možnosti provozování týmových strojů

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#101 Příspěvek od forest »

Od začátku nového roku (tedy od 1.1.2021) bude výkon obou CPU Intel Xeony Gold 6130 k dispozici případnému zájemci o dlouhodobou adopci. Obě grafiky 2080Ti na tomto stroji provozuje Pestis. Není ale problém provozovat stejný stejný projek na účet Pestice s jeho GPU a druhý na váš na obou CPU ve stejném čase. To již máme vychyané, třeba pro PG turnaje.

Podmínky jsou stále stejné, bez ohledu na to, co se děje na trhu s elektřinou. Tedy 2,8314 Kč/kWh s DPH , což je měsíční spotřena 891--Kč/měsíc. Počítat můžete cokoliv na své účty. Výjimkou jsou turnaje podporované vedením, kde je povinnost stroj do turnaje zapojit. Ovšem body jdou logicky na účet toho, kdo si stroj aktuálně pronajímá. K těm CPU patří i 350GB RAM 45cc

Tato šance na extrémě výkonný a efektivní HW se jen tak znovu nenaskytne, tak moc neváhejte a rezervujte si tento výkon raději v předstihu. Vzdálené ovládání je přístupné prostřednictvím TeamVieweru i AnyDesk.
Pokud někdo bude chtít při adopci zůstat v utajení, tek klidně pište SZ, nebylo by to popré a není to problém.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: možnosti provozování týmových strojů

#102 Příspěvek od RoKro »

Zajímavá nabídka. Kdyby byl možný i jen kratší pronájem, tak bych si jednoho xeona pronajal na dva měsíce, tzn. do konce února. Doufám, že bude nějaké Tour de primes 2021 a tam bych ho užil.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#103 Příspěvek od forest »

Jeden z našich členů (nechce být jmenován), si oba CPU Bivoje v noci zamluvil na celý rok 2021. Tedy další šance bude opět nejdřív za rok.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#104 Příspěvek od forest »

Nečekaně se vracím s nabídkou možné adopce Bivoje od přelomu roku 2020/2021, tedy přesně od pvního ledna 2021. Jedná se o druhou jeho část 45cc

Pestis se rozdodl dále provozovat jen jeden ze dvou adoptovaných strojů s grafikami a tedy od prvního ledna, by někomu přepustil pronájem výkonu dvou 2080Ti, které jsou v provozu v útrobách Bivoje.

Opět budeme preferovat dlouhodobější adopci. Své nabídky můžete psát zde, nebo prostřednictvím soukromé zprávy, přímo na mou osobu.

Co se týče ceny, tak za každý měsíc adopce je částka za maximální vytížení obou GPU 1076,-Kč. Projekty si kromě PG turnaje (na GPU bývají maximálně 2x ročně) a Pentathlonu, můžete zvolit jaký chcete. Opět je možnost vzdálené správy PC prostřednictvím Team Viewer, nebo AnyDesk.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#105 Příspěvek od forest »

1) Připomínám možnost adopce těch dvou 2080Ti v Bivojovi od 1.1.2021, k čemuž se dosud nikdo nepřihlásil.

2) Nebo nově možnost i jen jedné takovéto GPU 2080Ti, za poloviční měsíční částku. Jede na samostatném stroji, ke kterému by byl opět vzdálený přístup. CPUčka tam jedou na můj účet, je to jeden z mých osobních strojů, ale jedno fyzické jádro CPU nechávám pro GPU výpočty volné.

Nejde využít obou možností naráz. Všechny tři grafiky tento rok provozoval na sebe Pestis a minimálně jednu si chce nadále ponechat. Kdo se dřív jakýmkoliv způsobem ozve, tak má přednost. Případně nabídka obou GPU má přednost před tou jednou.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#106 Příspěvek od forest »

Obě grafiky v Bivojovi jsou již opět dlouhodobě pronajaté. Jejich nájemce požádal o nezveřejnění jména, což respektujeme.

