Základní informace o projektu

Fórum o projektu

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Odpovědět
Zpráva
Autor
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od vkliber » čtv 04 črc, 2013 07:16

Quake-Catcher Network EMSC / CSEM - QCN EMSC/CSEM

Alternativní projekt k projektu QCN. Používá stejný detektor i stejnou aplikaci.

Projekt se zabývá detekcí šíření seismických vln.
Je převážně určen pro notebooky, které mají v sobě akcelerometr. Laicky řečeno takové, které poznají že jim hrozí pád a podle toho se zařídí typicky tím, že zaparkují hlavičky od disku. V prodeji je i detektor v podobě USB zařízení pro domácí stanice.
Podstata projektu je v tom, že takováto zařízení jsou ve větším počtu rozprostřena na velkém prostoru a data z nich unikátní. Projekt lze provozovat zárověň s jiným BOINC projektem, jelikož si pro samotnou práci vezme jen část z výkonu CPU.

Stránky projektu : http://qcn.emsc-csem.org/sensor/

Ostatní informace v sekci Projekty.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
ID CNT statistics: 349

Re: Základní informace o projektu

#2 Příspěvek od KPX » úte 09 črc, 2013 16:38

vkliber píše:...Je převážně určen pro notebooky, které mají v sobě akcelerometr...
No to bych rád věděl pro které. Sami jsou v tom velmi vágní, tak jsem to vyzkoušel - postupně jsem připojil 3 relativně nové notebooky (Lenovo, HP, Samsung), které pravděpodobně akcelerometr mají, ale žádný se nechytá, lépe řečeno projekt v něm neidentifikuje použitelný senzor. Takže asi jedině zpátky ke klasickému senzoru, na nemž už běží pár dalších QCN projektů. Hm. Žádný pokrok se nekoná.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Quake-Catcher Network EMSC / CSEM“