celkový výkon Boinc, ASIC/ WITHOUT ASIC

Týmové, republikové i jiné statistiky + minitýmy CNT
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frajer
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 57
Registrován: ned 02 bře, 2008 20:27
ID CNT statistics: 21777

celkový výkon Boinc, ASIC/ WITHOUT ASIC

#1 Příspěvek od frajer »

hezky nám stoupá průměrný počet operací v plovoucí řádové čárce za sekundu, celého projektu BOINC. Sotva před pár týdny to bylo stabilně okolo 7,500,000.0 GigaFLOPS / 7,500.000 TeraFLOPS. Dnes je hodnota... 23,120,392.5 GigaFLOPS / 23,120.392 TeraFLOPS.
Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: celkový výkon Boinc

#2 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Žeby BU?

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#3 Příspěvek od hanbanaroda »

Bavili jsme se o tom tady. Několik lidí sa rozhodlo připojit pár vyslůžilých ASCI na Bitcoiny na projektu Bitcoin Utopia a voila, nepředstavitelný výkon je na světě.
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: celkový výkon Boinc

#4 Příspěvek od zdenek »

Ten udaj je uplne mimo.

houmer
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 31 črc, 2014 19:59
rok narození: 15 zář 1968
ID CNT statistics: 19950

Re: celkový výkon Boinc

#5 Příspěvek od houmer »

zdenek píše:Ten udaj je uplne mimo.
můžeš trochu vysvětlit proč je ten údaj mimo?
only WCG... ObrázekObrázekObrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: celkový výkon Boinc

#6 Příspěvek od zdenek »

houmer píše:
zdenek píše:Ten udaj je uplne mimo.
můžeš trochu vysvětlit proč je ten údaj mimo?
Omlouvám se za zpoždění jsem trochu mimo :smt022.

Základní problém je, že se zde míchá více věcí dohromady, které prostě nejde smíchat. Hlavní problém jsou dva typy výpočtů, které se hodnotí nezávisle na sobě a nejde je porovnávat mezi sebou:

- výpočet s celými čísly nebo lépe řečeno s pevnou desetinnou čárkou (integer IPS)
- výpočty s plovoucí desetinnou čárkou: ty ještě navíc v jednoduché a dvojité přesnosti (floating IPS alias FLOPS)

Takže by asi bylo správnější uvádět, že daný projekt má výkon třeba 1000 GIPS a 500 GFLOPS (G na začátku je miliarda). Celkově by se pak dalo uvádět tato dvě čísla za všechny projekty.

Typický příklad, kde je stávající hodnocení úplně nesmyslné:

- již neběžící DistrRTGen
- Bitcoin Utopia (aktuální hodnota z webu: výkon GigaFLOPů 56,236,143)

Oba projekty jsou čistokrevné celočíselné aplikace (oba počítají hash) a neobsahují v podstatě žádné operace v plovoucí čárce. Uvedený údaj je nesmysl. Jinak takový výkon ve FLOPS by určitěla chtěla mít i americká armáda (já určitě 33ooo , tím bychom měly astroidy za pár ..).

Obecně jsou aplikace takové:

- čisté celočíselné (resp. pevná desetinná čárka)
- kombinace obou typů operací (naprostá většina, to je ta zatracená příroda a fyzika)
- čistě v plovoucí čárce se nedá napsat

No a nakonec to nejhorší: jak u každé aplikace určit tyto hodnoty, navíc ještě v závislosti na vstupních datech. No a to už je úplná věda.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#7 Příspěvek od eisler jiri »

tady zdenkovi musím oponovat.
jsou aplikace celočíselné např. kolik mám ženských :smt102 a tam je evidentní, že čím méně tím lépjeji.
o smíšených nehodlám diskutovat (jsem z 1/3 tiny 0.333... f obraze, ale dvakrát to nechápu) to zdenkovo
FLOPS (float point) je přínosné. stačí tou desetinou čárkou (tečkou) pohnout a je vymalováno.
a je jedno f jaké přesnosti (jednoduché dvojité či výcenásobné se počítá)
ofšem je rozdíl jaký rozsah mohu dosáhnout. celočíselně jsem zachvilku v riti např. 32768 (kolik bitů to je) a pak se dál nehnu neb dojde k přetečení. objetuji-li část mantisy na exponent mám větší rozsah na úkor přesnosti a o tom to je. ofšem je to náročnější na HW jinak bych to musel emulovat SW. a HW řešení je dle mého efektivnější a to se snad dá měřit. krom projektů jako sudoku a spol. je FLOAT nezbytností :smt102
tam gde nedostačuje HW přesnost mantisy a rozsah exponentu se to stejně musí řešit SW. ale jinak díky za hardwarové plafce 33zzz
jak to měřit? je otázka pro hlavy větší než je moje
- již neběžící DistrRTGen
- Bitcoin Utopia (aktuální hodnota z webu: výkon GigaFLOPů 56,236,143)

jsou celočíselné? pak je ta informace o GigaFLOPech zavádějící až nemravná. ofšem nechápu jak to mohli počítat (ty plafce) a předpokládat, že jim to projde :smt102 :smt102 :smt102
Obrázek
Obrázek

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: celkový výkon Boinc

#8 Příspěvek od Jozef J »

Zdravim panov z CNT.

