propagační doména - pomozvede.cz

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.

Jak hodnotíte novou týmovou doménu?

Obsahově skvělá
2
9%
Obsahově dobrá
8
35%
Obsah navrhuji vylepšit (napsal jsem do příspěvku jak)
1
4%
Graficky skvělá
2
9%
Graficky dobrá
6
26%
Graficky navrhuji změnit (napsal jsem do příspěvku jak)
4
17%
 
Celkem hlasů: 23

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

propagační doména - pomozvede.cz

#1 Příspěvek od forest »

Zdravím všechny čitatele fóra.
Máte skvělou příležitos se jako druzí v pořadí (první byli samotní tvůrci + dobrovolníci kteří reagovali na veřejnou výzvu + členové CNT o.p.s.) kouknout na finální produkt naší dlouhodobé práce. Veřejně to ještě nikde prosím neprezentujte, dokud nedáme dohromady všechny návazné plánované věci na našem hlavním webu. Poté se samozřejmě obsah přesune na samotnou registrovanou doménu, která je nyní jen přesměrována na náš hlavní web.

Rádi bychom znali vaše názory, připomínky i třeba náměty na vylepšení. Netvrdím, že budeme platit další změny (kterých za tu spoustu měsíců bylo mnoho), ale pokud půjde o úpravy, které zvládneme udělat sami, můžeme to určitě probrat.

Jistě je zde na místě poděkovat těm hlavním človíčkům, bez kterých by toto dílo nikdy nevzniklo. V prvé ředě je to Zdenek, který celou tu tvorbu platil :smt038 Dále potom samotní tvůrci, kteří s námi měli neskutečnou trpělivost. Některé věci měnili opravdu mnohokrát, než nám to sedlo. Nu a dále naši členové, kteří měli spoustu nápadů na zlepšení, trpělivost a věnovali tomu neustálému průzkumu změn a pročítání hodně času. Byli to vkliber, Gigadisk a Pepino65.
Já jsem také zanechal na celé věci drobný otisk 45cc

Finálnímu zveřejnění domény by měla předcházet aktualizace návodů na webu a dále ještě seznamu všech projektů na subdoméně projekty.czechnationalteam.cz. Berte to tedy stále jako rozpracovanou věc, i když za nás tvůrce jde o dílo hotové. Berte to prosím celé z pohledu lidí, kteří o naší činnosti nikdy nic neslyšeli, neznají princip, zaměření projektů, ani jak se to řídí a co to žere 45ff Vám zkušeným to nic nového přinášet nemá. Je to jen vstupní bránu do našeho světa distribuovaných výpočtů. Otevírám a stříhám jako hrdý spolutvůrce pupeční šňůru: https://pomozvede.proficio.cz/

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#2 Příspěvek od Dzordzik »

Na prvních pár prokliků je to fajn, trochu moc roztahané že i na 29" monitoru je to na výšku na 3,5 monitoru a přitom na první straně je jenom grafika a obsah je až na druhém monitoru. O tomto ale víš, reportoval jsem to nějak hned ze začátku když se to chystalo. Kdyby bylo na mě, tak bych jenom na výšku snížil tu horní grafiku nebo bych ji dal úplně pryč, aby to začínalo až tím Zapoj svůj počítač do vědeckého výzkumu a aktivními projekty. Tím by hned na první straně bez vert. rolování bylo jasné o co jde. Jinak je to celkem v pohodě, příjemné.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#3 Příspěvek od forest »

Vím o tom a byl jsem také pro tu minimalizaci, co se týče prostoru pro zobrazování. To si jistě pamatuješ. Nicméně jsme v tom byli sami dva a většina takovéto roztahanější zpracování považuje za lepší pro vzhled a modernější, takže jsem tento koncept přijal a dál jsme už pokračovali v něm. Jistě jsi zaznamenal, jak se to od toho prvotního nástřelu pohnulo k lepšímu a několik věcí co jsme spolu diskutovali bylo zapracováno.

