Ostatní diskuse týkající se projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#1 Příspěvek od vkliber »

Vznikl nový multiprojekt Citizen Science Grid (dále jen CSG).

Než se připojíte, čtěte dále.

Tento projekt zastřešuje původní projekty Projekt CSG je na adrese http://volunteer.cs.und.edu/csg/ .
Pokud máte účet na Wildlife, není třeba zakládat účet na CSG, ten byl přenesen automaticky.

Pro spojení účtů ze všech 3 projektů je třeba navštívit tuto stránku. Je to stránka na projektu Wildlife (který se tváří jako hlavní). Po vstupu na stránku budete přihlášení na účet Wildlife, popřípadě vás stránka vyzve k přihlášení k projektu Wildlife, poté se stránka pokusí najít vaše účty na ostatních dvou projektech DNA a SubsetSum. Spojovacím článkem je váš registrační email na projektu Wildlife. Pokud se nalezení účtů podaří, zobrazí se vám u obou projektů tlačítko pro spojení účtů.

Poté by jste měli spustit BOINC Manager, odpojit projekty DNA, SubsetSum a Wildlife a připojit projekt CSG pomocí adresy http://volunteer.cs.und.edu/csg/. V nastavení projektu CSG si pak zvolíte které podprojekty chcete počítat.


Jak to bude dále se statistikami ještě přesně netuším. Předpokládám, že založím nový projekt CSG a ty 3 podprojekty vyřadím ze zpracování.
Následující vazby na Formuli, Cup a další budu muset ještě vyřešit.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#2 Příspěvek od forest »

Nějaké novinky? Máme si tedy spojovat ty účty z projektů, nebo zatím vyčkávat?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#3 Příspěvek od vkliber »

Netuším.
Na fóru Master projektu řeší spojení těch 3 projektů, postupné uvolňováné aplikací, atd., ale nikdo neřeší statistiky a co to udělá v globálním součtu :smt102 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#4 Příspěvek od forest »

Až budou posílat data do statistik, tak bych asi ty samostatné projekty úplně vyřadil a nechal jen ten, který bude mít všechny slučovat a ten pak i správně pojmenoval. Každý, kdo bude chtít mít body pohromadě, tak potom může učinit. Určitě nemá smysl čekat, že tak udělá každý z počtářů a až pak něco řešit. Počkám až zavelíš, do té doby na to raději nebudu sahat.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#5 Příspěvek od nenym »

forest píše:Až budou posílat data do statistik, tak bych asi ty samostatné projekty úplně vyřadil a nechal jen ten, který bude mít všechny slučovat a ten pak i správně pojmenoval.
Podle mého to není dobrý nápad, po přestěhování RSA Lattice Siever pod NFS se tento změnil v neaktivní, ale nezmizel v žádných statistikách.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#6 Příspěvek od vkliber »

Pokud mě paměť neklame, tak RSA Lattice Siever nebyl včleněn do NFS, pouze se převzala aplikace. Tedy v kreditu z NFS nemám kredit z RSALS. Ale mohu se mýlit :smt102 (pokusím se ověřit v DB).

Tady v tomto případě ale jeden projekt přebírá účty (včetně kreditu) z jiných tří projektů.

Podobná situace byla svého času s CPDNBeta, když byla spolknuta CPDN. Také jsem projekt vyřadil ze zpracování, i když lze normálně počítat (shodou okolností mám 4 WUs v běhu) a kredit se po nějaké době objeví na CPDN.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#7 Příspěvek od forest »

Přesně tak. Pokud jde o sloučení nejen aplikací, ale i databází statistik ze všech zmíněných projektů, musíme i my dát vše dohromady. V podstatě se nic neděje, jen ze tří čísel budeme mít jedno sečtené, ale bude v tom pořádek.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#8 Příspěvek od nenym »

Prapodivné, spočítal jsem nějakých 3 000 kerditů na CSG, podprojekt DNA a přičetlo se 179 kreditů do wildlife a jinak nic. Asi mají v exportu/databázi pěkný bordel.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#9 Příspěvek od vkliber »

A jak jsi přišel na těch 3K kerditů za DNA na CSG?
To že se celkový kredit z CSG objeví na Wildlife je v pořádku.

U mě to zatím souhlasí, spočetl jsem pár WUs za ~800kr. na DNA (pod CSG) a stejně se mi připsalo na CSG (a na Wildlife).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nový Multiprojekt Citizen Science Grid

#10 Příspěvek od nenym »

vkliber píše:A jak jsi přišel na těch 3K kerditů za DNA na CSG?
Denní nárůst kreditu na CSG (začal jsem si to psát, když jsem pojal podezření, že je něco špatně).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#11 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Od roku 2014 žádný příspěvek, tak to napravíme 45hh

Před nedávnem projekt rozdával a občas i rozdává práci
EXACT Convolutional Neural Network Trainer v0.11

Netuším sice co analyzujeme, ale tato práce se počítá do projektu Wildlife@Home.

