Propagační články o BOINC a projektech

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Propagační články o BOINC a projektech

#81 Příspěvek od forest »

Sepsal jsem poměrně rozsáhlý článek, který by mohl pomoct s dalším rozvojem našeho týmu a hlavně propagací BOINC u nás. Článek je čistě propagační, jelikož už mně tahle činnost nějak scházela a médiím u nás v republice taky. S jeho přípravou mně pomohl částečně i JardaM a odborným dohledem Duro. Prozatím o něj projevily zájem dva z poměrně dosti čtených serverů u nás které jsem oslovil a budu se snažit jej prosadit i jinam.
První přesný termín vydání článku je příští pondělí. Kde to bude dám vědět až to vyjde. Bohužel jsem pro toto vydání byl nucený o brutální zkrácení z 5 stran ve wordu v 10 písmu na pouhou jednu stránku, ale snad to i tak někoho chytne. Další uveřejnění ještě nemá daný termín, ale o moc později jej nečekám. V tomto případě již půjde o více než polovinu celkového textu. V kompletní podobě článek pravděpodobně vydám až na našem webu, jelikož je opravdu dlouhý ale jako celek má myslím i pro čtenáře větší informační hodnotu.

Pokud by kdokoliv mohl propagační článek o BOINC a našem týmu prosadit v jakékoliv podobě (na netu či tištěně), tak jej rád pošlu a předělám dle požadavků. Myslím že po tom roce a půl od posledního vydaného článku s podobnou tématikou co se mně podařilo prosadit do CHIPu je ten pravý čas opět tuto myšlenku lidem trochu více přednést.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rozvoj našeho týmu

#82 Příspěvek od forest »

Jen upřesním že oba články vyjdou nakonec ve stejný den, tedy v pondělí 7.7. Ten den totiž má i svůj důvod vázaný na obsah článku a téma které mě napadlo na srazu ve Štokách takto zpracovat.
Snad článek pomůže k zapojení další řádky lidí do BOINC i nám zvrátit ten letní dovolenkový a prázdninový pokles výkonu.

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Rozvoj našeho týmu

#83 Příspěvek od NoTHX »

tak jsem něco zkusil domluvit, máš na PM detaily :)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rozvoj našeho týmu

#84 Příspěvek od forest »

Díky moc za ten kontakt a rozjednání :smt023
Myslím že by to mohlo dopadnout dle představ, ovšem budu pro ně muset vytvořit zcela nové dílo na míru. Nějaký čásek to zabere, ale je dobré mít další propagační cíl.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rozvoj našeho týmu

#85 Příspěvek od forest »

Tak už nám ta osvěta pomalu odstartovala. Prozatím krátkou zmínkou v novinkách na ABCgames.
Díky NoTHXovi mám na pár týdnů co dělat, jelikož budu připravovat opravdu rozsáhlý článek jak o BOINC tak o některých další DC projektech pro další ze serverů u nás. Vypadá to tedy že toto léto se minimálně já opravdu nudit nebudu 45cc
Doufám že tento návrat k čisté osvětě bude mít brzy i příznivý dopad na náš tým a jeho rozvoj. Bohužel kvůli tomu nestíhám některé další věci které jsem měl v plánu, ale to se nedá nic dělat.
Každopádně další kontakty na možné uveřejnéní článku vítám, nějak už se s tím poperu 45bb

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rozvoj našeho týmu

#86 Příspěvek od forest »

S radostí vám dávám linky na právě vydané články:
Science World
Osel.cz

Uvítám jakékoliv připomínky a reakce na článek, abych se případným nedostatkům mohl vyhnout v tom dalším který připravuji.

capule
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 37
Registrován: ned 13 dub, 2008 18:20
Bydliště: Praha (puvodne Zlin)

Re: Rozvoj našeho týmu

#87 Příspěvek od capule »

Clanky jsou pekne, mozna bych mel akorat par pripominek ohledne stylistiky a "prodejnosti textu"

Pripominky ke clanku na Science World:
Celkove treti odstavec ohledne zvysene spotreby el. energie bych vypustil. Pokud ctenar uvidi ze za to bude platit byt i neco malo navic tak to ani nezkusi.
Ctvrty odstavec veta: "Při práci na počítači byste vůbec neměli poznat, že na něm BOINC je nainstalován a pracuje. !" Tady bych opet trosku "zalhal" ohledne dusledku na vykon pocitace. Tvarit se sebevedomeji... Napr: Pri praci na pocitaci vubec nepoznate, ze ...
Sedmy odstavec: "Po připojení k projektu LHC@Home si program BOINC Manager sám už stáhl ze serveru vše potřebné i nějaká ta data na zpracování, pokud byla k dispozici."... osobne bych pouzil vazbu "sám stáhne ze serveru potřebné i nějaká data na zpracování."