Omlouvám se dalším zájemcům, na které se nedostalo a dám vědět hned, jak bude opět volný nějaký týmový HW.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#107 Příspěvek od forest »

Vzhledem k velkým změnám v aktuální provozovně týmových počítačů v Brušperku, již není možné je tam mít dlouhodobě provozované zdarma. Bude potřeba je po šesti letech z tohoto místa stáhnout a zajistit nové.
Termínově bych odvoz chtěl naplánovat na termín podzimního srazu, který plánujeme pořádat právě v tomto místě.

Prosím kohokoliv, kdo by měl možnost stroje u sebe umístit a provozovat dále zdarma, nechť se ozve a danou možnost probereme. Máme na to tři měsíce, tedy snad dost času tento problém vyřešit.

Náhradním řešením je stáhnout je ke mě do sídla společnosti a provozovat je tam. Beru to jako nouzovou možnost, vzhledem k již značnému odběru provozovaných strojů, ale jak jsem to propočítával, možné by to bylo. Museli bychom ale vyřešit jejich adopci = sponzorovanou platbu na provoz. Tedy pokud byste měli zájem je na svůj účet a na své projekty provozovat a platit jejich spotřebu, tak mně prosím napište. V nouzi se dá pronajmout i pouze obě GPU a CPU zvlášť dvěma různými sponzory na každém stroji. Není to úplně snadné řešení, ale umíme to. Na konfiguraci obou počítačů a fotky se můžete podívat zde: https://gallery.czechnationalteam.cz/in ... ategory/14
Jediná změna je u Cimrmana, kde je pouze jeden Titan a druhá GPU je 1080Ti. Přesnou spotřebu vám nyní neřeknu, ale pokud by to bylo předem nutné, tak je může Meharts proměřit v současné provozovně. Dá se to ale dost přesně odvodit od dané konfigurace.

Pokusím se do zářiového srazu na strojích ještě zpracovat co nejvíce dárcovského výkonu, dle nastavených odměn. Pokud se nenajde místo s provozem zdarma, tak nebudeme moci v tomto systému odměn již dále pokračovat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#108 Příspěvek od forest »

Obdržel jsem už dva dotazy, na odhadovanou spotřebu strojů a tedy i nákladovost provozu, případně adopce. Píši to tedy raději rovnou sem do tématu.

Koukal jsem se nyní do technických listů a oba CPU mají TDP kolem 65W + kolem 25W bude baštit deska+RAM+SSD. Každá z provozovaných grafik potom něco mezi 200-250W, tedy celkem kolem 500W/stroj +cca 10% můžeme počítat na efektivitu zdroje, tedy kolem 550W. Aktuální předpokládaný propočet nákladů na spotřebu je 3,0Kč/kWh. Takto navýšená spotřeba už půjde čistě ze sítě a z FVE do toho nepůjde nic. Obzvláště od toho podzimu, tedy bylo potřeba tuto částku úměrně navýšit. Pokud počítám dobře, tak za průměrný měsíc 30,5 dne je to 0,55*(30,5*24)*3= 1208,-Kč/měsíc provozu jednoho ze strojů. Přesný výpočet budu moci provést až po skutečném proměření, pokud by se přesouvaly ke mě, případně u někoho, u koho dále pojedou. V ceně je vzdálený přístup a snaha o non-stop bezproblémový provoz. Při případném výpadku samozřejmě platíte méně.
Samozřejmě kdo se dříve přihlásí, má pravo volby stroje a i délky adopce.

K tomu možnému provozu zdarma u někoho, kdo má tyto možnosti, jsem nenapsal jednu velice důležitou věc, respektive odměnu. Každý z takovýchto provozovatelů může stroje provozovat 10% provozního času na své účty. Tedy za rok je to 36 dní. Tato odměna je platná již několik let a není důvodu ji měnit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#109 Příspěvek od forest »

Jeden ze strojů je již předběžně zamluvený, pokud pro stroje někdo nenabídne hostování zdarma, na týmové účty na projektech. Druhý na svého zájemce ještě čeká.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#110 Příspěvek od forest »

Stále ještě není druhý stroj pro provoz po srazu v Brušperku (3-9.9.) nikým zamluven. Pište prosím soukromou zprávu, nebo se přihlaste rovnou zde a já už s vámi praktickou stránku věci pořeším.

