BOINC v rádiu

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#61 Příspěvek od forest »

Zde to najdete, pokud to někdo neslyšel v přímém přenose:
http://www.rozhlas.cz/leonardo/audio/_a ... 926374.mp3

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC v rádiu

#62 Příspěvek od petnek »

Poslechl jsem si to až teď a musím říct, že bylo řečeno vše podstatné, tedy rozhovor hodnotím kladně :smt023 . Vynikající propagace...

Jestli budeš v Praze kolem poledne, mohl by to být problém, ale uvidíme. Každopádně dej vědět, třeba to vyjde. Rád bych tě poznal..
Obrázek

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#63 Příspěvek od jist »

forest píše:Zde to najdete, pokud to někdo neslyšel v přímém přenose:
http://www.rozhlas.cz/leonardo/audio/_a ... 926374.mp3
Teď jsem si to taky poslechl a bylo to skvělé 33zzz .

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC v rádiu

#64 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Pekne, strucne, a prehladne.
Ocenujem najma pretlacenie rozhovoru do rozhlasu, to, ze SETI bolo zmienene az ako posledne z trojice projektov :) , a ze si povedal ze do boinc je zapojenych statisice pocitacu (a nie miliony).

Cim viac takychto propagacnych pocinov, tym lepsie - a s dobre cielenou (tentoraz astronomickou) komunitou.
Good job!

(btw Foreste, posobis znacne kludnym a pohodovym dojmom, rozhodne nie ako zeby si si ledva oddychol pred rozhovorom).

Mne sa to teda rozhodne pacilo, a byt clovekom ktory o boinc nikdy nepocul, tak ma to rozhodne zaujme.
Snad jedina vec - nie kazdy kto nevie anglicky, bude vediet na zaklade pocuteho slova napisat do browsera "čeknešonaltím".. ale ak to hodi do googlu aj ked nespravne, ten by mal navrhnut korektny tvar..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#65 Příspěvek od jist »

Duro Kotulic Bunta píše:Snad jedina vec - nie kazdy kto nevie anglicky, bude vediet na zaklade pocuteho slova napisat do browsera "čeknešonaltím".. ale ak to hodi do googlu aj ked nespravne, ten by mal navrhnut korektny tvar..
Souhlas, chtělo by to mít i doménu www.cnt.cz (ale je mi jasné, že je to zase o penězích držet dvě domény) a nebo se cíleně přesunout ze stávající domény na www.cnt.cz

Co tomu říkáte?

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#66 Příspěvek od jist »

Když už se bavíme o té reklamě, co třeba se zapojit do bannerové reklamy, a tím lépe a radostněji medializovat CNT? (šlo by o zdarma propagaci, jen by se musel udělat banner :idea: )

PS: jsem si ale jist, že nepřicházím s ničím novým a že jsem neobjevil ameriku 45hh, ale když už se jde do reklamy tak proč ne na všech frontách

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#67 Příspěvek od forest »

Banner přeci máme: http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2007030003
Doména CNT.cz bohužel není volná, ani ji není možné získat, to už jsme probírali. V rozhovoru několikrát padlo spojení "Distribuované výpočty" a předpokládám že právě to by případní zájemci vyhledávali, nebo rovnou "BOINC".

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#68 Příspěvek od jist »

A je tedy možné se zapojit do výměnného bannerového systému (nebo už v něm dokonce jsme)?
dík za echo

Tzn. na stránkách CNT by se objevovaly i cizí bannery, díky čemuž zase bannery CNT by byly prezentovány jinde viz. http://www.billboard.cz/efekt-vymena.php

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#69 Příspěvek od forest »

Na hlavní stránce webu, máme tabulku webů, kde již byl banner umístěn. Bannery jiných webů u nás nebudou, alespoň to není v plánu, ale tímto způsobem na ně odkázat můžeme. Je to jednotné, nerušivé a přitom funkční.

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#70 Příspěvek od jist »

Díval jsem se na ty 4 odkazy (spřátelené weby) mám tím na mysli

- Xchat (nenašel jsem reklamu :x, možná jsem špatně hledal)
- Výpočetní středisko Staměřice (pěkná reklama :smt045 , ale asi malá návštěvnost)
- Red Dragon (reklamu jsem nanašel :x, možná jsem špatně hledal)
- Městys Stařeč (jedna ikona na hlávní stránce 45cc )

chtělo by to přidat, bez výměnné reklamy, která se může objevit na tisícovce ostatníc webů to moc velký efekt mít nebude (aspoň si to myslím).

PS: díval jsem se, že týdenní návštěvnost CNT je cca 2.500 zobrazení a i kdyby se díky tomu reklama o CNT zobrazila 1.000 krát na x ostatních webech, tak by to nemuselo být špatné, je to jen úvaha.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#71 Příspěvek od forest »

xChat pro náš tým udělal obrovský kus propagace a to hlavně zásluhou Prazdroje, proto to logo, které je hodně výsadní věc na našem webu. Ostatní banner na svém webu mají, stačí se pořádně kouknout.
Nechceme si zaplácat web reklamami, to pro chod webu opravdu nepotřebujeme. Web a hosting našeho týmu platí a i v minulosti vždy platili členové týmu a tak to i zůstane. Jde nám o dobrovolné umístění bannerů na místech, kde to má pro oblast našeho zaměření smysl. Když mně chodí nabídky od cestovek, pokrových serverů atd. ty rovnou odmítám. Tam totiž na náš banner ani nikdo neklikne.

A tím se dostávám k tomu hlavnímu. Kdo vlastně někdy vůbec klikal na takovéto bannery když jich bylo na webu několik řádek? Já klikám maximálně když je jich někde 5-6. Jak je jich na webu celá řádka, tak se ani nekoukám co to je zač.

