potřebuji poradit s Boincem

Zpráva
Autor
Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: potřebuji poradit s Boincem

#41 Příspěvek od Honza »

forest píše: pát 07 zář, 2018 06:18 Je to myslím naprogramováním Scheduleru. Vždy zvažuje v prvé řadě to, aby vše stihnul dopočítat a odevzdat před deadline. Do toho bere ohled na nastavení o udržovaném množství zásoby. Běžně BOINC funguje tak, že si po změně natáhne práce bohužel moc, tedy převyšuje nastavené limity. Je to dáno tím, že ještě nemá žádnou informaci o těch nových jednotkách, na které jsi přehodil koleje. Když to zjistí (tedy po dokončeném natažení první jednotky, její odhad délky výpočtu a s ohledem na celkově stahovanou zásobu) ztratí hlavu. V panice se vrhne na tu novou práci aby zjistil, jak moc je aktuální stav pro něj špatný, tedy aby zjistil skutečnou délku nových jednotek. Toto by někdo musel umět vypnout. Pokud ale ty starší jednotky mají kratší deadline, měl by se k nim za krátký čas vrátit. Bohužel zase nechá rozpravované ty novější jednotky.

Druhou z věcí která se stává je, že nové jednotky mohou mít kratší deadline a proto je neopustí ani po dokončení vzorových prvních kousků, nebo nějaké části (TS). Prostě co se má odevzdat dřív, to počítá, což je logické.
No, hypoteticky ano, ale jak to vypnout to ochutnávání nových a dojídat původní?
Deadline sieve jsou 4 dny, Culler má 15 dní. To je hafo času na rychlý stroj 24/7.
Respektuje se nastavení cache, tj. stáhnul se pouze jeden Cullen LLR task, stejně tak sieve jednotky nejsou nadbytečné. To je dobré znamení. Kdyby natáhnul moc, znamenalo by to, že podcenil délku výpočtu a pak zmatkuje.

A tady to bylo zrovna o tom, že nové jednotky mají delší deadline - nejprve sieve, pak LLR.
A právě to, co se mělo dopočítat s kratší deadline, zůstalo rozpočítané.
Tady nemá o čem zmatkovat - výpočet jednotky v 99%, necelá minuta do konce, natažena další jednotky s dealine 15 dní, stroj jede 24/7, žádné další projekty, jednoduchý share.

Co by scheduler mohlo mást, že mixování multithreaded a klasických jednotek.
Snad používám korektně avg_ncpus tag, aktuální verzi BOINcu, kde by to mohlo být doladěné.

No, každopádně je to flustrující...

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: potřebuji poradit s Boincem

#42 Příspěvek od Czech Human »

Ano, je to nemilé. Škoda že se scheduleru např. nedá přes konfigurační soubor říct "od X dokončených % už úlohu dopočítej nezávisle na deadline dalších úloh" Třeba by se to mohlo dát jako podnět pro tvůrce softwaru, implementace by snad nemusela být tak složitá, pokud by to tedy rovnou nesesypalo celou důmyslnou konstrukci za schedulerem na jednu hromadu 45hh
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#43 Příspěvek od Dzordzik »

Což by udělalo, protože x projektů má nelineární výpočet a posledních x procent trvá klidně 80% času výpočtu. Aspoň u mě ano. U některých projektů je navíc stav výpočtu vyloženě číslo vycucané z prstu protože se jednotka ani nedopočítá a najednou je hotová. Holt je třeba se smířit s tím že e potřeba nějaká malá ruční administrace pokud chci být hrotič. Pokud chci být pomáhač, tak je mi tohle vše jedno a můžu PC nechat klidně běžet. DL se nepřešvihne, takže je to ok.

To mě na BM seje něco naprosto jiného. Že v 21 století je ta palikace naprosto user unfriendly. Nechápu proč musím jak totální dement všechno nstavovat v nastavení projektu, když třeba využití jader, profily pro počítání atd si umí z projektů stáhnout, tak proč nemůžu třeba priority projektů, přiřazení jader projektům a další věci nastavovat přímo v aplikaci? Napsat by to nebylo tak složité. U každého projektu by byl slider pro nastavení priority, u projektu by mohlo být počítej jej např. do kreditu 5 mega a pak přepni na tento projekt. podmínky by mohly jít řetězit. Pro každý projekt by mohlo jít nasavit jiný limit pro obsazení disku atd. Těch věcí co am chybí jsou mraky. Když už se nkdo píše s alternativním správcem, tak proč tam nedá toto? Ocenil by to úplně každý a za takového správce bych byl ochoten i něco zaplatit. Počet uživatelů po celém světě je v milionech, takže o malý zájem bych se nebál.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: potřebuji poradit s Boincem

