Radeon HD 4200

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Radeon HD 4200

#21 Příspěvek od nenym »

Nejde, buď služba bez přihlášení a bez GPU, nebo normální aplikace s GPU a přihlášeným userem.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Radeon HD 4200

#22 Příspěvek od Czech Human »

ta GT 730 je přeznačená GT630 resp. 430 podle toho co přesně to je... Výkon od 268 do 692 Mflops při spořebě asi 50 / 25W podle toho jaký čip v ní je(Maxwell/Kepler). Energetická efektivita 5,36 a 27,68 Mflop/W. To je 8,5x - 1,66x horší efektivita než má současný hardware. Pokud je to ten Maxwell tak ji rovnou vyhoď, Kepler se ještě jakžtakž dá tolerovat ale připlatíš si už. Imho to za ty problémy nestojí, raději si kup nějaký Phenom X4 pokud chceš víc bodů nebo už rovnou pořádné GPU co bude mít (výrazně) lepší poměr výkon/spotřeba. Ne vždy je byť i darovaný hardware užitečné používat...
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Radeon HD 4200

#23 Příspěvek od Abby »

I pořádná GPU by mi tam nefungovala když to jako služba nefunguje. A pod uživatelem to spouštět nemůžu, to nefunguje, vůbec se to nespustí dokud se ručně nepřihlásím, zkoušela jsem to.

A co se týče toho Phenoma X4, tak 500 Kč bych do toho byla ochotná investovat, ale ani o korunu víc. Výkon pro moje potřeby stačí, Boinc je nastavený tak aby neomezoval v používání (pozastaví se když je vytížení CPU nad 10%, RAM je povolena 20% na využívání a HDD na 60 GB), takže je to v pohodě. Soutěže mě nezajímají a body nehoním. Jestli to s GPU nefunguje, tak to holt nefunguje a nenadělám s tím zjevně nic. Jedině jsem ochotná si pohrát s tím Linuxem, ale musím vědět dopředu že to bude fungovat a to momentálně nevím.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Radeon HD 4200

#24 Příspěvek od Czech Human »

Boinc z repozitáře by ti fungoval i kdyby ses nepřihlásila, u Ubuntu to tak mám vyzkoušené, tam ani opakované výpadky napájení nezpůsobí že by přestaly výpočty běžet poté co to zase najede. U zbytku těch věcí co potřebuješ si ale osobně nejsem jistý, slepeniny windows/linux sítí s různými právy uživatelů jsem osobně nikdy nedělal. Asi by to šlo, ale chtělo by to o tom něco nejdříve vědět a nemusí to být nic jednoduchého i když třeba jo. To GPU je každopádně na hranici použitelnosti pokud je to Kepler a prakticky k ničemu jestli je v něm Maxwell tak bych se tím spíš moc nezabýval když to nutně nepotřebuješ.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Radeon HD 4200

#25 Příspěvek od Abby »

Možná, kdybys mi poradil, jak ve Windows přidat repozitář :-) Co se týče Linuxu, tak tam zatím nevím jestli do toho jít, jestli to stojí za případné problémy, protože nemám čas a přiznám se že ani chuť řešit něco, co řešit nemusím. Kdyby mi někdo řekl, že to co potřebuji v Linuxu bez problémů funguje a stačí to jen nastavit a pak už se na to nemusí sáhnout, tak proč ne, ten jeden den tomu obětuji, ale ta jistota tu není. No, spíš to vidím tak, že na NAS Boinc úplně zruším, ať dělá to co má primárně dělat a poběží mi to jen na výkonném desktopu.

Ono je to asi to stejné jako když mi běžel Boinc na telefonu, přínos skoro žádný, jen mi to opotřebovávalo baterku, zahřívalo telefon a reakce byly o poznání pomalejší i když se zrovna nepočítalo, protože tam klient neumí nebo nechce uvolnit RAM když nepočítá. A to to bylo na hodně výkonném telefonu - Huawei P20. Když jsem Huawei vyměnila za Sony tak jsem to už ani nezkoušela.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“