Prezentace BOINC a CNT v pps

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Prezentace BOINC a CNT v pps

#1 Příspěvek od forest »

Posledních několik týdnů připravuji prezentaci BOINC a našeho týmu. Jelikož jsem to nikdy nedělal, tak jsem zvolil asi ten nejsnadnější nástroj a tím je PowerPoint. Po tom co jsem to celé udělal (tedy základní verzi 1.0) byla ale velikost skoro 10MB. To jsem sice už vyřešil a dostal jsem se po různých korekcích na rozumných 6MB v plné kvalitě a na 2,7MB v redukované kvalitě obrázků.

Co bych nyní ale opravdu potřeboval by byla pomoc s grafickou stránkou prezentace, tedy pozadí, barvy textů, přechody snímků atd..... no prostě to dát do reprezentativní podoby jakou by si prezentace BOINC a CNT určitě zasloužila. Přiznám se klidně veřejně že na tohle fakt nemám buňky a jak jsem již uvedl, je to první moje prezentace, takže ani zkušenost není. Kdyby se našel kdokoliv kdo by uměl a v těchto letních měsících i mohl pomoci, byl bych moc rád.

Ten nápad s prezentací mě napadnul už asi před 3/4 rokem, ale jednak na to v té době nebyl čas z důvodu práce na celém novém webu a taky jsem si na to moc netroufal.

Týdně mně chodí několik pps a ppt prezentací většinou s různýma blbostma a tak mě napadlo že by se takto mohlo rozesílat taky něco trochu užitečnějšího a povědomí o BOINC by se mohlo dostat opět k mnoha lidem kteří o jeho existenci nemají ani páru.
Naposledy upravil(a) forest dne pát 05 říj, 2007 18:18, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Kyong »

Pošli mi tu prezentaci a potřebné soubory na e-mail. Zkusím se na to podívat a snad mě něco napadne, jak to vhodně upravit.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#3 Příspěvek od forest »

Jsem na příští týden domluvenej s Hradelmem na osobní dlouhodobé konziltaci nad prezentací a jeho notebookem. Jakmile to doladíme jak zvládneme nejlépe, tak ti to pošlu, případně dalším lidem kteří se přihlásí.
Bude to chtít hodně doladit než to vydáme, aby to lidi co prezentaci mailem dostanou opravdu chytlo a nebyla ta práce k ničemu.
Takže klidně to koncem příštího týdne několika lidem pošlu a třeba na konzultaci nad ní můžeme zřídit i extra tajnou sekci na fóru pro lidi kteří na ní budou chtít dělat, či budou chtít dávat návrhy na její vylepšení.

Od té doby co jsem to Hradelmovi poslal už mně napadlo dalších pár věcí co by se daly doplnit, ale nechávám to na ten sraz, přecijen více hlav více napadne. Kdyby měl někdo náhodou zájem se k nám přidat a kvůli tomu (a třeba i nejen tomu) se v Brně příští týden sejít, tak budu jedině rád a předem mu prezentaci také pošlu aby věděl oč jde. S Hradelmem to nebude první osobní schůzka a musím ho zde pochválit, protože pro propagaci týmu a pro jeho rozvoj se snaží dělat co mu čas dovolí, ikdyž třeba zde na fóru nijak aktivní není.

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

Prezentace

#4 Příspěvek od hradelm »

Tak uz jsem to konecne zprovoznil ja blbka....Ta prezentace bude moc pekna urcite se maji lidi na co tesit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Vítej Hradelme na fóru našeho týmu :smt039
Po naší včerejší velice konstruktivní schůzce jsem stejného názoru, to ale neznamená že by se k vývoji prezentace neměl nikdo přidat.
Stále platí nabídka pro lidi kteří by se chtěli na jejím vývoji podílet, aby se přihlásili.
Jde v podstatě i třeba jen o kouknutí na verzi kterou už budeme považovat za finální a říct co se vám na tom nezdá a kde by to ještě chtělo dopilovat.

Uživatelský avatar
human1984
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29 kvě, 2007 09:33
Bydliště: okr. Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

hlasim se

#6 Příspěvek od human1984 »

Uz sem spousty prezentaci v ppt videl i tvoril, takze rad se kouknu na tu tvoji a pridam i par rad a komentaru. Takze mi ji posli na mail. :D

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#7 Příspěvek od forest »

Vítej na našem fóru a moc díky za nabídnutou pomoc.

V úterý jsme s Hradelmem na prezentaci hodně zamakali a po naší schůzce je plná různých poznámek a úkolů pro nás oba. Do příštího týdne se budeme snažit vše co nás napadlo do ní zapracovat a dostat se k verzi 2.0 která by měla být po obsahové stránce již hotová. Pak teprve se chystáme vrhnout do grafického pojetí, velikosti a barvy textů, stínování, přechodů a možná i hudebního podkladu.

Práce na tom bude ještě spousta, ale příští týden tobě a Kyongovi určitě mailnu tu verzi 2.0 na posouzení a případné návrhy na změnu obsahu. Jakmile tuhle fázi budeme mít za sebou, tak budou následovat další fáze, jako seřazení obrázků jak půjdou po sobě a hlavně návrhu podkladu/ů pro jednotlivé obrázky.

