Boinc přestal vidět Intel GPU

Zpráva
Autor
Abby

Boinc přestal vidět Intel GPU

#1 Příspěvek od Abby »

Ahojky, z ničeho nic mi po restartu PC Boinc přestal vidět Intel GPU, přitom grafika je nainstalovaná a plně funkční. Používám ji tedy jen na Seti, ale ráda bych ji používala i nadále. Netušíte někdo v čem by mohl být problém? Děkuji.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#2 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Já jsem měl nakopnuté ovládače grafika jela, ale část softwaru starající se o výpočty chyběla. Jinak mě nic nenapadá.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#3 Příspěvek od Abby »

Ovladače jsou v pořádku, zkusila jsem je i opravit, ale chybu to žádnou nenašlo. Hlavně mi Boinc tvrdí, že:
"GPU nenalezena"
"20.02.2018 17:54:18 | | app version refers to missing GPU type intel_gpu"
"20.02.2018 17:54:18 | SETI@home | Missing coprocessor for task blc02_2bit_guppi_58137_29213_HIP45839_0019.30604.409.22.45.227.vlar_0"

Před restartem to normálně počítalo, po restartu to tvrdí tohle.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#4 Příspěvek od Abby »

Nemůže tam být nějaký problém v tom, že jsem přidala tu externí zvukovku? Mám v PC docela dost věcí, tak jestli má dost prostředků pro to všechno, konkrétně tam mám v prvním M.2 slotu 275 GB SSD, druhý M.2 slot je zatím prázdný, celkem 5 HDD/SSD do SATA (přičemž 2x SSD jsou v RAID0), PCI-E GPU a teď tu zvukovku (která mi kdovíproč ve Windows 10 nechodí v PCI-E x1 slotu a musela jsem ji dát do druhého PCI-E x16, přitom UEFI i OpenSUSE Leap 42.3 ji v tom x1 slotu normálně vidí a OpenSUSE ji umí i použít včetně 5.1, ale Windows 10 ji prostě nevidí, ovladač Creative mi tvrdí, že tam není podporovaný HW a zvuk se přepne na HDMI z Nvidie). No a právě proto mě napadlo, jestli nechybí nějaké prostředky, nějaké ty PCI-E linky nebo co to tam je. Někde jsem zaslechla, že prý microATX desky jsou v tomhle nějak omezené oproti fullATX.

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#5 Příspěvek od jiri kovar »

No to je pěknej mazec. Hele, může to být hodně věcí. Mě nedávno windowsy vyzkratovaly dedikovanou grafiku kvůli jakýmsi bugům v ovladači intel grafiky a resumé od windowsů je takové, že to možná někdy opraví. Protože mi to udělalo už i v minulých letech, přestal jsem stavět PC s intel procesorem se svojí grafikou a ať si je strčí někam. Tam, kde jedou intely bez svojí grafiky, tak mi bez problémů jedou i dvě grafiky dvou výrobců nad sebou (AMD+nVidia).
To píšu jen proto, abys byla v obraze, že zakopanýho hafana budeš muset objevit laborováním sama. Ale rádi se samozřejmě přiučíme, tak dej report, až se ti to podaří vyřešit. Hodně štěstí.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#6 Příspěvek od Abby »

Tak to je pěkné... Ale obávám se, že chyba nebude v Intelu, ale v Microsoftu, konkrétně ve Windows 10...

Jinak jsem zkusila Intel GPU vypnout v UEFI a Boinc přestal hlásit chybu, takže mi to připadá, že když je ta grafika zapnutá, tak že o ní ví a jen ji z nějakého důvodu nedokáže načíst/použít.

A vzhledem k tomu, že řešit problémy mě příliš nebaví, tak to nechám holt takhle a Seti bude místo na Intel GPU počítat na Nvidia GPU, ale jen tak polovinu času oproti Intelu. Intel GPU jsem původně používala pro rychlejší konverzi videa v Handbrake, ale už tam je v nightly build experimentální podpora Nvidia a funguje bezvadně, tak nemám ani důvod mít Intel GPU zapnutou. Škoda toho Seti, ale holt nenadělám nic, Boinc nebo Windows 10 si postavily hlavu a já je přesvědčovat nebudu, za ty nervy mi to opravdu nestojí.

