Nastavení předvoleb výpočtu

Fórum týkající se ostatních programů a to jak spojených s DC, tak i systémových atd..
Zpráva
Autor
Coohy
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10 pro, 2019 21:28
rok narození: 12 dub 1999

Nastavení předvoleb výpočtu

#1 Příspěvek od Coohy »

Zdravím, úplně nevím kam bych to měla napsat, snad to někam přepošlete na správnou adresu.

Přijde mi, že nastavení aplikace Boinc není zcela ideální, dle mého by měla obsahovat minimálně dvě konfigurace, jedna když počítač není používán a druhá když ano. Současně mám nastaveno, aby počítač využil 50% procesorů, ale počítám pořád (tedy pokud moje aplikace nepřekročí nějaký práh), jde mi ale o to, že když počítač nepoužívám, tak bych klidně aplikaci dovolil využít více. Mrzí mě, že aplikace tuto možnost nenabízí, pokud by jí nabízela, tak si myslím, že i více uživatelů po světě by byli schopni poskytnout větší výpočetní výkon.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Nastavení předvoleb výpočtu

#2 Příspěvek od Honza »

V menu Options / Computing Preferences je možnost
Supsend GPU computing when computer is in use - tedy nepočítat na grafice, když se s počítačem pracuje v posledních x minutách.

Druhá možnost je
Suspend when non-BOINC CPU usage is above nn%
To zajístí, že když je procesor vytěžován na víc jak nn procent, nechá BOINC procesoru plný prostor na jiné záležitosti.
To používám při pakování, zálohování a jiných invenzivních úkolech.

Třetí možnost je Options / Exclusive aplication.
Tady lze zvolit pro CPu i GPU zvlásť, že když běží cokoli ze seznamu aplikací, BOINC na CPU nebo GPU nepočítá.
Typicky - když mi běží MPC-HC, koukám na film, ať nepočítá grafika a video je plynulá a grafika tichá.
Když mi běží F1_2019.exe, Beat Saber.exe, ať nepočítá ani CPU.

Čtvrtá možnost je vymezit časově, kdy počítat, typicky pracovní doba ano/ne.
Options / Computing preferences, záložka Daily schedules.

S úspěchem jsem používal všechny 4 volby, na různých počítačích různě podle potřeb.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení předvoleb výpočtu

#3 Příspěvek od RoKro »

No ono je to buď nějak počítej, nebo nepočítej vůbec.
Coohy by spíš uvítal nastavení typu buď počítej nějak, nebo nějak jinak. Třeba počítej na 100% procesorech, pokud na pc nic nedělám, ale pokud něco dělám, tak počítat nepřestávej, ale využívej třeba jen 50% jader.
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Nastavení předvoleb výpočtu

#4 Příspěvek od Honza »

Na takovýto fine-tunning bych použil dvě instalace BOINCu, jednu počítající stále a druhou na doplnění výkonu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nastavení předvoleb výpočtu

#5 Příspěvek od forest »

Ten požadavek Coohyho je vcelku pochopicelný a logický. Bohužel to ale v reálu v progrmu BOINC nastavit nelze :smt102

Abby

Re: Nastavení předvoleb výpočtu

#6 Příspěvek od Abby »

Taky bych takové detailní nastavení uvítala, škoda že to nejde.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#7 Příspěvek od Dzordzik »

No, dobře ... Ono je x věcí, které by manažer mohl a asi i měl umět, aby si mohl říkat manažer. Takto je to jenom grafické prostředí, ale nic to nemenežuje. Možnost nastavit pravidla a podmínky, když se stane něco, udělej něco. Možnost měnit množství CPU i GPU k projektům přímo v GUI, možnost měnit váhu projektů, možnost si nastavit do jakého času nebo kreditu se má počítat projekt a pak ho zastavit a pustit jiný atd atd. Přitom to nemůže být tak složité napsat. Jenom se do toho nikomu nechce. Klidně vypadá už asi 150 let pořád stejně a pořád stejně blbě. Navíc na Linuxu funguje jinak a v něčem hůř než na Windows.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#8 Příspěvek od Abby »

Já od začátku nechápu proč nejde nastavit procentuelní výkon na GPU. Na CPU si můžu nastavit klidně jedno jádro a jedno procento (a pak se bude počítat milion let, ale jde to), ale GPU jede pořád naplno. A jak píšeš Dzordziku, těch věcí, které chybí, je mnohem víc...

Uživatelský avatar
Boby_cze
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 538
Registrován: čtv 16 dub, 2020 09:56
rok narození: 31 led 1971
ID CNT statistics: 27352
Bydliště: Jižní čechy

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#9 Příspěvek od Boby_cze »

Abby ja gpu kdyz chci omezit tak mi aplikace od AMD dovoluje snizit frekvenci i voltaz na GK ale spise pocitam jen na CPU tak mi to pouzivam jen sporadicky.
Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#10 Příspěvek od Abby »

Já mám RTX, tam to dost dobře nejde. Resp. snížit frekvenci jde jen o pár set MHz a napětí na mé kartě nejde snížit vůbec, jde jen přidat.

