Linux

Fórum týkající se ostatních programů a to jak spojených s DC, tak i systémových atd..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux

#101 Příspěvek od vkliber »

Ještě před nedávnem jsem měl na svém PC na Windows nainstalovaný VMware a v něm Ubuntu, dokonce jsem v něm i BOINC, ale bylo to pouze pro různé testy.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Linux

#102 Příspěvek od Frenk »

vkliber píše:Ještě před nedávnem jsem měl na svém PC na Windows nainstalovaný VMware a v něm Ubuntu, dokonce jsem v něm i BOINC, ale bylo to pouze pro různé testy.
Aspon budu vedet na koho se obratit pro radu, uz na tom prcuji, dik
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux

#103 Příspěvek od Shafa »

Frenk píše:Potreboval bych poradit, jde spustit LINUX pod WIN7 64. Poprosim o nasmerovani a popostouchnuti 33aaa
Zkus to podle:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/zaciname ... rtualizace

Je to takovy mozna az moc jednoduchy, ale polopaticky navod, nemelo by zalezet na jakem OS to rozjizdis.
Jen ze sve vlastni zkusenosti:
- nedoporucuju zadavat dynamickou velikost virtualniho disku, ale radsi nastait pevnou (treba 8-10GB, dle uvazeni). Uz parkrat me to vypeklo tim, ze to nedalo zvetsit. Ale je to uz nejaky ten patek zpatky...
- nezapomen zadat max velikost ram pro grafiku hned na zacatku (tusim ze to jde do 128MB)
- virtualni disk vytvor na jinem, nez systemovem disku (ne oddilu, ale opravdu disku)
- dle procesoru se neboj virtualu priradit 2 jadra, ale v klidu to jede i na jednom

Par pokusu a na vse prijdes casem sam.

EDIT:
Nevim jake mas s linem umysly a co od toho cekas. Pokud nemas nabusene delo a mas relativne malo pameti, nedoporucuju tam davat distribuci s grafickym rozhranim KDE, ale spis XFCE, LXDE (nejsou zas tak "uzivatelsky privetive", ale jsou az extremne nenarocne, rozjedes pohodlne na 512MB dedikovane RAM)
Pokud chces nejkou grafickou podobnost s Win a ruzne graficke 3D efekty jako aero, nebo jak se to jmenuje (chujoviny), tak tam dej prave neco s KDE, napr. Kubuntu, pak ale nesetri pameti.
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Uživatelský avatar
Neoka
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: úte 07 úno, 2012 16:37
rok narození: 0- 1-1966
ID CNT statistics: 17391

Re: Linux

#104 Příspěvek od Neoka »

Drazí kolegové, po 6ti hodinách neúspěšné práce mi nezbývá než položit tento dotaz 22sss :

Jsem myslím hodně zdatný užívatel HW i Windows i rozhodl jsem se že zkusím ten LINUX a otestuju to na Boinc a výpočtech.
I zmenšil jsem oddíl s W a nainstaloval po přečtení různých webů Mandrivu 2011.
Nebudu se zatím příliš vyjadřovat k Linuxu a Mandrivě, ale dojem :zklamaný až zaskočený a to hodně nepříjemně :smt017 . Nicméně nainstaloval jsem BM, musím říct že mi moc nepomohly naprosto zastaralé návody na CNT, bohužel BM nefunguje.I zajásal jsem když se rozjely dva dny nefunknčí stránky BOINC. MOje radost rychle uvadla, když jsem ve foru nic nenašel co už bych před tím nevygoogloval
Podstata problému BM 7.0.25, Intel Core2Duo 2,1GHz, Linux Mandriva.
Po spuštění se BM nedokáže připojit na "localhost". Rady podle kterých je třeba v BM zadat do Pokročílé-Zvolit počítač- zadat jméno "localhost" a hesla obsažené v souboru /var/lib/boinc/gui_rpc_auth.cfg, nepomohly.

Vážně netuším co dál udělat, dokážete mi prosím kolegové Linuxáři pomoci ? Nebo mám vymazat Linux a poslat omluvný dopis BG? :smt100
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux

#105 Příspěvek od vkliber »

Malá nápověda :
- předpokládám, že instalace BOINC proběhla stáhnutím souboru a jeho spuštním a vytvořením adresářové struktury (BM 7.0.25 v repozitáři asi ještě není).

