Finanční podpora propagační činnosti

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Finanční podpora propagační činnosti

#1 Příspěvek od forest »

Na jarním srazu jsme se rámcově domluvili na výraznější podpoře propagačních činností v oblasti DC, než byla dosud vyhlášená odměna v podobě výpočetního výkonu na týmových strojích. Na podzimním srazu jsme doladili a jednohlasně odsouhlasili přesné parametry této podpory. Zápisy z jednání z tohoto roku ještě bohužel nejsou zveřejněny ve veřejné sbírce listin, ale jsou hotové a schválené, tedy z nich mohu tuto pasáž citovat:
3) Podpora propagačním činnosti společnosti v oblasti DC
Členové správní rady se rozhodli v následujícím období zaměřit na tyto činnosti:
- pokračovat na tvorbě nové propagační domény pomozvede.cz
- finančně podpořit propagační činnosti v oblasti DC, v rámci možností společnosti. Každý takovýto příspěvek bude muset projít schválením vedení CNT o.p.s. Rámcově ale byla dohodnuta odměna 500,-Kč za video propagující DC, nebo videonávod na DC.
Dále pak odměna 500,-Kč za každou normostranu plného textu, článku týkající se DC pro náš web, nebo i jiné veřejné médium. Maximální celková odměna za celý článek může
činit 2.500,- Kč.
Pokud k tomu máte kdokoliv upřesňující otázky, tak se nebojte zeptat.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#2 Příspěvek od Czech Human »

Snad jen jedna - jsou nějaká témata co je třeba pokrýt?
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#3 Příspěvek od forest »

Mám doma rozepsaný seznam priorit, co bychom na web potřebovali nutně doplnit. Nechci tím ale nikoho omezovat. V psaní článků a natáčení videí necháváme volnou ruku, jen se to musí týkat DC. Samozřejmě finančně asi nepodpoříme více článků na to stejné téma. Ideální by bylo, kdyby si zájemci o tuto činnost zde napsali na čem se rozhodli pracovat. Takový člověk/video pak bude hlavním adeptem na tu odměnu, i kdyby to téma nezpracoval první.

Projektů je spousta a články se nemusí týkat pouze projektů. Takový DC příběh některého z dlouholetých počtářů by byl také zajímavý, pokud by vyzníval jako motivační pro zapojení dalších lidí.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#4 Příspěvek od Czech Human »

Myslím že když ho zveřejníš, je spíš šance že se najde někdo ochotný z něj něco škrtnout :-) Co se příbehů schovaných za DC týká, obávám se že to bude dost univerzální - na čas a finance náročný koníček, kdy pro nějaké viditelnějí výsledky musíte investovat hodně času a ještě víc peněz. Leda motivace proč lidi počítají se liší - filantropie, vědecký zájem, nemoc v rodině či u sebe, nuda a příliš peněz na účtu, we gotta make the bomb faster than reds (pro neangličtináře = musíme tu bombu vyrobit dřív než rudí...) 45hh
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#5 Příspěvek od forest »

Neberte prosím toto jako věci, které musíme udělat první a není možné pracovat na ničem jiném. Jen krátky seznam toho, čím by se mohlo začít, abychom celkově aktualizovali to co již na webu máme:

- celosvětově nejvíce lidí (i v našem týmu) počítá WCG. Článek o projektu na webu máme. Má sice 10 let, ale obsahově na něm asi není moc co aktualizovat. Hodně se ale změnil seznam podprojektů, které se aktuálně na WCG zpracovávají. Bylo by tedy potřeba nejprve aktualizovat ty seznamy aktivních podprojektů, pozastavených a již ukončených. Následně doplnit popis jednotlivých podprojektů. To jsme měli u většiny na webu zmíněných sepsané, což se z nějakého záhadného důvodu rozpadlo. Poslal jsem Mehartsovi podklady pro obnovu této části webu, takže popis tam uvedených projektů řešit nemusíme. Je jich ale jistě spousta nových a ty je potřeba zpracovat. Stačí překlad toho, co je na webu projektu, tak jsme to měli prozatím u všech a stačilo to.
Spousta podprojektů přinesla určitě po ukončení výzkumné fáze nějaké výsledky. Ty by to chtělo také alespoň v několika větách u těch pozastavených, nebo ukončených doplnit. Pokud jsou již zveřejněny.