#44 Příspěvek od Czech Human »

Nelinearita výpočtu by nehrála roli když bys scheduleru natvrdo vysvětlil že dokud se nedopočítá to současné, tak prostě nezačínej nic nového... jinak plný souhlas :-).
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#45 Příspěvek od RoKro »

Dzordzik píše: pát 07 zář, 2018 08:27 Možná bys sem hlavně mohl dát výpis ze záznamu událostí hned poté co se spustí BOINC bez projektua poté co si přojekt přidal a začalo stahování jednotek. Třeba by bylo poznat co se tam děje. Ještě tomu dej poslední šanci.
Jenže tak daleko se to nikdy nedostalo. Výpis událostí byl vždy prázdný a projekt se přidat nikdy nepodařilo (Nebude to projektem, zkoušel jsem přidávat PrimeGrid a Asteroidy a to během několika dní.)
Jestli se odhodlám to zkusit rozchodit na tom druhém noťasu a budou zase problémy, tak se ještě ozvu.
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#46 Příspěvek od Dzordzik »

Co to vypnutí nebo i odinstalace V a firewallu? Tohle vypadá vyloženě na problém s isntalací nebo komunikací po síti. Podle mě něco zapránilo instalátoru zapsat data do správných adresářů nebo zapsalo, ale po spuštění BOINCu nejde komunikovat. Neumím si představit čím jiným by to mohlo být.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#47 Příspěvek od RoKro »

Už jsem psal, že jsem to zkusil odinstalovat, povypínal firewall i antivir. Nepomohlo. Zkusil jsem do nově vytvořeného adresáře přímo v C:. Nepomohlo. Na tomhle nevýkonném noťasu už to řešit nebudu, takovej fanda DC zas nejsem, volný čas využiju jinak.
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#48 Příspěvek od Dzordzik »

Promiň, odpověď mi asi unikla. Tak to je fakt záhada. Kolikrát při řešení člověk ztratí mrtě času ale zase se naučí něco nového co se mu jindy vyplatí znát.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#49 Příspěvek od Dzordzik »

Zeptám se Linuxu znalepších. Pod Mintem (postavené na Ubuntu) nainstaluji z repozitáře BOINC. V něm přidám projekt, počítá normálně. Vypnu jej. Vypne se manažer, ale projekty se nevypnou a na pozadí počítají dál. Ručně je přes správce procesů zabiju a to je naposledy kdy se mi podaří BM úspěšně spustit. On naběhne, ale k projektu se už nepřipojí a nepočítá. WTF? Tohle jsem na Win nikdy nezažil.Pomůže jedině když ho odinstaluju a znovu nainstaluju. Pak zase běží, ale jenom do prvního vypnutí. Jinak jsem svůj účet přidal do skupiny boinc kvůli právům. Poradí někdo? Je celkem nahouby, když můžu nainstalovat, spustit ale už to nemůžu vypnout a znovu zapnout. Žádnou chybovou hlášku to při vypínání nevypíše. Jenom se prostě ukončí BM ale už ne soubory, které BM spouští na pozadí, přitom mám zatrženo aby je vypnul při vypnutí BM. Čuchám za tím problém s právy, jak je to u Linuxu typické ...
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

LookAS
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 830
Registrován: ned 02 pro, 2007 14:34
rok narození: 12 čer 1981
ID CNT statistics: 9215
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#50 Příspěvek od LookAS »

a nepomůže to pak vypnout v terminálu pomocí ./boinccmd --quit ?
-LookAS- ~ Core i9-7920X + Be quiet! Dark Rock PRO 4, ASRock Taichi, 32GB Corsair 4133MHz , RTX 3070 + RTX A4000, Win 10 x64
PG: Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#51 Příspěvek od Dzordzik »

Nezkoušel jsem. Můžu zkusit. Spíš bych se chtěl dobrat toho proč to dělá. Už mě v linuxu seje se 100x za den přihlašovat úplně zbytečně kvůli každé kravině, tak se musím vždycky překonat abych ho vůbec spustil. Místo abych v němdělal co potřebuju, tka neustále řeším proč něco nejde jak má. naposledy zvukovka. Hlasitost na 150% a hraje asi tak čtvrtinovou hlasitostí než Okna. Zkusím a dám vědět. Zatím děkuju.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: potřebuji poradit s Boincem

#52 Příspěvek od Czech Human »

Nic proti ale jdeš na to jak s kladivem na porcelán po babičce. Ten systém má odlišný přístup ke svému chodu než windows a pokud to na začátku nebudeš akceptovat, nikam se nedostaneš. Můžeš o tom tady vést spory, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat. V linuxu ti pro boinc běží 3 typy procesů - boincmgr což je to sexy líbivé GUI, boinc, což je program co ti spravuje úlohy a pak samotná vlákna běžících úloh, v tvém případě jich je bambiliarda. Pokud nějak nestandardně zabiješ jeden z nich, má to vliv na následný chod těch dalších, zejména u procesů boinc a boincmgr.