- potom je důležité, aby BOINC Manager byl spušten z adresáře, kde se nachází BOINC a byl spuštěn uživatelem, který ho nainstaloval ... takže např. ./BOINC/run_manager.sh fungovat nebude, ale cd BOINC; ./run_manager.sh fungovat bude.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Linux

#106 Příspěvek od zdenek »

Spíš jde o to, jestli beží klient. Ve skriptu je nejdřív cd, takže je jedno odkud se to spouší.

Zkuste nejprve v terminalu

~/BOINC/run_client --daemon

a pak

~/BOINC/run_manager

PS: zkuste radši ubuntu.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Linux

#107 Příspěvek od nenym »

Ještě drobná věcička, Boinc musí být naistalován superuserem sudo sh Boinc-bla-ble-linux-gnu.sh, jinak jej jako daemona také nespustíš. Neuším, zda má mandriva sudo, když tak nějaký ekvivalent superuserova spouštění.
Spouští se scriptem run_client, manager se spouští scriptem run_manager.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Linux

#108 Příspěvek od zdenek »

Přes sudo nemusíš. Máš to jen ve svém home adresáři a neběží to přes initd jako služba. daemon znamená, že se to jen spustí na pozadí, takže se to hodí například pro nastavení automatického spuštění pro přihlášení.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Linux

#109 Příspěvek od nenym »

Provozuji Linux 10.04 a pokud zapomenu při instalaci na sudo, tak se mi client přichystaným scriptem vůbec nespustí, musím ho spouštět v terminálu. Mám něco špatně?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux

#110 Příspěvek od vkliber »

Závisí na verzi klienta.
Na jednom linuxu mám 5.něco a kompletní instalace je v mém domovském adresáři a je instalována bez sudo a rovněž bez sudo se spouští.
Na Ubuntu musí být instalace přes sudo, ale spouštět normálně.

Normální chování BOINCu který není spouštěn jako služba je takové, že po spuštění manažeru se automaticky spustí i klient (pokud ještě není spuštěný).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Kosta
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22 kvě, 2011 12:10
ID CNT statistics: 12620

Re: Linux

#111 Příspěvek od Kosta »

Já jsem byl v podobné situaci, chtěl jsem taky zkusit Linux a ztrávil s ním nakonec desítky hodin, než jsem to rozchodil.
Pokud chceš radu úplného Linuxového laika - je následující (linuxoví specíalisti ať to raději nečtou)
- nejprve přes "wubi" vyzkoušet co člověku bude vyhovovat a hlavně fungovat
- ubuntu (11.10/12.04) - boinc jsem zde rozchodil, ale zpravidla do jen prvního restartu PC, pak boinc nenašel GK nebo se nepřipojil k localhost ..., zkoušel jsem to i v terminálu a pak to vzdal.
- lubuntu/xubuntu (12.04) - instalace boinc ze správce bálíků synaptic, který je součastí systému - vše paráda, akorát verse boinc 7....24 u 90% projektů končila chybou výpočtu
- xubuntu (11.10) - zde jsem nakonec zakovil a provedl instalaci bez wubi - boinc 6.12.33 (ze správce bálíků synaptic) , jede to parádně, akorát jsem nemohl rozchodit wifi integrované na nové základní desce, tak pomohla kartička do PCI.

Kadopádně podruhé bych čas strávený s linuxem asi raději věnoval něčemu jinému.

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux

#112 Příspěvek od Shafa »

Po opakovanych peripetiich jsem uz pred par lety zjistil, ze neni radno boinc instalit jinak nez jako root a pouze z repozitaru. Tzn. pokud je tam "stara" verze, smirit se s tim a neblbnout, pokud clovek neni v linu opravdu zbehly.
Pak mi boinc jel vesmes bez problemu.

Trable se spatnou detekci GK je povetsinou zpusobena tim, ze boinc demon se inicializuje driv nez pozadovany ovladac GK (mozna nepresne receno, znalci prominou). Je vhodne do spusteciho skriptu "boinc-client" v init.d na vhodne misto (hned za radek 90) pridat radek "sleep 5" (anebo 10 - sekund, dle potreby). Vice viz google, nebo napiste sem a vystracham to nekde...
Anebo staci zadat prikaz "sudo /etc/init.d/boinc-client restart" a pote by mela byt grafarna detekovana (pokud tedy jsou nainstalene spravne ovladace)

Mam to opakovane vyzkouseno na U10.04 a XU12.04
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Linux

#113 Příspěvek od zdenek »

Instalace z repository je určitě dobrý začátek. Záleží ale na verzi distribuce a požadované verzi BOINC clienta.

