Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#41 Příspěvek od vkliber »

Zoltan to celkem smysluplně podchytil a jsem rád, že nejsem se svým podobným názorem osamocen.
Honza píše:...
The way of money donation through the BU project is the following:
1. the donor earns (mines) money
2. the donor sends the money for the project
3. the project awards the donor BOINC credits for the mining.
4. the project takes its share, and sends the rest to the destination project

In this case value moves in both directions, so it's commerce.
...
Můžeme sice diskutovat o tom, jestli odměna ve formě kreditu, nebo odměna ve formě zveřejnění jména na stránkách projektu (jak uvádí v předcházejícím odstavci o klasickém dárcovství), je ekvivalentní nebo ne (v obou případech získává dárce pomyslný prd), v každém případě pokud to tak půjde dál, tak samotný BOINC kredit bude natolik devalvován, že spousta lidí raději zaplatí projektu přímo (s vidinou zveřejnění své osoby na stránkách projektu).

Nemám teď chuť ani náladu na zjišťování přesné spotřeby, kurzu BTC/USD atd, popřípadě jestli toto dává smysl. A je i možné že se mýlím, ale není lepší ten 1USD věnovat projektu přímo, než zaplatit 1USD za elektřinu, amortizaci, pořízení, atd... abych pro někoho vytěžil nějaký 1mBTC, aby si pak z toho ještě někdo 30% ukrojil a pak věnoval projektu zbytek BTC které si projekt převede na svou měnu a má 0,6USD ( :idea: můj odhad, nezakládá se na žádném výpočtu).

To už pak bude lepší spustit projekt, který bude přidělovat kredit za věnované peníze. Pošleš dolar ... šup, tu máš 100M kreditů. Ideální. Nepotřebuješ ani PC, všichni budou spokojeni.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

ONDRA147
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 21 čer, 2012 06:56
rok narození: 06 kvě 1987

Re: Ostatní diskuse k projektu

#42 Příspěvek od ONDRA147 »

Mám dotaz. Zkoušel už někdo z Vás vytvořit vlastní kampaň? Jak to probíhá? Díky moc

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuse k projektu

#43 Příspěvek od Jozef J »

ONDRA147 píše:Mám dotaz. Zkoušel už někdo z Vás vytvořit vlastní kampaň? Jak to probíhá? Díky moc
Tu mozes vyplnit udaje http://www.bitcoinutopia.com/create/#.VpOgHBXhD7c o svojom napade na novu kampan. ak to bude nejaky novy boinc projekt tak budu urcite nakloneny priaznivo.

Teraz prave bezi kampan 14 http://www.bitcoinutopia.com/2015/12/mo ... pOhcBXhD7d ktrora je venovana https://www.linkedin.com/pulse/creation ... s-kulhanek ceske meno, neviem ci zije v cz..

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#44 Příspěvek od Murphy.cz »

Tomáš pracuje na Ústavu patologické fyziologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ;-)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Bitcoin Utopia“