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#7 Příspěvek od jiri kovar »

No právě, BOINC za ty nervy fakt nestojí.
Těch neznámých je tam opravdu celá řada a občas se mi i stalo, že se věci vyřešily "samy" po nějaké další aktualizaci - není to však pravidlo. Navíc některá další aktualizace to může znovu rozhodit. Občas je to na panáka. 45ff
Teď mi třeba na starším notebooku občas vypíná dedikovaná nVidie tak, jak popisuješ. Dva týdny jedu s ní, pak třeba měsíc bez a pak se to zas vrátí. Nechávám to žít svým životem.
Naposledy upravil(a) jiri kovar dne stř 21 úno, 2018 16:08, celkem upraveno 1 x.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#8 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Abby píše:Ovladače jsou v pořádku, zkusila jsem je i opravit, ale chybu to žádnou nenašlo. Hlavně mi Boinc tvrdí, že:
"GPU nenalezena"
"20.02.2018 17:54:18 | | app version refers to missing GPU type intel_gpu"
"20.02.2018 17:54:18 | SETI@home | Missing coprocessor for task blc02_2bit_guppi_58137_29213_HIP45839_0019.30604.409.22.45.227.vlar_0"

Před restartem to normálně počítalo, po restartu to tvrdí tohle.
Stejnou hlášku to psalo i mě.
GPU-Z mi psalo, že nemám aktivní OpenCL ikdyž grafika jela v pohodě.
Mě pomohla instalace ovládaču win64_15.60.2.4901.exe ted už asi budou novější.
A doporučuji pro odinstalaci starých Display Driver Uninstaller maže vše i odkazy v registrech někdy staré nakopnuté zanechají bordel.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#9 Příspěvek od Abby »

Dadu from Silesia: Mě ale GPU-Z i jiné programy píší, že OpenCL je aktivní na obou GPU a HW kódování videa v Handbrake i jiných programech také funguje, akorát ten Boinc se nějak kousnul a tvrdí mi, že žádnou Intel GPU nemám. Tak jsem ji prostě vypnula, aspoň procesor méně topí a holt se bude muset Seti dělit s Einsteinem, ale to nebude problém. Akorát budu muset nějak ještě poladit, aby se výpočty na Nvidia zkrátily na polovinu, normálně výpočty běží od 8:00 do 20:00 a potřebovala bych nastavit, aby výpočty na GPU běžely třeba jen od 8:00 do 14:00.
Jinak ovladače jsem nijak neměnila, mám ty, které mi nainstaloval program od základní desky a mám je už října nebo kdy jsem to vlastně tu desku kupovala. A není důvod, aby se samy od sebe ovladače nějak rozbily, nenapadá mě proč by to dělaly :-)

jiri kovar: přesně, navíc mi to přijde, že vývojáři programy to tak nějak udělali, že to tak nějak funguje a logické pokročilejší funkce, jako třeba přesné plánování, kdy, na čem a kolik prostředků si může který projekt na kterém prostředku vzít tam vůbec není. Ještě že to jde alespoň trochu upravit přes plánovač úloh, ale stejně to není dokonalé. Ale já bych třeba chtěla nastavit, že počítání přes CPU si vezme dvě jádra a bude se počítat od 8:00 do 20:00 a k tomu bych chtěla nastavit, že počítání přes Nvidia GPU si vezme 40% maximálního výkonu oné GPU a poběží to od 8:00 do 14:00 a k tomu že Intel GPU může být vytížená na 80% a poběží také od 8:00 do 20:00. Podle mě by nebyl problém tohle naprogramovat kdyby byla snaha, ale obávám se, že právě ta snaha tu není.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#10 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Nevíš proč by se měly ovládače sami od sebe nakopnout jeden příklad.

V mé zatím oblíbene hře Armored Warfare se vyskytují bugy je ve vývoji tři měsíce se mi žádný neprojevil a tři dny před updatem se hra začala schazovat do winu což byl v té době několik měsíců známy bug. Nic jsem neměnil prostě se stalo :smt102

A dost pochybuji, že náhodný bug je jedinný způsob jakým se můžou rozhodit ovládače na to je PC moc složitý systém.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#11 Příspěvek od Abby »

Ta hra začala padat proto, že byl problém v ní nebo proto, že byl problém v ovladačích? Přiznám se, že nějak nechápu jak to myslíš.