- Einstein@home - projekt se za poslední roky výrazně posunul. Došlo k ověření existence gravitačních vln a o tom jsme zatím nic nesepsali. Co se aktuálně počítá na projektu? S jakou citlivostí interferometrů? Co je aktuálně plánované do budoucna, vzhledem k uvedeným výsledkům?
O projektu máme celou samotnou subdoménu, která obsahuje spoustu informací. Její obsah je ale opět 10 let starý.
https://einstein.czechnationalteam.cz/

Seti@home - Projekt částečně změnil své zaměření již se nejedná jen o výzkum SETI. Jedná se opět o projekt, ke kterému jsme již spoustu informací sepsali do samostatné subdomévy: https://seti.czechnationalteam.cz/
Na subdoméně jsme nakousli ten přechod na další podvýzkumy, ale za tu spoustu let od toho co jsem to sepsal, je projekt také o velký kus někde jinde. Schází aktuální popis toho, co mohlo vyslat WOW signál. Poměrně snadné téma na zpracování, o kterém je i spousta informací v našem jazyce. Schází nám informace o mnoha FFT signálech zachycených v letech 2015,16 a17, které pocházely údajně z jednoho zdroje. Narazil jsem na zmínku o nich již mnohokrát na jiných webech, ale neměl jsem čas to zkoumat podrobněji.

LHC - další z projektů, o kterém máme na webu rozsáhlé informace. Končí ale spuštěním urychlovače LHC před více než desíti lety. Dodnes si pamatuji, jak jsme o této události jako jedni z prvních na světě (a první v ČR) informaovali a jak to od nás přebírala místní média. Co se ale na urychlovači děje od té doby. Proč vzniklo několik podprojektů a co který zpracovává?

CPDN - opět projekt celkem podrobně zpracovaný na našem webu, ale z roku 2005, to už jsou hodně fousaté informace. Chápu, že projekt má občas své mouchy, ale jistě se také posunul za ty roky hodně kupředu a chtelo by to popsat, který z aktuálních podprojektů co zpracovává. Je to jeden z prvních BOINC projektů a to téma je opět z těch snadněji zpracovatelných. Informace na webu projektu jsou dostatečné.

Na fóru je častokrát zmiňováno, že je málo informací o výsledcích projektů. Výše jsem uvedl hned několik projektů, které počítá spousta z nás, máme o nich spoustu informací na webu a zbývá v podstatě jen aktualizace a doplnění těch dílčích výsledků, které ve skutečnosti jsou. Web by byl hned pro nováčky i letité počtáře mnohem přitažlivější a důležitějí. Poskytoval by totiž aktuální údaje. Zároveň by věděli, čeho už jsme v DC dosáhli a jak je důležité se na této činnosti podílet. Pokud se nám podaří aktualizovat výše uvedené projekty, tak budeme mís spolu s Asteroids šest projektů na webu s kompletními důležitými a čerstvými daty. Skvělý základ pro přípravu například druhého kola meziškolní soutěže. Tam jsme potřebovali projektů 8. Na Rosettě, MilkyWay, Cosmology se počítá stále to stejné (i když by to také chtělo asi prozkoumat, zda není něco nového), tak to by bylo třeba devět projektů a už by bylo i z čeho vybírat.

Další z důležitých témat by byl například projekt PrimeGrid. Pro nematematiky je dost těžké si představit proč je na něm tolik podprojektů, proč jsou tak náročné a důležité a k čemu to vlastně lidstvu je. Když již se léta účastníme turnajů na tomto projektu a je to týmová priorita v mezinárodních kláních, tak toto nám opravdu citelně schází.

Další chytlavé téma může být Aqua@home. Sice již projekt ukončený, ale s obrovským propagačním potenciálem. Díky projektu se podařilo sestrojit funkční kvantový počítač, který je považován za další krok ve výpočetní technice. Opět obrovský výsledek DC a BOINC, po jehož zpracování do článku mnoho počtářů touží.
Další zajímavé téma pro zpracování je jistě projekt IBERCIVIS a jeho Iter - téma termojaderné fůze. Opět spousta informací i v rodném jazyce.

Toť jen nástřel pro inspiraci. Doufám, že jsem navedl některé na myšlenku do čeho se vrhnout. Aktivních projektů dosud nezpracovaných pro náš web je ale mnohem více. Uvedl jsem jen tu snadnější cestu, tedy cestu aktualizace již dříve zpracovaných témat. Nová témata mohou být pro mnohé větší výzvou.