Jinak pekna prace, rozumne pojate, dostatek informaci, zduraznene zajimave a motivacni informace...

No a ten druhy je docela dlouhy ten proctu az pozdejc. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rozvoj našeho týmu

#88 Příspěvek od forest »

Rád píšu vše narovinu, aby člověk kterého to osloví věděl i "negativní stránku" věci. To že bude mít o něco větší spotřebu je logické a měl by to vědět každý kdo se do toho pouští. Proto jsem i rozepsal tu motivační stránku věci (ta je podrobněji na Oslovi.cz), aby si daný člověk mohl zvážit zda do toho půjde. S tím že běh nepozná je to na 99%. Jak píši dál třeba při nevhodně zvoleném projektu s menším množstí paměti to poznat může a rovněž když bude mít pomalý net a nenastaví si pro BM omezení rychlosti na stahování, může to třeba na Skype poznat. Jsou to ale věci jen o nastavení které lze snadno řešit. Ta možnost že provoz na PC ale pozná tu je. Jen příště trochu lépe naformuluji ty souvislosti. Díky za připomínku.

S prací na LHC jsem záměrně mluvil v minulém čase. LHC je již spuštěn a zda budou pro BOINC vypouštět další data, kolik a jak dlouho nikde není uvedeno. Nerad bych aby se někdo připojil jen do LHC s ohledem na článek a pak byl zklamaný a divil se že se mu nic nestáhlo. Beru osobně LHC prozatím jako úspěšně uzavřenou kapitolu pro BOINC a chtěl jsem jej uvést jako instpiraci pro výpočty na dalších mnoha projektech které na výsledky teprve čekají.

Piště určitě další připomínky a postřehy, je to pro mě a pro další případné články moc důležité.

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#89 Příspěvek od NoTHX »

já osobně bych se ještě zmínil o hrubém nastavení BOINCu (jinak by to vydalo samo na článek) zejména to, "že mu lze povolit nepřetržité počítání a i to se na ztrátě výkonu nebo práci s PC pravděpodobně nijak značně neprojeví". Je jasné, že na některých zejména jednojádrových nebo celkově slabších strojích se to na výkonu projeví, ale jde o to aby si to ten uživatel zkusil jestli mu to vyhovuje nebo ne, ve druhém případě je výsledek stejný jako když o této možnosti neví, v tom prvním případě ale poskytne mnohem víc výpočetního výkonu

jinak jsem rozhodně pro mluvit narovinu i o negativních aspektech (ale samo to nijak moc nedramatizovat)... nejsme přece politická strana před volbama :D

capule
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 37
Registrován: ned 13 dub, 2008 18:20
Bydliště: Praha (puvodne Zlin)

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#90 Příspěvek od capule »

NoTHX píše:jinak jsem rozhodně pro mluvit narovinu i o negativních aspektech (ale samo to nijak moc nedramatizovat)... nejsme přece politická strana před volbama :D
Jo souhlasim, ferovy prsitup se v dlouhodobem pohledu na vec vyplati tudiz je vhodny , v tomhle ohledu jsem asi uz trosku zblbly z prace :)
Obrázek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#91 Příspěvek od MIZ »

Toto zas nejsou ty úplně masové weby, ale pak někde pro běžnou veřejnost bych možná zkusil malinko více nějak preventivně vystoupit proti lidové obavě "to mi tam poběží zase něco dalšího navíc, už takhle ta stará šunka nestíhá". Něco ve stylu:
"Když kroutíte hlavou nad definitivní verzí rozpočtu vašeho oddělení, počítač totálně zahálí. Stejně tak když píšete zprávu všemi deseti a dáváte 300 znaků za minutu, je to pro počítač nuda. Mezi zapsáním dvou písmen proběhnou tisíce, statisíce, miliony procesorových instrukcí naprázdno. BOINC a podobné projekty je umí využít."

Možná bych tam i zmínil - pokud jsem to jen v rychlosti nepřehlédl - výdrž provozu notebooku, která může zůstat nezměněna, protože BOINC lze nastavit tak, aby při provozu na baterie nepracoval. Nemaje notebook si teda aspoň myslím, že to tak je.

Nabízí se i otázka, zda "zahrát na národní strunu" a zmínit (jediný) český projekt Wieferich@home, který ovšem zase není pod BOINC.