Já mám všude Ubuntu 11.04 + 6.12.33 (6.12.34) a funguje to perfektně. Jen ten problém s detekcí GK při startu služby je všelijaký. Někdy stačí sleep 5, někdy sleep 10, někdy nepomůže nic. V takovém případě je lepší spouštět klienta až při přihlášení (a samozřejmě dát automatické přihlašování).

Jinak u linuxových začátečníků (jako jsem já) bych doporučil toto:

1. Linux je zadarmo, pokud stavíte stroje jen pro boinc, je to výborná volba. Podpora ze strany projektů je taky slušná. U GPU projektů buďte opatrní na podporu karty nVIDIA vs. ATI.

2. U víceúčelového počítače, kde mimo jiné počítáte boinc, si dejte wokna a nad ničím nebádejte.

Uživatelský avatar
Neoka
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: úte 07 úno, 2012 16:37
rok narození: 0- 1-1966
ID CNT statistics: 17391

Re: Linux

#114 Příspěvek od Neoka »

vkliber píše:Malá nápověda :
- předpokládám, že instalace BOINC proběhla stáhnutím souboru a jeho spuštním a vytvořením adresářové struktury (BM 7.0.25 v repozitáři asi ještě není).

- potom je důležité, aby BOINC Manager byl spušten z adresáře, kde se nachází BOINC a byl spuštěn uživatelem, který ho nainstaloval ... takže např. ./BOINC/run_manager.sh fungovat nebude, ale cd BOINC; ./run_manager.sh fungovat bude.
Pane trefil jste to napoprvé... 22rrr
jen to mělo jeden zádrhel, musel jsem ještě naistalovat i starou verzi 6.10.xx z repozitáře, která do systému dodala nějakou šílenou knihovnu.
Takže mi to po 10 hod práce pánové jede.... 33zzz

Musím tedy říct, že i Vaše debaty ukazují že prakticky nikdo netuší jak linux funguje...hihi...je to sice zadarmo a je to open...ale prakticky vzato je to jeden velký bordel a experiment. Mám na mysli desktop, v serverech je to asi jinak. Ten systém se chová jako autista, dělá si svoje a se mnou prakticky nekomunikuje....je to dost deprimující.
Ano OS pro stroj only BOINC, asi dobrý, ale pro denní používání....no uvidíme...budu ještě zkoušet, nenechám se odradit...

Velká prosba od novice-experimentátora, kdyby někdo ze zkušenějších napsal krátký návod, pro ty co by LINUX chtěli zkusit jako to bylo u mě. ABy nedopadli jako já ,je to celkem zbytečná ztráta času. Současný návod, určitě není pro začátečníka a mluví se v něm o verzích 5...
Děkuji všem za pomoc :smt038
A dotaz na závěr, takže jestli chápu počtáři používají Ubuntu ? nebo co doporučíte?
Obrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux

#115 Příspěvek od Shafa »

Troufam si tvrdit ze ?ubuntu pouziva jak nejvic lidi, tak nejvic lidi, co maji s linem male zkusenosti. Rozhodne neni bez chyb, taky se setkas s problemy.
Vyhodou je ale pomerne dobre nastaveny a funkcni system pro tento typ uzivatelu. Jak fora, tak i navody jsou ze vsech dister asi nejvice obsahle.
Osobne pouzivam LTS verze (x)ubuntu prave z tohoto duvodu. Dale proto, je pomer stabilita/funkcnost("novych"veci)/komunitni podpora je tak nejak nejlip vyvazena.

Ze je linux "bordel"...
a) linux ma cca 80MB zapakovany a je to jen jadro bez dalsiho SW
b) co na nej jaka distribuce nabali a jak to funguje je vec druha
c) no ono kdyz si presednes z auta do letadla a budes bezhlave vsecko mackat, tak to asi taky bude peknej bordel... Pokud si nejdriv udelas kurz na pilota, asi to pote taky budes videt jinak.

