží tam ve volném čase Boinc, který tam ale je z mé vůle a je podřízený tomu důležitému, to také víš od začátku. A jen tak mimochodem, mám mlčet o běžných problémech, které ve Windows 10 jsou a které řeší lidé po celém světě? Jestli také patříš mezi ten zlomeček lidí, kterým to funguje bez problémů, buď rád a rozhodně nezvyšuj své nároky. Ale miliony lidí řeší problémy vzniklé díky Windows 10.

Kamarád měl ještě nedávno Visty x64 (tuším že edici Professional) na desktopu, PC je z roku 2008 (Core2Quad, 8 GB RAM, později doplněný Radeon HD 5850 a asi před rokem si tam dal SSD, jinak je v původním stavu) a byl s nimi dokonale spokojený. Přešel ale na Windows 10 a to z toho důvodu, že Visty přestaly být podporované a on tam má nějaké citlivé dokumenty a mít nezabezpečený systém si nemůže dovolit a má jeden problém za druhým (a žádný není kvůli starému HW). Takže je otázka, jestli Visty opravdu byly špatné nebo to byla jen "urban legend", což si myslím že je pravděpodobnější. Dále ten samý kamarád má fakultní MS Surface v té nejvyšší konfiguraci a iPad Pro v té nejvyšší konfiguraci. Když pomineme to, že mu trvalo než si zvykl na odlišnou filozofii Apple, tak poté, co pochopil jak to funguje, tak naopak nechápe, že to nechápal hned na začátku. Na Surface ovšem neustále nadává (ani ne kvůli HW, ale kvůli OS) a jediné, co je podle něj lepší než iPad Pro je možnost připojit USB flashdisk (to k iPadu pochopitelně nejde) a už se učí používat iCloud, Air Drop a další vychytávky. Jenže je ze staré školy a na nové (byť lepší) vychytávky si těžko zvyká.

O Windows 7 jsem toho moc špatného neslyšela, měla jsem je na starém MBP kvůli pár hrám a fungovaly skvěle. Dokonce i Windows 8/8.1 až na mizernou "nabídku Start" fungovaly skvěle, akorát ty 10 jsou mizérie, což potvrzuje libovolný dotaz do Googlu případně libovolná diskuse o Windows 10, kde nejsou zaslepení "fanboys", ale normální lidé.

Přesně, máš pravdu v poslední větě, hlavně co se týče aktualizací Windows 10, které snad ještě nikdy neprošly absolutně bez problémů, tedy alespoň ty velké. Ovladače mi problémy nedělají, pokud to nejsou generické z Windows Update a ty mám zakázané přes služby. Ale když to najednou Windows 10 začnou ignorovat a stáhnou mi ovladače pro Intel GPU, navíc jak jsem zjistila starší než jsem měla, tak je chyba kde, v Intelu? V ovladačích Intelu? Nebo takhle náhodou je chyba ve Windows 10, které ignorují vlastní nastavení a jejich generické ovladače jsou mizerné (viz má anabáze s ovladači Realtek, ty z WU neumožňovaly režim 5.1 a nebylo možné je nahradit ovladači od výrobce, což je samozřejmě chyba Windows, nikoliv výrobce oné zvukovky a ovladačů pro ni).

Jinak já nejsem proti Windows obecně, s Windows 7 jsem byla celkem spokojená, fungovaly, daly se kontrolovat a vypadaly stále stejně. Jenže na mém PC nefungují (vyzkoušeno, i když je SW na rozběhnutí USB3 ve Windows 7, tak mi to nefungovalo, aktualizace mi řekly chybu a podle kódu chyby jsem dohledala, že je to kvůli nepodpoře CPU Intel 7th generace, kdybych tam měla Skylake, tak to fungovat prý bude, s Kaby Lake to nejde a tak nemám jinou možnost než mít špatné Windows 10, ale bohužel nic lepšího není. A v Linuxu si toho moc nezahraju, kdyby mi tam šly všechny moje hry, tak to neřeším, ostatní věci co na PC dělám fungují stejně nebo lépe. A co se týče těch Windows 98 jak jsem zmínila, tak o těch snad nikdo nikdy netvrdil, že by byly nějak stabilní, pokud vím, tak stabilitu přinesl NT kernel ve Windows XP, kde byl poprvé použitý v OS pro běžné uživatele (nemám vlastní zkušenost, jen jsem o tom četla, ale nemám důvod tomu nevěřit, bylo to takové jakoby historické okénko).

