Badges

Fórum o projektu

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Odpovědět
Zpráva
Autor
eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Kontaktovat uživatele:

Re: Badges

#21 Příspěvek od eisler jiri » stř 20 čer, 2012 19:49

ETNyx! kobalt stříbrolesklý s modrým nádechem. pochoepitelne mnoho sloucenin jako chlorid a octan jsou krasne modre takze mas pravdu. a keramika? "jedná se o keramiku a skleněné perly, které byly barveny kobaltovou modří do modra" tedy Co3O4 kyslicnikem. ale kobaltovy meteor (jako badges) by mohl modre jiskrit jako nestabilni izotop 60Co (na rozdil od stabilky 59Co) vznikajici po bombardovani protonkama v kosmu neb v jadernych reaktorech pro oucely lekarske. puvodni 60Co (ze supernov) se jaxsi uz davno (skoro krom par atomku (statistika)) rozpadl (poločas 5,2714 let ), ale diky kosmickemu a slunecnimu zareni protonku v meteorkach neustale vznika v nezanedbatelne koncentraci (asi 1 ku 10na 12touprvou na atom).
tak tam ten kobalt jiskrici modre klidne nech :smt023 mne se libe 45nn
Obrázek
Obrázek

hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hanbanaroda » stř 20 čer, 2012 22:25

KPX: Buď to můžeme dělat jak WCG nebo PG a postupně domýšlet a přidávat nové barvy, nebo to uděláme jako GPUGrid, kde jsou medaile vymyšlené <sarkasmus>na 100 let dopředu </sarkasmus>. Já bych osobně volil tu druhou variantu, protože časem začne být problém vymýšlet stále nové a "dražší" věci. Já bych to třeba navrhl takto (mělo by to stačit i do budoucna):

10k - lava
50k - ice
100k - iron
500k - nikl
1M - kobalt
5M - bronze
10M - silver
50M - gold

Ale samozřejmě je důležitější projket rozběhnout a doladit, než vymýšlet medaile, jenže CNT je takový spolek fetišistů, že to musíme vyřešit ještě před ostrým startem projektu 45hh 22rrr
Obrázek

Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Kyong » stř 20 čer, 2012 22:38

Tak vidím, že tohle bude za chvíli vymyšlené. 45hh
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

#24 Příspěvek od nenym » stř 20 čer, 2012 22:48

Jedna věc je medaile vymyslet, druhá zprovoznit medailový systém, to není až tak úplně primitivní. Určitě bych předtím uvítal 64bit Linux aplikaci (pokud by měla nějaký výkonnostní bonus vůči 32bit), pak možná widle a teprve poté fetiše. Také ví bůh, jak se bude chovat CreditNew, může to být totální výbuch a hory ladění, což by bylo ještě důležitější, než widelní aplikace..
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 515x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od vkliber » stř 20 čer, 2012 23:06

nenym : Taktak. Já jsem to vlákno založil hlavně z toho důvodu, aby ostatní mohli přemýšlet jak pomoci projektu, a jsem rád že se to výrazně hnulo dopředu. Padá tady spousta návrhů, hýbe se to ...
Až bude projekt v ostrém běhu a začneme skutečně řešit medaile, budeme řešit pouze to druhé : zprovoznit medailový systém. To první už bude tady vymyšleno a navrženo a nebude třeba další dlouhá diskuze a vymýšlení.

Priority jsou asi všem jasné, ty ovšem teď leží na bedrech Kyonga.
Mimo 32/64-bit a Linux/Win se samozřejmě nabízí i GPU aplikace, ale to už je trochu OT.

Najdou se ještě nějaké další návrhy na medaile 33ooo ?
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta » čtv 21 čer, 2012 08:46

Ahojte,

v prvom rade gratulujem k rozbehnutiu pociatocnej fazy noveho projektu, ktory ma niekolko dobrych vlastnosti - je to pre laikov a verejnost zaujimava a pritom lahko pochopitelna tema, je to uzitocne pre lepsie poznanie nasej slnecnej sustavy a je to uloha narocna na vypoctovy vykon..

Len by som mal poznamku k tym navrhovanym badges - ked uz tu padol navrh na zohladnenie realneho zlozenia asteroidov, tak kobalt nie je prilis dolezitou zlozkou. Asteroidy sa podla zlozenia delia do viacerych skupin, najviac je uhlikatych (kedze uhlik bol po kysliku druhym najrozsirenejsim v slnecnej hmlovine mimo klasickeho H a He, lahko sa totiz vyraba v hviezdnom jadre fuziou), druhou najpocetnejsou skupinou su asteroidy v ktorych prevazuju zluceniny kremika (podobne ako v zemskej kore je kremik po kysliku druhym najrozsirenejsim prvkom), no a az tretou a pomerne malopocetnou skupinou su zelezo-niklove asteroidy obsahujuce hlavne zelezo, nikel a kobalt.