Jinak za 24 let co používám počítače se mi nestalo, že by se samo od sebe něco rozbilo. Ovšem pravda je, že jsou to Macintoshe co používám od roku 1994 (akorát na střední mě nutili používat Windows 98, to byla hrůza). Za ten jeden rok co mám tohle PC a používám Windows 10 se mi něco rozbilo nepočítaně, ovšem vždycky vinou nějaké aktualizace Windows 10, což mě nakonec přinutilo odložit bezpečnostní aktualizace o 10 dnů a vylepšující aktualizace o 365 dnů. A mám ještě pojistku, se kterou Microsoft asi nepočítal - ImDisk (ramdisk), který když je aktivní tak zablokuje instalaci aktualizací ve Windows 10, v momentě kdy ho deaktivuji tak aktualizace normálně fungují :-) Nevím v čem je problém, ale uvědomila jsem si, že mi to takhle vyhovuje :-D Defender se aktualizuje, ale když mi přišel Fail Creators Update, tak to při instalaci řeklo chybu. Po vypnutí ImDisk se to normálně nainstalovalo :-) Akorát tedy ten ImDisk neblokuje instalaci ovladačů z Windows Update, tak jsem to musela vypnout ručně, nestojím o to, aby se mi přepisovaly funkční ovladače od výrobce nefunkčními z WU (např. původní zvukovka, ovladače od Realteku celkem bezproblémové v jakékoliv verzi, jenže mi to neustále nutilo ovladače z WU, asi dva roky staré, se kterými nefungovalo 5.1 a rozběhnout to nešlo za žádnou cenu a byla to taková smyčka, zapnula jsem PC, z WU se stáhly a nainstalovaly ovladače, já jsem je odinstalovala, nainstalovala jsem ovladače od Realteku, restart, Windows odinstalovaly ovladače Realtek a nainstalovaly svoje a opět restart).

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#12 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Ano náhodná chyba ve hře a ovládač je stejně jako hra software tedy muže se nahodně u někoho projevit nestandartní chování pokud je v nich nějaká anomálie.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#13 Příspěvek od Abby »

Chápu. Je možné že u mě tu chybu způsobilo přidání zvukové karty a Boinc to asi nějak špatně pochopil nebo co, protože když jsem ho nainstalovala, tak také viděl jen Nvidia kartu, dokonce jsem to tu i řešila a Dzordzik na to koukal když byl ke mě připojený přes Team Viewer. A teprve po nějaké době, aniž bych cokoliv měnila, najednou Boinc objevil i Intel a začal ho používat. Tak nevím, mám nechat Intel GPU aktivní v UEFI a doufat, že se to časem rozjede? Byla bych ráda, kdyby Seti na ní normálně jelo, ale zase CPU bez GPU tolik netopí, i když tedy rozdíl je jen asi dva stupně a prý vypnutí integrované GPU přidá trochu na výkonu CPU. A na nic jiného než na Seti tu Intel GPU nepotřebuji. Tak nevím, no...

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#14 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Pokud máš záložní počítač tak ji vypni a za čas zkus nový ovládač. Pro mě je to dobrá záloha pokud by se hlavní grafika porouchala pokud bych ji deaktivoval v biosu tak musím hledat náhradní GPU.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#15 Příspěvek od Abby »

No, mám dva počítače, tento PC a pak jako hlavní MacBook Pro, ale ten na Boinc používat nechci, fakt bych nerada nějak snížila jeho životnost non-stop provozem. Sice se chladí dobře, ale přeci jen je to asi 1 cm silné tělo a nemyslím si, že by jakémukoliv notebooku zrovna prospívalo neustálé zatížení. Ono stačí když na něm dělám video v iMovie, to pak vyskočí teplota CPU i 70°C a ventilátor se může zbláznit někde okolo 4.000-5.000 otáček (aktuálně bez zátěže, jen Safari, je teplota 38°C a chladí se pasivně). Aspoň že i na tak vysoké otáčky je slyšet méně než ten PC. Ale na Boinc fakt není. A ne že bych to nezkoušela :-)

Já tedy tu Intel GPU zase zapnu (to s tou odejitou externí GPU mě nenapadlo, ale je to logické) a uvidím, co to udělá. Možná bych mohla zkusit zjistit, jestli třeba nejsou nové ovladače. On se ASRock zase nějakými přílišnými aktualizacemi moc nezabývá. Na druhou stranu proč taky, když ovladače které tam má fungují a nové funkce se obvykle nepřidávají.

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#16 Příspěvek od Abby »

Tak mám problém vyřešený, ale nechápu to, jak je to možné.

Zkusila jsem odinstalovat ovladače, restartovat a nainstalovat je znova a zjistila jsem, že se mi nějak ovladače aktualizovaly na verzi z Windows Update (i přesto, že mám instalaci ovladačů z WU zakázanou) a Boinc tedy Intel GPU neviděl. Takže jsem nainstalovala ovladače od ASRock a Boinc Intel GPU najednou zase vidí. Já z těch Windows 10 asi jednou zešedivím, tak mizerný systém snad ještě nikdy neexistoval a nejspíš ani existovat nebude. Škoda, že nejde plnohodnotně nahradit něčím jiným, hned bych utekla a ani trochu by mi to nebylo líto.

