Výpočty na GPU - obecná diskuze

Co se všeobecných věcí okolo DC týká
Odpovědět
Zpráva
Autor
Johnbodlis
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 121
Registrován: stř 23 dub, 2008 21:26
ID CNT statistics: 2729
Bydliště: Plzeň

Výpočty na GPU - obecná diskuze

#1 Příspěvek od Johnbodlis »

Johnbodlis píše:
stř 13 kvě, 2020 23:05
Báječný projekt ten ibercivis, přišel jsem z rachoty, že něco natáhnu k předvýpočtu, a oni nemají co poslat. Zůstávám na Rosettě... :x
A optimalizace projektů na různé GPU druhy zařízení? NVidia vs. AMD ! To je snad legrace...?
Njn, ono už se s AMD nějak nepočítalo, tak vše překopeme na CUDA, že Amicable!

GPUGRID je toho jasným důkazem. A ještě pošlou odpověď, že jsou hrdí na to, jak jim to na vysoce optimalizovaném CUDA (ACEMD) funguje a s AMD (opencl) vlastně nepočítají, protože prý není tak precizně vytvořené.

Odpověď GPUGRID
"Používají program ACEMD, který podporuje CUDA, ale ne openCL.
ACEMD je vysoce výkonný kód molekulární dynamiky pro biomolekulární systémy navržené speciálně pro NVIDIA GPU. ACEMD je jednoduchý a rychlý a používá velmi podobné příkazy a vstupní soubory NAMD a výstupní soubory jako NAMD nebo Gromacs.
https://software.acellera.com/docs/late ... index.html"

This project started on PS3. Then it had to move to GPUs. AMD didn't have GPGPU architecture back then, only NVidia. The CUDA platform is still more mature than the OpenCL platform of AMD. It can do MD simulations in a more power efficient way than the competitor. In the meantime there was not enough manpower, funding and will to develop a different application for AMD GPUs. We're glad that we have a state of the art CUDA10.1 app.
Překlad:
Tento projekt začal na PS3. Pak se musel přesunout na GPU. AMD tehdy neměl architekturu GPGPU, pouze NVidia. Platforma CUDA je stále vyspělejší než platforma OpenCL AMD. Dokáže provádět MD simulace účinnějším způsobem než konkurence. Mezitím nebyl dostatek pracovních sil, financování a vůle vyvinout jinou aplikaci pro GPU AMD. Jsme rádi, že máme nejmodernější aplikaci CUDA10.1.

Ale sorry, "nechal jsem prchlivost cloumat mým majestátem" , tohle by mělo patřit do jiného vlákna.

Prostě mě už vytočilo i to málo, co lze: "A ještě si usmyslý zdroj k NTB že nee, nebudu už hřát, raději se rozbiju a vypnu" :evil: :smt012
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o distribuovaných výpočtech“