propagační doména - pomozvede.cz

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.

Jak hodnotíte novou týmovou doménu?

Obsahově skvělá
2
9%
Obsahově dobrá
8
35%
Obsah navrhuji vylepšit (napsal jsem do příspěvku jak)
1
4%
Graficky skvělá
2
9%
Graficky dobrá
6
26%
Graficky navrhuji změnit (napsal jsem do příspěvku jak)
4
17%
 
Celkem hlasů: 23

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#21 Příspěvek od Meharts »

Mi se to líbí tak jak to je, Nahuštěných a přeplácaných webů je všude tři (__!__)
Taky mám velké monitory a nemám s tím problém. Nechal jsem syna 9 let ať se na to podívá (neslíbil jsem mu nic). Nic o tom neví ale pomalu si to procházel odshora dolů a sice to není o Nessie má teď období kdy se zajímá o Lochnesskou nestvůru ale zaujalo ho to. Možná proto, že ví houno o BOINC.

Nejsem si jist zda je tady na fóru dobrý vzorek pro hodnocení nové domény, určené pro absolutní nováčky.

Svěží moderní design, a :smt023

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#22 Příspěvek od Dzordzik »

Dovolím si s tebou nesouhlasit. To že se ti to zdá přeplácané je možná proto že jsem se to snažil co nejvíc zkrátit, ale nikdo neříká že se v mém návrhu nedají udělat mezery větší. Mělo to posloužit spíš k t zamyšlení jestli nepředělat rozložení prvků na té stránce a jak.

Např. na tomto odkazu by ses měl dozvědět informace o navigačním software. Jak vidíš, celou stránku zabírá fotka pole a až na dalším monitoru uvidíš to co si vidět potřeboval. Pokud by mě nenapadlo zarolovat dolů, obsah bych nenašel ...

https://www.naviter.com/products/seeyou/

A k tomu že stránka, která obsahuje nula nic obsahu, zato je roztahaná až běda, někdo by řekl vzdušná, je moderní, s ním nesouhlasí asi nikdo kdo se webdesignem zabývá. Web musí být v prvné řadě přehledný a obsah snadno dustupný. Abych si přečetl 1 odstavec textu, 4 tabulky a podíval se na 1 fotku, na to fakt nepotřebuju mít web roztahaný na 3-4 monitory na výšku. Takový web opravdu snadno čitelný není.

Jsem pro udělat nějaký kompromis mezi mým návrhem a tím jak je to te, ale něco by s s tím dělat mělo.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#23 Příspěvek od forest »

Pomalu se nám hodnocení grafiky překlopilo o jeden hlas k označení "dobré". Skvělým ho ale nikdo nenazval a tři lidé se vzhledem spokojeni nejsou.
Nějaký ten kompromis by to tedy asi chtělo. Navrhoval bych prozatím tu redukci fotografie na úvodní stránce na velikost, jak to zpracoval Dzordzik. Tím to zobrazení zmenšíme o půlku stránky a každý jasně uvidí, že pod tím obrázkem je další obsah na odrolování.

K dalším stránkám toho webu připomínky ke grafice pravděpodobně nejsou, alespoň zde nezazněly.

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#24 Příspěvek od zdenek »

Přátelé, zdržme se vyjadřování k designu a snahy "něco trochu někam postrčit a doplnit". Vždy to skončí ,tím, že se to rozpadne a vede to jen k horšímu. Pokud bych doporučil, vyjadřujme se k věcnému obsahu např: výběr projektů, popis, volba slov a textu. Tak jak se nám to dařilo v interní diskuzi.