Ono se to týkalo více oblastí, že jsme se jednomyslně neshodli. To je ale u podobné tvorby normální, nikdy to nebude úplně sedět všem. Jsem hodně zvědaví na další vyjádření a jaká zde budou převažovat. Je potřeba hodnotit dílo jako celek a nebojte se psát nejen pozitiva, ale i třeba co vám úplně nesedí. Za každou reakci budeme moc rádi, stálo to opravdu hodně úsilí a nemálo času i na posledních několika srazech.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#4 Příspěvek od nenym »

Názor staré struktury - když na takový web přijdu poprvé, většinou je to naposledy. Nemám čas, chuť a náladu se posouvat přes rozsáhlou grafiku bez obsahu, abych se dostal k něčemu, co má i informační hodnotu.

EDIT: A to nemám problém s velikostí zobrazení, provozuji 3 monitory 2560 x 1440, z toho jeden na výšku.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#5 Příspěvek od Dzordzik »

forest píše: pát 02 srp, 2019 11:50 Vím o tom a byl jsem také pro tu minimalizaci, co se týče prostoru pro zobrazování. To si jistě pamatuješ. Nicméně jsme v tom byli sami dva a většina takovéto roztahanější zpracování považuje za lepší pro vzhled a modernější, takže jsem tento koncept přijal a dál jsme už pokračovali v něm. Jistě jsi zaznamenal, jak se to od toho prvotního nástřelu pohnulo k lepšímu a několik věcí co jsme spolu diskutovali bylo zapracováno.

Ono se to týkalo více oblastí, že jsme se jednomyslně neshodli. To je ale u podobné tvorby normální, nikdy to nebude úplně sedět všem. Jsem hodně zvědaví na další vyjádření a jaká zde budou převažovat. Je potřeba hodnotit dílo jako celek a nebojte se psát nejen pozitiva, ale i třeba co vám úplně nesedí. Za každou reakci budeme moc rádi, stálo to opravdu hodně úsilí a nemálo času i na posledních několika srazech.
Ano, vím a je vidět že se to v některých věcech zlepšilo. Nicméně pořád si stojím za tím, že web by měl být v první řadě přehledný, výstižný a snadno zobrazitelný i na menších monitorech a ne že i na velké krávě musím 3x rolovat dolů abych se dozvěděl co potřebuji vědět. Zkus si to představit na čemkoli menším, nedej bože tablet nebo telefon. Nicméně beru že jsem v tomto názoru spíš osamocený a proto to ber(te) jen jako názor člověk co se webdesignem několik let živil, byť je to už x let. Ty podstatné základy se ale za léta nezměnily. Graficky přitažlivý vzhled je fajn, ale nesmí to být na úkor přehlednosti a snadné zobrazitelnosti. Za sebe si ale myslím že i to v jakém stavu to je je poměrně snadno upravitelné aby to bylo líp zobrazitelné. Možná při chvilce zkusím něco spáchat, jenom v grafice, bez kódu a tak aby tam těch změn nebylo moc.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#6 Příspěvek od Abby »

Souhlasím s ostatními. Na velkém PC s 4k 40" monitorem mi většinu plochy zabírá celkem nicneříkající grafika a ve spodní třetině je pár řádek textu. Na notebooku s 1366*768 musím rolovat jak blázen abych se dostala k informacím. Osobně bych takový web opustila aniž bych zkoumala co tam je, jsem totiž toho názoru, že když přede mnou web skrývá informace, tak se o ně nechce podělit a není tam tedy nic důležitého. Tu grafiku bych výrazně zmenšila, měl by tam být text jasně říkající o co jde.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#7 Příspěvek od forest »

Abychom věděli kolikati lidem se aktuální podoba grafika zamlouvá a kolika ne (případně co jim vadí), umístil jsem do tématu anketu. Přidal jsem i hlasování o tom, jak se komu zamlouvá doména co se týče samotného obsahu.
Občas napíší jen lidé, ktří jsou s něčím nespokojení, tak uvidíme, jak nám vyjde poměrově to hlasování, co se týče obou kategorií.

Každý máte dva hlasy, tedy jeden na hodnocení obsahu a druhý na hodnocení vzhledu. U obojího prosím napsat, pokud byste něco chtěli změni, abychom věděli co přesně. Doufám, že i ti, kteří případně budou s něčím spokojeni, také něco písnou 45cc

Jak psala abby o tom rolování a velikostech zobrazovacího zařízení, tak ten obsah je naprogramován, aby se velikosti obrazovky daného zařízení přizpůsoboval. Tedy jinak velká je grafika na monitoru 4K, jinak na 1920x1024, jinak na 1024x640, jinak na tabletu, mobilu, atd. Neměli byste rolovat nějak extra více na menším zařízení, alespoň dle testů co jsme průběžně dělali.

