Minitýmy

Týmové, republikové i jiné statistiky + minitýmy CNT
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#21 Příspěvek od forest »

Nu bylo by to dost těžké se rozhodnout jen pro jeden minitým, ale pokud myslíte že by to tak bylo lepší a atraktivnější, tak se pokusím probrat danou variantu se StanleyemNR který tuto statistiku zpracovává. Pokud by to bylo možné nějak pohlídat aby se nikdo nezařazoval do jiného týmu dokud ten současný neopustí, tak můžeme spustit hlasování. V tom by se asi ukázalo nejsnáze jestli většina lidí chce nadále současný systém, či tento nový.

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Anubis »

Jsem pro. Myslim, ze by to tak bylo ferovejsi.

rcad
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14 kvě, 2007 08:11

#23 Příspěvek od rcad »

Mohlo by to dostat větší náboj, více soutěživosti.

Jsem také pro hlasování. Jde ovšem o to, jakým způsobem to dostat k co nejvíce uživatelům.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#24 Příspěvek od forest »

Musím napřed probrat technickou stránku věci s tvůrcem CNT statistik jak jsem již psal, do té doby je to jen teorie.

Bylo by také nutné vyřešit co s nynějším uspořádáním, protože hodně členů je ve vícero týmech a všechny oslovovat o přechod jen do jednoho by bylo asi jediným řešením, protože nulovat celý tento systém by byla velká škoda.

Na veřejnost to jde dát jednoduše, stačí to napsat do novinek na web CNT, kam chodí víc jak 200 lidí denně, ale musíme postupovat krok za krokem.

rcad
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14 kvě, 2007 08:11

#25 Příspěvek od rcad »

V pohodě, žádný zbytečný spěch a stres. :wink:
Díky.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#26 Příspěvek od forest »

Hlasování spuštěno : http://forum.czechnationalteam.cz/viewtopic.php?t=303

Ještě hodím oznámení do novinek :wink:

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

#27 Příspěvek od Indy »

Já mám ještě připomínku a návrh k miniteamům.

Připomínka:
Ve stávající verzi, kdy jsem ve více minitýmech, mohu ovlivnit pořadí týmu A, který šlape na paty týmu B, prostě a jednoduše, že se z něho holt odhlásím a nebudu už ve dvou.

Návrh
Mě ještě napadla taková možnost, kdy člověk bude ve více minitýmech a vlastně nebude. Jedná se o to, že budou určeny nějaké oblasti např. sport, hudba, zahrádka, bydliště apod. a extra ( zde může být vše ostatní ). V dané oblasti bude x miniteamů, ale já budu mít možnost být jen v jednom miniteamu v rámci jedné oblasti. Takže nakonec budu např. v týmu rockeři v oblasti hudby, v týmu brňáci v oblasti bydliště a v týmu zoufalci v extra oblasti. Samozřejmě to bude složitější na statistiky, kdy bude muset být možnost zobrazit všechny miniteamy ( zde můžu být ve více ) a pak zobrazení po určitých oblastech ( zde už budu jen v 1 miniteamu ) a pak samozřejmě tabulka členů miniteamu.
Myslím si, že toto řešení je univerzální a splní požadavky těch, kteří mají mnoho zálib a zájmů a chtějí být ve více týmech - sparta, pražák, metalista a já nevím co ještě a splní se i požadavek individualisty, který chce být jen v 1 miniteamu a tak se může dívat na statistiky jen dané oblasti, kde nikdo nebude 2x.

P.S. : Zatím jsem ještě nehlasoval, protože předpokládám, že to co jsem nastínil, tak bude jako další možnost v hlasování. Samozřejmě počty oblastí ( nebo jak se to bude jmenovat ) a další detaily se doladí na základě vašich dalších návrhů.

Hmm, to je moje asi nejdelší zpráva :-)
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Gals
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 22 úno, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Gals »

Co takhle rozdělit minitýmy do víc kategorií podle zaměření. Např. Jedna kategorie kuřáci/nekuřáci další amd/intel atd. A v každé kategorii by se šlo přihlásit jen do jednoho týmu. A pod to bych dal třeba ostatní, kde by si každý mohl založit nějaký jiný tým.
Takhle by to podle mě bylo plně vyhovující, každý by se mohl přihlásit ke všemu co podporuje a zároveň by mohly mít týmy v kategorii Ostatní volnou soutěž :)

Hmm kua indy mě předběhl, ale o fous :) ...