Případně uvítáme nabídku nové provozovny, kde by mohl být kterýkoliv z týmových strojů zdarma v plném provozu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#111 Příspěvek od forest »

Sice jsme to řešili v jiném tématu , ale závěr pro nadcházející období napíši rovnou sem, do tématu, kterého se tyto změny hlavně dotýkají.

Aktuálně (listopad+prosinec 2021) jsem byl nucený provozní náklady na 1kWh pro provoz týmových strojů zvýšit z dlouholetých (6 let jsem tu cenu neměnil) 2,8514Kč na 3,00Kč. Vycházelo by to zdražení více (3,63), ale stát zrušil pro toto období DPH na energie, což je výrazná úleva.

Dnes jsem podepsal smlouvu s novým dodavatelem a tedy již vím ceny pro počátek roku 2022. Celé jsem to opět překalkuloval, zahrnul zlevnění samovýrobou FVE a částku o kterou přijdu když tu energii spotřebuji a neprodám do veřejné sítě. Vyšla mě částka 3,85Kč/kWh, pokud tedy bude DPH opět 21%. Pokud bude nižší, tak to bude méně, to ale nyní nikdo neví. Stejně tak jak se dále budou hýbat ceny. Ceny nemám fixované, to nemá aktuálně smysl, předpoklad je, že jakmile se otevře nový plynovod, ceny půjdou opět níže, což by mělo být zhruba v polovině příštího roku.
Pokud by se stalo něco nečekaného v této věci, budu to se členy, kteří mají nějaká týmový HW v adopci a hradí jeho provoz, operativně řešit.

Zároveň bych chtěl oznámit, že pokud by někdo měl zájem o dlouhodobou adopci provozu obou CPU v Bivojovi, tak že mohou být od ledna příštího roku pro vážného zájemce k dispozici. Měsíční náklady na provoz s tou novou cenou při spotřebě těch dvou CPU XEON Gold 6130 vyjdou na 1209,-Kč s DPH 21%. Podmínky provozu jsou stále stejné, tedy výpočty jedou po celý rok na účty projektu člena, který platí jeho provoz, počítat si může během roku projekty dle vlastní volby, má na stroj vzálený přístup, nestará se o náklady na opravy HW a jedinou povinností je účast na turnajích, které budou pro daný rok odhlasovány týmem jako prioritní. Tedy v tomto roce to byly PG a Pentathlon. V tomto případě se jedná pouze o takové soutěže, které lze počítat na CPU.

Zájemci prosím pište soukromou zprávou přímo mě. Pokud by se žádný zájemce nepřihlásil, tak dál pojede na účet aktuálního člena, který jej má dosud na sebe. Tedy o provoz Bivoje jako takového strach mít nemusíte, jen je nyní možnost si jej od toho ledna převzít. Nabídka se opět nemusí dlouho opakovat, tak moc neváhejte. Kdo napíše první, ten ho má 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#112 Příspěvek od forest »

Chěl bych zde připomenout výzvu, kterou jsem zde uvedl v minulém příspěvku. Tedy nabídku na možnou dlouhodobou adopci obou CPU v týmovém stroji BIVOJ. Náklady na provoz jsem rozepsal v předešlém příspěvku.

O provoz ostatního týmového HW je na delší dobu postaráno a i přes nutné navýšení provozních nákladů, které bylo způsobeno situací na trhu, budou všechny týmové počítače dále v plném provozu a budou oporou týmu i v turnajích. Všem těmto přispěvatelům a provozovatelům bych zde chtěl moc poděkovat, jsou obrovskou oporou a jejich výkon je po provedené rekonstrukci skvělý 33iii

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: možnosti provozování týmových strojů

#113 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Bivoje nemáte v seznamu "Týmové počítače", aktualizovat. 22rrr
Pro ty co jedou PG, je toto monstrum s 2 CPU (2x16 jader, tj. 64 vláken) s instrukcemi Intel SSE4.2, Intel AVX, Intel AVX2, Intel AVX-512 # of AVX-512 FMA Units 2 luxusní výpočetní dělo 45bb
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#114 Příspěvek od forest »

