boinc - linux - single user only

Odpovědět
Zpráva
Autor
radeczek
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 led, 2011 13:11

boinc - linux - single user only

#1 Příspěvek od radeczek »

Zdravím,
nevíte jestli existuje možnost v nastavení, aby boinc počítal jenom tehdy, pokud je připojen jen jeden uživatel?

Připojuji se přes SSH, kde jej na dálku spouštím a byl bych nerad, aby to někoho omezovalo v práci na tom PC. Prostě aby když se přihlásí někdo jiný, aby to suspendovalo práci.

Dík

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: boinc - linux - single user only

#2 Příspěvek od vkliber »

Taková volba v nastavení bohužel není.

Jestli dobře rozumím, hlásíš se přes SSH na nějaký server, kde v příkazové řádce spouštíš na pozadí BOINC (bez BOINC Managera). Následně se odhlásíš. A chceš, aby když se přihlásí někdo jiný, aby BOINC pozastavil výpočty.
Pokud to je takto, dá se to řešit nějakým skriptem, který bude v cronu v určitých intervalech (každou minutu) kontrolovat kdo je přihlášený : příkaz who, popřípadě konkrétního uživatele who | grep franta výstup převést na počet who | grep franta | wc -l, porovnat výsledné číslo a pokud je větší než 0, tak spustit příkaz, který provede pozastavení výpočtu boinccmd --set_run_mode never, a pokud už nikdo přihlášený není, tak spustí výpočty boinccmd --set_run_mode always.
To jen taková úvaha 45cc .

Všeobecně by výpočty neměly nikoho brzdit : procesy jsou spuštěné na nejnižší prioritě. Jsou vyjímky (např. u aplikací, které neúměrně žerou paměť ... systém začne swapovat a pak samozřejmě brzdí i ostatní).
Dá se rovněž nastavit, aby si BOINC vzal maximálně určité % CPU, paměti a disku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: boinc - linux - single user only

#3 Příspěvek od nenym »

Jenom drobné doplnění - Boinc lze nastavit inverzně, tj. když si non-Boinc aplikace vezmou více než xx% výkonu, taxe Boinc výpočty pozastaví.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

radeczek
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16 led, 2011 13:11

Re: boinc - linux - single user only

#4 Příspěvek od radeczek »

No, přihlašuji se na školní počítače (debian) a na cron nejspíš nemám práva. Spíš mi nejde o omezování, jako o "odhalení" :D

Využívání výkonu nemáme zakázaný, je to povolené v určité hodiny (ve které přesně nevím)...

No a ještě mám další malý problém... Počítače se po desáté večer restartují a mám problém, když jsem zrovna přihlášen (jede boinc), tak kompl po restartu z neznámých důvodů nenaběhne (není online)... nevíce, v čem by mohl býz zakopaný pes? Dnes se k nim asi podívám fyzicky, tak uvidím...

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“