Vliv velikosti RAM u Intel GPU

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Vliv velikosti RAM u Intel GPU

#1 Příspěvek od Abby »

Ahojky, má vliv na rychlost výpočtů počet RAM přiřazené k Intel GPU? Je rozdíl když nechám auto nebo když přiřadím pevnou hodnotu? A stačí 32 MB nebo čím víc tím líp? Díky

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Vliv velikosti RAM u Intel GPU

#2 Příspěvek od Czech Human »

Určitý vliv na výpočty má rychlost RAM, tedy single/dual channel. Takže raději dual než single. Zbytek bych ale nechal na automatice. Ta paměť není napevno přidělená pokud se nejedná o nějakou dřevní GPU (která stejně nic nenapočítá) ale je dynamicky alokovaná a OS ji může využít pro sebe když není potřeba pro GPU aplikaci. Nebál bych se nastavit maximum co BIOS dovolí, obvykle 2 GB. Na většinu projektů budeš potřebovat k dispozici minimálně 512MB+, 32MB je sotva tak na zobrazení plochy v nízkém rozlišení :-).
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Vliv velikosti RAM u Intel GPU

#3 Příspěvek od Abby »

Mám dual (celkem 4x 8 GB) a je to Intel HD 630 v i5 7600k. Tak nechám automatiku, celkově mám zatím paměti dostatek, 32 GB chvíli vydrží :-) Děkuji.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Vliv velikosti RAM u Intel GPU

#4 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Nejsem si teď moc jistý, ale když budeš počítat GPU aplikaci Einstein, tak jedna jednotka vyžaduje něco přes 1 GB. Kdybys to náhodou počítala a při počítání házelo chybu, zkontrolovat vždy stav paměti a případně rozšířit v BIOSu. Při té velikost RAM co máš bych to natvrdo nastavil na 1024-2048 MB pro iGPU, jestli ti funguje auto nastavení, tak auto. Tohle by chtělo právě vyzkoušet, jak s nastavením "auto" se to bude chovat při počítání Einstein jednotek. Zkus udělat zátěžový test Einstein gama-ray jednotek 2 až 3 na nastavení auto. Pak postni to sem, co jsi zjistila. 45cc
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Vliv velikosti RAM u Intel GPU

#5 Příspěvek od Abby »

Děkuji, ale já GPU ani jinou aplikaci Einstein počítat nebudu, věnuji se jen podle mě důležitým projektům a to je WCG a Rosetta. A ze zájmu nebo nostalgie tam mám Seti. Kdybych našla nějaký další medicínský projekt tak bych se k němu možná také přidala (i když podle mě stačí ty dva), ale rozhodla jsem se definitivně, že zbytečnosti počítat nebudu. Ono možná i to Seti vyhodím, protože za celou dobu existence nenašli nic.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“