Šifrování souborů a disků

Fórum týkající se ostatních programů a to jak spojených s DC, tak i systémových atd..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Šifrování souborů a disků

#1 Příspěvek od forest »

Možná je to uplně hloupý dotaz, ale nejde nějak zaheslovat flash disk, aby se na něj bez hesla nedalo dostat, formátovat jej ani dělat nic jiného?
Další z možností kdyby to nešlo, nejde udělat nějak neviditelný, tedy aby se dal připojit jen nějakým příkazem když na něj budu potřebovat přístup a pak jej zase schovat?

Jde mně o to, že bych takhle dal flash disk dovnitř svého PC (přes redukci jej píchnul rovnou na desku) aby nebylo vidět že tam něco takového je a využíval jej jen na věci o kterých nechci aby k nim měl někdo kdo se k PC dostane přístup.

Vím jen o možnosti to celé zašifrovat a když budu potřebovat to vždy rozbalit, ale zdá se mně to dost složité a zdlouhavé.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaheslování flash disku

#2 Příspěvek od vkliber »

Pokud vím, existují FlashDisky přímo s integrovaným softwarem, součástí kterého je i heslo.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaheslování flash disku

#3 Příspěvek od MIZ »

Pokud to bude takto nastálo v jednom PC, tak je IMHO celkem fuk, že to je flash disk. Podívej se tedy po nějaké utilitě na šifrování/blokování složky na disku / celého log. disku.
Kdysi jsem takového něco hledal pro zaheslování přístupu do 1 složky v PC s Win.XP, ale nenašel nic free.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Zaheslování flash disku

#4 Příspěvek od Meharts »

forest píše:Možná je to uplně hloupý dotaz, ale nejde nějak zaheslovat flash disk, aby se na něj bez hesla nedalo dostat, formátovat jej ani dělat nic jiného?
Další z možností kdyby to nešlo, nejde udělat nějak neviditelný, tedy aby se dal připojit jen nějakým příkazem když na něj budu potřebovat přístup a pak jej zase schovat?

Jde mně o to, že bych takhle dal flash disk dovnitř svého PC (přes redukci jej píchnul rovnou na desku) aby nebylo vidět že tam něco takového je a využíval jej jen na věci o kterých nechci aby k nim měl někdo kdo se k PC dostane přístup.

Vím jen o možnosti to celé zašifrovat a když budu potřebovat to vždy rozbalit, ale zdá se mně to dost složité a zdlouhavé.

nedavno jsem o tom četl a stáhl si doporučovaný soft a myslím že je toto to co hledáš
http://www.emag.cz/chrante-sva-data-s-truecrypt/


Edit: zde návod
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=0

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zaheslování flash disku

#5 Příspěvek od forest »

Ten TrueCrypt je přesně to co jsem hledal, moc díky za ty rady a odkazy :smt023

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

Re: Šifrování souborů a disků

#6 Příspěvek od ondy »

Zdravim,
Truecrytp pouzivam, je to super softik, jen neresi format cele flashky ci jeji schovani - myslim, ze kdyz se cely disk zahesluje (ja pouzivam pouze zasifrovani souboru, ktery si pak mountuju jako disk), tak stale bude videt v Tento pocitac...
Jsem zvedavy, jestli to bude to, co Forest potrebuje 45ff

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Šifrování souborů a disků

#7 Příspěvek od forest »

Mám ten TrueCrypt jen pár hodin a je to fakt úžasný. Ani nevím jak jsem bez toho mohl být. Mám nyní díky tomu totální soukromí na všechny dokumenty, Operu, stáhnuté věci atd.
Je to úžasně rychlé a ani nepoznám že by daná věc byla zašifrovaná, vřele všem doporučuji :smt045
Vyřešil jsem to vytvořením 10GB souboru, který jsem zamaskoval do Woken. V TrueCrypt mám aby si ten soubor pamatoval, takže jej nemusím hledat. Stačí kliknou, zadat heslo a mám hned přístup.
Ten flash disk jsem chtěl jen kvůli maskování, ale takhle to nikdo u nás ve firmě nenajde, to jsem si na 1000% jistý 45hh

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

Re: Šifrování souborů a disků

#8 Příspěvek od ondy »

Takze jsi si vytvoril ve Windows soubor 10GB velky a ten mountujes? Ja to mam tak, ze mam soubor win.raw (mam ho teda 1GB velky, ale to staci 45cc), ale co jsem vypnul je prave to zapmatovani cesty k souboru... Protoze kdyz nekdo sedne ke kompu a rekne si - jeeee - co je ten truecrypt a spusti ho, tak okamzite vidi cestu k souboru...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Šifrování souborů a disků

#9 Příspěvek od forest »

Aha, tak to mě nenapadlo. Já těch 10GB hned z půlky využil, takže těch 10GB jsem bral s rezervou.
Ono jde udělat ještě tu úplně ukrytou sekci na disku, ale to se mně zdálo v mém případě zbytečně složité. Ještě se v tom pohrabu a ozkouším. Díky za připomínku k funčnosti.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Šifrování souborů a disků

#10 Příspěvek od forest »

ondy píše:........ ale co jsem vypnul je prave to zapmatovani cesty k souboru... Protoze kdyz nekdo sedne ke kompu a rekne si - jeeee - co je ten truecrypt a spusti ho, tak okamzite vidi cestu k souboru...
Zjistil jsem že to není pravda. Cesta k souboru se ukáže až po vložení správného hesla, takže to zapamatování cesty beru jako velký plus. Nemusí se to pokaždé hledat, dá se důkladně zašít na místo kde by jej nikdo nehledal a nikdo kdo heslo nezná cestu nezjistí.

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Šifrování souborů a disků

#11 Příspěvek od Meharts »

forest píše:
ondy píše:........ ale co jsem vypnul je prave to zapmatovani cesty k souboru... Protoze kdyz nekdo sedne ke kompu a rekne si - jeeee - co je ten truecrypt a spusti ho, tak okamzite vidi cestu k souboru...
Zjistil jsem že to není pravda. Cesta k souboru se ukáže až po vložení správného hesla, takže to zapamatování cesty beru jako velký plus. Nemusí se to pokaždé hledat, dá se důkladně zašít na místo kde by jej nikdo nehledal a nikdo kdo heslo nezná cestu nezjistí.

Přesně tak 45hh

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

Re: Šifrování souborů a disků

#12 Příspěvek od ondy »

Kruti brko, tak co delam spatne? Kdyz si dam checkbox Never save history, tak mi to soubor nepamatuje, kdyz to odznacim, tak mi tam v poli Volume zustane muj sifrovany soubor...
Jak to mate nastavene, aby si to pamatovalo cestu ale nebyla nikde videt?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Šifrování souborů a disků

#13 Příspěvek od forest »

Normálně jsem si vytvořil disk ze souboru, mountnul se k němu a pak kliknul na Save Currently Mounted Volumes as Favorite.
Když nyní kdykoliv chci disk zapojit, kliknu na Mounted Favorite Volumes, vyskočí mně abych vložil heslo a disk se připojí. Dokud to heslo správně nezadám, tak ta cesta zobrazená nikde není, alespoň jsem si toho nikde nevšimnul.

Odpovědět

Zpět na „Software“