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#8 Příspěvek od bundaboy »

Taky souhlasim, ze je to zbytecne velke a roztahane. Spousta prazdneho mista. Uvodni fotka je pekna, ale uplne zbytecna. Misto ni bych hned soupl ten text "Zapoj svůj počítač do vědeckého výzkumu" pripadne rovnou ty 4 jednoduché kroky, jak pomoci. A logo "Pomoz VĚDĚ" bych dal do toho horniho menu, ktere je vlevo uplne prazdne a vypada to divne.
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#9 Příspěvek od vkliber »

K velikosti monitoru, k velikosti rozlišení, atd ... otevřte si web v samostaném okně a zkoušejte měnit velikost toho okna. Uvidíte že web se přizpůsobuje.

Rolování dolů ... o jakém rolování jako blázen tady mluvíte? Na standardním PC monitoru je hlavní stránka na celkem 2-3 stránkách (rolovací posuvník je maximálně 1/3 výšky stránky).

:smt017 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#10 Příspěvek od Abby »

Řekla bych, že rozdíl mezi notebookem s mizerným rozlišením a 4k je jasně patrný, viz screenshoty.

Notebook:
https://i.imgur.com/zy1r7x8.png

4k
https://i.imgur.com/KNW8hyi.png

Ani 4k není zrovna optimální ale je tam vidět alespoň trochu textu, ale obrázek je zbytečně obrovský na obojím. A to vlastně mám na 4k monitoru prohlížeč zůžený, na každé straně mám volné místo, není přes celý monitor zatímco na notebooku kvůli mizernému rozlišení využívám každý pixel, což je v tomto případě dokonce na škodu.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#11 Příspěvek od Dzordzik »

vkliber píše: ned 04 srp, 2019 11:30 K velikosti monitoru, k velikosti rozlišení, atd ... otevřte si web v samostaném okně a zkoušejte měnit velikost toho okna. Uvidíte že web se přizpůsobuje.

Rolování dolů ... o jakém rolování jako blázen tady mluvíte? Na standardním PC monitoru je hlavní stránka na celkem 2-3 stránkách (rolovací posuvník je maximálně 1/3 výšky stránky).

:smt017 .
Mluvíme právě o tom, že není absolutně důvod aby tak obsahově prázdná stránka byla na 3 velké monitory s velkým rozlišením. Tohle se musí vejít na 2 když moc. Ta grafika tam je úplně zbytečná, obsahově nic nepřináší a zabírá strašně moc místa. zásadní je mít obsah, který zaujme hned na první straně a bez rolování. Otázka je pro koho ten web děláš. Ten kdo ví o co jde tam nepůjde a ten kdo neví o co jde tomu webu věnuje většinou max 5-10s, pokud neuvidí něco co ho zaujme odchází. Tak to prostě na webu chodí. Máš jenom jednu možnost zaujmout, podruhé už ti tam ten stejný člověk nepříjde.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#12 Příspěvek od forest »

Postačilo by vám (zatím třem nespokojeným s grafikou) vyhodit tu úvodní fotku a místo ní tam mít jen ten cca poloviční modrý proužek se zachováním textu, jako je na ostatních stránkách toho webu? Nebo výřez té fotku zúžit třeba na polovinu a fotku zachovat? Neba se vám na žádné té stránce to horní grafické pole s kouskem textu nehodí a o to celé byste to chtěli ořezat, aby se to zobrazení (a tedy i rolování) zůžilo na každé stránce výrazněji?

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#13 Příspěvek od Dzordzik »

Já, Abby, nenym, Bunda ... zatím 4, ale na tom nesejde.

On není podle mě hlavní problém v té grafice samotné, jako spíš v naprosto nevhodném škálování té stránky a hlavně grafiky vůči velikosti prohlížeče/monitoru, kde namísto toho, abys s větším monitorem toho viděl víc naráz, je to přesně naopak. Čím, je monitor větší, tím je větší ta grafika a ta tak odsune užitečný obsah úplně dolů kde ho není vidět.