Takze ak by sme chceli zoradit prvky v asteroidoch podla ich percentualneho zastupenia, tak by to vyzeralo asi nasledovne (neratam vsadepritomny kyslik, ktory je aj v Slnku mimo vodiku a helia najrozsirenejsim prvkom):
1. uhlik
2. kremik
3. zelezo
4. nikel
5. od piateho miesta je to nejasne, pretoze vyskum nie je jednoznacny (vacsina udajov je len zo spektier asteroidov), ale v kazdom pripade su tam kobalt, iridium, paladium, zlato, atd.

Ale v kazdom pripade prvy prvok, ktory sa v suvislosti s pojmom "chemicke zlozenie asteroidov" vynara, je iridium, pretoze prave zvysene mnozstvo iridia v zemskej kore je jasnym dokazom dopadu asteroidu, a bol to aj jeden z hlavnych argumentov preco sa vyhynutie dinosaurov pripisalo prave dopadu masivneho asteroidu (pretoze vo vrstve zodpovedajucej obdobiu pred 65 milionmi rokmi nasli vyrazne zvyseny obsah iridia). Iridium je v zemskej kore spomedzi neradioaktivnych prvkov prvok s uplne najmensim vyskytom (dokonca je ho menej aj ako niektorych radioaktivnych prvkov - pekne to vidiet napr. na tomto grafe http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... dances.svg ), takze je to teda najvzacnejsi prvok v zemskej kore - je to dane tym, ze jeho hustota (resp. hustota jeho zlucenin) je velmi vysoka (samotne iridium ma najvyssiu hustotu spomedzi vsetkych prvkov, superi s nim len osmium, ktore ma podla najnovsich merani len o nieco mensiu hustotu - iste obdobie bolo nejasne, ktory z tychto prvkov ma vyssiu hustotu, ale nakoniec sa ukazalo, ze je to iridium), a teda gravitaciou klesol v priebehu vyvoja zeme do jej hlbsich casti - asteroidy vsak nikdy neboli (az na najvacsie z nich) roztavene, preto je v nich iridia tolko kolko bolo v Zemi predtym nez tazke prvky klesli do jej stredu - cize je ho ovela viac ako v dnesnej zemskej kore.

Takze ak budete vymyslat medaile, zabudnut v suvislosti s asteroidmi na iridium by bolo voci tomuto vzacnemu a pre identifikaciu dopadu asteroidov dolezitemu prvku velmi nevychovane :-) :-) :-)
Navyse, iridium je spomedzi vsetkych kovov najodolnejsie voci korozii (oxidacii), cize aj z tohto pohladu je ovela vzacnejsie ako zlato - cize by si dokonca zasluzilo byt vo vasom rebricku na prvom mieste pred zlatom. Budete tym nielen vedecky korektni a presni, ale aj originalni voci inym projektom s ich zafirovymi a neviem akymi medailami. :)

Ale to je len zabavka - hlavne drzim palce nech sa projekt podari dotiahnut do konca (teda vlastne do uspesneho ostreho startu) bez nejakych zemetraseni. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od vkliber » čtv 21 čer, 2012 09:12

Duro, díky moc za zdravici 45cc .
Jsem rád že se k tomu vyjádřil i odborník, samotného mě nenapadalo se na badges podívat takto vážně z vědeckého hlediska, ale je tu určitě správný přístup.

Vzhledem k tomu, že to jsou primárně medaile (tedy bronz, stříbro, zlato), budeme muset určitě udělat nějaký kompromis.
Nabízí se tedy udělat medaile v pořadí klasických a následně podle možného obsahu v asteroidech
10K - bronz
50K - stříbro
100K - zlato
500K - uhlík
1M - křemík
5M - železo
10M - nikl
100M - iridium
(jen tak v rychlosti po ránu).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od hanbanaroda » čtv 21 čer, 2012 14:10

vkliber, duro:Super :smt023 Možná bych to seřadil podle přibližné ceny asteroidu, za kterou byste si ten svůj vypočítaný mohli zpeněžit 45hh

10K - uhlík
50K - křemík
100K - železo
500K - nikl
1M - kobalt
5M - palladium
10M - zlato
100M - iridium

Jenom je škoda, že nemožu nijak pomoct Kyongovi, na to su v oblasti počítačů moc tupý :oops:
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
ID CNT statistics: 16075

#29 Příspěvek od Michal Kinďura » pát 05 říj, 2012 16:46

Kdy se předpokládá, že by se badges mohly začít přidělovat? přesněji tedy, termín uvedení do provozu? :smt006

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od vkliber » pát 05 říj, 2012 20:18

Dobrá otázka 45cc . Zatím na tom nikdo nedělá.
Bylo by určitě dobré zprovoznit badges ještě před finálním spuštění projektu, zatím jsme v předfinální fázi 45cc .