Já osobně nevím přesně jak si ty procesy ukládají informaci, že běží (a ani mě to nikdy příliš nezajímalo) ale vzhledem ke zvyklostem v unixu/linuxu to bude patrně nějaký .lock textový soubor se zapsanou hodnotou, uložený někde kde se po restartu vymaže. Když zabiješ program a soubor ti zůstane, proces si myslí že už běží a nespustí se. Takže se do své bolavé nohy střílíš opakovaně sám když neznáš jaké soubory následně ještě budeš muset ručně odstranit a zabíjíš vlákna programu. Pokud nepoužíváš SIGTERM ale SIGKILL, tak proces nemá šanci se korektně ukončit, systém ho bez pardonu zabije. To není windows task manager co se 3x ptá jestli opravdu opravdu chceš ukončit úlohu a pak ji stejně neukončí protože nemáš kontrolu nad celým systémem. Takže to pořád nezabíjej ale třeba jen v GUI manažeru pozastav, to je jedno kliknutí a výsledek je stejný - nic nejede a manažer ti běží dál a dál, problem solved. Že zavřeš manažer a výpočty běží dál na pozadí je nejspíš výsledkem tvé volby, kdy sis zvolil aby výpočty běžely na pozadí a nezaškrtnul sis že se mají ukončit při ukončení GUI manažera. Pokud ti boincmgr po korektním vypnutí už nejde znovu spustit, tak se podívej na výpis systémových hlášení pomocí příkazu dmesg, jestli tam nejsou nějaké pády. Mint nemám ani víc detailů, tak to nemůžu posoudit víc než takhle obecně.

Když vše selže, vždy můžeš počítač restartovat, to ti boinc nakopne znovu do posledního stavu ve kterém se nacházel. Pokud sis boincmgr ručně vypnul, automaticky se nespustí a musíš si ho spustit ručně. Doporučuji dělat na začátku hned po loginu. Výpočty běží na pozadí nezávisle na GUI, ty dva programy nejsou svázány. Může ti to připadat jako blbost ale to je jen zlozvyk z windows že pořád potřebuješ GUI - nepotřebuješ a tohle je cesta. Bez GUI boincmgr můžeš proces boinc pořád ovládat přes příkazy v konzoli ale uznávám že to je oproti klikátku pro jednoho uživatele na 1 PC trochu nepohodlné, protože musíš mít znalosti těch příkazů nebo si je alespoň jednou správně zadat a pak už si pro ně sahat do uložených příkazů v paměti konzole pomocí šipek. Výhodou je snadná dávkovitost příkazů a správa i přes textové ssh což ty sice neoceníš ale spousta lidí ano.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: potřebuji poradit s Boincem

#53 Příspěvek od nenym »

Já nemám na Mintu s Boincem potíže, nainstaloval jsem kdysi verzi 7.4.23 z repa a provozuji tam pouze daemona boinc, GUI (=magora) spouštím pouze ve chvílích absolutní krize, musel jsem však qůli magorovi doinstalovat jakési obskurní grafické knihovny. Jinak boinc ovládám z jiného stroje pomocí BoincTasks, úpravy všelijakých configů a hosts dělám přes spuštěného textového editora jako superuser.
Pro znovuzvetění boincu se mi jako ideální jeví příkaz

Kód: Vybrat vše

sudo /etc/init.d/boinc -client restart
který mám pořád nachystaný (=šipkou obnovitelný) na jedné rozjeté konzoli, kterou nezavírám a jiné příkazy v ní nepouštím, anžto kdo si to má pořád pamatovat. Ve druhém terminálu stále otevřeném mám již zmíněný textový editor Pluma jako su.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#54 Příspěvek od Dzordzik »

"Že zavřeš manažer a výpočty běží dál na pozadí je nejspíš výsledkem tvé volby, kdy sis zvolil aby výpočty běžely na pozadí a nezaškrtnul sis že se mají ukončit při ukončení GUI manažera."

