Propagační články o BOINC a projektech

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Články o BOINC

#1 Příspěvek od forest »

Dnes vyšel v časopise Chip můj další ze článků o BOINC.
Samozřejmě jsem v něm nezapomněl uvést i náš tým i naše webové stránky.
Článek najdete na stranách 34-37.

Uživatelský avatar
wert668
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 182
Registrován: stř 24 led, 2007 20:26

#2 Příspěvek od wert668 »

Mohl by jsi to naskenovat? Nemám v plánu si tohle číslo kupovat. Dík.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#3 Příspěvek od forest »

Ještě ho sám ani nemám, jen jsem byl upozorněný redakcí, že můj článek vyjde zrovna v tomhle čísle.
Ke skeneru se dostanu nejdřív za týden, tak pokud počkáš, tak bych ti to mohl mailnout, ale veřejně to někam dávat asi není zrovna legální ne?

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#4 Příspěvek od Pepino65 »

Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#5 Příspěvek od Honza »

Ze se povedlo publikovat clanek v casopise s vetsim nakladem a ctenosti je rozhodne uspech a k tomu uprimne blahoreji. Necht je to ku prospechu vedy a BOINCu...

Clanek jsem jeste necetl, takze to zatim necham bez komentare.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#6 Příspěvek od Pepino65 »

Foreste, prosím Tě, jestli si nepředal práva k článku v Chipu, tak jej tady někde zveřejni, třeba na hompage. Je o to docela zájem.

V každém případě, četl jsem úryvek o přechodu na jinou doménu. Výborně, žádné invektivy, jenom holé konstatování. Jsou i tací, kteří by tam nejraději nakopírovali svá stanoviska z různých fór. Kdo publikoval nebo kdo měl co do činění s médii, tak ví, jak je výsledek ořezán. Jednou jsem měl v Murder and crash TV (rozuměj NOVA) asi 5 min. rozhovor, v televizi byl asi 5 sec. šot. Ani Chip není v rozsahu Starého zákona :lol:

Na boinc.cz jsem četl stesky, že jsi propagoval CNT. To nechápu, do týmů se sdružujeme, protože jde o to být viděn, rozumějte o VÝKON. Tak proč se nezviditelnit na úkor konkurence. Jestli je to jenom pro boinc jako takový, tak předpokládám, že teď spousta lidí v českých týmech přejde asi k nějakému rumunském týmu. Jde přece o boinc.
Obrázek

Uživatelský avatar
azor666
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 100
Registrován: pát 03 lis, 2006 19:02
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od azor666 »

@Pepino65 Nevím že by si někdo z "elitních" :wink: členů boinc.cz stěžoval na propagaci CNT v článku od Foresta.
Je jasné že Leader bude propagovat svůj tým (bez ironie)
To co tam vzniklo byla jen taková zábavná vložka způsobená tím, že většina lidí si nedokáže přiřadit nick k opravdovému jménu :lol:.

2Forest: Předně musím souhlasit, že protlačit článek do časopisu typu Chip je dobrá práce.
Článek jako takový. Je celkem přesný a vyvážený ale má dva body které ho zbytečně shazují

1) "Spotřeba běžných PC se zvedne v rádu jednotek Watů"
v rádu jednotek = ( <10W) to platí jen u NTB a jěště né u všech. U běžných PC je to imho 20-40W. AFAIK na boinc.cz by se daly najít tvoje vlastní měření co to potvrzují.
Ale dobře říkejme tomu milosrdná lež. :wink:
Chip píše:Tým se propracoval až na třetí místo... ...a jeho výkon neustále stoupá
Smůla je že se tam propracoval z druhého místa lol. ALE Jak může Výkon stále pomalu stoupat když před cca půl rokem byl RAC cca 600k a dnes je cca 450. A i na aktuálních statistikách je vidět spíše kolísající tendence než růst.
Přitom tam stačilo místo této LŽI napsat něco neškodného "team je na sqelém 3. místě"

Co se týče pasáže o rozpadu.
+ je že se to v článku zmiňuje. + Je že to není nepravdivé.
Problém je vtom že je to tam popsáno dost jednostranně.
edit cestin
Fórum týmu BOINC.CZ je na TÉTO adrese.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#8 Příspěvek od forest »

Musím se optat jak to s tím uveřejněním je, nerad bych udělal něco co se nemá. Například i při vydání článku na serveru Lupa.cz jsem ten článek neměl uveřejňovat měsíc po vydání.

Další z věcí je ta, že časopis ani ještě sám nemám, jen mně včera psal redaktor z časopisu že můj článek vyšel a na kterých stranách. Budu ho mít příští týden, ale nemám skenr k tomu se dostanu nejdřív za týden.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#9 Příspěvek od forest »

azor666 píše: 1) "Spotřeba běžných PC se zvedne v rádu jednotek Watů"
v rádu jednotek = ( <10W) to platí jen u NTB a jěště né u všech. U běžných PC je to imho 20-40W. AFAIK na boinc.cz by se daly najít tvoje vlastní měření co to potvrzují.
Ale dobře říkejme tomu milosrdná lež. :wink:
Není to lež, ,, v řádu jednotek W,, beru cca 10-20W a to je ve většině případů pravda.