Díky všem

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#25 Příspěvek od Jozef J »

Dovolim si svoj postreh.

v prvom rade: nahovarate ludi na nejaku cinnost kde budu doslova vyhadozvat peniaze von oknom a tak musite vzdbudit pri prvych sekundach nejakeho navstevnika DUVERU, doveru o sk 45hh
Takze 1. Dovera a v prvych sekundach aby clovek zbadal par dolezitych info o co sa vlastne jedna , aby si nemyslel ze je to nejaky podvod
aaaaz na 50. mieste je vzhlad webu.. ved si pozrite ako vyzera hlavny web a nikto to neriesi https://boinc.berkeley.edu/
2.V skratke ukazat o co sa jedna a kto za tym stoji, navod na pouzitie a potom vas web a tym CNT

Takze do toho velkeho modreho pasu na webe vasom aby to hned udrelo do oci hore by som dal Velky znak univerzity berkeley z https://en.wikipedia.org/wiki/Universit ... ,_Berkeley a za nim velky boinc znak a pod ne klikatelne odkazy na hore uvedeny boinc a aj na univerzitu aj na wikipediu https://en.wikipedia.org/wiki/Berkeley_ ... _Computing v anglictine . A aj odkazy na statisticke weby aby videli ze to nieje len dajaka "gameska" ci podvod cez kryptomeny a ine podvody ktorych je plny net..
free dc , stats,, fr signature . Ale ze to je svetova liga kde sa neda cheatovat a ma to aj zmysel v ramci ludstva, niektore tie projekty 45hh

3. v skratke vysvetlene a vystizne o co ide maju velmi dobre napisane na boinc.sk : Dovolim si pozicat od nich text
TOTO musi (v cz verzi) doslova padnut do oci cloveku z internetu aby v prvych sekundach na nahodnej navsteve webu Neusiel prec :

""""Samotný názov BOINC je skratkou z anglického "Berkeley Open Infrastructure for Network Computing", čo sa dá voľne preložiť ako "Otvorená infraštukrúra pre sieťové výpočty z Berkeley". Berkeley je univerzita v Kalifornii v Spojených štátoch, ktorá tento softvér vyvinula a aj naďalej ho zdokonaľuje. BOINC je od začiatku softvér typu Open-Source, čiže každý môže nahliadnuť do jeho zdrojových kódov príp. ho modifikovať alebo vylepšiť.

BOINC je softvér špeciálne vyvinutý pre rôzne vedecké vysoko výpočtovo náročné distribuované výpočty, využívajúci dobrovoľne poskytnuté zdroje počítačov pripojených na internet. Samotná myšlienka distribuovaného výpočtu vznikla na základe potreby extrémneho výpočtového výkonu. Superpočítače - veľmi výkonné počítače - na tieto úlohy buď nedostačujú alebo sú príliš drahé a tak sa pôvodne veľká výpočtová úloha rozdelí na veľký počet malých samostatných jednotiek, ktoré potom analyzujú milióny počítačov ľudí (teda aj Vás!) na celom svete.""""

4. suhlasim ze zdenek ze diskusia o vzhlade je trochu mimo , kvoli tomu nikto pocitat boinc nebude. to uz len pre nas co sme tu dlho tak to moze byt "dolezite" )) treba proste nahnat ludi. Co je dnes tazke,, skor starsi sa pripajaju . bol plan po cz univerzitach na nastenkach co maju dole a v intrakoch a vestibuloch po dohode z profakmi umiestnit akesi letak/reklama velkosti A4 kde bude vsetko o boinc zhrnute a o cnt uspechoch samozrejme, ved sa o vas uz aj grygar zmienoval na prednaske a aj na noe tv tusim
ak moj prisppevok.. tak ho proste ignorujte 45hh

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#26 Příspěvek od forest »

Koukám, že se k mému šest dní starému návrhu na komromisní vyřešení vítek ke grafice nikdo z kritiků nevyjádřil. Mezitím přibyl další hlas na váhy hodnocení "dobrý".
Co se týče obsahu, tak ten všichni hodnotitelé považují za "dobrý". Až na jednohlasné návrhy, ke kterým se nikdo nepřipojil, zde žádná významější změna asi potřeba není.