Zaujmave je sledovat rozcarovanie pardalov z projektov boinc nad uspechom efektivnej buducnosti ASIC ci inych novych architektur..
Fakt ak rozmyslate vedecky tak kazde nove zrychlenie/vykon/uspora by malo byt podporovanena 100%

Ake vedecky prinos ma Collatz ci Prime grid?? zjeme ich ako pilulku ked ochorieme??? Ale maju prinos v RAC pre CNT team a velmi velky..

Asic zariadenia nenakupuje ziadna skola ci univerzita ,sukromna firma..a to je tiez dovod preco sa ich akoze dobrovolnici boincu boja ako cert kriza...vieme dobre preco ..lebo za asic sa plati tvrdy cash a nefunguju moc dlho a zaruky su slabe na hw..ale spravcom IT robinom hoodom sa dari na kazdej skole, univerzite, zatial ...

Nastavit asic masinu na produktivne fungovanie v rac je tazke, omnoho tazsie ako nainstalovat boinc managera a ide sa...

Moj nazor je taky ze si netreba brat vas osobny vykon v rac tak osobne..badges v roznych projektoch nahradia stratene miliardy v rac..ak nie, je vas problem Ego

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#9 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Nějak jsem nepochopil tvůj příspěvek do diskuze, respektive co je vlastně ta nosná myšlenka :?: , co přesně jsi chtěl svým postem sdělit?

Myslím si, že o efektivitě budoucnosti ASIC tady nikdo nepochybuje, ale nijak to nesouvísí s tvou poznámkou "rozcarovanie pardalov z projektov boinc" ... Když to přeženu, tak k čemu mi je že ve Formuli1 povolili/zakázali KERS, povolili/zakázali nestavení přítlaku křídla, povolili/zakázali ... atd, když moje auto jezdí furt stejně. A ještě jinými slovy ... na ASIC kterým se nyní počítá Bitcoint nikdy nespočítáš jednotku Rosetty, nikdy.

"Fakt ak rozmyslate vedecky tak kazde nove zrychlenie/vykon/uspora by malo byt podporovanena 100%" ... jo, předpokládám že nikdo není proti ... ale jestliže někdo vyrábí produkt, jehož výrobní cena (včetně investice na vývoj a realizaci) je 10 EUR a prodává ho za 1000 EUR, tak zaslouží aby dostal do držky. Chápej takto : přepočet výkonu ASIC na GFlops a na kredit je naprosto chybný a nesmyslný.

"Ale maju prinos v RAC pre CNT team a velmi velky.." ... jo, ťal jsi do živého ... minimálně 90% členů CNT počítá to co momentálně chce, bez ohledu na RAC a bez ohledu na to, že na jiném projektu by mu to dalo více kreditů.

A abych nezapoměl, vítej na fóru 45nn .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: celkový výkon Boinc

#10 Příspěvek od jiri kovar »

Aby to nebylo jen rozčarování crunchers from CNT, tak přidám rozčarování crunchers from LITOMYSL 45hh
Opravdu: proti ASIC technologii tady nikdo nic nemá - alespoň jsem to nenašel.
Kdyby byla tato technologie použita na projekt typu GPUGRID, Rosetta, Milkyway, Asteroids.... a mnoho dalších aspoň trochu solidních projektů, budeme všichni jen rádi, ALE:
Na Bitcoin Utopia je kredit nastavený opravdu nesmyslně a navíc se používají převážně ASIC jednotky, které ve skutečnosti již netěží Bitcoiny, ale spíše kredity v systému Boinc. Dalším problémem je, že totálně relativizuje přínos počtářů, ovšem zde podotýkám "pouze" v celkové statistice BOINC. Další vady byly již uvedeny v diskusi (12% bonus pro organizátory,kdo nepočítá BU jakoby nebyl, atd...)
Situace je trochu podobná době, kdy nastoupily k výpočtům grafické karty, ale tím, že podporovaly právě zmíněný GPUGRID a Milkyway a krátce poté následovaly další projekty včetně WCG, tak většina počtářů postupně toto zvýšení výkonu přijala a přidala se aktivně k výpočtům. Sám jsem toho příkladem - zapojil jsem se i s tím, že zpočátku byly větší problémy se zapojením karet do výpočtu než dnes.
Závěrem tedy: jsme pro ASIC. Jsme proti tomu, aby statistika z projektu BU byla namixovaná do celkové statistiky. Nebo-li ať si projekt BU existuje, ale pouze samostatně. Minimálně do té doby než se prokáže použitím ASIC u jiného projektu, že jím udělovaný kredit je opodstatněný.