Například i můj C2D který jede BOINC na dvou jádrech má jen o 15W větší spotřebu než když jádra nejsou vytížena.

To co jsem dříve psal asi myslíš testy na Prescottu, to byl opravdu žrout, ale v podstatě extrém, to se nedá brát jako vzorový CPU pro takový údaj ve článku.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#10 Příspěvek od Pepino65 »

azor666 píše:@Pepino65 Nevím že by si někdo z "elitních" :wink: členů boinc.cz stěžoval na propagaci CNT v článku od Foresta.


Nikde jsem nemluvil o "elitních" členech. Pro mě je elitní každý kdo počítání nenechá po týdnu, jako příklad uvedu redwolfa/JirkuC, který zrovna foresta rád nemá, je u boinc.cz, počítá už leta a přitom někdo by řekl výkon nicmoc, kdepak já si jeho výkonu cením. :smt023

Ti "elitní" většinou ani necítí potřebu se vyjadřovat, jestli myslíš megacrunchery.

Ještě drobnost, pokles dosáhl až na 411K, dnes je 440K. Vzestup trvá zhruba měsíc. V řádu stovek tisíců se ho v naší malé zemičce asi nedočkáme, a to nejen u týmů, ale i jako stát. :cry:

Edit: nepsal jsem to v afektu, ani první, ani tento příspěvek. Jinak v tom threadu na boinc.cz byly i věcné příspěvky, to jsem měl taky uvést. Obrázek
Naposledy upravil(a) Pepino65 dne pát 26 led, 2007 18:32, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#11 Příspěvek od forest »

azor666 píše:
Chip píše:Tým se propracoval až na třetí místo... ...a jeho výkon neustále stoupá
Smůla je že se tam propracoval z druhého místa lol. ALE Jak může Výkon stále pomalu stoupat když před cca půl rokem byl RAC cca 600k a dnes je cca 450. A i na aktuálních statistikách je vidět spíše kolísající tendence než růst.
Přitom tam stačilo místo této LŽI napsat něco neškodného "team je na sqelém 3. místě"
To že se tým propracoval na 3 místo beru s ohledem na jeho dlouhodobý vývoj od jeho založení, né na to že byl na druhém místě několik měsíců a momentálně je na 3.
S výkonem je to asi stejné. Jak chceš do malého bloku o daném počtu znaků rozrpisovat tyhle věcy o RAC týmu. To by se tam muselo rozepsat proč k tomu poklesu došlo, že od té doby zase začalo stoupat atd. .

Spousta věcí by se dala ve článku hodně rozepsat, ale byl dán prostor a tak jsem musel HODNĚ škrtat a formulace zjednodušovat. To co se v týmu dělo, děje a nějaké dočasné neshody a potíže není ve článku o BOINC moc podstatné. To si může přečíst každý na našem webu ve článku o historii našeho týmu.

O BOINC je celý článek, bloku o CNT jsem mohl věnovat jen pár znaků a pár jsem jich věnoval i druhému bloku o naší republice na BOINC.

Je to článek o systému BOINC a byl jsem moc rád za přístup redakce CHIP k němu. 3 strany bylo opravdu maximum v co jsem doufal a nacpat do toho tolik informací co jsem chtěl, bylo opravdu dost těžké.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#12 Příspěvek od forest »

Pepino65 píše:Na boinc.cz jsem četl stesky, že jsi propagoval CNT. To nechápu, do týmů se sdružujeme, protože jde o to být viděn, rozumějte o VÝKON. Tak proč se nezviditelnit na úkor konkurence. Jestli je to jenom pro boinc jako takový, tak předpokládám, že teď spousta lidí v českých týmech přejde asi k nějakému rumunském týmu. Jde přece o boinc.
Článek nebyl psán v žádném případě jako propagace CNT.
Ten článek byl o BOINC jako systému, o jeho provozu, projektech, požadavcích na provoz atd. Vložil jsem do něj blok o tom jak se daří BOINC v naší republice a druhý blok o CNT jako největším týmu u nás, který naší republiku propaguje a na jehož webu je spousta článků s návody a popisem mnoha projektů.

Myslím že článek je vyvážený a i s jeho konečnou grafickou podobou jsem spokojený, tedy pokud opravdu vyšel tak jak vypadala poslední mně zaslaná korekce.

