Intel, Nvidia a AMD v jednom PC

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Intel, Nvidia a AMD v jednom PC

#1 Příspěvek od Abby »

Viz nadpis, je to možné? Intel + Nvidia momentálně provozuju, ale stále uvažuju i o pořízení RX 590 a co se týče NAS tak to tam asi moc pokoušet nebudu, takže je možné mít jako hlavní kartu AMD která bude zobrazovat data na monitoru a sekundární mít Intel a Nvidii které by se použily jen pro Boinc? A zůstalo by zachováno to, že v Intelu teď mám druhý monitor? Když ho totiž dám do Nvidie tak všechno kdovíproč bere jako primární jenže on primární prostě není, je to miniaturní 24" fullHD a primární je 40" 4k. A funguje to tak jedině když mám 4k v Nvidii a fullHD v Intelu. Díky, snad jsem to nenapsala moc zmateně :-)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Intel, Nvidia a AMD v jednom PC

#2 Příspěvek od forest »

Všechny tři výrobce grafik na jednom týmovém stroji máme a na všech třech jedou zároveň i DC výpočty. Systém je tam Win 10 Pro 64-bit. Monitor je ale potřeba mít při startu připojený minimálně do dvou z nich. Pokud chceš mít 100% jistotu, tak raději do všech tří. Další z nutností je mít v BIOSu nastavenou jako primární tu integrovanou grafiku, jinak ji deska vůbec neaktivuje a jedou jen externí. Monitory nahrazuji Dummy Plugy, ke stoji se připojuji jen vzdáleně. Ale když do kteréhokoliv výstupu připojím monitor, tak zobrazuje.

vmv
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: pon 03 srp, 2009 15:23
ID CNT statistics: 134
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel, Nvidia a AMD v jednom PC

#3 Příspěvek od vmv »

Provozuji starší intel i7 3770K s intel VGA + ATI 7970 + nvidia GT730. Počítají všechny, os win10. Primární monitor mám v té ATI, druhý monitor v intel vga - bez zapojeni monitoru se mi nedetekovala intel vga v boinc, nvidia bez monitoru. Nedávno mi odešla ta ATIna a nevidím nějaký rozdíl oproti nynější kombinaci intel+nvidia... Je to pak o výkonu jednotlivých VGA a zvolených projektech, aby se na tom dalo normálně pracovat/koukat na filmy...

Abby

Re: Intel, Nvidia a AMD v jednom PC

#4 Příspěvek od Abby »

Jjj, díky. Ještě jedna věc, dá se vybrat která GPU se použije pro hraní her a akceleraci videa? Logicky to bude ta kam je zapojený primární monitor (což by v mém případě byl RX 590 v nejhořejším PCI-E slotu, Nvidia bez monitoru ve druhém nebo třetím PCI-E a Intel pro sekundární monitor). Jinak teď mám nastaveno v UEFI že primární je PEG a chová se to jak chci (Nvidia výchozí, Intel sekundární). Když nastavím primární integrovanou tak mi všechno včetně her běží přes Intel, primární monitor se změní na sekundární a hry jsou nehratelné, v Boinc se nic nezmění ale to je jediné a navíc je to podružné, prioritní jsou hry a práce.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“