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#24 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby věř si čemu chceš, a klidně demaguj vše co jsem sepsal a žij si ve svém snu. Konec, tečka.

Dzordzik taky jsem použival ty tzv. nejhorší OS od MS Windows Vista a neměl jsem s němi žádný problémy, a byl jsem nejspíš za exota, kterému se systém nehroutil tak jak jiným. 33iii Dál se k Abby problémům nebudu vyjadřovat, protože se nemáchám v takových 45oo a neplavu 45rr na stejné vlně vášně a znechucení k Windows. :smt023 Mimochodem programátorem nejsem, ale s počítači jsem začínal už od ATARY XE 800 a první PC i386-66 MHz s DOS. Rád jsem se štoural v config.sys a autoexec.bat ještě někde mám knížku s OS DOS 6.00, to byly časy 45bb Já si prošel všemi verzemi Woken a rozhodně můžu posoudit jejich kvalitu víc než ty a můžu s klidným svědomím napsat ,že za 99.9999% všech problémů je chyba uživatele.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#25 Příspěvek od Abby »

V pohodě, nemám důvod se dohadovat o blbostech, jen jsem konstatovala fakta. Ty sis prošel Atari a PC, já jsem si prošla Amigou a OS9 + OS X a k tomu pár verzí Windows, které mě vždycky přesvědčily, že dělám dobře. Jen bych byla ráda, kdybyste mě přestali přesvědčovat, že chyba je u mě, když je naprosto zjevné, že u mě chyba není. Kdyby totiž byla chyba u mě, nebyl by plný internet problémů s Windows 10.

Mimochodem, zeptám se na radu a jsem zvědavá, jak ji vyřešíš. Mám českou verzi Windows 10 Pro Fail Creators Update a chci mít aktivní pouze českou QWERTY klávesnici. Jenže mám možnost se přepnout i na českou QWERTZ a na ENG v anglické US lokalizaci. Ovšem ani jedna není v nastavení jazyků. Když přidám ENG US a následně ji odeberu, ENG zmizí. Přidám a odeberu českou QWERTZ, také zmizí a tak to vydrží až do restartu. Po restartu je zpátky minimálně ENG a po dalším restartu je zpátky i česká QWERTZ. Mám lokální účet chráněný heslem. Co s tím můžu dělat kromě toho, že už poslepu vstoupím do nastavení, přidám a odeberu obojí a mám do dalšího restartu klid? Nebo to ještě můžu ignorovat, ale občas se mi stane, že použiju klávesovou zkratku obsahující ALT+SHIFT a klávesnice se mi přepne. Moje chyba? Podle vás asi ano, ale ve skutečnosti nikoliv, Microsoft o této chybě prý ví a pracuje na jejím odstranění, objevilo se to ve Fail Creators Update a postihuje to jen naprosté minimum uživatelů. Bohužel mám smůlu na to, že většina chyb se mi projevuje...

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#26 Příspěvek od Abby »

Předpokládám že tohle je taky chyba uživatele:

Kód: Vybrat vše

Artael | před 9 hodinami
Protože mi to po pár minutách od bootu natlačilo drivery bůhvíodkud, to že touchpad reaguje celkově divně, to je jedna věc, ale pokud si te OS (a to i přes zákaz v nastavení) stejně přemaže audio driver na takovej, kde ten zvukovej kodek NEFUNGUJE (a to jsem to zkoušel ještě podle nějakých jiných způsobů donutit fungovat). Navíc ten login mi přijde že taky funguje/nefunguje. Jednou to dokonce po bootu vyhodilo naprosto wtf hlášku a fungoval na to... reset.

No a to neřeším fakt, že ten stroj má 8GB RAM a 1GB VRAM u GPU. Dnes jsem však zjistil, že stejně alokuje jen 4GB, jako kdyby byl jen 32bit OS, ale W10 pokud vím už 32bit nepodporují. Já už fakt nevím.