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

#29 Příspěvek od Indy »

Gals píše:Hmm kua indy mě předběhl, ale o fous :) ...
Víš jak jsem to dlouhoooooooooo psal ?!? :D
Ale vidím, že málem jsem to ani neodeslal a už se to ujalo :wink:
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

#30 Příspěvek od Zelvuska »

To co navrhujete zni docela rozumne...zacinam litovat, ze uz sem hlasoval :)
Ted jde o to, jak moc to bude slozite implementovat a s tema kategoriema bude asi taky problem...
Dovedu si predstavit treba kategorie bydliste, hudba, zajmy a tak...ale co treba ti kuarci/nekuraci, AMD/Intel, ATi/nVIDIA...? To budou kategorie pouze pro dva miniteamy? Trosku zvlastni...nemyslite?

P.S.:Tim zvlastni v zadnem pripade nemyslim spatne...jen to predhazuju k diskuzi :)

Gals
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 22 úno, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Gals »

Jo tak zajisti pár firem co taky začnou vyrábět cpu a gpu a hned bude na výběr :). Jinak dalo by se to určitě rozepsat Notorický kuřák, Kuřák, Občasný kuřák, Nekuřák, Když vidím cigáro tak vraždím, ale to by bylo podle mě zbytečný. Teď je to tam prakticky taky takhle po dvojicích, akorát je to všechno jedna kategorie mno...

Každopádně pokud se změní možnosti odpovědi v anketě tak restart hlasování, už jsem taky hlasoval :(

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od KPX »

No mě to připadalo docela OK tak jak to bylo dosud. Opravdu nechápu, jak si budou lidi vybírat, jestli budou v týmu Nekuřáci nebo Praha. Hm. To je jako kdybych si měl vybrat, jestli půjdu do práce v košili nebo v kalhotách. :?
Obrázek

Gals
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 22 úno, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Gals »

Přesně. Proto navrhuju ty kategorie...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#34 Příspěvek od forest »

Ok pánové, vynuluji tedy anketu a přidám do ní třetí možnost a tou jsou ty kategorie.

Osobně bych ovšem navrhoval maximálně několik málo kategorií, jako :
bydliště (kraj, město, stát atd.),
hardware (Intel, AMD, ATI, Nvidia atd.),
dále skutečné minitýmy (4um.ocguru.cz, CZFree.Net , atd.),
BOINC (tedy stovkaři, milionáři, či minitýmy nějakého konkrétního projektu)
a pak volný čas (jako třeba to kouření, hudba atd.).

Nemá asi smysl dělat těch kategorií kvanta, to by pak byl v jedné kategorii jen jeden tým a nemělo by to moc smysl.

Jsem opravdu zvědav co nakonec odhlasujeme :wink:

Naštěstí jsem anketu spouštěl až dost pozdě v noci a nuloval ji hned brzo ráno, tak snad to nebude nikomu z těch několika málo hlasujících vadit, že budou muset hlasovat znovu.

Gals
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 22 úno, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Gals »

Já bych těch kategorií udělal zas třeba víc, ale nebyly by tak rozepsaný jak ty hlavní. Třeba jen počet členů a kredit. Když by se to zas škatulkovalo do jedné kategorie např. hardware, tak by zas vznikla situace, že chce být někdo ve dvou minitýmech. Zkusím udělat grafickej návrh jak bych to viděl, ale až bude čas...

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od vkliber »

Taky bych se rád vyjádřil k záležitosti minitýmů a hlasování. Zkusím být stručný a přednést pouze svůj názor a argumenty.