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 934
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#17 Příspěvek od gigadisk »

Tady se to slušně změnilo na plivání na Windows 10 a přepisování ovladačů, na Intel a vypalování grafiky, servis Asusu(zkusili jste servis HP v Plzni VSP DATA? vyzkoušejte, jednoduchá banalita výměna LCD 32 dní, výměna MB 25 dní). První a důležitý je krok přiznat si vlastní nechopnost. Druhý krok je podívat se do nainstalovaných aktualizací a když vidím, že se mi stáhl nový intel gpu ovladač z WU, tak jednoduchou utilitkou se dá tento ovladač zakázat, aby se znovu nestáhnul. To samé i ta realtek zvukovka a nevím co ještě. V nějakém postu už jsem to zminoval, že mi přestala integrovaná grafika od Intelu počítat, protože se zaktualizovala sama přes WU. Takže mi nezbylo, než nahrát Nvidia ovladače s openCl 1.0 a pak nahrát Intel ovladače s openCl 2.0. Místo toho brečení tady si stačí pustit google a chvilku hledat. Ty vaše problémy bych fakt nechtěl mít. Některým jedincům by se měly prodat hotové sestavy se záruční plombou a do systému by neměli vůbec dostat admin práva. Já teda nevím, ale Windows 10 jsem ještě na žádné mašině nemusel přeinstalovat, pokud jsem se nehrabal v registrech a nezkoušel co to udělá. Jinak určitě u toho přehraného ovladače funguje bod obnovy, pokud nemáte SSD a body obnovy vypnuté. Pak už nezbývá, než mrknout na stránky Intelu a vyzkoušet si, který ovladač funguje s opencl na vašem železe. Ještě, že mi k radosti stačí OpenTTD a sem tam si zahraju Wolfensteina a žiju se starýma Logitechama 2.1 X-230 na integrovaných zvukovkách od roku 200x. Nejsem schopnej poznat u běžných MP3, youtube rozdíl, ani FLAC bez komprese od MP3 nepoznám. Asi jsem nahluchlej co nosím furt peckový sluchátka. Na předposlední desce "Aušus" Rampage II Extreme, která mi vydržela přes pět let a ještě jsem ji prodal funkční dál jela zvukovka Supreme FX X-Fi s nějakýma ovladačema od Sound Blasteru, což byl jen obyčejnej přeznačenej realtek https://www.svethardware.cz/forum/showt ... Fi-za-2999. Ještě před tím jsem jel AMD Athlon 3000+ na desce Asus K8N-SLI Deluxe. Tu desku jsem taky funkční po pěti letech dál prodal. Teď jsem si vybral MB od Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 (rev. 1.0) , protože byla prostě skladem ihned a zvuk obstarává Realtek® ALC1150. Na tu mojí Esmeraldu a Dona Chorcheho mi to bohatě stačí, sousedy s tím taky umím vytočit, když si pustím v sobotu dopoledne dechovku. Pokud budete hodní, možná vám i pošlu odkaz na tu utilitku blokující ovladače stažené z WU, pokud vám to strejda google nenajde. Jdu si pustit svýho oblíbenýho Enrique Iglesia a jdu nakutě. Budu doufat, že patálie s vašema systémama bude dále pokračovat a chybu na té židli vás ještě nenapadlo hledat. Nenym by mohl vytvořit na foru novou sekci "Brečírna - Můj počítač si dělá co chce" a podsekce Windows 10 - Zákeřný virus, Asus - Má noční můra, Komáři a netopýři - Echolokace 20kHz+, Intel - grilujeme grafiku.

PS: Windows 10 PRO umí pozastavit instalaci ovladačů o tři měsíce. Další drastická varianta je zakázaní služby windows update.

PS2: Mám dobrou náladu, ježíšek tento rok přišel dřív.
https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -in-window
Odkaz je trošku níž, ale kdyby jste furt nechtěli číst....
http://download.microsoft.com/download/ ... de.diagcab
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Abby

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#18 Příspěvek od Abby »

Někteří jedinci by si měli uvědomit, že většina problémů nevzniká kvůli uživatelům. A další věc je, že "podle sebe soudím tebe" rozhodně neplatí. Všechno jsem naprosto jasně napsala a jestli tomu nevěříš, je to tvoje věc. Víc k tomu dodávat nebudu, ani jsem ten blábol celý nedočetla a číst ho nebudu a do budoucna nejspíš ani nebudu číst od tebe absolutně nic, aniž bys v čemkoliv poradil tam jen arogantně kvákáš nesmysly. Názory takových "odborníků" nemají žádnou váhu.