Zažil jsem všechno, DOS, 3.11, různé bety (chicago), 95, 98, ME, XP, jehovistu, W7. Ale v životě se mi nestalo, že by něco selhávalo takovým způsobem. Ne, tenhle bazmek fakt neakceptuju.
https://diit.cz/clanek/geforce-gtx-1060 ... um/diskuse

Hlavně s tou zvukovkou mi je to takové povědomé, ani nějak nevím proč :-)

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#27 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Ano i v tom tvým posledním příspěvku není jasný důkaz, že za problémy opravdu stojí WIN 10, prostě není. 33aaa Hele shrnu to takhle do pár vět. Absolutně ignorujete fakta, že může být chyba přímo v hardwaru, ovladačích od výrobce periférie, nekompatibilita různých komponent atd. To kdoví jaký hardwarový paskvil si stvoří kdejaký uživatel, nebo koupí už přeinstalovaný jako celek není chyba MS, ale uživatele a koncového zákazníka který to kupuje a utrácí za to peníze. Pokud nestačíte na danou opravu problému a máte daný typ hardwaru koupený a je v záruce, co vám brání to odvést celek celého zařízení do servisu a ať se na to "odborníci" podívají. Pokud tam máte citlivá data na disku, není problém ty data zazálohovat a smazat ne ? Takže jasný problém uživatele, který radši bude psát ódy o hrozném MS Win10.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#28 Příspěvek od Abby »

Na to fakt nemůžu nic říct, můžu se jen smát :smt038

edit: koukám jak se všichni nenápadně vyhnuli problému s klávesnicí co jsem popsala pár příspěvků zpět. Ale chápu to, taky bych se vyhýbala něčemu, co se mi nehodí do krámu když bych byla přesvědčena o své pravdě :smt045

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#29 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby píše:Na to fakt nemůžu nic říct, můžu se jen smát :smt038
Nápodobně dámo. 33zzz
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#30 Příspěvek od Abby »

Jenže ty se směješ maximálně tak přesvědčení o vlastní neomylnosti, nicm0n2 j8 se sm2ju tob2, za tvou zaslepenost a za to jak ignoruje3 fakta :smt045

edit: hmmm, koukám že anglická i česká qwertz jsou zpět, takže řešení nemáš odborníku? Nebo opět budeš tvrdit, jak je to moje chyba?

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#31 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Děkuji za lichotku, že mne označujete jakýmsi odborníkem, ale věřte že nejsem 33aaa . Mimochodem psala jste, že máte Windows 10 Pro legální za 200 Kč z aukru. Takže legální znamená i technickou podporu MS, proč se nezeptáte dámo na jejich technické podpoře? 33aaa A nesměji se o své neomylnosti, jen vaší jednoduchosti vidět problémy přímočaře, ale nevidět tu složitost jednotlivých cestiček, bez kterých to jako celek nefunguje.

S vaším popsaným problémem s klávesnicí jsem neměl tu čest se nikdy setkat, a proto pro rychlejší vyřešení, bych určitě využil technickou podporu MS, i kdybych měl čekat na odpovědi týden. A vidím, že je tu forest a rád se do diskuze připojí a bude pokračovat místo mne :smt023
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#32 Příspěvek od forest »

Tohle mně nedělejte, pomalu nestíhám pročítat fórum.

Těch neomylných je tu koukám hned několik. Ono je vždy snadnější se přesvědčovat v tom, že jsem dokonalý a hodit vinu na něco jiného. Najít si prostě viníka a mám to v podstatě uvnitř sebe vyřešené. Tohle běžně dělají děti, nebo lidé s minimem zkušeností v dané problematice, či nedodostatkem informací.

Někdy je lepší se do problému více ponořit a hlavně připustit i možnost, že chybu jsem mohl udělat i já jako uživatel, nebo může být chyba v mém skvělém HW, nebo jeho nastavení. Potom člověk vidí obě poloviny a lépe problémy pochopí.

Házet všechny problémy na systém, na DC projekt, na nastavení, které je uděláno záměrně co nejuniverzálněji, aby si zbytek doladil uživatel dle svých preferencí, to je strašně jednoduché. Není to ale žádné hrdinství a už vůbec to problém většinou nevyřeší. Jen ze sebe uděláte hlupáka.

Nemá zde smysl obhajovat jednotlivá tvrzení, nebo názory. Každý máme své zkušenosti a rozumíme trochu něčemu jinému. Někoho a něco ale osočovat dřív než to lépe poznám, je opravdu dětinské, to se na mě ani jeden nezlobte.