Není to jen můj názor, ve vedení jsme se na tomto postupu shodli a chceme takto postupovat i nadále. Není účel mít odkazy na spoustu webů, ale kvalitní odkazy. Brzy břibude druhé logo, ale o tom podrobnosti až to bude aktuální. I toto logo bude mít na pozadí širokou spolupráci, né jen něco výměnného bez většího užitku.

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#72 Příspěvek od jist »

OK, chápu a respektuji (měl jsem na mysli na CNT dát max. jen jeden banner pro výměnnou reklamu, nikoliv x a zaplácat tím celý web).

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3257
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: BOINC v rádiu

#73 Příspěvek od Honza »

forest píše:Do Prahy se chystám na další natáčení na začátku června, takže na pár minut se určitě sejít můžeme. Bude to ale v pracovní den kolem poledne, takže nic moc dobrý čas na setkání.
Každopádně si jistí lidí asi užijí v upozorňování na nepřesnosti, jelikož jsem byl rád že jsem se stihnul trochu vydýchat a nikdy jsem podobnou věc nedělal. Ale nikdo nejsme dokonalý, snad to nebude nic strašného 33aaa
V médiích je to jako u zkoušek - za chvilku skoro nevíš, co se dělo. Prostě horká média.

Jo, působilo to dobře, foreste. Koncept byl postaven bezproblémově, jednoduché otázky, prostor na odpovědi....
Nicméně je třeba si přiznat, že poslechovost Leonarda není vysoká. Ale je tam také sobní zkušenost, což se počítá.
Jak se ti v rádiu líbilo? Byl jsi také v malé místnosti?

Pokud třeba půjdete na oběd ve městě, mohl bych se přidat, pokud mi to vyjde...

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#74 Příspěvek od Prazdroj »

jist píše:Díval jsem se na ty 4 odkazy (spřátelené weby) mám tím na mysli
- Xchat (nenašel jsem reklamu :x, možná jsem špatně hledal)
Abys viděl reklamu na distribuované výpočty, musel bys jít do místnosti a strávit v ní nějakou dobu. Zase takové možnosti, aby na XChatu byl trvale grafický banner nemám. Jsem rád, že se mi podařilo zajistit možnost alespoň textové reklamy v místnostech, která se za rok a půl, co běží, zobrazila víc jak 20.000.000 lidem (je to součet, takže samozřejmě, že ji někteří viděli víckrát). S cenou 1 Kč za jedno zobrazení si každý snadno dokáže spočítat, kolik CNT "ušetřilo".

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: BOINC v rádiu

#75 Příspěvek od jist »

Tak to je dobrý výkon.

PS: Jen drobnost, cena se platí dle hodnoty clickrate a v žádném případě není takto vysoká, ale to jen na okraj.

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#76 Příspěvek od Prazdroj »

Jak kde, v tomto případě si inzerent platí počet zobrazení. Kdyby to bylo za klikání, cena by byla samozřejmě vyšší. Ale o to tady nejde, důležité je, že nějaká propagace na XChatu je a jsou i důkazy, že to nějaké výsledky přineslo a snad i nadále přináší. Na počátku jsem byl bláhový a čekal jsem větší úspěchy, ale s odstupem času, když už mám větší přehled, jsem rád i za to málo.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#77 Příspěvek od forest »

Honza píše: Jak se ti v rádiu líbilo? Byl jsi také v malé místnosti?
Byl jsem ve studiu pro dva, potom ve velkém studiu, v nahrávací a stříhací místnosti, v kanceláři redaktorů, u vedoucího rádia Leonardo a už ani nevím kde všude ještě. Prostě mně Petr Sobotka hezky provedl, všechno ukázal jak to chodí, měl jsem možnost se účastnit i přípravy sobotního vysílání atd. . Byla to dobrá zkušenost a člověk dobře pochopí, jak to v takovém rádiu chodí. Zájem o naší činnost projevili i další redaktoři, takže třeba až bude rok biologie, můžeme na to navázat 45cc
Honza píše: Pokud třeba půjdete na oběd ve městě, mohl bych se přidat, pokud mi to vyjde...
Fakt nevím, naposledy jsem byl v redakci skoro 3 hodiny a nyní by to natáčení mělo být o hodně delší a budeme projednávat i další věci mimo Leonardo. Jelikož nejsem schoný říct tedy vůbec žádný čas, tak raději s ničím nepočítejte. Dřív dorazit nemůžu, to bych musel vyrazit už ve středu večer a do půlnoci v Praze být také nechci, v pátek mám něco hodně důležitého. Snad někdy jindy, až bude jasný plán kde a kdy budu. Ale do Prahy jedu jednou za destet let, takže fakt nevím.
Nejlepší je rozhodně dorazit na sraz, tam máme všichni voraz a dostatek času vše probrat a pokecat i o všeobecných věcech které přináší život.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC v rádiu

#78 Příspěvek od vkliber »

Poslechl jsem si to až teď ... velice dobré 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#79 Příspěvek od Prazdroj »

Tak jsem si to také konečně poslechl a bylo to dobré. Jelikož jsem Foresta ještě naživo neviděl ani jinde neslyšel, tak mě překvapil příjemný mužný hlas :-).

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC v rádiu

#80 Příspěvek od forest »

Osobně jsem se divil, jaký to vlastně hlas z rádia zněl 45ff Slyšel jsem že v rádiu a TV zní každý trochu jinak, ale až tolik jsem nečekal. Zda takto zním naživo musí posoudit ostatní, já fakt nevím 45cc
Jsem hlavně moc rád, že jsou na to kladné ohlasy, měl jsem z toho jak to dopadne opravdu strach, jako u zkoušek na škole.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“