Czech National Team

Týmové fórum
Právě je úte 22 kvě, 2018 17:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 11:06 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Narazil jsem na zajímavý rozdíl ve statistikách některých (mnoha) standardních BOINC projektů.
Kdepak asi udělali panášci z Berkeley chybku.
Pokud mi to někdo více zasvěcený vysvětlí budu rád.
O co jde :
Na mnoha (možná všech) projektech nesouhlasí týmový kredit (je vyšší) a součet kreditů uživatelů daného týmu (je nižší).
Například na projektu Pirates (který už více jak měsíc neuvolnil žádnou WU, ale každý den exportuje statistiky ... tedy rozdíl nemůže být způsoben nějakou opožděnou aktualizací) má náš tým 10292,43 kreditů, ale když sečtete kredity uživatelů týmu, dostanete 9719,16 kreditů (tady). Tohle mi hlava nebere.

Naprosto prokazatelné to je na projektu BRATS, který rovněž už více jak měsíc nevydal žádnou WU, ale statistiky aktualizuje (momentálně je OffLine, takže se nepodíváte, ale napíšu poslední dostupná data) :
Na projektu máme v týmu 4 účty, po celou dobu nikdo neodešel a nepřišel :
Vit Kliber ... 721,45 kreditů
Forest & friends ... 67,53 kreditů
KPX ... 0 kreditů
CNT ... 0 kreditů
což je celkem 788,98 kreditů.
Ale jako tým máme dohromady 837 kreditů ... kde jsme sakra vzali navíc těch necelých 48 kreditů ???

Přišel jsem na to tak, že jsem si chtěl zkontrolovat jestli nemám ve statistikách někde chybu a na takřka žádném projektu mi nesedí suma kreditů uživatelů a kredit týmu. Tam kde je suma uživatelů větší to je pochopitelné, že uživateli už byl kredit přidělen, ale ještě nebyl promítnut do týmových statisik. Problém je ale v tom, že skoro na všech projektech je týmový kredit větší než součet uživatelských kreditů. Námatkou se to týká většiny týmů a projektů.

Podotýkám, že beru data přímo pomocí WebRCP (Web Remote Procedure Calls) ze serverů daných projektů ... tedy přímo z databáze, popřípadě z cache. Pro kontrolu jsem se koukl i na BOINCStats a jiné servery a ti mají stejná data (tedy chybná).

Grrrrr :smt021 .

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 11:32 
31.5789473684 %
31.5789473684 %

2 vkliber: To je proste. clenove teamu mohli cast kreditu spocitat za jiny team a pak prestoupit do CNT. Tim padem je logicky, ze soucet creditu clenu je nizsi nez credit teamu. NEbo naopak cast creditu teamu spocitali clenove co odesli, takze pak je to naopak.

Jediny projekt u ktereho by to melo sedet je CPDN a spol. (SAP a BBS), protoze tam si clenove credit berou sebou pro vstupu|vystoupeni z teamu.

PS: Treba ode me ma CNT asi 1M creditu i kdyz sam (Bubak, ne CNT) uz jako user ve statistikach nejsem. O Miichalovi plati to samy a nechal CNT nejakych 10M na SETI. Honza kdyz jeste pocital za CNT mel spocteno par WU snad u kazdyho v te dobe aktivniho projektu, ty credity zustali v CNT, kdezto Honza emigroval do zahranici. :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 14:17 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Bubak píše:
2 vkliber: To je proste. ...
Jj, jenže právě u projektu BRATS, který jsem dost sledoval si nevzpomínám, že by, kromě mě a foresta, byl v našem týmu ještě někdo jinej s kreditem 33ooo .
Leda že by přišel, spočetl 48 kreditů a zase odešel aniž bych si toho všiml ... i to je možné.
A máš pravdu, neuvědomil jsem si, že Honza u nás zanechal stopu snad v každém projektu.
A jak nad tím více přemýšlím, tak to vlastně nemusí sedět vůbec nikde ... člověk se připojí, hned se mu stáhne jednotka, a až třeba potom si vytvoří profil, připojí se do týmu a pokud to nestihne před dopočítáním, tak už vznikne rozdíl.
Jo jo Díky :grin: už to dává logiku ... je nelogické porovnávat součet kreditů počtářů v týmu s celkovým počtem kreditů týmu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 14:22 
52.6315789474 %
52.6315789474 %

BRATS
by mely byt zaznamenany prestupy, ni?
http://www.boincsynergy.com/stats/team-movements.php?project=brat&team=11
:smt017

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 14:53 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

krahulik píše:

Vím, koukal jsem i tady, ale nemusí to být správně, navíc pokud to někdo stihl v přestávce mezi aktualizací statistik (export statistik - přišel - odevdal práci - odešel - další export statistik) ?!? Těžko říct, nezbývá než důvěřovat číslům z jednotlivých projektů ;-) .

