Týmový PC - Cimrman

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Týmový počítač

#21 Příspěvek od forest »

O finanční sbírce na týmový počítač jsem již dříve informoval a má i svůj variabilní symbol pro poukázání platby na náš účet. Včera mně ale Honza Kalina napsal a představil pro mnohé možná atraktivnější myšlenku, než je finanční dar.

Jeho myšlenka je založena na přispívání stejnou formou, jakou se někdy vybírají svatební dary. V našem případě by se představil seznam všech potřebných dílů a každý by si mohl vybrat na který z těch dílů přispěje, či jej přímo fyzicky pošle. Dala by se tímto způsobem sestavit opravdu výkonná sestava a jednotliví lidé by mohli být pyšní, že některý z komponent je zrovna ten jejich. Já bych to rozšířil ještě o jeden svůj nápad. Pokud by došlo časem k upgrade daného PC, díl který by se vyjmul, by mohl být zaslán zpět člověku který na něj přispěl (nebo jej pospal), pokud o něj bude mít zájem.

Honza se zavázal při realizaci této formy přispět na některý z těch nejnákladnějších dílů, já bych mohl přispět na něco menšího, nebo pomocí při realizaci, ale jde o to, zda by bylo reálné to celé dát tímto způsobem dohromady.

Nuže, uvítal bych jak návrhy na sestavu takového týmového PC a také případná vyjádření zda vás myšlenka oslovila, či nikoliv.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Týmový počítač

#22 Příspěvek od Pepino65 »

Tak jak to popisuje Honza Kalina, to funguje na primegridu a na boincstats. Vypíšou se komponenty a na ně se daruje. Na primegridu to bohužel funguje jen přes Paypal.
Obrázek

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Týmový počítač

#23 Příspěvek od KPX »

Týmové PC? No asi proč ne, ale co na tom týmovém PC bude provozováno a kdo ho bude provozovat? To by se asi mělo řešit dříve, než jeho financování. Nebo už se to diskutovalo? Pokud ano, omlouvám se za svou zpozdilost... 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Týmový počítač

#24 Příspěvek od Pepino65 »

KPX píše:Týmové PC? No asi proč ne, ale co na tom týmovém PC bude provozováno a kdo ho bude provozovat? To by se asi mělo řešit dříve, než jeho financování. Nebo už se to diskutovalo? Pokud ano, omlouvám se za svou zpozdilost... 45hh
To je asi oprávněná připomínka. Něco se s tím musí udělat.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový počítač

#25 Příspěvek od forest »

Popisoval jsem to v sekci o příspěvcích na bankovní účet sdružení:
forest píše:Variabilní symbol 060- Příspěvek na týmový počítač
To mě tak napadlo a jak jsem se bavil třeba i s Anubisem při osobním setkání, není věcí nereálnou nějaký takový PC postavit a provozovat, třeba i jako týmový server. Nemám problém zajistit aby byl počítač umístěný v jedné firmě, kde bude připojený na internet a nebudu se muset starat o spotřebovanou energii. Zároveň na něm ale nebude nikdo nic dělat a bude určený jen na výpočty pro tým, na nějaký pro tento účel vytvořený účet. Tuto možnost má možná i více členů sdružení a je mně jedno zda jej sestavím já, nebo někdo jiný z případných příspěvků. Jen bych měl požadavek aby to byl člen sdružení a ten jej i měl někde pod kontrolou bez provozních výdajů. Každý měsíc by se mohlo hlasovat na jaký projekt PC nasadit a přes BAM jej jen přesměrovávat. Takový PC nepotřebuje tedy ani stálý monitor a v dnešní době by to nemuselo být ani moc nákladné. Zároveň by se tento počítač zúčastňoval všech turnajů na projektech a byl tak stabilním týmovým hráčem pro soutěže.
Taky může někdo darovat celý stroj jako dar týmu, nebyl by asi problém jich mít v provozu víc.
Napadlo mě, že ta pomoc může být ve finále dvojí. Jednak mohou lidé přispět na konkrétní díl, nebo prostě částkou na PC a tyto prostředky by se použily na zbylé díly. Také by to chtělo se vrhnout do koupě, až budeme vědět že se to podaří složit celé. Tedy do té doby přijímat závazky na konkrétní díly, ale kupovat vše naráz až v době realizace.