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#6 Příspěvek od oldjerry »

Předkládám k úvaze alternativní přístup a to: vedle již navržených upoutávacích hesel jako »Pozvěte vědu k vám domů«, respektive »POKROK NEMŮŽETE ZASTAVIT, ALE MŮŽETE MU POMOCI...« či »Chcete spolupracovat se špičkami světové vědy?«vsadit na heslo »Chcete být členy Národního Týmu?«

Sousloví »Český národní tým« má zvuk, ať je použit s jakýmkoli sportem a ta naše činnost sport hodně!! připomíná. Nebude to samozřejmě samospasitelné, ale u části ctižádostivých lidí by to mohl být cukr do kafe... pro mladé lidi zejména. Připomenout jisté výhody těch, kteří pronikli do tajů ladění (byť i jen při ladění her), resp.programování a konfigurování...

Mohu se pokusit vyzkoušet tuto myšlenku na našich Okresních, či Krajských novinách... ale tuto myšlenku může použít kdokoli - nedělám si na ni patent :smt018 45hh

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#7 Příspěvek od Dzordzik »

Souhlasím, navíc je tady v ČR hodně lidí co investují nesmysly do herních PC, dělají streamery, youtubery atd, nemají o peníze nouzi a takoví by mohli mít zájem nás podpořit, byť by to nebylo 24/7, což nutně nepotřebujeme. I mezi námi jsou lidi co investují hromady peněz do CPU primárně kvůli pár FPS ve hrách, tak proč ten výkon co tam leží ladem nevyužít smysluplněji. Heslo co použil Jerry by mohlo zabrat. Navíc jsem pro aby se dělaly videa, ve kterých je vidět reálný výkon konkrétní sestavy v BOINCu na konkrétních projektech, jednak nalákáme víc lidí co na YT hledají info o HW, např. o skládání PC, tak jim to trubka rovnou nabídne a uvidí že ten výkon jde použít i na něco jiného než na paření ... Klidně udělám pár videí jak v BM ten projekt přidat, jak ho nastavit, jak rychle se tam co počítá, mám ale problém s ozvučením. Nemám rozumný mikrofon a nemyslím si úplně, že mám pro tento typ videí ten správný hlas. Byl by někdo ochotný v tomto spolupracovat? Alien např? Myslím si že pár správně udělaných videí by odstranilo hodně začátečnických dotazů ... Navíc pokud se někdo na něco u videa zeptá, už ho můžeme přesměrovat na naše fórum a "už je náš". Dneska co není na trubc nebo na FB to není, bohužel to tak mladá soutěživá generace má.
Jenom nápad ... Vím že Alien už v tomto směru nějaké video udělal, možná i víc, ale to je udělané tak, že ho člověk co hledá HW nenajde, předpokládá se že ví co hledá a to pro tento případ o kterém mluvím není ta správná cílovka. Absolutní většina puberťáků nemá o BOINCu ani páru a nebudou nic takového hledat. Těm se to musí nabídnout "samo" a musí je to zaujmout, např. když budu dělat to a to na takovém a takovém HW, tak můžu být za chvíli v žebříčku tam a tam, komunita, soutěživost atd.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#8 Příspěvek od forest »

Dobré nápady. Když budete potřebovat nějakou pomoc ze strany vedení společnosti, rádi je podpoříme. Odměny za hotová díla byly představeny.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#9 Příspěvek od forest »

Oldjerry splnil co slíbil a sepsal článek s výzvami které uvedl: http://www.cntverbung.estranky.cz/

Zatím se mu jej nepodařilo prosadit do místních médií jak měl v plánu, ale nevzdává to. Držme mu palce a posílám velký dík za odvedenou práci :smt038

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#10 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Já bych jen upravil ten konec s aktivním přístupem na fórum trochu to vypadá jako VIP, ale je to právě naopak aniž bych se kdysi registroval získal jsem spoustu rad a informací až pak jsem se připojil k teamu.

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#11 Příspěvek od oldjerry »

Ano, to upravím, díky.

Mareczech
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26 led, 2019 12:53

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#12 Příspěvek od Mareczech »

Dobrý den,

jsem zde nový tak přesně nevím, kam můj dotaz směřovat. Narazil jsem na toto vlákno, tak se zeptám zde:

Mohli byste mě prosím zde na fóru nasměrovat do tématu "BOINC ve školách"? Jsem povoláním pedagog, a myšlenka podílení se na distribuovaných výpočtech ve školách se mi zdá přínosná nejen po stránce vědecké ale i edukativní. Jsem přesvědčen, že některé školy na projektech již spolupracují. Mají mnoho CPU k dispozici (minimálně přes víkendy). Jaké s tím mají zkušenosti? A jak si vedou?