PS: doporučuji naučit se číst a hlavně se naučit chápat psaný text, v momentě kdy se to naučíš zjistíš, že píšeš absolutní nesmysly.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3257
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#19 Příspěvek od Honza »

gigadisk píše:https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -in-window
Odkaz je trošku níž, ale kdyby jste furt nechtěli číst....
http://download.microsoft.com/download/ ... de.diagcab
Věcně: odkazují se na staré verze Windows 10 (1511, 1607). Funguje i na 1703, 1709 a připravované 18xx?

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc přestal vidět Intel GPU

#20 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby píše:Já z těch Windows 10 asi jednou zešedivím, tak mizerný systém snad ještě nikdy neexistoval a nejspíš ani existovat nebude. Škoda, že nejde plnohodnotně nahradit něčím jiným, hned bych utekla a ani trochu by mi to nebylo líto.
MS a jeho OS Win 10 může za to, že tvé ovladače od grafik se chovají nejspíš nepřátelsky k OS a zbytku hardwaru, tak je prostě eliminuje a to je špatně ? Jo to bychom pak měli důvod nadávat nejspíš na obrazovku "modré smrti" a kdo to způsobil no přeci WIN 10. Trochu mi to připomíná konstatování novináře Fandora ve filmu o Fantomasovi: " Za vše může Fantomas, za vše může Fantomas", v tomto případě nejspíš "Za vše může Win10" 45ff

Kolik zde bylo sepsáno v jiných místnostech, jaký problémy nastávají při kombinování různých grafik od ATI(dnes už AMD), NVIDIA, Intel. Připomíná mi to (trochu zase odbočím), když někteří uživatelé si nainstalují xxx antivirů, a pak jim to dělalo neplechu a pravý opak toho, k čemu to mělo sloužit, k ochraně.

To samý s ovladači grafik. Ať už integrovaná grafika byla přímo dodávaná s MB nebo nyní je to i součástí některých CPU, výrobce předpokládají (myslím si to), že budou užívány samostatně a ne s kombinací jinými GK. V případě, že uživatel by chtěl vyšší grafický výkon, není touto integrovanou grafickou kartou nijak omezen (naopak při nefunkčnosti externí GK má v záloze integrovanou), když se při zjištění jiné GK pak vypne. To že jsou v dnešní době "exoti" co by ráďi využili kombinací s jinou GK i tuto integrovanou s jinými parametry a od jiného výrobce, musí být pro systém takový docela šok, když musí komunikovat s 2 různými ovladači různých výrobců. Tolik I/O co mají dnešní počítače oproti předchozím generacím počítačů a OS, který je zprostředkovatel této komunikace a musí ustát stabilitu v důsledku špatně sepsaných externích ovladačů k různým komponentám, nechci ani představovat tu složitost celku.

Ano mám na některé funkce Win10 taky výhrady, ale svým způsobem je to hodně povedený systém. Na 4 sestavách je mám nainstalovaný (akorát u notebooku občas zlobí přihlašovací okno ((stačí stisknout víckrát šipku nahoru a řádek pro heslo se objeví) mimochodem tahle chyba je softwarová MS 33aaa ).

Chyby hledej u výrobce tvých grafik, nekomunikují korektně a může některá z nich dominovat a časem tu jednu grafiku eliminovat a taky hledej chybu i v sobě při instalaci různých ovladačů, které neprošli certifikací MS. Třeba od NVidie nestahovat ovladače od výrobce grafiky, ale rovnou od NVIDIA a Intel ovladače stahovat u Intelu. Občas zkontrolovat aktuální ovladače pro chipset (vždy mít nejnovější verzi), zvukovku, LAN, USB na stránkách výrobce mainboardu. Pokud Win10 odstraní aktuální ovladače, nejspíš jsou vadný a rozhodně neinstalovat zpět. Ale platí pravidlo ne vždy nové je dobré a chutné.

Tohle je opravdu skromný soupis, a každý odstavec by si zasloužil podrobný rozepis min 20 stran, ale radši to málo než nic.

Jo a k té citaci nahoře, to jsi ještě nejspíš nepoznala win 3.11 (nástavba DOSu) a Millennium (u Win ME by jsi nejspíš prodělala porod) 45hh
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“