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: celkový výkon Boinc

#11 Příspěvek od Jozef J »

vkliber píše:Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Nějak jsem nepochopil tvůj příspěvek do diskuze, respektive co je vlastně ta nosná myšlenka :?: , co přesně jsi chtěl svým postem sdělit?

Myslím si, že o efektivitě budoucnosti ASIC tady nikdo nepochybuje, ale nijak to nesouvísí s tvou poznámkou "rozcarovanie pardalov z projektov boinc" ... Když to přeženu, tak k čemu mi je že ve Formuli1 povolili/zakázali KERS, povolili/zakázali nestavení přítlaku křídla, povolili/zakázali ... atd, když moje auto jezdí furt stejně. A ještě jinými slovy ... na ASIC kterým se nyní počítá Bitcoint nikdy nespočítáš jednotku Rosetty, nikdy.

"Fakt ak rozmyslate vedecky tak kazde nove zrychlenie/vykon/uspora by malo byt podporovanena 100%" ... jo, předpokládám že nikdo není proti ... ale jestliže někdo vyrábí produkt, jehož výrobní cena (včetně investice na vývoj a realizaci) je 10 EUR a prodává ho za 1000 EUR, tak zaslouží aby dostal do držky. Chápej takto : přepočet výkonu ASIC na GFlops a na kredit je naprosto chybný a nesmyslný.

"Ale maju prinos v RAC pre CNT team a velmi velky.." ... jo, ťal jsi do živého ... minimálně 90% členů CNT počítá to co momentálně chce, bez ohledu na RAC a bez ohledu na to, že na jiném projektu by mu to dalo více kreditů.

A abych nezapoměl, vítej na fóru 45nn .

Dakujem za privitanie. 45nn

Prvy prispevok a hned kontorverzna a hodne preberane tema 45hh . Som zvedavy ako to vsetko okolo BU bude pokracovat, ci skonci..

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: celkový výkon Boinc

#12 Příspěvek od jiri kovar »

Kontroverzní téma to opravdu je.
Diskuse probíhala v oddíle "Nový kreditový systém" zde na fóru, ale pěkně to jiskřilo i na Boincstats.com.
Jaké bude resumé administrátorů statistik se snad dozvíme, ale tento stav není pěkný.
Bitcoiny klidně ať fungují, pokud si někdo myslí, že je to přínos pro vědu, ale samostatně.
Nakonec několik dalších projektů funguje mimo systém BOINC a počtáře mají také.
Jde o to, aby ty kredity nebyla jen náhodná čísla, ale aspoň trochu vypovídala o přínosu. Začleněním BU byla funkce kreditů úplně zlikvidována, i když ani před tím to nebylo něco extra přesného. Ale ten hodnotový rozptyl nebyl tak devastující.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#13 Příspěvek od eisler jiri »

jó jó tak to je. můj vejšplecht výše obhajoval jen HW s floating point. a ne toho bastarda BU. přepočítávání mezi výkonem FP a Int. není možné porovnáváním různých projektů, ale jen výkonem v rámci projektu jednoho. asi stejně jako výkon CPU a GPU. gdo zvládne úlohu (standardizovanou) rychleji. kreditové ohodnocení jednotlivých projektů je asi věčná otázka (lze do jisté míry použít zátěž jednotlivých projektů na HW), ale to neříká vůbec nic o užitečnosti takto proprcaného času. to je na svědomí těch, co dávají svůj projekt do frcu na BM (a podvádějí) a soudnosti počtářů.
Bů Bů na BU :smt018
konec kanců se nic neděje, jen si přestanu všímat statistik. ale je to škoda. dávalo to jistý náboj soutěžení i soudržnosti mezi počtáři. snad se najde něco jiného

Jozef J

Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Písnička měla několik variant textu, ještě před první světovou válkou se objevila změna, která se pak dostala i do československé hymny. Ve třetím řádku se zpívalo: „Zastavme sa bratia“. Po vzniku samostatného Slovenska v roce 1993 se slova upravila podle originálu na současnou verzi „Zastavme ich bratia“. Ve starých učebnicích je obsažena "starší" verze. Nyní už se ve slovenské hymně zpívá pouze „Zastavme ich bratia“.