Předem děkuji a držím palce s propagací vaší činnosti. Zdá se mi to smysluplné, a takové snahy se musí ocenit (a podpořit).

Zdraví

Marek Začal

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#13 Příspěvek od Dzordzik »

Zdravím Marku, vítám Vás u nás. Nejsem si jistý, jestli existuje přímo vlákno tohoto fóra, kde by se tyto věři přímo řešily. Bavíme se o tom jak náš team a myšlenku BOINC podpořit a školy jsou jedním z hlavních prvků, kam bychom to chtěli tlačit více než dříve. Určitě je možné v tomto podniknout mnohem více než doposud, napadají mě přednášky na toto téma na školách, na akcích pro školy atd, ale možná by blo lépe, pokud byste nás nasměroval v sám, kde máte pocit že by bylo nejpřínosnější napřít síly. Případně, pokud se vaše škola zapojí (nutnost je mít to schválené od ředitele školy, partizánská akce by se mohla vymstít) vás dát jako příklad pro statní a toto propagovat na našem webu. Vůbec by nebyla marná např. soutěž mezi školami s vyhlášením na konci každého roku, Nováčci roku, Skokani roku atd. Umím si představit, že by např. školy mohly mít např. vlastní statistiku v rámci našeho teamu. Určitě by bylo faj n vidět jak si vedou ostatní školy, ze zkušenosti pak je větší vůle npnout síly a poskočit o pár příček.
O jakou školu se ve vašem případě týká? Základka? Střední? Univerzita? Ptám se protože každá škola se nějak orientuje, profiluje a umím si představit že např. Matfyz sice může počítat biologické projekty, ale tak nějak bude asi tíhnout k projektům řešícím matematické úlohy. Určitě byste i vy mohli vaši aktivitu použít při vaší propagaci jednak směrem nahoru a jednak pro vaše potenciální žáky. Navíc se vaši žáci mohou zapojit i v rámci domácího počítače, pokud je to chytne. Máme tady v rámci našeo teamu např. miniteamy, kdy váš miniteam b mohla být vaše škola a kromě PC školy by se do miniteamu mohli přidat vaši žáci s PC doma. Jenom přemýšlím nahlas, spíš by blo fajn, kdybyste napsal vy vaše nápady, jakým by šla naše věc podpořit.

Pokud by někdo na vaší škole namítal, že jde o zbytečnou aktivitu či něco podobného, dejte mu přečíst např. tyto články:
https://web.natur.cuni.cz/student/distr ... m-vyzkumem
https://notebook.cz/clanky/ostatni/2017 ... octy-BOINC
http://www.dugi.xf.cz/postrehy/091207_BOINC.html
https://www.czechnationalteam.cz/content/profily-iqe
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#14 Příspěvek od oldjerry »

Dobrý den,
přidám se s trošku jinou myšlenkou, nápadem či snad dokonce radou. Ono totiž radit začínajícím je trochu problém v tom, že není jasné jak a čím začít. Podle vlastní zkušenosti bych byl názoru, že nejlépe bylo zapojit několik žáků / studentů, kteří by společně s vámi přečetli část příspěvků z toho, co je na síti, nebo z našeho fóra. Tím vznikne tolik otázek, že odpadne ta základní: čím začít...
Radil bych začít tou registrací, která vám umožní vstup tam, kam se pouhý čtenář bez formujícího se zájmu o věc snadno nedostane. Otázky pak mohou být konkretnější, evokující přesnější odpovědi. Nejsem z těch, kteří by mohli radit - spíš ten, kdo se takto dopracoval k potřebným základním znalostem... Není to těžké začít a když do toho vplují mladí uživatelé se znalostí PC a jejich možností - nebudou mít větší problém. Držím vám pěsti...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#15 Příspěvek od forest »

Mareczech píše: ned 27 led, 2019 20:13 Mohli byste mě prosím zde na fóru nasměrovat do tématu "BOINC ve školách"?
Vítejte na našem fóru :smt006

Nevím zda myslíte jestli máme samostatnou sekci pro podporu škol na fóru, nebo webu (tu tedy nemáme), nebo zda jste někde zaslechl o naší celoroční soutěži mezi školami, kterou jsme pořádali před několika lety.