Zkusil jsem spáchat něco jenom v grafice, zachoval jsem stávající obsah, jenom jsem ho přeházel tak, aby to důležité bylo vidět už na první straně a přesto, že jsem obsahu ještě přidal, tak se stránka na výšku zmenšila přesně na polovinu svojí původní výšky!

Chtělo by to učesat, protože na stáv. webu má každá sekce jiný odstín pozadí, tlačítka jsou jednou tmavě červená (to je ok), podruhé světle červená a nakonec dole je tlačítko bílé ...

Nachystal jsem obrázek s porovnáním před/po vedle sebe, aby se to dalo zobrazit na monitoru vedle sebe, ale netuším jak to sem nahrát. Jde to vůbec?

Jako nástřel to snad není špatné a to co má být vidět je vidět hned na první stránce i bez rolování. Budu rád když k tomu někdo z vás něco napíše, jestli toto je směr, kterým by se to mohlo ubírat ...
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#14 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Za mě v pohodě. Nevím zda došlo k rychlé změně, ale já na 19 palcovce 1280x1024 3 posunu kolečkem.
A rozvržení všechno na jednom place no neumím si to představit takhle mi to připadá modernější a o to si myslím jde nalákat mladší ročníky, přeci jen většina z nás začínala v pozdním věku a má jiné estetické cítění.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#15 Příspěvek od nenym »

Na moje názory neberte zřetel, pohybuji se na internetu od jeho dostupnosti u nás (ještě s analogovými ústřednami s místním připojením za jeden impuls neomezeně), kdy se dbalo na maximum obsahu na minimální ploše protože "rychlost" připojení - 14k Zyxel byl luxus. Navíc i moje profese je o maximu informací v co nejmenším balastu, jsem prostě profesně i historicky deformován. Proto vynechávám i hlasování, zbytečně bych ho posunul tam, kde se mladí nechytají.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#16 Příspěvek od forest »

Přikládám ten Dzordzikův redukční návrh úvodní strany: https://czechnationalteam.cz/storage/porovnani.jpg
Já v té úpravě vidím jedno negativum, V podstatě to neumožňuje zužování té šířky webu podle zobrazovaných zařízení. Muselo by to mít asi extra verzi pro PC a extra pro mobilní zařízení. Nebo možná o některých tvůrčích možnostech nevím a žádám o poučení.

Mně osobně by se ta úprava zamlouvala, pokud by byla realizovatelná. Jen ty tři prezentační okna projektů vedle sebe nejsou reálné, vzhledem k čitelnosti. Dvě okna by byly asi akorát.
Moc díky za snahu Dzordziku, uvidíme, co na to ostatní.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#17 Příspěvek od Dzordzik »

2 okna jsou OK. Berte to jenom ajko nástřel k diskusi. Jak jsem napsal už předtím, netuším jaké možnosti mají ty pluginy pro ty okna, klidně by tam mohlo být jenom jedno, o to víc by se ten obsah dal na výšku zkrátit, protože by se vedle vešel nějaký text. Vyloženě si to říká o to dát tam video how to, tj. jak začít s instalací BOINCu na PC pro úplného začátečníka.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#18 Příspěvek od Abby »

Mě se ten návrh od Dzordzika líbí. A co se týče mobilní verze, dnes je normální, že jsou dvě verze webu, normální a mobilní. Ještě jsem nepotkala web, který by v normální verzi na mobilu byl pohodlně použitelný, ale každá mobilní verze je na mobilu pohodlně použitelná. A někdy i na počítači, zvláště když jsem nucena použít cizí, kde není AdBlock :-) Na té mobilní verzi by mohl být jen malý obrázek a web optimalizovat primárně na výšku smartphonů, při poloze "naležato" se to upraví bez deformací samo, ale ještě jsem neviděla, že by někdo četl web na šířku :-D

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#19 Příspěvek od bundaboy »

Dzordzikuv navrh se mi taky libi. :smt023
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: nová propagační doména - pomozvede.cz

#20 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Dzordzikuv navrh je pro mě právě moc nahňahnaný. Ten ořez fotky je ok. Já bych spíše ten uvodní text dal na šířku pod něj ty 4 kroky a pod ně projekty.
Vlastně tu první verzi bez toho obrovského obrázku gravitačních vln a s menšími mezerami.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“