Základní pravidla soutěže.

Zpráva
Autor
MartinSim
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 28
Registrován: sob 22 říj, 2011 13:07

Re: Základní pravidla soutěže.

#21 Příspěvek od MartinSim »

Nedá mi to, abych nepřispěl troškou do mlýna k předchozím příspěvkům.
Nemyslím si, že soutěž je určena JEN pro začátečníky (to bychom nesměli jako celá škola soutěžit, protože počítáme více než rok). Soutěž je určena k popularizaci výpočtů mezi studenty, k tomu aby jim ukázala jak to funguje a k čemu to je. Má je donutit se do něčeho zapojit a samozřejmě zapojit i další a to klidně i bývalé studenty, rodiče, přátele a další ..(to se týká i některých členů našeho týmu - je to takové malé SRPŠ :)
A tím že se nováčci zapojí, sledují celé dění okolo, tak se samozřejmě i učí. (Nebudu si přece stěžovat na svých prvních závodech třeba v golfu, že jsou všichni lepší než já, když trénují dva roky a já jen dva měsíce ....)

My máme např. tuhle problematiku součástí výuky, tak je potom samozřejmě snadnější se zapojit a máme někoho kdo to ve škole organizuje (kdo asi :) a tak nám přibývají uživatelé lépe. A upřímně mi trvalo týden, než jsem se naučil pracovat s BAM, nastavil správně všechny stanice a ještě teď mě to sem tam někde zlobí. A to jsme začaly se 14ti denním zpožděním a kam jsme vylezli ...

Na druhou stranu máme slabší výkon školního HW a striktně dodržujeme pravidlo o využívání pouze volného výkonu zapnutých počítačů v pracovní době (+ pár serverů, které se nudí a můj počítač doma, který zase jede večer). Disponujeme tak cca 80ti jádry a jednou GPU v rámci školy a to ještě tak 10 hodin denně max, zbytek práce je na studentech.
Také bych si mohl stěžovat že je nefér, když má nějaká škola cca 140 dvoujader a nechává je puštěné neustále včetně víkendů že .....(nechci jmenovat :)
A mimochodem, když se člověk porozhlédne po konkurenci, skoro každá škola má někoho zkušenějšího 45ff

A shrnutí na konec, jde přec o dobrou věc, a Omská do toho 33zzz

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní pravidla soutěže.

#22 Příspěvek od petnek »

petnek píše:Nenym se zachoval tak, jak muze kdokoli jiny. Kazdy projekt ma u svych jednotek deadline, tedy cas, ktery pokud se prekroci, server ji oznaci jako neplatnou a posle ji jinemu PC. Einstein ma deadline cca 14 dni. Natahl tedy jednotky napriklad 19.10. a pozastavil komunikaci BOINC manageru s Einsteinem. Jednotky se mu pokojne pocitali na jeho pocitacich a dnes, tedy jeden den pred deadline vsechny jednotky odeslal. To rozhodne neni podle pravidel a jsou i dalsi co delaji to same. Ja napriklad hned prvni mesic...
Ježiš, já jsem ale vocas a to se vší vážností :smt119 :smt011 :smt085 . Psal jsem to v práci a jak tak koukám, moc mozkové kapacity jsem tomu nedal. Reaguju tak hned po přečtení Jirkovi reakce a je jich nad ní ještě dost, tak jsem zvědav co se ještě dozvím... :smt022 33aaa :oops: :roll: 45dd :smt017 :smt012
eisler jiri píše:nenym, petnek je este zbrkly mladas a necte po sobe co napise. ovsem ja sem zbrklejsi staras a negdy nectu ani to co napise negdo jiny 33zzz 51jjj myslel to dobre, ale povedl se mu krasny žblept. to mne se stava furt 45ff
Jirko, díky za záchranu, je to přesně jak píšeš... Na dalším sraze ti platím přinejmenším jedno pivo 45hh
Obrázek

embarto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 74
Registrován: úte 18 říj, 2011 12:35
ID CNT statistics: 474

Re: Základní pravidla soutěže.

#23 Příspěvek od embarto »

Určitě chci ještě jednou zdůraznit, že předchozí příspěvěk nebyl rozhodně napsán ve špatném proti nikomu tady. Kluci opravdu odvedli a odvádějí velký kus práce, jak s organizací celé soutěže, tak i s odpovídáním dotazů.

to eisler jiří:
Jistě, že studenti mají v porovnání s dospělýmí spoustu času a většinou nemusí řešit starosti co v dospělosti příjdou. Problém je, že si to většinou ale neuvědomují:-D Zkrátka telecí léta(soudím podle sebe). Navíc je to specifická skupina počtářů v tom, že jim třeba rodiče nedovolí mít počítač puštěný 24/7. Alespoň u nás doma by se to určitě tehdy nelibílo, ale možná se pletu.

