Stránka 1 z 2

(Ne)Užitečnost projektů

Napsal: ned 18 lis, 2012 07:27
od novakjara
Zdravím!
Co je podle vás největší volovina co se v DC počítá?
Můj kandidát - DistrTGen -
-řeší cifry o bimbilionech znaků, aby bylo nutno tvořit nové o deseti bimbilionech atd. Náklady se samozřejmě v plné výši promítnou v ceně služeb či produktů.
-kreditová "bomba" - stahuje výkon kredithunterů od projektů které něco řeší.

Je to samozřejmě věc názoru a možná se od znalců dozvíme něco o smyslu některých nesmyslů.
Takové malé Flame vlákno. 45hh

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: ned 18 lis, 2012 10:38
od vkliber
Ta nesmyslnost DistrTGen spočívá ještě v něčem jiném.
Pokud si dobře vzpomínám, tak DistrTGen vytváří Rainbow tables hlavně pro hesla šifrována metodou MD5. Poslední dobou se však v naprosté většině používá tzv. osolení hesla, a pak je nějaká Rainbow table úplně na prd.

Ale celkově jsem pro co nejvyšší bezpečnost šifrování. Nejedná se jen o hesla ... to je myslím to poslední.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: ned 18 lis, 2012 16:51
od Dadu from Silesia
Donate - dolují se bitcoiny je to taková náhrada fyzické práce blbé je, že po odečtení nákladu na elektřinu zbyde pár šušní jako ten donate. Teď je -+ 200 kč za bitcoin, ale potřebná elektřina je jen o málo menší.
Donate je mrhání penězi, ale především výkoněm.
Takže pošlete prachy na učet GPUGrid jich dostane mnohem, mnohem více než dolováním. A GPU na jiný projekt ty kredity za Donáte zato fakt nestojí.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: ned 18 lis, 2012 19:50
od rendo
Donate - tento projekt jsem nepochopil :smt018 , opravdu jen mrhání výkonem, který by se dal využít smysluplně na jiném projektu.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: ned 18 lis, 2012 22:40
od hanbanaroda
Škoda že už nefunguje Goldbach, to by tady byli všechny diskuze zbytečné 45hh

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: čtv 22 lis, 2012 07:01
od Wolfi
Do této kategorie bych zařadil projekt AndrOINC který se snažil o prolomení nějakého klíče pro rootnutí telefonů Motorola.
Přínos pro pár jednotlivců (majitelů telefonu jinak nic). Navíc se nezkoumá nic neznámého a objevného, v Motorole výsledek znají.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 23 lis, 2012 14:37
od nenym
První číslo pořadí podle velikosti zmařeného výkonu, druhé podle míry nesmyslnosti. I tyto projekty však mají/měly svůj nezpochybnitelný význam pro milníkáře.

1/3 Donate - obrovský zmařený výkon na GPU, nepatrný smysl by se v tom dal najít
2/1 Androinc+MilestoneRSA - zmařený výkon zejména na 64bit strojích, absurdní hledání známého hesla s horizontem poločasu několik tisíc let
3/2 Mersenne - zmařený výkon zejména na 64bit strojích, myšlenka v zásadě dobrá, ale bez předchozí teoretické přípravy autorů, takže zkoumali oblast, která byla dokonale pročesaná před cca 15 lety. Ke cti jim slouží to, že když zjistili, co dělají, tak projekt odpískali, i když se tvářili, že z jiných důvodů.
Osobně dost pochybuji o smysluplnosti projektů typu DistrRTgen, Moo! resp. DNETC, nemám však dostatečné teoretické zázemí, abych je soudil. U ostatních projektů se při troše dobré vůle nějaký smysl vždy najít dá.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 09:12
od R2-D2
Snad tímto názorem/dotazem nikoho neurazím či nenaštvu:
Myslíte, že SETI má nějaký smysl? Projekt běží už hodně dlouho a na výsledek můžeme čekat klidně i pár desítek let či se ho vůbec nedočkáme.
Nebo co když jsme třeba už nějaký signál propásli?

P.S.: ano, počítám SETI 45hh

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 09:46
od nenym
Doufám, že výsledek žádný nebude. Pokud by však byl, je to s největší pravděpodobností důvod k celosvětové panice.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 10:26
od jiri kovar
Doufám společně s nenymem. Jako lidi si nevíme rady sami se sebou natož s někým jiným.
Čistě obecně: i záporný výsledek je výsledek a s ohledem na velikost vesmíru může i záporným zůstat.
S ohledem na tu velikost vesmíru asi ani ta panika není na místě.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 12:05
od Pallando
Z mého hlediska SETI smysl má, zvlášť pokud ty emzáky najdu já 45hh A doufám, že k celosvětové panice by nebyl důvod, osobně budu raději věřit, že dorazí E.T. a ne vládci loutek...