Někteří rozumější řekli svou radu a od té doby už jen kroutí hlavou, nebo to ani nečtou. Pro zbytečné hádky jsme toto fórum nezakládali.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#33 Příspěvek od Abby »

Už mě to fakt nebaví, ať si “odborníci” myslí co chtějí, fakta jsou fakta. Víc to řešit nebudu. Na to fakt nemám ani čas ani chuť.

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#34 Příspěvek od JakuP »

Já bych se Abby zastal, alespoň s tou klávesnicí. Občas se mi přepíná česká klávesnice za českou programátorskou a i když přiznávám, že já rozhodně nejsem víc než lehce poučený uživatel, české programátorské, kterou rozhodně rád nemám, se mi nepodařilo jakkoli zbavit :-/
mám Win 10 docela rád, za celé své fungování s nimi se mi nic doopravdy špatného nestalo, ale přeci jenom nemohu ignorovat přinejmenším 3 problémy, které se donekonečna opakují a řešení při vší (neodborné) snaze nenalezeno:
- zmiňovaná nezrušitelná česká programátorská klávesnice na Francesce
- Win 10 se občas nekamarádí se čtečkou otisků prstů a TDP čipem v mém ThinkPadu - někdy prostě čtečku nedetekují a přihlaš se heslem - stačí restart (jindy třeba tři) a čtečka funguje naprosto bez problémů
- nemožnost opravdu zásadně ovlivnit restarty po aktualizacích a obecně stahování aktualizací s nějakou kontrolou uživatele (pominu-li úplné zakázání Win Update)

S Linuxem neumím a cokoli od Applu je mi hrozně proti srsti kvůli celkové filosofii firmy i systému (můj poslední Mac měl PowerPc 5 a nikdy jsem mu neporozuměl), na všem, co mám, jsou Win 10, rozumím jim, ale k srdci mi nepřirostly :-/
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#35 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby píše:Předpokládám že tohle je taky chyba uživatele:

Kód: Vybrat vše

Artael | před 9 hodinami
Protože mi to po pár minutách od bootu natlačilo drivery bůhvíodkud, to že touchpad reaguje celkově divně, to je jedna věc, ale pokud si te OS (a to i přes zákaz v nastavení) stejně přemaže audio driver na takovej, kde ten zvukovej kodek NEFUNGUJE 
....................
Zažil jsem všechno, DOS, 3.11, různé bety (chicago), 95, 98, ME, XP, jehovistu, W7. Ale v životě se mi nestalo, že by něco selhávalo takovým způsobem. Ne, tenhle bazmek fakt neakceptuju.
https://diit.cz/clanek/geforce-gtx-1060 ... um/diskuse

Hlavně s tou zvukovkou mi je to takové povědomé, ani nějak nevím proč :-)
Zapomněla jste tam ale připsat jeden zásadní příspěvek, který tomu předchozelo:

Kód: Vybrat vše

Artael | před 14 hodinami
No právě to, že je to zadarmo, a že je to zadarmo... a možná to, že je to zadarmo. Já boj s tím OS vzdal.

Teď marodím, byl jsem nucen oprášit dlooouho nepoužívaný ntb a tam jsem ten free upgrade provedl. Dokonale mě to vyléčilo. Studovat co kde v registru zapnout/vypnout, doinstalovat a vymazat, na to už tolik elánu nemám. Vždycky něco změnili, ale dalo se na to zvyknout. Jenže tohle je jiná liga, ten OS si žije svůj vlastní život že :)
oprášit dlooouho nepoužívaný ntb a tam jsem ten free upgrade provedl.