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

Prezentace

#8 Příspěvek od hradelm »

Cau lidi. Na prezentaci delam po vecerech jinak mi to nevychazi a tobe ji Foreste zitra vecer zkusim poslat. Uz to zacina mit trosku "barvu" a dalsi nase schuzka ukaze vice. Tak zatim a teste se bude to moooc pekna prezntace :lol:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#9 Příspěvek od forest »

Omlouvám se za zdržení, ale vzhledem k tomu že je Hradelm extrémně vytížen v práci i doma, tak tu verzi 2.0 budu muset dodělat sám. Bohužel se kvůli tomu že Hradelm prezentaci připravoval v PowerPointu 2007, budu muset vrátit o několik verzí zpět, takže jen návrat k současné podobě bude trvat několik dní. Ta současná verze není totiž kompatibilní ani se staršími verzemi PowerPointu a už vůbec né s OpenOffice, což je velká chyba. Né že by to nejelo vůbec, ale vypadá to strašně, protože různé grafické efekty jsou zobrazeny zmršeně. Rovněž velikost víc jak 20MB je nepřípustná pro naše účely a tak to bude chtít pomalu udělat znovu :? Pokusím se verzi 2.0 udělat do pondělka, ale zaručit se za to fakt nemůžu.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kyong »

Jak už jsem psal, doporučuji tu prezentaci dělat přímo v OpenOffice, ať je kompatibilní i s OO i s Microsoft PowerPoint. Myslím, že bude celkem problém, jestli to ve starší verzi PowerPointu bude vypadat jinak a v OO taky jinak. Já třeba používám pouze OO a na tu prezentaci se budu dívat opět přes OO. A taky hodně lidí, kteří používají freeware, tak budou používat něco jiného než PowerPoint. Hlavně ti, co používají jiný operační systém než Windows.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#11 Příspěvek od forest »

No právě že v OO se po tvém doporučení pokusím tu prezentaci předělat do funkční podoby. Jsou dvě možnosti a to vrátit se zpět o několik verzí a nebo ji začít v OO dělat úplně znovu. Problém je ten, že v powerpointu už jsem se začal trochu orientovat, ale v OO to bude zase celé od začátku :?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#12 Příspěvek od forest »

Tak už to mám předělané. Zrovna jsem to poslal Hradelmovi na závěrečnou korekci po tom předělání a do neděle to snad skutešně budete mít na svých mailech :wink:

Sice to zabralo několik desítek hodin, ale alespoň jsem se naučil spoustu nových věcí, které se mně budou hodit.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kyong »

Skvělé :) Už se těším na tu prezentaci. :)
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#14 Příspěvek od forest »

Zrovna jsem odeslal Kyongovi i human1984 verzi 2.0
S Hradelmem jsme do toho asi dali to nejlepší čeho jsme byli schopní a tak by to chtělo nyní odbornější dokončení.

V první fázi uděláme obsahovou korekci a poté už jen tu grafickou, která ale bude asi tou nejdůležitější. Myslím si že brzy už bude dokončená a venku, alespoň se o to budeme společně snažit :wink:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#15 Příspěvek od forest »

human1984 mně ještě včera večer stihnul poslat svoji korekturu k verzi 2.0.
Jelikož dnes brzo ráno jede na 14 dní na dovolenou, tak se na to vrhnul hned a za to bych mu chtěl moc poděkovat.

Nyní se to tedy pokusíme s Kyongem dát obsahově dohromady, pošlu to i JardoviM na gramatickou korekturu a počkáme až se human1984 z dovolené vrátí. Pak bych jeho, Kyonga a případně další zájemce požádal o jejich individuální grafické pojetí celé prezentace a to nejlepší půjde na veřejnost.

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

Porovnani vykonu BOINC se SUPERpocitaci

#16 Příspěvek od hradelm »

Mozna by bylo dobre do prezentace jen pro porovnani uvest aktualni vykon BOINC a tech nejvykonnejsich PC na svete. Aktualni vykon k 19.8.2007:
1. BOINC - 498 TeraFLOPS (zdroj: http://www.boincstats.com)
2. BlueGene/L - 360 TeraFLOPS (zdroj: http://www.top500.org)
3. Jaguar - 119 TeraFLOPS (zdroj: http://www.top500.org)
:lol:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#17 Příspěvek od forest »

Pokusím se popřemýšlet kam by se to dalo nacpat, ale nyní řeším s kyongem jiný dost důležitější problém u prezentace.
Nerad bych ale kvůli tomu přidával 24 Slide :wink:

hradelm
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 8
Registrován: úte 24 črc, 2007 22:23

Porovnani výkonu BOINC

#18 Příspěvek od hradelm »

To je pravda, uz se to nikam neda nacpat ale je to skoda. Myslim, ze tohle by par pocitacovejch nadsencu dostalo a napsat taky, kolik ma CR a jaky je zhruba potencial. Pokud nepocitam spatne tak ke dnesnimu dni je to 515.88 TeraFLOPS za cca 51.00 mil kreditu pro cely BOINC. CR dnes udelalal 1.14 mil kreditu to mame 1.14/51.00*515.88 tj. 11.53 TeraFLOPS pro CR heeeec :lol: Mozna by jsme si to mohli nechat jako dodatecnou informaci pro jine ucely...

Uživatelský avatar
human1984
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29 kvě, 2007 09:33
Bydliště: okr. Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

tak jsem zpet

#19 Příspěvek od human1984 »

Ahoj, tak jsem zpet v realite. Pokud jsou nejake novinky s prezentaci, tak mi je poslete.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#20 Příspěvek od forest »

Novinky jsou takové, že JardaM udělal na prezentaci gramatickou a stylistickou kontrolu. Dle toho jsem udělal patřičné opravy a nyní s Kyongem řešíme poslední obsahovou drobnost. Pak už by to mělo být jen na grafickém pojetí každého z vás a mělo by to být hotové :wink:
Dnes ti pošlu verzi která je nyní poslední pracovní, třeba tě ještě napadne nějaká obsahová úprava.

Jsem rád že jsi zpět a myslím že brzo už to bude hotové.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“