Jinak postup na instalaci boinc a auto spousteni pri bootu je trivialni a nechapu co je na nem tezke. Rekl bych jednodussi a rychlejsi nez ve win.
1) sudo apt-get install boinc (zadne hledani, stahovani a instalovani nejakych programu..)
2) nastavit projekt a boinc magora - stejne jako ve win
3) pridat "sleep 5" ve spoustecim demonovi boinc-client (pokud pouzivam GPU), google poradi
4) volitelne - pridat si do zdroju software "boinc PPA" (google poradi), pokud chci mit verzi boinc novejsi, nez je v repozitari
(pokud ho teda ppa obsahuje)
nejakej ten reset PC se tam jeste vejde....
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux

#116 Příspěvek od Kyong »

to Neoka:
První problém je, že ses moc netrefil do distrbuce, Mandriva je tak nějak už hodně na úpadku a za použitelnou ji nepovažuji. Většina počtářů odsud používá Ubuntu, takže z hlediska podpory uživatelů bych doporučil asi tohle, já osobně zrovna Ubuntu nemám moc rád a používám na serverech Debian, kde běží BOINC, který ovládám přes konzoli a na desktopu OpenSuse a je vše bez problémů. Jak psal Shafa, nainstalovat pomocí apt-get install boinc je nejjednodušší a funguje. Na Ubuntu to bude podobné. Ono teď s verzí 7.x je to složitější trochu, protože u většiny distribucí je stále v repozitářích verze 6.x, ale pokud nepotřebuješ zrovna ty změny, co byly ve verzích 7.x, tak stačí i ta. Od určité verze, nevím teď přesně které, BOINC vyžaduje WxWidgets, které v základu distribucí většinou nejsou nainstalované, proto BOINC manager stažený ze stránek berkeley nejde hned spustit a tak je lepší nainstalovat BOINC z repozitářů, kde si automaticky natáhne vše potřebné.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
Neoka
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: úte 07 úno, 2012 16:37
rok narození: 0- 1-1966
ID CNT statistics: 17391

Re: Linux

#117 Příspěvek od Neoka »

Pánové děkuji za názory, zřejmě tedy zvážím změnu na Ubuntu či Debian, ještě jsem registroval doporučení Fedora a OpenSuse
Shafa píše: Ze je linux "bordel"...
a) linux ma cca 80MB zapakovany a je to jen jadro bez dalsiho SW
b) co na nej jaka distribuce nabali a jak to funguje je vec druha
c) no ono kdyz si presednes z auta do letadla a budes bezhlave vsecko mackat, tak to asi taky bude peknej bordel... Pokud si nejdriv udelas kurz na pilota, asi to pote taky budes videt jinak.

Jinak postup na instalaci boinc a auto spousteni pri bootu je trivialni a nechapu co je na nem tezke. Rekl bych jednodussi a rychlejsi nez ve win.
1) sudo apt-get install boinc (zadne hledani, stahovani a instalovani nejakych programu..)
2) nastavit projekt a boinc magora - stejne jako ve win
3) pridat "sleep 5" ve spoustecim demonovi boinc-client (pokud pouzivam GPU), google poradi
4) volitelne - pridat si do zdroju software "boinc PPA" (google poradi), pokud chci mit verzi boinc novejsi, nez je v repozitari
(pokud ho teda ppa obsahuje)
nejakej ten reset PC se tam jeste vejde....
rád bych se ještě trochu pověnoval obecné debatě na téma LInux, SHafova lehká arogance mě pobavila 45hh

a)b) myslím že na desktopu Linux=distra, neumím si představit že někdo jede v příkazovém řádku...
c) přesednutí do letadla 33zzz , tak to jsem se fakt pobavil, kolego mám zatím pocit že jsem pouze přesedl maximálně z jednoho auta do druhého, o letadle nemůže být řeč, a ještě lepší příměr, že mi v mém autě vyměnili řídící jednotku a panel, motor je furt stejný....pane auto jako auto...furt jede ...pravda že automatickou převodovku bych se musel naučit ovládat...:-)