Uživatelský avatar
Boby_cze
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 538
Registrován: čtv 16 dub, 2020 09:56
rok narození: 31 led 1971
ID CNT statistics: 27352
Bydliště: Jižní čechy

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#11 Příspěvek od Boby_cze »

Amd.jpg
Amd.jpg (87.7 KiB) Zobrazeno 5372 x
AMD to ma docela sikovny
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#12 Příspěvek od petnek »

Abby píše: pát 29 kvě, 2020 23:14 Já mám RTX, tam to dost dobře nejde. Resp. snížit frekvenci jde jen o pár set MHz a napětí na mé kartě nejde snížit vůbec, jde jen přidat.
Na Redditu to řeší, zkus to podle návodu. Jinak můžeš proklikat pár odkazů, třeba něco zafunguje
Obrázek

Abby

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#13 Příspěvek od Abby »

Díky, juknu na to.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#14 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby nechce omezovat celkový výkon své GK, chce omezovat konkrétní BOINC GPU aplikace. Pro lepší pochopení problému, který řeší ABBY už od dob seznámení s BOINC klientem:
pokud GK má počet stream procesorů 2176 , by třeba chtěla pro danou aplikaci vymezit 1/5 stream procesorů tj. 435 pro BOINC aplikaci, zbytek by byl třeba vymezen na její oblíbené hraní her 45ff
Nejsem programátor, ale můj názor je, že takové ovládání rozvržení výkonu by se muselo řešit přes ovladače než přes klienta BOINC :smt102
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#15 Příspěvek od Abby »

To máš pravdu, řeším to od samého začátku. Ale na hraní her beru celý výkon a Boinc se pozastaví (prioritní aplikace). A nemyslím si že by se to muselo řešit přes ovladače, proč to jde u CPU? Ale programovat neumím, beru to “selským rozumem”.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#16 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Nejspíš proto, že CPU aplikace byly tu dříve než GPU aplikace, které jsou mladší. A nenašlo se dost na BOINC fóru :smt022 lidiček, aby nějaký programátor se toho ujal. Podívej se na fórum BOINCu, zda tam je nějaká místnost o tomto tématu, a přidej tam svůj názor, to nemá cenu zde nějakým způsobem probírat "co kdyby", bohužel. :(
Já tuhle vlastnost u GK opravdu nepotřebuji a nebude nás málo :smt102 .
-------------------------------------------
Pro Boby_cze, já používám program MSI Afterburner na NVIDIA (dá se to použít i na AMD) a podvoltovávám to tímto nastavením. A jak napsala Abby, pokud aktivuji v nastavení voltáž, jde jenom procentuálně nahoru a nejde omezovat směrem dolů.
Přílohy
podvoltování RTX.png
podvoltování RTX.png (81.25 KiB) Zobrazeno 5473 x
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#17 Příspěvek od Dzordzik »

No vidíš a třeba já bych to využil. Nastavil bych třeba aby použil pro výpočty jenom 80% GPu času a ten zbytek by mi zbyl, protože jsou projekty, které tak vyhulí GPU, že se nedá používat ani browser a to už je co říct. nebo ještě výrazně méně abych zmenšil spotřebu, aniž bych hrabal do nastavení grafiky, protože jiné softwary GPU využívající omezovat nechci, takže nástroje jako uvádíš jsou pro toto k ničemu. navíc bych to chtěl ideálně po projektech a ne jenom jako jedno nastavení pro všechny výpočty. prostě je to historický software, který se jenom udržuje při životě, ale nikam se dál neposouvá a to je škoda při tom, kolik má celosvětově uživatelů. A kdyby se toho někdo chytil, stačilo by od každého vybrat úplně marginální částku, ale při počtu uživatelů by to dalo pořádný balík na to, aby se zaplatili normální placení programátoři. Je to jenom o tom si říct co chceš udělat a dát tomu prioritu. je jasné, že pokud to má být free, tak to tak nikdy fungovat nebude a ani se tomu nedivím.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#18 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

I s tvým hlasem se nic nemění Dzordzik, prostě je vás málo. 45cc No vidíš, a třeba by nebylo na škodu, s tímto příspěvkem řešit přímo na BOINC fórum a řešit to u správného stolu ((pokud tam není na toto téma místnost, co vám brání ji vytvořit a pokud je proč nepřispět svým požadavkem téma)) a ne někde tlachat v zapadlé hospůdce při popíjení s členy CNT u stolu (narážka na tuto místnost). Nakonec tato diskuze stejně jako v nejmenovaných hospůdkách končí slovy "tak to tak nikdy fungovat nebude". Ano "tady" to opravdu nikdo řešit nebude.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#19 Příspěvek od Abby »

Tak jsem zkusila návod na podvoltování a povedlo se, snížila se mi teplota grafiky, tím i hluk a je to stabilní, po 20 minutách Furmarku to nepadlo a GTA V mi momentálně běží asi hodinu bez artefaktů. Ale spíš si říkám že prostě přes GPU přestanu počítat, nastavit to nejde, grafiku jsem nedávno reklamovala a dostala novou (fakt se vyplatí koupit rozšířená záruka a okamžitá výměna) a u GPUGRID ani vlastně nevím co se tam počítá. Dosáhla jsem tam 10M kreditů a tím končím, v klientovi si nechávám jen Rosettu a WCG a budu opět po měsíci střídat tyhle dva projekty na snížené nastavení. Kdybych mohla nastavit grafiku třeba na 20%, tak ať si počítá, ale takhle fakt ne. A to jsem už přestala počítat na Linuxu, kde výpočet na grafice znemožní použití naprosto čehokoliv, i jen obyčejného LibreOffice nebo Chrome.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager - nová doporučená verze

#20 Příspěvek od RoKro »

® Plšák Ráďa ® píše: sob 30 kvě, 2020 02:53 ... já používám program MSI Afterburner na NVIDIA (dá se to použít i na AMD) a podvoltovávám to tímto nastavením. A jak napsala Abby, pokud aktivuji v nastavení voltáž, jde jenom procentuálně nahoru a nejde omezovat směrem dolů.
Taky ho používám. Přímo na voltáž nesahám, ale když omezím TDP, tak se sníží i napětí. To jde zkontrolovat např. v GPU-Z.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Software“