Jestli jsem tě i tentokrát špatně pochopil tak je to pro mě už opravdový trapas, ale jestli ne, tak přeji co nejrychlejší plné uzdravení(sám mám s tím prevítem osobní zkušenost).

to nenym:
Právě se zapojením dlouholetých členů CNT se bojím toho, že celou soutěž vyhraje škola třeba právě jen díky většinovému přispění těchto lidí. Dovedu si představit, že by pak ostatní školy mohly namítat, že celá soutěž byla zmanipulována. Nezáleželo by pak na tom, jak dobrou osvětu provedly, kolik nových studentů přivedly nebo kolik školních počítačů do soutěže zapojily, ale na tom, k jaké škole se tvrdé jádro CNT přiklonilo. Jasně, doufám, že nic takového v současném stavu soutěže reálně nehrozí, ale pokud by se i ostatní(bunda a spol.) připojili třeba právě k omské, mohl by to být podle mě problém.

To, říkám i přesto, že si plně uvědomuju, že není v reálu možné důkladně ohlídat to, kdo se ke komu přidá a záleží tak spíše na dobrém svědomí každého. Jako jisté řešení v případě hojnější účasti tvrdého jádra by možná bylo vytvořit v soutěži samostatnou skupinu, která by v souteži s ostatními bojovala bez nároku na první ceny, aby školy nebyly ochuzeny. Ale samotného mi nenapadá lepší nápad jak se k tomu postavit.

Jsem rád, když sem začínají psát učitelé nebo žáci ze škol, kterých se to týká, škoda jen, že třeba žáků není víc. Vím, že si jiří v jiné diskuzi přál otevření této komunity i ostatním a to se snad začíná dít:-) Zpětná vazba je podle mě, nejenom pro uspořádání dalších ročníků, hodně důležitá, i když přiznávám, že na to je jěště příliš brzo myslet:-)
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní pravidla soutěže.

#24 Příspěvek od eisler jiri »

embarto, vse skoro beru. ale zapojeni clenu CNT do tymu jako obrovska vyhoda pro jednu skolu je pomejlene. pokud si prokoukas cleny tymu (staci si na ne v statistikach kliknout) vsech skol poradne, zjistis, ze v nich jsou i studenti a bejvaly studenti, kteri za sebe davno pocitaji v ramci CNT (holt profici, vylucme je). aproplis kromne toho, tedkonc na anstajnku lze zrit jak maj nekteri studenti nadupane masiny GPU nvidia (zrejme pro hry, taky vyloucit?). tady sem ouplnej autsajdr 45hh . proto budu za svuj tym lobovat na vsech vlaknech. jde o soutez gde je jediny vejtaz věda
kruci je to soutez ve volnem stylu gde ma kazdy stejne sance. muze si treba kopit superpocitac nebo ukecat sponzora aby prihodil kreditek. gdo se nesnazi asi nebude na bedne.
omska gdo z vas, neb vasich kamosu ma nvidijku pripojte se 33zzz
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní pravidla soutěže.

#25 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde poprosit nenyma, zda by nesepsal návod na předpočítávání jako článek na web. Vím že to není jednoduché a je třeba to vzít trochu s odstupem vzhledem k některým specifikům projekt od projektu, ale určitě si s tím poradí 45cc Může uvést zářný příklad využití svého startu v měsíci listopadu a pokud to bude do 15.11. mohou tento nástroj využít i všichni čtenáři hned v dalším měsíci.
Sasula píše: Dotaz OT: Jak se da pripravit Boinc aby sel soustet z 120PC bez toho abych ho instaloval na kazdy zvlast, pripadne hromadny instal a hromadny konfig... jde mi o to aby se pocitalo i na grafikach... jelikoz Portable verze implicitne nepocita na grafice. konktretne mi jde o Nvidie Quadro takze CUDA
Jde vytvořit jednu instalaci a tu pak kopírovat. Osobně jsem to tak už několikrát dělal a problém to není.
- uděláš instalaci do jednoho adresáře (adresář s daty projektů umístit jako podadresář do adresáře s BM) a to jako službu systému, tedy aby se BOINC pouštěl sám hned po startu bež potřeby BM
- nastavíš si v BM default nastavení provozu pro všechny PC. Tedy využití místa na disku, RAM, rychlost internetu a další věci
- vytvoříš si BAM účet a přihlásíš se z té instalace k BAM
- vypneš BM a všechny procesy BOINC na pozadí (ukončíš i BOINC jako službu)
- ze záznamů v registrech si vytvoříš .reg soubor