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 15:32 
31.5789473684 %
31.5789473684 %

2 vkliber: Jedine projekty ktere by ti meli sedet jsou clima like, tedy CPDN, SAP a BBS. Tam ti sedi pocet creditu teamu se souctem creditu useru? Pokud ano, tak bych nad tim dal nebadal a spokojil se s mym predchozim vysvetlenim a veril tomu, ze v tvych stats chyba neni (a ani v creditovym systemu BOINCu). ;-)
Pokud se zacnes rejpat v creditech ostatnich projektu, tak riskujes odvoz do Bohnic. :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 20:28 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
S tím BRATS je to opravdu divné, jelikož jsem jej také když dávali jdnotky sledoval a získat tam 50 kreditu bez záznamu že by ten člověk přišel, či odešel, považuji za nemožné.
Napadla mě ale jedna možnost, snad to není úplná blbost. Co když se ten člověk připojil, byl v našem týmu a pak se hned přehlásil k jinému, či jen vystoupil?
Čistě teoreticky, ta práce co by se mu stáhla, by mohla být evidovaná do statistik našeho týmu, i když ji odevzdal když už v týmu nebyl. Nebylo by to možné? Na tohle by stačilo několik minut a nikde by to opravdu evidované asi nebylo. Je to ale holá teorie.

Každopádně se zbytkem souhlasím jak to napsal Bubak. Lidi co přišli/odešli v tom dělají tyhle nesrovnalosti.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23 kvě, 2008 21:54 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Bubak píše:
Jedine projekty ktere by ti meli sedet jsou clima like, tedy CPDN, SAP a BBS.
Jo, díky, tam to sedí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24 kvě, 2008 12:48 
31.5789473684 %
31.5789473684 %

forest píše:
...
Čistě teoreticky, ta práce co by se mu stáhla, by mohla být evidovaná do statistik našeho týmu, i když ji odevzdal když už v týmu nebyl. Nebylo by to možné? Na tohle by stačilo několik minut a nikde by to opravdu evidované asi nebylo. Je to ale holá teorie.
...
Mozna neco placnu, ale podle me je to takhle nefunguje. Credity se prideluji az WU projde validaci a pak se prideli credit useru i teamu, v kterem ten user v okamziku pridelovani creditu je.
Do zdrojaku BOINC serveru jsem se teda nekoukal (nejsem masochista), ale pripada mi to jako nejsnadnejsi implementace creditoveho systemu. (pokud mam jednu radku s pripsanim creditu userovi, tak pod to napisu dalsi podminku s dotazem na team a pokud uspeje pripisu credit teamu). <edit> Pokud je to jinak budu mit podezreni, ze ten programator byl aspon tyden zamestnan v Redmondu :roll: </edit>
Pokud tedy vychazim z me domenky, tak k tomu aby se pripsal credit teamu musi byt v okamziku validace user prihlasen k teamu, ne v okamziku poslani WU na PC usera.... prijde mi to logicky. Pokud se nekdo podiva do zdrojaku, nebo to zjisti empiricky, smeknu. ;-) Ostatni tu budou jen plkat dohady.... vcetne me. ;-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24 kvě, 2008 13:32 
57.8947368421 %
57.8947368421 %

Bubak píše:
Credity se prideluji az WU projde validaci a pak se prideli credit useru i teamu, v kterem ten user v okamziku pridelovani creditu je.
Do zdrojaku BOINC serveru jsem se teda nekoukal (nejsem masochista), ale pripada mi to jako nejsnadnejsi implementace creditoveho systemu. (pokud mam jednu radku s pripsanim creditu userovi, tak pod to napisu dalsi podminku s dotazem na team a pokud uspeje pripisu credit teamu). [size=85]

Souhlasim s tim, ze by to tak mohlo nebo primo melo byt.

Experimentalne se to spatne odvozuje, protoze update statistik teamu nemusi odpovidat (neodpovidaj) live updatu statistik usera.
Navic udaj v top team/participants neni to same, jako kdyz se na team nebo usera podivame konkretne. Zkousel jsem to treba na Reversi projektu, ktery ma mimochodem vytazeny live top user list.

Viz top teams vs konkretni tym
Viz top participants vs konkretni user - s tim, ze zde jsou live statistiky.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24 kvě, 2008 22:12 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Honza píše:
Navic udaj v top team/participants neni to same, jako kdyz se na team nebo usera podivame konkretne. Zkousel jsem to treba na Reversi projektu, ktery ma mimochodem vytazeny live top user list.

Viz top teams vs konkretni tym
Viz top participants vs konkretni user - s tim, ze zde jsou live statistiky.
Stránky se statistikami teamů a uživatelů a stránky jednotlivých týmů a uživatelů nejsou online, kdežto "live top user" jak je na tomto projektu je skutečně online, ověřeno i pomocí WebRPC (Web Remote Procedure Call), takže vzniká na první pohled podezřelý rozdíl :
Honza Uživatel : 39,606 kreditů
Honza v týmu : 42,073 kreditů
Honza v top listu : 43,553.7107 kreditů
Honza v RPC : 43,553.710745 kreditů
ale ten je vysvětlen tím, že první 2 údaje jsou ze stránek, které nejsou generovány OnLine (jak přesně nevím, jestli za to může nějaký cache management nebo snapshot management ?!?).

V každém případě, až si najdu čas, tak kouknu do zdrojáku (asi jsem masochista Bubaku :smile: ).

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina