Prezentace BOINC a CNT v pps

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: tak jsem zpet

#21 Příspěvek od forest »

human1984 píše:Ahoj, tak jsem zpet v realite. Pokud jsou nejake novinky s prezentaci, tak mi je poslete.
Potřeboval bych potvrdit zda jsi prezentaci dostal.
Hradelm i Kyong už proti obsahu v té poslední verzi nic nemají a pokud i ty s tím budeš spokojený, tak se budeme moci vrhnout na tu grafickou podobu aby prezentace mohla vyjít brzy na veřejnost.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#22 Příspěvek od forest »

Hromadná zpráva pro pracovníky na prezentaci. Obsah už prošel všemi korekturamy a tak u verze 2.3.0 můžete začít pracovat na grafickém podání. Obsahově už je tato verze v pohodě a nic by se na ní nemělo měnit.

Nuže tedy Kyong, Human a případně Hradelm (když si najde trochu času) mohou začít pracovat na poslední fázi prezentace. Pak již to naše dílko (až zhodnotíme komu se to povedlo nejlépe) půjde na veřejnost. Už se na to moc těším.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#23 Příspěvek od forest »

Aktuální stav je takový, že ani Kyong, ani human1984 na to grafické dopracování prezentace momentálně nemají čas. Domluvím se ještě s Hradelmem zda bysme nebyli schopni se příští týden zase sejít a dorazit to tedy sami, ale nevím zda by tím neutrpěl celkový dojem z prezentace.

Pokud by se tedy našel někdo kdo by se chtěl vrhnout do dopracování grafické podoby připravované prezentace a zároveň by na to měl i čas, tak bych byl moc rád, aby už se její vydání dále neodkládalo.

Uživatelský avatar
human1984
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29 kvě, 2007 09:33
Bydliště: okr. Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

prezentace

#24 Příspěvek od human1984 »

Prezentaci uz temer mam behem stredy ti ji poslu!!!

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#25 Příspěvek od forest »

Už se na ni moc těším. Nemůžu se dočkat až ji vydáme, co na to budou lidi říkat a zda to pomůže přitáhnout k BOINC další spoustu lidí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#26 Příspěvek od forest »

S prezentací je to v současné době následovně. Díky Humanovi máme dopracovanou kompletní verzi prezentace a máme i hotovou verzi s hudbou na pozadí.

Na příští týden jsem domluvený s Hradelmem se kterým jsem většinu prezentace dával dohromady, že se znovu sejdeme v Brně, nyní nad její konečnou podobou a rozhodneme zda je na ní ještě potřeba něco dodělat, nebo už ji v současné podobě vydáme.

Na webu budou poté 3 verze. Stěžejní bude podoba, která bude mít plnou kvalitu a přechody s velikostí do 10MB. Druhá verze bude s hudbou na pozadí, ta má současnou podobu 15MB a třetí verze na které budu ještě muset zapracovat (kvalitativně zredukovat), je verze která by měla maximálně 4MB a která by se dala i přímo přikládat jako příloha k mailu. Na další dvě prezentace by se dával do mailu jen odkaz na jejich umístění na webu.

Takže v úterý nebo ve středu večer dám vědět jestli už práce na prezentaci byly ukončeny, nebo jak jsme se s Hradelmem rozhodli. Hradelm se zároveń s Kyongem nabídli že by byli schopni a ochotni celou prezentaci přeložit do angličtiny, takže bysme nakonec z toho udělali 6 verzí, 3 anglické a 3 české.

Kdyby měl kdokoliv zájem se schůzky příští týden v Brně zúčastnit a pomoci s dopracováním prezentace (či jen tak pokecat), tak upřesním kde a kdy se sejdeme.

