Ostatní diskuse týkající se projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nové projekty

#1 Příspěvek od nenym »

SAT@home: kreditový systém "starý" benchmark klienta, počet replikací 1. Nechutné je, že server klidně zruší úlohu kdykoli během výpočtu a nepřidělí kredit. Doba výpočtu na slabším stroji (C2D 2,13 GHz) okolo 4 hodin. DL 24 hodin, takže Boinc okamžitě propadá panice. Pro standardní počítání nedoporučuji, je to spíše adrenalin, zda se úloha stihne dříve dočítat, nebo zda ji zruší server. Na slušných strojích jsem projekt nezkoušel, škoda výkonu.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové projekty

#2 Příspěvek od oldjerry »

nenym píše:SAT@home: kreditový systém "starý" benchmark klienta, počet replikací 1. Nechutné je, že server klidně zruší úlohu kdykoli během výpočtu a nepřidělí kredit. Doba výpočtu na slabším stroji (C2D 2,13 GHz) okolo 4 hodin. DL 24 hodin, takže Boinc okamžitě propadá panice. Pro standardní počítání nedoporučuji, je to spíše adrenalin, zda se úloha stihne dříve dočítat, nebo zda ji zruší server. Na slušných strojích jsem projekt nezkoušel, škoda výkonu.
Já jsem z toho na prášky 45dd ... vždycky zatáhnu za nějakou pí*ovinu. Teď jsem někde viděl tenhle SAT - řekl jsem si: ozkouším to. Podle localhost mám 5500 kreditů, ale v týmových statistikách nejsu. Další pecka - na straně projektu u CNT je jízda na Widlích 32bit. Já to jedu na třech jádrech 3,5 GHz, na šedesát čtyrkách asi 10 dní zhruba po 8 hodinách...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Počítám na Kryštofovi
který vlastní AMD Ryzen9 3590X(16Core, 32threeds)/3,6GHz... GA-AB450 Gaming AM4 ATX, Kingston HyperFury Predator black 2x16GB 2666MHz CL16, 2xGigabyte NVIDIA GeForce GTX 2080 Ti11GB 1733MHz, HDD WDC SATA 500GB, SSD Corsair Force 128 GB, OS: Win10 Pro/64b a to vše krmí Corsair 1200W 87+Platinum a podporuje bmgr 7.14.2.

Motto:
JE LÍP ŠKRTNOUT ASPOŇ SIRKU, NEŽ JEN NADÁVAT NA TMU

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#3 Příspěvek od vkliber »

oldjerry : no když se nepřihlásíš do týmu, tak v našich statistikách nebudeš 45hh .
Koukni tady ... u SAT ti chybí tým (a nemáš ČR) a tým ti chybí i u Rosetty.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

AlexA[boinc.ru]
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20 zář, 2013 11:06
rok narození: 10 bře 1962

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#4 Příspěvek od AlexA[boinc.ru] »

Hi, Czech colleagues.
You are welcomed AlexA of the "Russian Team". Our team is very actively involved in the project SAT@home. The project has been running for many years. Many bugs have been fixed. Now it is a stable project.
I want to ask a question.
Why your team is not interested in the project SAT@home? It involved only 3-4 peoples.
Not interested in the problem to be solved by the project? Or do not like credit scoring system? Or is there another reason?
I'm curious to know.
This project is very interesting for me, since I am familiar with the organizer. I would like to see the project succeeded.Therefore I invite the "Czech National Team" to become more active in the project.

Good luck to you. Success.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#5 Příspěvek od vkliber »

Hi,
I crunching 22rrr .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#6 Příspěvek od nenym »

AlexA[boinc.ru] píše: Not interested in the problem to be solved by the project? Or do not like credit scoring system? Or is there another reason?
My point of view:
Benchmark credit system (lower of two claimed) is friendly for older CPUs (C2D-) running 32 bit systems, not for enhanced CPUs running 64 bit systems, crunching SAT application.
Categories Mathematics, Cryptanalysis and Astronomy contains a lot of sophisticated applications for enhanced CPUs (with friendly credit system for enhanced CPUs) by contrast to Biotechnology or Medicine. When I choose project for C2D- CPUs, I prefer category Biotechnology or Medicine as these categories has a lot of applications suitable for these CPUs. So, which CPU use for SAT :?: Using enhanced is waste of energy and CPU time, older CPUs are occupied by Biotechnology or Medicine.

Look at WUprop:
C2D E8400 3,0 GHz @ 32bit XP: CPU time cca 7 600s
i7-3770K 4 GHz @ 64bit W7: CPU time cca 8 600s

What a weird application has got the SAT project.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

AlexA[boinc.ru]
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20 zář, 2013 11:06
rok narození: 10 bře 1962

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#7 Příspěvek od AlexA[boinc.ru] »

Thanks for the answers.

Yes, to the credit system have questions. As with many projects.
Remarks on the application 64 is very interesting. I will pass your comments project administrator.

Now the project is not engaged in cryptanalysis. Now solve interesting math problem on threes orthogonal squares. There is a desire to exceed the existing record. The task of the project is a bit like sudoku.

A new task on the cipher cryptanalysis Bivium will decide soon. A new application for the Nvidia GPU.

Odpovědět

Zpět na „SAT@home“