Uživatelský avatar
Honza Kalina
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 62
Registrován: pát 21 lis, 2008 21:09
Bydliště: Vysočina, Třebíč

Re: Týmový počítač

#26 Příspěvek od Honza Kalina »

Tož odborníci vzhůru do detailní specifikace PC, ať je co posílat respektive na co přispívat. Specifikaci by to chtělo z konkrétního katalogu (např. www.czechcomputer.cz), ať je to co nejkonkrétnější a ať si každý může udělat představu, co komponenta, ke které se zaváže, stojí. Kde se to pak reálně nakoupí, to už je jedno.

Pro závazky i následné zaslání komponenty / peněz by to chtělo dát rozumný deadline, aby case nečekal půl roku na procesor ..... :-))) .

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový počítač

#27 Příspěvek od forest »

Myslím že bude v prvé řadě důležité se rozhodnout, zda počítač postavit na pořádném výkonu CPU (tedy třeba zvolit i7), nebo na velkém výkonu GPU. Případně oboustranně výkonný.

Uživatelský avatar
Honza Kalina
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 62
Registrován: pát 21 lis, 2008 21:09
Bydliště: Vysočina, Třebíč

Re: Týmový počítač

#28 Příspěvek od Honza Kalina »

Kdyby bylo na mně, hlasoval bych pro oboustranně výkonný. Je fakt, že to bude někdo muset živit proudem a výkonná sestava je z tohoto pohledu Otesánek. Ale když už tak už ....

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#29 Příspěvek od Prazdroj »

Pří výběru by asi také chtělo dopředu určit, co by ten počítač měl dělat. Jestli by skrz něj šlo o to zvýšit RAC týmu, nebo naopak mít drobné na všech projektech, kde je tým zapojen. Ale tak není problém koupit desku na 4 grafiky, k tomu aspoň čtyřjádro a grafiky mohou zvyšovat RAC a procesor se šolichat na různých, i třeba málo ohodnocených, projektech jako doplněk.

Jak se tu ptal KPX na to, kdo a kde to bude provozovat, to se už řešilo v jiném vláknu dříve, ne? Tam tuším někdo zmiňoval, že by mohl někde umístit pořádnou mašinu, ale muselo by to být tak od 2 kW, kam se počítač i s 4 grafikami v klidu vejde.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový počítač

#30 Příspěvek od forest »

JJ, například já bych tu možnost měl mít, pokud se vejdeme do těch 2 KWh 45cc Správa projektů by byla přes BAM a měli by k ní přístup všichni tři členové vedení. Mohl by být ale i jinde kde nás ten provoz nebude nic stát a nakoupit ty díly by to chtělo samozřejmě tam, kde to bude nejvýhodnější.
K počítači jistě vytvoříme článek na webu, kde bude pečlivě rozebráno jeho nasazení a u každého dílu kdo na něj přispěl. Mohlo by to být zajímavé i pro nějaký obchod z PC díly, jelikož by to pro něj byla menší reklama takovýto sponzorský dar nášemu týmu. Pokud někdo máte kontakty, můžete se pokusit oslovit i je s touto možností.

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový počítač

#31 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:...do těch 2 KWh..
sorry za off topic, ale viackrat som si vsimol aj v inych treadoch ze sa zamienaju jednotky vykonu s jednotkami mnozstva energie...
kW = jednotka na meranie vykonu/prikonu
kWh = jednotka na meranie mnozstva energie ,
napr. PC s prikonom 300 W spotrebuje za mesiac 0.3 kW x 24 hod x 30 dni = 216 kWh
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Týmový počítač