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

Schůzka v Brně

#27 Příspěvek od hradelm »

Ahoj Foreste,
napsal jsi to úplně přesně. Už se také těším na setkání v Brně a rád bych také pozval všechny, kteří se chtejí třeba jen podívat na poslední kolečko příprav prezentace.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#28 Příspěvek od forest »

Bohužel mně do toho vlezly práce na střeše našeho rodinného domku a tak dneska a zítra do Brna nemůžu, ve čtvrtek mám angličtinu a zbytek týdne je to nereálné pro Hradelma. Ještě se tedy pokusím na prezentaci zamakat sám, ale výsledek bude nejdřív příští týden.
Bez odsouhlasení Hradelma to vydávat nechci.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#29 Příspěvek od forest »

Včera jsem proseděl nad prezentací dalších pár hodin. Řešil jsem konečnou podobu hedebního pozadí, ale i když se mně po docela dlouhé době podařilo integrovat tu co jsem chtěl a udělat pro ni i načasování přesnímkovávání, tak ta konečná verze jede s hudbou jen v Power Pointu.

Nedaří se mně ji rozchodit ani v OpenOfficu a dokonce ani v Power Pointu Viewer 2003, dokonce ani v Power Pointu Viewer 2007, což mě zarazilo nejvíc.

Kdyby někdo věděl jak na to aby se integrovaná hudba v prezentaci pouštěla i v jiných programech na prezentace (hlavně v těch zdarma stažitelných) byl bych moc rád za jakoukoliv pomoc.

Zároveń by mě zajímalo zda vůbec třeba Power Point Viewer umí přehrávat hudbu v prezentaci. Moc na prezentace nekoukám a když už tak v práci kde nemám repráky, takže fakt nevím zda to vůbec jde.

Na stránkách s programem jsem tuhle informaci nikde nenašel, ale myslím že by to měl umět.

Uživatelský avatar
human1984
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29 kvě, 2007 09:33
Bydliště: okr. Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

ppt

#30 Příspěvek od human1984 »

Ahoj s tou hudbou je to opravdu potiz.
Hudbu v mp3 tam dat nemuzes, jelikoz to ppt neumi a chodi to pouze u tebe v PC,ale nikde jinde. Funguje pouze hudba ve formatu wave.
Hudbu musis z mp3 prehrat do formatu wave, coz umi napr. program audacity, jenze hudba, ktera mela v mp3 velikost napr. 3MB, ma we formatu wav velikost 60MB. Takze hudbu musis zhorsit na jeste poslouchatelnou kvalitu a ja to udelal tak, ze jsem hudbu ktera mela puvodne 2:30 orezal na 0:30 a vytvoril smycku a ta se stale dokola opakovala...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#31 Příspěvek od forest »

Problém jsem částečně vyřešil. S vložením hudby byl opravdu problém, ale tan jsem po podrobném pročtení návodu k PP vyřešil a pochopil jak to mám udělat. Převod z mp3 do wav je sranda, až na tu velikost, ale ořezal jsem to kvalitou. To co mně nejvíc trápilo bylo to, že krom Power Pointu ta hudba nikde nejela, což už jsem vyřešil alespoň v tom směru, že jede i v Power Point Vieweru a to jak v 2003, tak ve verzi 2007, tedy programu který je zcela zdarma.

Nyní ale zbývá ještě to vyřešit pro Open Office, aby si kompletní prezentaci i s hudbou mohli pustit i Linuxáci. Snad pomůže Kyong, či jiný zkušenější Linuxák, mě už nic nenapadá :?

Možná existuje pro Linux jen nějaký přehrávač prezentací, který by pustil i tu hudbu, ale nyní Linux nainstalovaný nemám a tak by to chtělo nějakou radu :wink:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#32 Příspěvek od forest »

Tak snad se sejdeme s Hradelmem ve středu. Už ale nic pro jistotu neslibuji :oops:

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

.

#33 Příspěvek od hradelm »

Uz jsem doma a prezentaci jsem rozjel na PC s klasickejma XPckama. Proc mi to nejede s hudnou ve Viste nevim...Ale ta prezentace je uzasna udelali jsme kus prace a lidi se maji fakt na co tesit.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Kyong »

Ani ve Vistě to nejede s hudbou? Mi se to na linuxu taky zatím nepodařilo rozjet s hudbou. Zkusím to pak ještě v jiné distribuci a s aktualizovaným OO.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#35 Příspěvek od forest »

Ano, schůzka se nakonec dnes podařila a bude potřeba dodělat ještě 3 drobné opravy.