Pokud by sis pořádně přečetl co jsem psal, tak bys věděl že přesně toto jsem nedělal, naopak jsem logicky zvolil aby při ukončení GUI se vypnuly všechny výpočty. Což se ale reálně neděje a já se ptal proč se to může dít. Až se zase jednou hecnu a Linux spustím, tak otestuju to co píšeš a uvidím jestli to zabere. To hlavní co ale potřebuju vyřešit je aby se při vypnutí BM vypnuly i navázané procesy. Zkusím se podívat do výpisu, třeba mě to někam nakopne. Jinak z toho co tady pořád píšeš, že výkon bude na Linuxu jinde než na Win, tak z toho co jsem zatím zkusil, tak je to stejné nebo spíš naopak, výkon na Linuxu je menší. Testováno převážně na PG.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: potřebuji poradit s Boincem

#55 Příspěvek od Czech Human »

Hm tak to netuším proč ti to tak dělá protože já si dám normálně vypnout manažera a mám nastavené i vypnout výpočty. No a přesně dle požadavku, výpočty se vypnou... Pokud se ti poté když si spustíš znovu GUI boincmgr nechce připojit k localhost/hlásí že není připojen k žádnému projektu, můžeš mu "pomoct" příkazem co tu napsal nenym. Jen musíš být root, tedy ideální je sudo su v konzoli abys měl zobrazené něco jako root@albert# a pak normálně zadat do konzole a naběhne to. Otestoval jsem si to u sebe na ubuntu. Viz. https://boinc.berkeley.edu/wiki/Stop_or ... after_boot

Pokud máš výpočty PG v linuxu na CPU pomalejší než ve windows, tak asi není třeba ztrácet čas linuxem a počítej ve windows ;-). Já hodnoty co inzeruju naměřil na svém železe v asteroidech dlouhodobějším pozorováním. PG jsem zatím neměřil vůbec protože ho normálně vůbec nepočítám a nemám velkou chut' přerušovat výpočty co mě zajímají na minimálně několik dnů pro každý OS s projektem co nepočítám.

Další stroj co můžu porovnat win/lin je notebook s core i5 4300M, který na projektu Universe dosahuje cca 190% výkonu windowsí aplikace BHSpin 0.89 : 1.69 GFlops. Ale to není nic nového, to jsem očekával. Na něm si v PG můžu také otestovat jaký OS má vyšší výkon. Zatím jsem si všiml že opensource driver na Intelí GPU dosahuje zhruba stejný výkon na collatz jak ovladač ve windows ale oba mají tak malý výkon že se to nevyplatí, protože CPU část jede kvůli TDP na o dost nižší frekvenci (cca o 20% méně) a v obou případech za den to gpu udělá asi tolik práce jako Geforce 1080Ti za 15 minut 45hh.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit s Boincem

#56 Příspěvek od Dzordzik »

Zkusím, zatím díky oběma.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: potřebuji poradit s Boincem

#57 Příspěvek od nenym »

K výkonu GK na Linhnusu - obecně by měl být nejméně o 5 % vyšší, než pod widlemi kvůli WDDM na widlích W7+ (do XP včetně to bylo přibližně totéž). Mé poznatky z počítání na GK pod Linuxem nejsou zcela aktuální (-1 rok), ale nemusely by být úplně mimo:
1. AMD na Linuxu katastrofa, jedině widle.
2. nV pro dosažení co nejlepšího výkonu potřebují nainstalovat ovladač z webu nVidie, drivery z repa i tzv. proprietární s automatickou instalací jsou o něco málo až až podstatně horší, záleží na aplikaci. Instalace není až tak intuitivní, ale dá se. Co jsem provozoval různé projekty, tak poznatky jsou mírně rozporuplné
- Seti je na Linuxu propadák,
- sievingy PG jsou na Linuxu o něco lepší, ostatní GPU aplikace jsem nezkoušel,
- Einstein býval na Linuxu lepší, ale to už vůbec nemusí být pravda (poznatek starý 5 let),
- GPUGRID jednoznačně lepší na Linuxu,
- blahé paměti GPU aplikace WCG byla na Linuxu 2x rychlejší.
Ostatní nevím. Co je resp. -1 rok bylo utrpení je nějaký slušný SW pro řízení výkonu a otáček GK ala Afterburner, natrápil jsem se děsně všelijakými obskurními coolbits. Jak je to v současné době, netuším. Bývalo to lepší (-5 let), udělátory byly celkem funkční.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: potřebuji poradit s Boincem

#58 Příspěvek od Czech Human »

Ad to AMD - katastrofa bych to nenazýval, ale musíte si nainstalovat správné AMD ovladače s jejich proprietárním OpenCl, jak se použije amdgpu ovladač v jádře, je výkon v OpenCl výrazně nižší, 3D výkon naproti tomu bývá často i lepší či srovnatelný. Pro porovnání : Polaris WX7100 3,58 vs 5,3 GFlop, Vega 64 cca 8,3 vs 13,5 GFlop v neprospěch open source ovladače. Ten má výhodu že oproti proprietárnímu funguje více bezproblémově ale výkon je citelně horší.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“