"Slušné" ukončení rozpočítané jednotky

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

"Slušné" ukončení rozpočítané jednotky

#1 Příspěvek od petnek »

Jelikož se jedná o značně experimentátorský projekt, kde se jednotka počítá 24 hodin. Může se stát, že budete chtít jednotku zrušit před jejím vypršením nebo naopak, WU se bude počítat déle jak 24 hodin. Pokud jednotku jednoduše zrušíte, přijdete o kredit. Zde je tedy návod jak se této ztráty vyvarovat a v případě runtime delším jak 24 hodin dostanete i bonus.

Metoda příkazového řádku
  1. V BOINC manageru si kliknutím vysviťte jednotku Test4Theory a poté kliknětě na Vlastnosti v levém sloupečku. Uvidíte tak informace, kde je pro vás důležitý název složky, kde je rozpočítaná v podobě "slots/x", kde "x" je číslo, které si zapamatujte.
  2. Otevřete příkazový řádek (terminál v Linuxu nebo OS X) a zadejte: echo 86400 > "{cesta do adresáře s daty BOINC}/slots/x/ProgressFile" kde x je číslo slotu z kroku 1. Adresář s daty BOINCu najdete jednoduše tak, že se podíváte do Záznamu událostí v BOINC manageru a na jednom z prvních řádků (u mě na čtvrtém) je cesta. Na W7 je to C:/ProgramData/BOINC
  3. BOINC_VM by se měl ukončit po několika sekundách a T4T jednotka by se měla jevit jako Připravená k nahlášení.
  4. Po aktualizaci T4T projektu se její report odešle a dostanete za ni odpovídající kredit.
Metoda přes GUI (BOINC managera)
  1. V BOINC manageru pozastavte rozpočítanou jednotku T4T. Musíte počkat než se jednotka zapauzuje, může to trvat nějakou dobu (prý pár sekund)
  2. V BOINC manageru si kliknutím vysviťte jednotku Test4Theory a poté kliknětě na Vlastnosti v levém sloupečku. Uvidíte tak informace, kde je pro vás důležitý název složky, kde je rozpočítaná v podobě "slots/x", kde "x" je číslo, které si zapamatujte.
  3. Otevřete adresář s daty BOINCu a dostaňte se do slotu, jehož číslo si pamatujete(ten najdete jednoduše tak, že se podíváte do Záznamu událostí v BOINC manageru a na jednom z prvních řádků (u mě na čtvrtém) je cesta. Na W7 je to C:/ProgramData/BOINC, my pak potřebujeme jeho podložu "slots")
  4. V tomto adresáři najděte soubor s názvem ProgressFile, otevřete ho v Notepadu (NEOTVÍREJTE HO ve Wordu, Worpadu ani žádném jiném textovém editoru).
  5. V ProgressFile je jen jeden řádek s číslem, přepište ho na "86400". Bez žádných mezer nebo teček, prostě tak jak je v uvozovkách.
  6. Uložte soubor, zavřete Notepad a zkontrolujte, zda se změna projevila jeho znovuotevřením a ověřte, zda se nepřidala nějaká přípona. Soubor je jen "ProgressFile" bez jakékoli přípony.
  7. Vraťte se do BOINC manageru, obnovte zapauzovanou jednotku a za několik okamžiků by se měla stát jednotkou dopočítanou a připravenou k nahlášení. Pokud by se nespustila, je možné, že bude potřeba pozastavit nějaký z jiných projektů, aby se na T4T "dostala řada"...
  8. Pokud tento postup k zastavení jednotky nepomůže, budete ji muset zrušit bez nároku na kredit.
Číslo 86400 = počet sekund dne

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: "Slušné" ukončení rozpočítané jednotky

#2 Příspěvek od nenym »

Myslím, že ta žádost je zbytečná, skutečný počet sekund se pamatuje jinde. Tímto pouze pohneš proměnnou v cyklu, který počítá, zda už se má boinc wrapper ukončit. Run time si počítá VirtualBox jinde. Několikrát jsem to udělal (pravda, zadal jsem 86400) a vždy se v databázi tasku objevil skutečný počet sekund, ať byl vyšší či nižší, než 86400, kredit byl úměrný run time v rámci syrového CreditNew, takže jako na houpačce....Třeba teď jsem dostal za double task na C2D 3,0 GHz 1444 kreditů, předchozí single task 7.03 dostal 250, před 3 dny 480. Všechny 24 hodin. S hlídám credit cheaterů to ale je pravda, dokonce na to mají samostatné samostatné vlákno.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slušné" ukončení rozpočítané jednotky

#3 Příspěvek od petnek »

Dobře, tu žádost smažu. Jen mě to napadlo při překládání jejich návodu... 33aaa 45hh
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „VirtualLHC@home“