Pokud jde o tu soutěž, tak většinu informací o ní zakryl čas. Na fóru jsme měli samostatnou sekci (tu jsme po soutěži deaktivovali pro případné opakování), soutěž měla vlastní statistiky (také je tato sekce od té doby skryta) a dělali jsme kolem spoustu aktivity. Bohužel se nám nepodařilo od té doby získat tolik času našich členů na organizaci a celoroční práci na uspořádání dalšího ročníku. Ale v dlouhodobém plánu to máme a aktuální aktivity okolo aktualizace webu atd. k tomuto cíli směřují.

Co jsem ještě o soutěži našel a je veřejné, přikládám zde v odkazech:
https://www.astro.cz/clanky/ostatni/pom ... -skol.html
http://noob.hu/2011/11/03/Banner-soutez-CNT-skoly-2.gif
https://www.czechnationalteam.cz/storag ... soutez.pdf
https://www.czechnationalteam.cz/conten ... i-listopad
https://www.czechnationalteam.cz/conten ... -mezi-nimi
https://www.czc.cz/predali-jsme-cenu-vi ... ctu/clanek

a zde jsou i tehdejší statistiky zapojených škol, lze dohledat i jejich výkon v jednotlivých měsících:
https://soutez.czechnationalteam.cz/

Pokud máte nějakou konkrétní myšlenku, jak propagaci na našich školách zlepšit, budeme rádi za názor člověka znalého skvěle dané prostředí.

Mareczech
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26 led, 2019 12:53

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#16 Příspěvek od Mareczech »

Dobrý den všem zde na fóru. Děkuji za odpovědi a přivítání! :) Myšlenka distribuovaných výpočtů (a vůbec snaha se o práci podělit) se mi zdá být více než smysluplná, protože si dokážu představit náročnost výpočtů a projektů samotných (pominu-li možnosti dnešních superpočítačů a vůbec nastupující éru kvantových počítačů). Jinými slovy - škoda každého stroje, který leží ladem. Proto mé dotazy ohledně zapojení škol do těchto aktivit. 1) Nevidím překážku v myšlence, že škola jako vzdělávací instituce se podílí na vědeckém výzkumu. 2) Kromě spotřeby elektrické energie (a času toho, kdo má danou věc na starosti) nevidím jinou překážku v zapojení školních počítačů do vědeckých aktivit.
V čem ovšem vidím překážku je "obhajitelnost" celého projektu před vedením školy. Pokud neexistuje materiální motivace, pak zbývá jen otázka jakési "prestiže" případně jiných nehmatatelných výsledků. Nebo se mýlím? Ať tak či tak, souhlasím, že základem úspěchu je kvalitní propagace a vysvětlení PROČ. Samotná argumentace ve smyslu "pomáhejme vědě" zřejmě nemůže obstát. Je nutné se opřít o konkrétní fakta, čísla, a nejlépe i predikce (např. o kolik % má škola potenciál "pohnout" daným projektem kupředu, anebo např. jak dlouho bude muset škola počítat, aby daný projekt spočítala, atd. atd.). Pochopitelně na základě údajů jako je množství počítačů, výkon, atd.
Omlouvám se za případnou zmatečnost. Přecijen jsem nový a věci neznalý, nicméně věřím, že potenciál tu bude. Rád se o tuto problematiku budu dál zajímat a víc se vzdělávat..

Mareczech
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26 led, 2019 12:53

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#17 Příspěvek od Mareczech »

Dzordzik píše: pon 28 led, 2019 14:03 O jakou školu se ve vašem případě týká? Základka? Střední? Univerzita?
Působím na střední škole obchodního zaměření, takže problematika DV by v našem případě byla spíše okrajovou "zájmovou" oblastí pro pár nadšenců. To nic ale nemění na tom, že stejně jako v jiných školách disponujeme několika desítkami počítačů.
A děkuji za zaslání odkazů! Rád si vše postupně pročtu..

Mareczech
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26 led, 2019 12:53

Re: Finanční podpora propagační činnosti

#18 Příspěvek od Mareczech »

Dobrý den, ještě jednou děkuji za zaslané odkazy. Témat a otázek je mnoho. Co mi ale přijde skutečně zajímavé a smysluplné je téma zapojení školních PC (a jejich nevyužitého potenciálu). Pokud by se v budoucnu plánovala organizace nějaké podobné ŠKOLNÍ SOUTĚŽE, jako tomu bylo v minulosti (jak jsem se dočetl), jsem ochoten to na naší škole náležitě propagovat.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“