Dobrá práce! :smt038
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#92 Příspěvek od forest »

Právě jsem dokončil nový připravovaný článek a mám menší problém. Poslal jsem jej JardoviM, ale nevím zda není momentálně na dovolené. Musím jej celý komplet přepracovaný do HTML i s obrázky předat dané redakci nejpozději v pondělí a gramatickou korektůru jak se znám by to určitě potřebovalo.

Nuže našel by si někdo kdo by se o víkendu našel čas, měl dostatečné znalosti gramatiky a troufnul by si i na návrhy oprav textu v novém propagačním článku? Jen upřesním (nechci ale dopředu strašit) že článek je opravdu dlouhý a že v podobném rozsahu jsem od dob přípravy osmidílného článku o projektu Einstein nic nedělal.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#93 Příspěvek od Indy »

Klidně mi to pošli, nejlépe mailem (indy@wo.cz).
Nezapomeň připsat termín.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#94 Příspěvek od forest »

Posílám, termín je do pondělka, o obsahu nikde nemluvit 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#95 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde strašně moc poděkovat Indymu za jeho velkou pomoc s korekrůrou připravovaného článku a rovněž MIZovi za čas který si na to našel 33iii
Indy se mnou dokonce ještě včera dlouho do noci ponocoval a pomáhal vychytávat poslední mouchy ve finální podobě která by měla jít na web. Včera byl poslední termín odevzdání a celé se to naštěstí stihlo, i když jsem z toho časově dost padal na hubu.
Doufám že to celé bude mít patřičný pozitivní dopad, a alespoň několik lidí se díky článku do DC zapojí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#96 Příspěvek od forest »

První díl připravovaného článku je zde:

http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=96
Pevně doufám že se setká s dobrou odezvou, jelikož jeho příprava dala fakt hodně práce 11mmm

Bohužel zásahem redakce došlo k jinému rozdělení jednotlivých kapitol a přesunutí některých linků a to bez mého odsouhlasení, tak snad to nebude mít velký vliv na celkový dojem čtenářů.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#97 Příspěvek od krahulik »

Clanek si proctu s nadsenim :smt023

PS: Preletem jsem zahledl par gramatickych hrubek (klasika i/y), zatim v reakcich pod clankem nejsou :)
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#98 Příspěvek od forest »

krahulik píše:Clanek si proctu s nadsenim :smt023

PS: Preletem jsem zahledl par gramatickych hrubek (klasika i/y), zatim v reakcich pod clankem nejsou :)
Tyhle chyby reklamujte u korektorů 45cc

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#99 Příspěvek od NoTHX »

forest píše:Bohužel zásahem redakce došlo k jinému rozdělení jednotlivých kapitol a přesunutí některých linků a to bez mého odsouhlasení, tak snad to nebude mít velký vliv na celkový dojem čtenářů.
pokud je to něco jó vážného tak mu dej vědět, určitě nebude problém se domluvit

jinak doufám že tohle zabere a lidičkové pod boinc a cnt přibydou :)

//edit:
tak podle poslední aktualizace statistik přibylo 30 lidí, pokud to není nějaká divočina s duplcitními CPID tak si myslím že to začíná zabírat a to pěkně zostra :)

PS: těch "pyčmulínků" vylévající si své rozumy pod článkem si nevšímej, to je u nemoderované diskuze pod články normální, na PCT to platí dvojnásob :)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#100 Příspěvek od forest »

Jde hlavně o to, že původně měl článek vyjít na 3 díly. Ve druhé části měly být představeny všechny druhy výpočtů, tedy CPU, GPU, PS3 a Internet. Výpočty prostřednictvím CPU měly být představeny logicky jako první. Nakonec je to rozděleno na části 2 přičemž ta kapitola o CPU tam vůbec není. Doufám že bude alespoň v tom druhém dílu. Jelikož je redaktor na 2 týdny na dovolené, předpokládám že ten druhý díl vyjde už automaticky, ale mail jsem mu samozřejmě napsal.

S komentářů pod článkem jsem vesměs mile překvapen. Dokonce tam psal jeden čitatel že se přeregistroval na WCG, který počítá už 2 roky, po přečtení právě pod CNT. Ten počet nových členů nebude asi divočina 45cc I návštěvnost našeho webu je už nyní v poledne dvojnásobná oproti běžnému pondělku. Mám z toho velikou radost že článek má již pár hodin po vydání pozitivní dopady. Doufejme že to alespoň pár lidí chytne po tom co si vyzkouší, co jsou vlastně DC výpočty zač.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“