Je pravdou že Hradelmovi ale na noťasovi s Vistama nejela hudba na pozadí, což nebylo ani prezentací a asi ani Power Pointem 2007. Pustili jsme to totiž i v Power Pointu Viewer 2007 na kterém to normálně i s hudbou na XP-éčkách jede bez problémů a na těch Vistách si to ani nevrzlo.

Moc jsme to nechápali ani jeden. Pokud někdo máte nainstalovaný Visty a měli byste chvilku na test funkčnosti na tomto systému i s hudbou, rádi prezentaci pro takový test poskytneme, abysme věděli zda je problém jen na tom Hradelmově noťasovi v nějakém nastavení, či to prostě na Vistách nepojede s hudbou, stejně jako se s tím trápí Kyong na Linuxu :?

Byla by to škoda kdyby nakonec hudba jela jen na XP-éčkách. Myslím si že ta práce s ní je na výsledku opravdu znát a že stojí za to si s tím ještě trochu pohrát.

Každopádně příští týden najdete prezentace na webu, už to fakt nechci víc odkládat. Udělám na to článek, napíšu k jednotlivým verzím podrobnosti na čem je to odzkoušené a co by mohlo dělat problémy a snad se to bude lidem zamlouvat.

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

.

#36 Příspěvek od hradelm »

Nevim jestli jsem ti to dneska psal ale mozna by bylo fajn zminit i delku prezentace, ktera je 6min 20s :-)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#37 Příspěvek od forest »

Právě jsem dokončil kompletní verzi prezentace. Je to opravdu finální verze, která jede komplet s hudbou a nemusí se na ni klikat, tedy skutečná prezentace. Bohužel v tomto formátu jede zatím jen na windows v Power Pointu a Power Pointu Viewer 2003/2007.

V Open Office je problém jednak s hudbou a za druhé také s načasováním jednotlivých snímků. Koukal na to i Kyong a taky si s tím zatím neví rady, budeme pátrat dál. Tenhle týden ale určitě chci vydat všechny tři verze na světlo BOINC světa. Kdyžtak k tomu přidám popis která verze jede jak a na čem.

Kdyby se náhodou našel někdo kdo by věděl jak na hudbu a časování v Open Office, či v jiném programu na prezentace pro Linux, určitě by mu bylo nemálo lidí vděčných.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#38 Příspěvek od forest »

Tak se mně podařilo stlačit prezentaci pod 4MB. Bohužel když jsem si ji přeposlal, zjistil jsem že v mailu má přesných 6MB. Tohle kynutí mailové korespondence fakt nesnáším.
Budu tedy muset dneska najít kde ubrat ještě 1MB z už tak dost po grafické stránce ořezané verze.

Možná to na venek vypadá jako sranda, ale v prezentaci je použito víc jak 125 fotek a všechny je furt prolézat a hledat na které by se dalo nějaký ten kb ušetřit aby to moc nepoškodilo celkový dojem, je fakt časově náročná mravenčí práce a na to mám momentálně z dost vážných rodinných důvodů dost omezený prostor.

Snad se mně to podaří nejpozději zítra udělat. Je to v podstatě to poslední co schází dokončit, pak už jen anglická podoba, na které usilovně makají Kyong a Hradelm.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#39 Příspěvek od forest »

Komprimovaná prezentace pro posílání mailem je právě dokončena.
Má pouhých 3,3MB a v mailu zabere 4,4MB.
Zítra všechny tři verze pro Windows vydám na webu.

Verze pro Linux musí upravit Kyong, aby byly plně funkčí a budou muset být samostatné, jelikož nebyl nalezen způsob jak stejnou verzi pustit na obou systémech bez problémů.

Anglická verze projde ještě jazykovou korekturou, jelikož ani Hradelm a ani Kyong si to netroufnout považovat za bezchybný překlad.

Pokud by s tím překladem chtěl někdo pomoct, tak se určitě přihlaste na můj mail. Pro někoho může být motivací to, že takováto anglická verze půjde opravdu do světa a koukne se na ni rád i sám tvůrce BOINC David Anderson, dle toho co mně naposled napsal :wink:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#40 Příspěvek od forest »

Prezentace pro systém windows jsem právě vydal na webu v samostatném článku.

Chtěl bych poprosit o vaše názory až si to prohlédnete, bude to určitě zajímat všechny tvůrce :roll:

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“