Takže ten dotyčný šikula udělal takový masakr do systému 45ff . V jeho případě bych na jeho místě uvažoval o záloze osobních věcí a komplet provést čistou instalaci Win10. Není nic horšího, než zbytkové smetí a nekompatibilní drivery kdesi v uložišti, které může dělat bordel co popisuje. Ano MS povolilo takový harakiri systému, ale to je určeno pro lenochy a méně zkušenější lidi, co nemají zkušenosti s případnou reinstalací a čeká je tak leda návštěva servisu. A souhlas k instalaci na nový systém zadal pokyn vždy uživatel, i když se to spousta lidem stáhlo a nahlásilo hlášku, že může začít s instalací. Nekomentuji i to nepřečtení dlouhého a nudného potvrzovacího textu o možných problémech spojený s možným problémem s nekompatibilitou, kterou jedním kliknutím se potvrzovalo, že riziko podstupujete a instalace může začít. Takže kde je ta chyba? Zas za to může Fantomas 45hh
Přiznám se k jedný maličkosti se svým notebookem jsem měl taky problém z přechodu původně Win8.0 (který tam byl předinstalován) na W10. Škoda že už přesně si nepamatuji s čím byl problém, že mi to donutilo udělat radikální řešení v podobě čisté instalace Win10. Naformátoval jsem C disk, vytvořil na něm 2 oddíly na C (systém) a D (data). Byla tam ještě neoznačená partition, tu jsem neformátoval (obsah ani ne do 1 GB). Mám takový dojem, že jsou tam uložené data pro možnou reinstalaci a licenční číslo Win8.0 pro autorizaci Win. Každopádně čistá reinstalace už na Win10 proběhla v pohodě, nechtělo to žádný licenční číslo a problémy s ovladači zmizely. Za tu dobu co mám tento notebook i3-2328M po čisté reinstalaci nebyl problém se zvukem, touchpadem, sítí atd. , protože to nemám zahnojený s ovladači pro win7, Win8. Není to 100% jistota, ale snižuje to rapidně budoucí problémy, které můžou nastat.

Nevím jak to děláte, že se vám tam 45oo programátorská čeština, nesetkal jsem se s tím až tady. :smt102 Tak jo ať to vyřešíte, je čas to zabalit. :smt023
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#36 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Jelikož microsoft zrušil testovací centrum kde pracovali tisíce specializovaných testerů a testy provádí dobrovolníci něco jako open beta u her tak bych se moc chybou uživatele zrovna u 10 neoháněl. A podpora Abby akorát řekne ASAP náhodné bugy se hledají nejhůře

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#37 Příspěvek od gigadisk »

Honza píše:Věcně: odkazují se na staré verze Windows 10 (1511, 1607). Funguje i na 1703, 1709 a připravované 18xx?
Já tu utilitku používám hodně často a funguje mi na každém buildu i na 1709. Stačilo jednou nastavit a už se mi tam zpátky ovladač od Intelu z WU nestáhnul a nepřepsal starý ovladač. Takže Collatz jede a jede. Tahle utilitka mi už vyřešila hodně problémů, ne jen na mých počítačích. V práci to používám dost často, když lidem přestane hrát zvuk a podobně. Občas je prostě potřeba, aby notebooky a počítače měly otestovaný ovladač od výbrobce ntbk nebo MB. Jsou věci mezi nebem a zemí, které neovlivníme.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#38 Příspěvek od JakuP »

Hlásím, že po dnešním upgradu na ovladače pro Intel HD 630 v Core i7-7700 verze (25.20.100.6519) Release date: January 17, Boinc přestal vidět integrovanou grafiku, testováno na Einsteinu (počítám běžně) a Collatz. Ani jeden nestáhne jednotky, Einsteinovy jednotky již v počítači stažené hlásí "GPU nenalezena, Připraven..."
Edit: reinstalace na starší betaverzi DCH 25.20.100.6448 Date: 12/10/2018 bez problémů pomohla, teď Einstein vesele počítá.

Vyzkoušel ještě někdo, máte obdobný problém, nebo je to u mě?
Obrázek

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#39 Příspěvek od JakuP »

Při aktualizaci na novější drivery pro Intel HD 630 verze DCH 25.20.100.6577 opět to samé - BOINC přestane vidět integrovanou grafiku, Einstein se nepočítá a jednotky hlásí, že není na čem. Po přeinstalování starým driverem .6471 jede všechno, jak má. :smt102

Pěkně prosím, to nikdo nic nepočítáte na Intel iGPU, nebo upgradujete a podobný problém nemáte? :smt022
22sss 22sss 22sss
Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#40 Příspěvek od Dadu from Silesia »

A proč měníš ovládače na integrované grafice. Tohle není Nvidia,AMD kde nové optimalizace zvýší výkon u her. Nech tam ty funkční. Dělalo mi to samé tak jedu už dva roky na jedněch. Akorát mi to sniřovalo CPU výkon bo se hadalo CPU a GPU o RAM tak jsem se na to vyprdl.

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“