" nechápu co je na tom těžkého"...jako začátečník jsem ani po přečtení návodů vůbec netušil co mám vlastně udělat. Osobně to na mě činí dojem, že veškeré rady a návody pro veškerý LInux, jsou psané pro zkušené Linuxáře...fakt jsem nečekal že přechod na LInux znamená přečtení hromady knih a týdenní školení...a ono ejhle
Boinc jsem rozchodil...a vidíš...stále netuším co mi to v tom svém návodu píšeš...a je pro mě obtížné se v tom zorientovat. Ta filozofie instalací proti W je tak nečekaně jiná a zmatená, že fakt se furt jenom divím....
CO mě zaskočilo jsou instalace, představa že si z BOINC stáhnu něco o čem se jako Wéčkař domnívám že je to program, zjistím že to tak trochu není program, pak to nainstaluji a zjistím že to nejde, že tomu chybí nějaká zatracená knihovna, bez složitého googlování vůbec nedokážu v systému zjistit co tam vlastně chybí, když už to zjistím tak to nedokážu najít a problém vyřeším tak že instaluju úplně jinou starší verzi z repozitáře, která sice obsahuje onu knihovnu, pro změnu ovšem nejsem schopen zařídit aby fungovala...ale díky ní funguje verze nová...to mi přijde dost neuvěřitelná story, ale jako Wéčkař se směju fungování LINUX Mandriva:-)

MNO můj poznatek: verzi z repozitáře jsem nedokázal vůbec rozchodit instaloval jsem ji v Mandrivě několikrát, studoval jsem doporučení a furt klient nepřipojen, novou verzi ze stránek BOINC, jsem rozjel s radami snadno....


Otázka: dle prvních výpočtů vidím že v Linuxu se Albert počítá o 10-15% pomaleji než ve W? čím to může být, procesory jedou naplno ?
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Linux

#118 Příspěvek od nenym »

Jsem dalek nějakých rad, anžto jsem na Linuxu naprostý amatér. Používám Ubuntu jako dualboot k Widlím a musím přiznat, že zprovoznění mi dalo sebralo spoustu času. Rozhodně jej však nelituji, protože
- potkal a "naučil" (=umím s nimi zacházet tak, že zprovozním výpočty) jsem se dost věcí, o kterých jsem neměl ani potuchy, že existují,
- je nezanedbatelné množství projektů, které mají mírně až nebetyčně vyšší výkon na Linuxu, než na Widlích,
- některé projekty mají pouze Linux aplikaci.
EDIT
Neoka píše:Otázka: dle prvních výpočtů vidím že v Linuxu se Albert počítá o 10-15% pomaleji než ve W? čím to může být, procesory jedou naplno ?
Máš na mysli CPU nebo GPU aplikaci? Pokud GPU pro nVidii jaké máš naistalované drivery?
Naposledy upravil(a) nenym dne pon 04 čer, 2012 12:16, celkem upraveno 1 x.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux

#119 Příspěvek od vkliber »

Jen krátce k přechodu z Win na Linux, mnoho lidí si to vůbec neuvědomuje : windows člověk používá už hrozná léta, kdybych bral v úvahu mé vrstevníky, tak je to
- 1985 : Windows 1 (osobně neznám)
- 1987 : Windows 2 (znám málo, šáhl jsem si na ně, navíc v tu dobu už jsem viděl MacOS a o rok později OS/2 s legendárním Presentation Manager)
- 1990 : Windows 3
- 1992 : Windows 3.11 (první Windowsy, nikoli OS, se kterými jsem skutečně pracoval)
- 1995 : Windows 95
- 1998 : Windows 98
- 2001 : Windows XP
... atd, mezitím ještě seznámení se s NT 4.0, 2000
Takže v mém případě se jedná o více než 20 let práce a zkušeností s OS Windows, kde jsem vědomosti čerpal postupně, tak jak přicházely.
První OS na kterém jsem ovšem skutečně pracoval byl Unix (1991) a když mi po půl roce do kanclu postavili první PC s Windows 3.11 ... byl jsem zmatený a tápal jsem.

Pokud před zkušeného ortodoxního Linuxáka postavíš Windows 3.11, bude mu trvat maximálně týden než si všechno ošahá a vyzkouší, jestli ovšem před něho postavíš Windows7, nestihne to ani za měsíc (pokud se do té doby neodstřelí 45cc ).

Takže prosím nezapomínejme na to, že učit se něco od počátku je jednodušší než se učit systém, který má za sebou více než 20 let vývoje.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Neoka
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: úte 07 úno, 2012 16:37
rok narození: 0- 1-1966
ID CNT statistics: 17391

Re: Linux

#120 Příspěvek od Neoka »

Otázka: dle prvních výpočtů vidím že v Linuxu se Albert počítá o 10-15% pomaleji než ve W? čím to může být, procesory jedou naplno ?
Máš na mysli CPU nebo GPU aplikaci? Pokud GPU pro nVidii jaké máš naistalované drivery?


Mám namysli zpomalení výpočtů na CPU...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Software“