neber to úkorně, jen jako srandu. je jasné, že gdyž už nemusíš zpívat gde domof můj, tak nám (českému národnímu týmu) aspoň BU omlátíš o hlavu 33zzz „Zastavme ich bratia BU na nich, Slováci ožijů“. 45hh
http://boincstats.com/cz/stats/-1/country/list/
tak ožijte. jste tuším na 31 fleku. ale to není zase tak špatné
ale kredit na hlavu máme 5014 a vy sotva polovičku 2479 :smt102 tak bych radil radši doma
Obrázek
Obrázek

Pollux
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20 črc, 2012 22:10
rok narození: 0- 0-1958
ID CNT statistics: 21644

Re: celkový výkon Boinc

#14 Příspěvek od Pollux »

Tak moc ses rozohnil, že ses přejuknul ke kreditu na hlavu za Kanadu. Máme správně 13788, což je výrazně lepší poměr. :D

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: celkový výkon Boinc

#15 Příspěvek od zdenek »

Tak se nam to nekam posunulo jinam. Tady slo o vykon a jeho urceni a porovnani. O BU neslo. Uvedl jsem ho jen jako priklad s DistrRTGen kde jeto jednoznacne jasne a jsem tim jist.

O vazbe na kredit muzeme diskutovat do nekonecna ale to je jina pisnicka. Mne je to celkem jedno, kolik jaky projekt dava. Kazdy si muze urcit co pocitat a co ne. Celkovy prehled v kreditech je dost ujety uz tak.

o BU si myslim toto: projekt generuje penize pro podporu neceho ... nic vic. Mnohem efektivnejsi je poslat penize primo. Klidne by se mohl udelat projekt kde bude transparentni ucet a lide posilat penize. za poslane penize by se pak prideloval kredit.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#16 Příspěvek od eisler jiri »

Pollux, to si nemněl bonznout. eště nám zvýší daně 45hh
Fakt ak rozmyslate vedecky tak kazde nove zrychlenie/vykon/uspora by malo byt podporovanena 100%
tak fakt "ak rozmyslam vedcky" je výkon CNT, ale i celé ČR ve všech projektech famózní. ostatní krajiny by se mohly přidat krom takých jako Antarktida, Pitcairnovy ostrovy, Bouvetův ostrov a jim podobní gde jsou zřejmě cickni na hlavu nejen f kreditech 33zzz
Obrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: celkový výkon Boinc

#17 Příspěvek od eisler jiri »

Pollux tak sem z toho zmaten. proč mi odpovídáš na SZ, gdyž je théma živé? jedině co my napadá, že sem neuvedl autora cintátu (f kurzívě) jako Jozef J (a tys to vzal na sebe 45ff ), kterého si Jozefa J jinak vážím po prostudování BOINCstats. má skoro 4x vyšší kredit než já byť na mnohem více počítačích. tak nechápu co se rozčiloval na lidi z CNT (pardalov) kteří taky počítají na více kouscích. On má asi větší byt a bohatá stará mu platí el-prud. (tak si ani neodvažuji ho podezírat z toho, že by nepočítal za své, ale jako zaměstnanec gde Asic zariadenia nenakupuje ziadna skola ci univerzita ,sukromna firma ). tak si snad pořídí ASIC a natře nám to 45hh f BU
Naposledy upravil(a) eisler jiri dne pon 11 srp, 2014 20:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Obrázek

Pollux
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20 črc, 2012 22:10
rok narození: 0- 0-1958
ID CNT statistics: 21644

Re: celkový výkon Boinc

#18 Příspěvek od Pollux »

Budeš možná zklamaný, ale asi nenatře. Ten jeho úvodní post byl možná jen zakamuflovaným povzdechnutím nad tím, že mu nikdo nechce ASIC koupit. 45hh

A proč jsem ti odpovídal v SZ (nezpleť si se severozápadem)? Změna je život, zkusil jsem tedy prázdnou "myšlenku" poslat jinudy.

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: celkový výkon Boinc

#19 Příspěvek od jiri kovar »

Zdravím všechny počtáře.
Nevím, jak dlouho to na BOINCSTATS funguje, ale už tam instalovali položku "BOINC COMBINATED WITHOUT ASIC".
Zatím funguje na USER STATS a TEAMSTATS, kde se CNT dílem okamžiku stal nejvýkonnějším týmem planety Země.
Tímto děkuji adminovi (adminům) BOINCSTATSu a počtářům, že ten půlrok protrpěli ve zdraví a neskončili s počítáním.
Myslím, že dané řešení je jakžtakž přijatelné pro vyznavače i odpůrce BU.
Snad se to oddělení brzy projeví i v COUNTRY STATS.

Odpovědět

Zpět na „Statistiky“