Tato sekce webu, na kterou odkazuješ (subdoména statistiky.czechnationalteam.cz), čeká již delší dobu na větší rekonstrukci, tedy i aktualizaci dat o týmových počítačích.
Nicméně je k nahlédnutí v týmové fotogalerii, kterou se ale po provedených Uprgadech v posledních dvou měsících chystám celou aktualizovat. Ještě budeme dle aktuálních informací s dneška pokračovat, tak toho bude ještě víc. I Bivoj tam není jak jsem nyní koukal v úplně aktuální verzi. Jsou tam starší chladiče na CPU a grafiky již má delší dobu 2x2080Ti. Ale pro představu to jistě poslouží dostatečně.

Bivoj má v této sekci našeho fóra i své samostatné vlákno: viewtopic.php?f=311&t=4645

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#115 Příspěvek od forest »

Oba CPU v Bivojovi si adoptoval na celý tento rok Viktor. Jsem moc rád, že je o plný provoz Bivoje takto postaráno a že i mimo celoroční podporu vědeckých projektů obrovsky pomůže CNT v mezitýmových soutěžích 33iii

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#116 Příspěvek od forest »

Máme tu novou nabídku adopce týmového stroje. Je jím AMD 5950X s aktuálně jednou grafikou 1080Ti. Měsíční náklady za el. tohoto stroje jsou 1836,-Kč. Ideální by bylo, pokud by se našel některý ze členů, který by si jej adoptoval komplet a může mu přidělit i nové jméno. Případně lze zvlášť adoptovat jedním počtářem GPU a druhým CPU tohoto stroje.

K adopci jej uvolní eLPeCKo od května, pokud se do té doby najde vážný zájemce. Pište prosím sem, nebo možná lépe soukromou zprávu přímo mě.

Co se týče těch nákladů, tak mám el. energii zafixovanou do konce roku, tedy minimálně do té doby dude částka stejná.
Preferujeme opět dlouhodobou adopci.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#117 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zopakovat tuto výzvu. Stroj zatím ještě stále provozuje na svůj účet a el. eLPeCKo, který ale na delší dobu odjíždí do zahraničí a nebude mít nějaký čas na DC moc myšlenky.

Ty náklady nakonec budou o něco nižší, jelikož jsme se na srazu rozhodli v tomto stroji vyměnit grafiku za 3060ti. Případně pokud by nový zájemce o adopci měl zájem o dlouhodobější provoz a doplatil rozdíl za lepší grafiku, můžeme to udělat i tímto způsobem. Musel by se ale někdo přihlásit hodně rychle.

Stroj lze převzít klidně okamžitě, eLPeCKo má již nyní s tím stěhováním starostí nad hlavu. Poslední měsíc každopádně pojede na něj nyní v červnu. Tu přesnou výši nákladů s 3060ti grafikou mohu změřit, mám takto postavený svůj stroj.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#118 Příspěvek od forest »

Nové grafiky budu pravděpodobně objednávat nejpozději v pondělí. Pokud by tedy někdo uvažoval o té variantě s připlacením za lepší než 3060Ti, tak prosím napište co nejdřív.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#119 Příspěvek od forest »

Chtěl bych jen připomenout, že to jedno AMD 5950X je již skoro měsíc vypnuté. Jak jsem psal v tématu k rekonstrukci, tak jedna grafika šla před prodejem do křemíkového nebe, tedy tento stroj zůstal bez ní. Pokud by tedy někdo chtěl adoptovat stroj bez GPU, tak ta spotřeba a finanční náročnost budou o dost nižší. Přesně proměřím a napíšu. Zájemci mohou psát kdykoliv, na termínu předání vzdáleněho přístupu se dohodneme individuálně.

Krtek Kazatel
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 72
Registrován: sob 03 led, 2015 16:23
rok narození: 13 říj 1981

Re: možnosti provozování týmových strojů

#120 Příspěvek od Krtek Kazatel »

to by me zajmalo kolik by byl provoz jen toho cpu hodil bych to na rosetu

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“