Uživatelský avatar
azor666
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 100
Registrován: pát 03 lis, 2006 19:02
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od azor666 »

1) V rádu jednotek znamená interval (-10;10) 15 v tom intervalu neleží. To je matematická definice. Navíc něco sežere i RAM. A další kommponenty (disk se roztáčí při standartním nastavení jednou za sekundu ale roztočit se musí). Ale to není tak tak podstatný.
Šlo to napsat pravdivě-ve smyslu mat. logiky-zakecat "spořeba PC se zvedne jen mírně"

2) S ohledem na dlouhodobý vývoj bych psal rovnou na 4 do půlky února už to 3. nebude pravda. SETI.USA má každý den 1M+ a že jdou na 2.(1.) místo je vidět už rok. btw při výkonu CNT+boinc.cz+CCU+1/2 boinc.sk+... jsme měly před frantíky pohodlný náskok.
POINT stačilo napsat "CNT je na výborném 3 místě" je to pravdivé a dokonce kratší.

To že výkon roste na ~70% a díky tomu se tým probojovává z 2. místa na 5. a 15W je vlastně 9W je z hlediska 1. a 3. věc je z hlediska matematické logiky konina a ta přostřední z hlediska selské :wink:

Já nevidím důvod proč psát eseje do novin o heslech a doménách. Třeba ta pasáž o rozpadu CNT je OK, sice nevyvážená (vypadá to jako kdyby sme se v hospodě pohádali jestli je lepší Active24 nebo Gigaserver :wink: ) ale je to OK.

EDIT tak rozdíl spotřeby C2D je skutečné ~15 idle vs cpuBURN ale na celé sestavě už to dělá >20w alespo+n dle xbitlabs
Fórum týmu BOINC.CZ je na TÉTO adrese.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#14 Příspěvek od forest »

Mně ten rozdíl ve spotřebě dělá 15W na celé mašině a to je přetaktnutá co to jen jde. Měřil jsem to s E6400 na 2x4Ghz.

K těm ostatním bodům mohu jen napsat, že každý autor různé věci napíše různě a nikdo nikomu nebrání napsat svůj článek a někde jej uveřejnit.

Myslím že žádnou fatalní chybu jsem v těch bodech neudělal a pokud jsou v celém třístránkovém článku jen tyto nedostatky, které jsou ještě k tomu spíše věcí pohledu daného čitatele, tak jsem nadmíru s kritikou spokojený.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#15 Příspěvek od forest »

Článek jde stáhnout přímo ze stránek časopisu CHIP a to zde.

Jinak do našeho týmu se jen od pondělaka kdy se časopis dostal do stánků, připojilo už 30 novýh členů.
Snad se zapojí ještě vícero nových lidí do BOINC a pomohou projektům ve zpracovávání dat na svých zahálejících počítačích. Těch je jistě v naší republice ještě velká spousta.

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Anubis »

Dobra prace! Clanek jsem cetl, moc se mi to libi...jen tak dal..!

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

#17 Příspěvek od Indy »

Taky bych řekl, že je velmi solidní nebojme se říci sqělý. :smt038 :smt041 :smt038
Je jasné, že na takovém rozsahu, navíc ještě rozděleném snahou popsat co nejvíce projektů, to ani nemohlo býti lepší. Btw, kde jsi vzal ty hezké obrázky? V globále je vše pravda a jestli je tam místo 20W napsáno 15W tak na funkci to rozhodně nemá vliv :D
Také v tom vidím super reklamu, která přiláká spoustu uživatelů, kteří budou chtít vyzkoušet wo co go a snad někteří zůstanou věrni.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#18 Příspěvek od forest »

Díky za pochvaly, ale pár věcí bych tam zpětně napsal trochu jinak. To je ale pokaždé, protože od přípravy po vydání vetšinou uběhne několik měsíců a v průběhu se to různě doplňuje, přizpůsobuje, něco si nadiktuje redakce atd...

Od vydání článku se jen k našemu týmu připojilo k dnešnímu dni 110 členů, což je několikanásobně větší průměr na den než týdny předtím, tak snad článek přilákal a přiláká spoustu lidí. To byl jako vždy jeho účel, protože stále většina lidí o DC a BOINC nikdy neslyšela.

K těm obrázkům. 3 z těch 5 jsou jen grafické výstupy projektů. A fotek radioteleskopu v Arecibu a urychlovače LHC je velká spousta.

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od raduz »

Tak tak - veliká pochvala! Který časopis bude další na řadě? :D
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#20 Příspěvek od forest »

Jednu objednávku na článek mám, ale nevím ještě zda se to podaří zrealizovat. Chtělo by to spoustu času na napsání úplně extra článku a na to nyní moc času není. Naštěstí je BOINC dost nadčasový, takže v podstatě až to budu mít sepsané, tak se jim ozvu zda o takový článek ještě mají zájem. Jednalo by se opět o dost masivní náklad výtisků, tak snad se to časem podaří.

Kdyby jste kdokoliv mohli podobný článek o BOINC jako je ten v Chipu někde prosadit, tak se mně určitě ozvěte a pokusíme se to upravit a přepracovat pro konkrétní potřeby.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“