Pokud se něco tedy nezmění během následujícího týdne, odsouhlasíme aktuální vzhled a obsah domény tvůrčí firmě za hotový a převedeme si to do své správy. Po dokončení návazných prací na hlavní doméně ji zveřejníme.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#27 Příspěvek od forest »

I když se zde nikdo již ke grafce nevyjádřil, zvážili jsme ve vedení tu možnost zůžení úvodní fotografie a jasná většina hlasů byla pro tuhle změnu. Zadal jsem tedy tento požadavek jako poslední pro tvůrčí firmu a potom již to bude hotové dílo. Už se na to těším. Makáme na pozadí na těch zbylých plánovaných věcech potřebných pro ostrý provoz.

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#28 Příspěvek od Abby »

Držím palce, ať to přivede nové lidi, projektů je tolik, že si vybrat prostě musí každý :-) Jen mě tak napadá, pročítala jsem si informace na hlavní stránce CNT, hlavně jsem hledala info o bio projektech a všechny články jsou tak deset let staré, tedy neaktuální i kdyby byly aktuální (jestli mi rozumíš foreste). Chtělo by to nacházet i články z roku 2019 (třeba Rosetta 2005, to v lidech zákonitě vzbudí dojem, že už je to staré a neplatné) a takové návody ve flashi, kdo to dnes umí přehrát? Můj primární webový prohlížeč a OS flash zakázaly už v roce 2016, Chrome, který používám ve Windows a v Linuxu už to taky zakázal a já měla flash blokovaný všude od té doby, co to začal blokovat Apple. A dnes už si to nikdo nedokáže pustit ani kdyby chtěl, navíc on nikdo nechce :-) Zkrátka nebylo by od věci alespoň jednou za pár let tyto články recyklovat, doplnit o aktuální informace (třeba na WCG se Clean Energy a další už dávno nepočítají, naopak přibyly jiné) a i lidi, kteří o boinc nikdy neslyšeli by věděli, že to neumřelo, ale je to stále aktuální. Nejste jen vy, odborníci, kteří dokáží nastavení projektu odcitovat ve tři ráno pozpátku :-D Jsou i laici, kteří na to narazí náhodou a když si přečtou článek z roku 2005, tak si řeknou: "no, bylo to pěné, ale je to 19 let starý článek a už neplatí" - to jsem si ověřila na rodičích, partnerce a pár kamarádech, nikoho nenapadlo, že by tyhle staré informace mohly být aktuální. Berte to tak, že drtivá většina uživatelů internetu jsou BFU a myslí jinak než vy.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#29 Příspěvek od forest »

Plně ty připomínky chápu a souhlasím s nimi. Je ale potřeba na to nějakou pomoc od počtářů daných projektů. V těch článcích je většinou samotný základ projektu, který se nemění. Stačilo by doplnit aktuální stav, tedy co se již podařilo a na čem se aktuálně maká. To vědí nejlépe samotní počtáři a dost často si ty informae i dohledávají na webech projektů a fórech. Bohužel již ty informace neposkytnou dál a já bych je musel všechny hledat a zpracovávat. To by bylo na plný úvazek.
Postupně se budeme snažit ty články revidovat a aktualizovat, ale půjde to bez pomoci hodně pomalu. WCG jsem za pomoci Dzordzika ale aktualizoval komplet na jaře tohoto roku. S jeho pomocí to šlo vše velice rychle. Takových pomocníků kdyby bylo víc.

Stačí když mně někdo pošle ty novinky z Rosetty, nebo třeba sám článek přepracuje do aktuální verze. Není problém to potom velice rychle zapracovat do webové podoby. Dokonce jsme za tuto práci vyhlásili nemalé odměny, včetně odměn za nové články. Ani to dosud nikoho dostatečně nemotivovalo.

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#30 Příspěvek od Abby »

Ráda bych pomohla, ale obávám se, že vám v tomhle k ničemu nebudu :-( Ale bylo by fajn, kdyby se objevil někdo jiný, aktuální informace by to fakt chtělo. Já bych dokázala tak maximálně přeložit oficiální info a to asi nestačí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#31 Příspěvek od forest »

Web je upravený a zároveň jsem zažádal o srovnání jednotlivých bloků projektů do řad, aby nebyly poskákané, tedy na té podstránce "Projekty".
Web je tím hotov, už jej budeme jen franferovat na jinou doménu. Můžete se kouknout, zda to nějak výrazněji pomohlo: https://pomozvede.proficio.cz/
V každém případě obrázek nyní končí nad horní polovinou, takže o velký kus se to celé zkrátilo.