Poté na každý počítač stačí jen na stejné umístění nakopírovat ten adresář s instalací, kliknout na .reg soubor a počítač restartovat. Je to otázka maximálně minuty na stroj. Budeš je mít pak všechny hezky připojené v BAM účtu a tam je všechny už můžeš ovládat jedním příkazem odkudkoliv kde budeš mít přístup k internetu. Pokud by bylo třeba je vzhledem k odlišnosti provozu odlišně ovládat, tak si vytvoříš v BAM více profilů a do těch si je rozdělíš. Můžeš mít skupinu která bude počítat i při práci uživatele, skupinu která jen když se na PC nepracuje a další třeba až po 10 minutách nečinosti. BAM není úplný ideál a má prodlevy ve vykonávání příkazů, ale je to to nejjednodušší co lze doporučit a co mám osobně ověřené že léta funguje s minimem probémů.

Trochu postarší návod (v podstatě se nic už léta nemění) na BAM najdeš zde: http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2007050001

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní pravidla soutěže.

#26 Příspěvek od eisler jiri »

forest, ja sem napnutej jak xšandy. to muse bejt az 15.11? co naznacis dalsi projekt :smt022 kdyz tak te obejdu a vytahnu to z vikyho aspon o par parsecu drive. kazdy se da podplatit 33zzz
Obrázek
Obrázek

embarto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 74
Registrován: úte 18 říj, 2011 12:35
ID CNT statistics: 474

Re: Základní pravidla soutěže.

#27 Příspěvek od embarto »

To eisler jiri:

Ale tak jasné, že mám taky radost jak se soutěž rozbíhá:-) Šlo mi jen o to, aby soutěž příliš nezkreslili ti, co tu školu v životě neviděli a nemají s ní nic společného(chápu, že se nedá ohlídat). Naštěstí díky hojné účasti v ní snaha pár jednotlivců nebude snad tak výrazná. A promiň, ale o tom, že by v soutěži něměli počítat studenti s nedupanou GPU jsem přece nikdy nemluvil ani nepsal...
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní pravidla soutěže.

#28 Příspěvek od eisler jiri »

ale embarto, co to je tu skolu nigdy nevideli (tu boudu)? snad se mohou podivat na jeji stranky a na lidi co za ni pocitaj. ja sem taky nigdy nevidel na vlastni oko peleho (čutana) a gretzky wayneho (honba za cernou koblizkou) a presto sem jim fandil. nigdy sem nezrel nikoho z nadace "Člověk v tísni" na vlastni oko. jen človeka v tisni a presto sem jim nakej baksis poslal. tak neboj. pokud ta zlocinecka banda "škola" ma nake preference, tak zrejmne proto, ze vychovala a vychovava sve drivavejsi i budouci zaky dobre. pokud ne ani muj pes by po ni nestek. chodil sem do hafo skol od zakladky po vejsky. tato skola se prihlasila k memu presvedceni a tak pro mne je :smt023 a proto pro ni lobuju. pokud dokazu nekoho presvedcit (hlavne ta skola sama), ze stoji za to, tak jaka problema??? zaslouzi si to!!!
kazda skola ma stejnou sanc. staci se podivat na prubeh souteze. jsou tam skoly u kterych by clovek cekal, ze dle velikosti a poctu studentu maj jasny naskok (napr. vejsky technickeho smeru a gde sou?) v h....u s promenutim. tak na to nemaj (dusevne. kompikama urcite zakladku s materskou skolu prevalcujou) nebo na to dlabou (jejich vec delaji li dobre). ale doufam, ze se casem ozvou byli sme podvedeni 45hh 33zzz 45hh 33zzz
Naposledy upravil(a) eisler jiri dne stř 02 lis, 2011 17:05, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Obrázek

embarto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 74
Registrován: úte 18 říj, 2011 12:35
ID CNT statistics: 474

Re: Základní pravidla soutěže.

#29 Příspěvek od embarto »

Vzdávám se 45hh. Hlavně, že to šlape.

UPDATE: a jak tak koukám teďka na nejnovější statistiky, tam musím chlapsky uznat, že mé obavy byly asi liché 45hh. Nějakých pár bodů co nenym nasyslil asi opravdu tady nic moc závratného neznamená 45hh
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Principy a pravidla soutěže“