1.) jeden člen by měl být pouze v jednom minitýmu (tak jsem i hlasoval a veřejně se přiznávám :lol: )
2.) hlasování by nemělo být veřejné (kdo chce sdělit veřejně svůj názor, může tak učinit na fóru)
3.) nejsem zastáncem kategorizovat minitýmy (kuřáci/nekuřáci, tučňák/wokna, intel/amd, čechy/morava, gey/lesbička, ...), vždycky bude někomu nějaká kategore chybět a bude se to pořád předělávat a pořád do toho vrtat, nebo se udělá stopstav a pak budou nespokojenci že nemají svoji kategorii ... - tohle k ničemu prospěšnému nepovede
4.) minitým si může založit každý a může mu dát libovolné jméno (kromě sprostých, hanlivých, rasistických, ... spoléhám na slušnost)
5.) každý může změnit kdykoli svůj minitým (projeví se to samozřejmě pouze jednou denně při přepočítání statistik)
6.) bylo by zajímavé udělat na fóru kapitolu Minitýmy (nebo podfórum, nebo téma, nebo jak se tomu říká), která by obsahovala podkapitoly (Minifóra) podle názvů minitýmu (tuto podkapitolu by založil vždy první z minitýmu, kterému by daný název chyběl). V těchto Minifórech Minitýmů by se bavili lidi z daného Minitýmu, vzájemně se povzbuzovali, radili, atd... Minifóra by samozřejmě byla přístupná všem, takže by šlo provádět i agitaci :) ale primárně se dá předpokládat, že Linuxáci by se ve svém Minifóru bavili o tučnácích a Windowsáci o oknech. Prostě každý Minitým by mohl mít své Minifórum.

To je asi tak vše co jsem měj na srdci.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#37 Příspěvek od forest »

vkliber píše: 6.) bylo by zajímavé udělat na fóru kapitolu Minitýmy (nebo podfórum, nebo téma, nebo jak se tomu říká), která by obsahovala podkapitoly (Minifóra) podle názvů minitýmu (tuto podkapitolu by založil vždy první z minitýmu, kterému by daný název chyběl). V těchto Minifórech Minitýmů by se bavili lidi z daného Minitýmu, vzájemně se povzbuzovali, radili, atd... Minifóra by samozřejmě byla přístupná všem, takže by šlo provádět i agitaci :) ale primárně se dá předpokládat, že Linuxáci by se ve svém Minifóru bavili o tučnácích a Windowsáci o oknech. Prostě každý Minitým by mohl mít své Minifórum.
Velice dobrý nápad, s vytvořením této sekce není vůbec žádný problém a asi by se dala na fóru vytvořit už nyní, nebo mám počkat až bude ukončeno to hlasování?
Klidně jde i určit moderátora pro každé takovéto minitýmové minifórum když o to bude zájem.

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od KPX »

Nemyslim, ze je to dobry napad. Je den minitym a dost - to popira tu pocatecni ideu minitymu. At si kazdy je kde chce.
A ty minifora minitymu (linuxaci o tucnacich, ...), tak to taky moc nechapu. Kdyz jedu na nekolika pocitacich a mam i Windowsy i Linux, i Intel i AMD, ... tak to muzu jen do jednoho minifora a do dalsich pristup zakazan?

Se mi zda, ze nekdo chce ten svet prilis organizovat. Nechte tady lidem, at si vyberou co chteji a delaji co chteji. Kdyz chci byt ve vsech minitymech no tak co? Smankote lidi, kdyz nekdo trva na tom, ze chcete byl jen v jednom tak jen v jednom budte, no. Ale k cemu nejake prikazy a zakazy u naseho konicka?

Ted jste me fakt namichli, asi se prestehuju a budu pocitat za narodni tym Zimbabwe. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#39 Příspěvek od forest »

Myslím že to hlasování je korektní a ukáže se tam zda systém minitýmů potřebuje změnu, nebo se má zůstat u současného systému.
Do minifór myslím bude moct psát kdo bude chtít, tedy i nečlenové, alespoň tak jsem to pochopil a tak by to mělo i smysl, jelikož jinak by se to opravdu moc škatulkovalo.

Jak si stojí národní tým Zimbabwe se schválně kouknu :wink:

Než jsem se nad tím trochu zamyslel, tak jsem také byl proti účasti pouze v jednom jediném minitýmu, ale nyní si myslím že ta soutěživost opravdu značně stoupne a minitýmy dostanou úplně jiný náboj.

Uživatelský avatar
pepiik
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 221
Registrován: pát 19 led, 2007 16:20
Bydliště: ČL
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od pepiik »

forest píše: Jak si stojí národní tým Zimbabwe se schválně kouknu :wink:
Jsou 131. a KPX by jim sám zdvojnasobil celkovy kredit :lol:
/\/\/ Obrázek \/\/\ . . . WCG:ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek . . . Obrázek
I like this profil: Einstein, Roseta, Malaria, uFluids, PrimeGrid, Simap, SETI, Lieden, QMC. Předem děkuji Pepiik

Odpovědět

Zpět na „Statistiky“