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#32 Příspěvek od Abby »

Za mě dobré 33iii

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#33 Příspěvek od Dzordzik »

Za mě kosmeticky lepší, ale ten hlavní problém se nevyřešil.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#34 Příspěvek od forest »

Byl to pro oba tábory smířlivý kompromis. Naprostá shoda napříč členy v této otázce bohužel není :smt102
Jsem rád, že alespoň abbyny představy jsme touto změnou uspokojili.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#35 Příspěvek od forest »

Nová propagační doména je již plně funkční na své adrese. Jen jsme museli z projektů dva odebrat, které aktuálně nefungují. Pokud vás napadne z funkčních projektů vhodná alternativa, tak prosím napište návrhy rovnou sem.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#36 Příspěvek od Dzordzik »

Jedním z nich by mohl abýt Enigma, nezdá se to ale je hromada lidí, kteří mají rádi WWII a tohle téma je zajímá a mohlo by je to k počítání přitáhnout i když se o vědu jako takovou vůbec nezajímají. Když v tom textu bude WWII a Enigma, tak samo o sobě to je poměrně silné klíčové slovo.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#37 Příspěvek od nenym »

Projekty, které se mi na doméně moc nezamlouvají:
DHEP přešel patrně ze stadia kómatu do klinické smrti (doména byla volná, nyní mě na ni nepustí eset).
Enigma je již mnoho měsíců bez práce, kdo ví, kdy bude další.

Projekty, které by se mi zamlouvaly:
MilkyWay, yoyo

Celkem vzato je výběr projektů dost bídný, je to vidět i na FCNT. Několik stabilních projektů zůstává a z nich většina se motá nějakým způsobem okolo teorie čísel, jepice postupně odpadávají a nové se nelíhnou. Není to tak dávno, co Shaman dělal přes 600 bodů za měsíc a já 300 až 400. Se slzou v oku vzpomínám na časy, kdy se každé 4 měsíce zrodil nejméně jeden nový projekt.

Ankety v sekci vzhledu se nezúčastním, mé menšinové názory doochodce na optimální vzhled webů jsou dostatečně známy.

Poznámka k dotazníkovému formuláři: nemusí u něj být nějaké žvásty okolo GDPR?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#38 Příspěvek od petnek »

Přimlouvám se za yoyo a přihazuji do placu LHC. Lidé by mohli slyšet na CERN. Zmínit se samozřejmě může jen klasický LHC bez VirtualBoxu...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#39 Příspěvek od forest »

nenym píše: úte 07 led, 2020 17:34 Projekty, které se mi na doméně moc nezamlouvají:
DHEP přešel patrně ze stadia kómatu do klinické smrti (doména byla volná, nyní mě na ni nepustí eset).
Enigma je již mnoho měsíců bez práce, kdo ví, kdy bude další.
Přesně tyto dva jsme před zveřejněním vyřadili. Je jich škoda, jelikož ten výběr byl mnohem pestřejší.

Co se týče nových projektů, tak hned několik jich minulý rok vzniklo, ovšem dosud je nemáme v seznamu projektů kvůli nové verzi BOINC serveru, ze které nemumíme zatím tahat data do statistik atd. Vítek se na to chtěl zaměřit počátkem roku, tak snad to vyjde.

Moc díky za pomoc s tím výběrem projektů.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#40 Příspěvek od forest »

Chystám aktualizaci propagace projektů na déméně pomozvede.cz. Aktuálně mám nachystané texty a fotky k těmto čtyřem projektům:
LHC@home,MOO, Universe a Amicable. Vyřadíme zároveň Seti@home.

Napadá vás ještě nějaká úprava v tom seznamu projektů, než se do toho vrhneme? Tedy který případně přidat, nebo ubrat?

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“