Obrázek .... za 10 k kreditů (snad dopočítám 100k kreditů pro stříbro) 33iii

Pro metálisty kdo nevlastní, nutnost ho získat 51ccc
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#12 Příspěvek od Michal Kinďura »

Poslední půlrok projekt upadal. Dokonce se při migraci pokazily vazby na tabulky v SQL a nešlo se ani dívat na videa. Ale od prosince se to postupně zase začíná hýbat.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#13 Příspěvek od nenym »

Obrázek
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#14 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Gratuluji Nenyme ke zlatěnce. :smt038 Vypadá to, že práce je zatím dost a je za to spousta kreditů. A proto nebylo by vhodné, aby tým CNT si nasyslil radši s předstihem pěkné umístění pro turnaj Formula BOINC 2017, kde jsme momentálně na pátém místě v CSG a bylo by vhodné z celkového počtu se dotáhnout na SETI.USA ? Jde o to, že takhle bohaté kredity, co dává projekt "EXACT Convolutional Neural Network Trainer" nemusí dávat věčně.
Když i na šnečku AMD FX 8320 jedna jednotka trvá mi 1.5-2.5 hodiny a dostanu za to 700 a více kreditů, je podle mně extra slušná farma. 33iii Škoda prošvihnout na začátku tohoto roku tuto šanci, nemyslíte ?
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#15 Příspěvek od petnek »

Převelel jsem tam část svého výkonu 45cc

Edit: no, tak tenhle projekt asi budu moci počítat s PC venku na mrazu. Teploty jsou tak vysoko, že dostávám varování o přehřívání CPU i napájecí kaskády při plných otáčkách všech 4 větráčků. 33ooo To nechci vidět turnajové LLR projekty na PG... :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#16 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Od půlky včerejšího dne pozoruji úbytek kreditů za odevzdávanou práci a stav je takový, že dostávám za odevzdanou práci 1/4 kreditů. Ale co je důležitý, jsme na 3 místě ve Formule 2017 v CSG 11kkk . Náš tým získal 5 bodů navíc a Seti.USA ztratilo 2 body, takže v součtu jsme na SetiUSA získali 7 bodů :smt023 Při předběhnutí Číny bychom získali další 3 bodíky k dobru a na Čínu nám schází jenom 200.000 kreditů, což je nic a dá se to dohnat. V záloze mám ještě dost nespočítaných jednotek, což se může hodit na malinkaté přiblížení k týmu Číny, ale převádím 2/3 výkonu na WCG, pro farmění odznáčku nového projektu SCC. 45cc Zbytek výkonu použiju na dopočítávání zásoby CSG a jiných projektů.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#17 Příspěvek od JakuP »

Taky počítám :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#18 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Michal Kindura máš u mě černý puntík, 4x jsem se neshodl na videu s ptactvem. Já jsem tam neviděl, že by rodiče seděli na hnízdě a ty to validuješ, že jsou v hnízdě. I když nosím brýle, zas tak slepý snad nejsem :smt018 Pak už jsem to ani dál nezkoušel, když jsem s tebou 4x neshodl.

Mno aspoň jsem zjistil, jak na "Images Observed" a získal jsem Obrázek 33iii a zítra bych měl mít o stupínek vyšší lvl.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#19 Příspěvek od Michal Kinďura »

® Plšák Ráďa ® píše:Michal Kindura máš u mě černý puntík, 4x jsem se neshodl na videu s ptactvem. Já jsem tam neviděl, že by rodiče seděli na hnízdě a ty to validuješ, že jsou v hnízdě. I když nosím brýle, zas tak slepý snad nejsem :smt018 Pak už jsem to ani dál nezkoušel, když jsem s tebou 4x neshodl.

Mno aspoň jsem zjistil, jak na "Images Observed" a získal jsem Obrázek 33iii a zítra bych měl mít o stupínek vyšší lvl.
Pošli mi o jaké video jde.

Kvalita těch videí je otřesná a kolikrát jsem si musel pustit dvě videa dopředu a dvě dozadu, abych věděl. Hlavně ty kačeny byly masakr. Jsou černé stejně jak stín trávy. A ještě k tomu Travis zrovna kačeny třikrát překódovával, protože ten kodek dělal takovou kompresi, že jakmile zafoukal vítr, tak jsi neviděl nic.

http://csgrid.org/csg/forum_thread.php?id=2123#5625
http://csgrid.org/csg/forum_thread.php?id=2115#5566

Takže to buď může být tím. A nebo jsi prostě natrefil na sérii, kde jsou hodně schované v trávě. Vyzkoušej tetřevy z lokace Blaisdell. Ty měly celkem v pohodě hnízda. Je tam hodně videí, kde jdou vidět přímo. A pak jen místo random dáváš další. Tím jedeš tu samou kameru po časové linii. Já se dívám jenom tak, že jedu jednu kameru postupně. Máš pak přehled o odchodech a příchodech.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#20 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Ahoj, to je v pohodě, máš asi pravdu, že ty rodiče tam můžou být, byly to 4 snímky stejného místa, hodně trávy a ještě černobílé.
Netuším, jak bych mohl ty 4 videa zpětně najít, abych ti je mohl postnout, nebo abych se mohl vrátit a prohlídnout znovu. Každopádně díky za rychlou odpověď, pro mne je snažší prohlížet snímky a analyzovat je, než pouštět video na 16x zrychlení a mít ještě nejistotu, že k tomu videu dám špatnou odpověď. Budu radši sbírat "Images Observed". Dík a ať se daří. 33iii
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Odpovědět

Zpět na „Citizen Science Grid“