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

#31 Příspěvek od nenym » pát 05 říj, 2012 20:26

Své (osobní) preference jsem už kdesi psal.
1. widlácká aplikace
2. přidělení slíbeného kreditu z dřevních dob vadných tasků
3. badge system
Skoro bych se přimlouval k badge systemu až po nasazení ostrých dat, zatím snad jedeme na syntetických.
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 515x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Kyong » sob 06 říj, 2012 09:35

Ty priority mám stejně jako nenym, právě řeším další verze, ale na grafiku zrovna nejsem, takže pokud někdo chce, tak může mezitím udělat ty další verze odznaků. To co udělal ETnyx se mi líbí, takže by se mohli udělat třeba všechny pro všechny prvky, které jsou v těch asteroidech obsazeny, a pak by se to nějak vhodně seřadilo podle vzácnosti těch prvků v nich, jak psal Duro.
A nenym: Ta linuxová aplikace funguje dobře, takže už se počítají ostrá data.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team

ETNyx
10.5263157895 %
10.5263157895 %
ID CNT statistics: 8944

#33 Příspěvek od ETNyx » sob 06 říj, 2012 11:51

dodělával jsem návrhy podle těch prvků, jak se tady psalo mám je na druhým NB asi dva mi tam chybý až se ktomu počítači dostanu tak to dodělám a pošlu to tady :-)

Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Kyong » ned 07 říj, 2012 14:17

Díky, co se toho přidělování odznaků týká, na to jsem se ještě vůbec nedíval, neví někdo, jestli někde na to dali nějaký návod, nebo si to ty projekty, které je mají, udělali podle sebe? Teoreticky by stačilo jenom, aby to jenom z databáze vždy vytáhlo počet kreditů uživatele a podle toho to porovnalo s deklarovanýma proměnnýma a zobrazilo konkrétní obrázek. Tak bych to asi udělal já, když nad tím tak přemýšlím, jak to udělat.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od vkliber » ned 07 říj, 2012 18:20

Napsal jsem klukům z BOINC@Poland, ať mi pošlou info jak to mají udělané na Radioactive@Home.
Už předtím jsem hledal nějaké info, a na oficiálních stránkách Berkeley jsem nic nenašel (jen žádost Davida Andersona ať mu někdo, kdo má na projektu badges, pošle zdrojáky 45cc ).

Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Kyong » ned 07 říj, 2012 18:51

Ok, uvidíme teda, co pošlou. 45cc

Jifox.cz
Blog
Czech National Team

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od vkliber » ned 07 říj, 2012 22:31

Krzysztof mi poslal to co jsem tak nějak předpokládal, každý si to na projektu bastlí sám.
Hi,

As far as I know this is complicated process. In our team TJM is the person who did it. Can you ask him, please?

As good point you can search for users credits in results data - this should by not to complicate to write PHP (or batch) script to search users and points (or units) for badges.

Anyway, is no any "official" way for badges implementing - every project admin do it as is easier for him.

On our project TJM implement it, maybe you ask him for his script to use as example?

Regards,

Krzysztof
Můžu ještě poprosit TJM jestli mi nepošle nějaký svůj příklad, nebo to celé napíšem sami? Myslím že by to nemělo být nějak složité.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od vkliber » ned 07 říj, 2012 23:06

Tak jsem se do toho trochu ponořil.

Kde se můžou medaile zobrazovat :
- Osobní účet libovolného uživatele (zde ... při pohledu na cizí účet), nejlépe mezi řádky "Současný průměrný kredit" a "Počítače" vložit řádek "Badges" a vpravo zobrazit Asteroid
- Osobní účet vlastní (zde), nejlépe v sekci "Výpočty a kredit" mezi řádky "Současný průměrný kredit" a "Očekávaný kredit"
- Uživatel dne (vpravo nahoře na hlavní stránce)
- Statistiky uživatelů (zde), za jménem
- Diskuzní fórum, Asteroid pod každým avatarem
- ...
Podle mě má smysl pouze 1 a 2 odrážka. Ve statistikách mě zajímá kredit a rac. Na fóru by to neúměrně zatížilo DB.

Pokud se tedy shodneme, že stači pouze zobrazení na osobním účtu (vlastním i cizím), pak se jedná o úpravu dvou php skriptů. Předpokládám že budou medaile navázány na kredit, takže nepotřebujeme ani žádnou tabulku v DB pro uchování dosažených medailí. Pouze při zobrazení stránky osobního účtu bude case na výši kreditu a zobrazení odpovídajícího obrázku.

Myslím že jsem nic neopomenul.

Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Kyong » ned 07 říj, 2012 23:27

Jj, ty první dvě odrážky stačí a udělat tu úpravu v PHP by problém být pak neměl. Takže to bude chtít hlavně ty ikonky a pak se rozhodnout, kdy jaká bude.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od vkliber » ned 07 říj, 2012 23:51

Pro inspiraci :

Enigma
>= 10000000 amethyst
>= 5000000 ruby
>= 1000000 sapphire
>= 500000 emerald
>= 100000 gold
>= 50000 silver
>= 10000 bronze

Radioactive
>= 2000000 ruby
>= 1000000 emerald (smaragd)
>= 500000 gold
>= 100000 silver
>= 10000 bronze

Numberfields
>= 100000000 Diamond
>= 50000000 Emerald
>= 10000000 Ruby
>= 1000000 Sapphire
>= 500000 GoldMedal
>= 100000 SilverMedal
>= 10000 BronzeMedal

Poslední varianta se mi zdá odpovídající, tedy 10K, 100K, 500K, 1M, 10M, 50M, 100M ... závisí ještě od toho kolik barev kovů budeme celkově mít.

Odpovědět

Zpět na „Asteroids@home“