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 12:51
od Kyong
Od všeho se musí začínat, tak i když frekvenční rozsah není nijak veliký, tak je to v podstatě jakoby začátek a smysl tak podle mě má. Možná časem se vymyslí i jiné způsoby, jak detekovat vyspělejší mimozemské civilizace. 45hh

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 13:36
od eisler jiri
ja sem pro najit este par tak chytrejch supaku jako sou v CNT 45hh

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 18:51
od forest
Jde o to, jak oblast výzkumu SETI pojmeme. Pokud budeme brát jen dlouhodobé prohledávání vesmíru, tak to může přinést výsledky hned dneska, nebo taky za sto let. Jejich dopad asi ani nelze odhadnout.

Co se týká odnože SETI - projektu distribuovaného Seti@home, tak ten přinesl obrovský výsledek už jeden a tím je rozšíření právě distribuovaných výpočtů do našich domácností. To potažmo umožnilo vzniknout dalším desítkám distribuovaných projektů, ke kterým nám počtářům i samotným zakladatelům projektů opět ušlapali cestičku lidé z projektu Seti@home, založením systému BOINC.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 07 pro, 2012 19:50
od eisler jiri
jo :smt023

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 15 úno, 2013 19:52
od msygota
Mne prijde nesmyslnej treba i Primegrid, jako nevim esi pro blaho cloveka maji prvocisla nejaky pozitelny vyznam :)

obecne vetsina tech matematickych veci je podle me prilis teoreticka, nez aby to melo nejaky uzitek...ale priznam bez muceni ze jedu Collatz :)

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 15 úno, 2013 21:18
od nenym
V tomto s tebou zásadně nesouhlasím...nebo o matematice víš tolik, že si to můžeš dovolit tvrdit? Lze samozřejmě s úspěchem pochybovat o momentální účelnosti hledání megaprimes, twinprimes a podobných prapodivností, nicméně nikdo nedokáže vyloučit, že právě v této oblasti dojde k největšímu přínosu DC.
Nechci se pouštět do rozsáhlých diskuzí o potřebě matematiky v běžném životě, na to máme kdesi jiné vlákno, ale bez ní to prostě nejde. Divil by ses, jak běžný život každého z nás ovlivňují děje, jejichž výskyt odpovídá velmi přesně dosti abstraktnímu Poissonovu rozložení pravděpodobnosti.
Tím však ani v nejmenším nezpochybňuji tvoje tvrzení obecne vetsina tech matematickych veci je podle me prilis teoreticka, nez aby to melo nejaky uzitek, pouze bych ho mírně upravil na obecne vetsina tech matematickych veci je podle me prilis teoreticka, nez abych v tom dokazal videl nejaky uzitek.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 15 úno, 2013 21:25
od msygota
O matice vim tolik, ze v mym podani zadna slava a byl sem rad ze sem na vejsce jakz takz prolez :)


Ne, ale vazne, jako fakt se na neco da pouzit informace ze nejvyssi prvocislo je x na miliontoudruhou?

proste fakt radsi budu pocitat bilkoviny a podobne...

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 15 úno, 2013 21:34
od nenym
Bílkoviny také počítáš dosti komplikovanou a sofistikovanou matematikou daleko drsnějšího ražení, než se počítají megaprimes. No a prvočísla, i když poněkud menší - to je základ šifrování, bez kterého se na Netu nehneš. Nikdo z nás neví, k čemu se ty megaprimes kdy budou velmi hodit. Nicméně také raději počítám "biologii", než prvočísla. U mě je to však o pocitu, nikoli jistotě.

Re: Nejnesmyslnější projekt ?

Napsal: pát 15 úno, 2013 22:20
od eisler jiri
jojo nenym mas recht. obcas to k uzitku neni. posledne v supracmarketu, gdyz mne ta krava obrala o par kaček (ne ze zle vule, ale jen proto, ze je to nad +- operace a procenta slevova (v akci) nedokaze spocitat ani jeji pokladna) tak sem nabednul trojclenku. rikala, ze do trojek (sprostaku) nechodi a zavolala vedouciho. vedouci nebel schopen ucet prepocitat z hlavy (neb to co na tom krku ma) a tvrdil, ze neni zadny matik ale jejich pokladna ma vedecky podlozeny algoritmus pro vypocet slev a zaokrouhlovani halerku :smt018 mno gdyz sem popsal asi 1/2 kilaku toho jejich paperku vytrzeneho z pokladny, dal mi slevu 5Kč a rekl, ze doufa, ze sem tam u nich naposled. ja jako duse vstricna a nezaludna jsem nabednul doucovani v matice vcetne prvocisel. to tu buchtu tak nahrablo jj malem sem z toho nevysel zif. rvala neco o tom, at se odstehuju do sveta rozvojoveho, gde sou pro nevestu prvocisla dulezita. ona v zemi rozvinute, si bude delat cisel kolik chce (i pred svatbou). tak sem si uz netrouf ji zadne cislo nebednout (chudinka se zhroutila).
tak msygota je zrejme k cemu maticke DC projekty sou (aspon pro osvetu) 45hh