#32 Příspěvek od haveja »

bylo by to dobry, tak jsem se koukal po zakladnich deskach a nasel jsem zajimavou desku

http://www.alza.cz/serverova-zakladni-d ... d92786.htm

nebo SkullTrail, mají 4 PCIE x16
http://www.alza.cz/zakladni-deska-intel ... 101664.htm
a pak na ebay procesory xeon

ale cena...


nebo podivat se na aukro
http://aukro.cz/26874_servery.html?order=pd&view=gtext

obcas tam jsou zajímavé sestavy.

jak vy mate napady?
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Superpočítače

#33 Příspěvek od haveja »

ahoj mozna bych vám koupil jako prispevek tymovy pc.

http://aukro.cz/item620141628_4u_hp_pro ... gb_ra.html

jestli to mate zajem?
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Superpočítače

#34 Příspěvek od Anubis »

Mno jako ja si myslim, ze 3x Xeon neni vubec k zahozeni za tyhle money, ja bych do toho sel, ovsem jde o to, kolik je na uctu money..pochybuju, ze to da tuhle castku...:(

A pokud by byl jako prispevek..mno tak potom...pokud mozno, mel bu se k tomu vyjadrit nekdo z rady...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Superpočítače

#35 Příspěvek od forest »

Osobně si myslím, že by tento stroj byl velkým přínosem, jen v tom seznamu podporovaných systémů marně hledám některý, se kterým už bych se někdy potkal :smt017 Pokud by na tom šly rozchodit Ubuntu, nebo XP, tak bych s tím neměl problém, jinak bych musel poprosit o pomoc serverového mága Anubise, nebo případně někoho jiného z okolí, či by ten PC musel být umístěný u někoho jiného, kdo by to dokázal obsloužit.

Za tu cenu si myslím že ta mašina disponuje opravdu velice slušným výkonem, jen ta cena určitě ještě není konečná 45cc

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Superpočítače

#36 Příspěvek od vkliber »

Hmmm, asi ta cena ještě poroste.
Jinak plná podpora linuxu, freebsd, Windows 2003, 2008 atd.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Superpočítače

#37 Příspěvek od forest »

To jo, je tam plná podpora, ale uvedené jsou pouze serverové verze všech těch systémů, které k tomu ale jednak nebudou a za další jsem na nich nikdy nedělal. Ale snad bych to nějak zvládnul. Půjde hlavně o ovladače, protože předpokládám, že na klasiceké XP-éčka je dodávat asi nebudou, když je neuvádí a nevím jak by byly kompatibilní. To stejné bude platit asi i pro Ubuntu.

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Superpočítače

#38 Příspěvek od haveja »

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm ... 46574.html popis serveru
http://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 72_ca.HTML tady je detailitni specifikace.
a ze muze zrat az 890 w pri plne obsazene veci.
a hledam do toho dalsi procersory, ale nevim jaky asi socket 604? a to je bez HT?

btw, a jsem ochoten dat tak do 6000kč, vic už nemám... 45hh
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Superpočítače

#39 Příspěvek od Anubis »

Jinak serverovou distribuci Linuxu treba jako ubuntu neni problem si nechat od nich zaslat..kamosovi za 100kc poslali origos U server....

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Superpočítače

#40 Příspěvek od forest »

haveja píše: a hledam do toho dalsi procersory, ale nevim jaky asi socket 604? a to je bez HT?
Našel jsem jednu menší nesrovnalost, když jsem se koukal na ty CPU. U toho serveru v aukci je uvedeno 3x2Ghz s 2MB cache, ale nenašel jsem Xeona do 2,2Ghz, který by 2MB cache měl. Osobně uvažuji o tom, zda tento stroj se svou spotřebou bude mít vůbec alespoň výkon běžného čtyřjádra :smt017
I možnosti případného zvýšení výkonu do budoucna jsou hodně omezené a prakticky jediná možnost je doplnit čtvrtý CPU a nebo i ty stávající vyměnit za jiné. Nevím zda v tomto případě musí mít všechny CPU v desce stejný takt a Cache, nebo mohou být různé. Každopádně nám ta cena opravdu pomalu roste.
Kromě klasického PCI tam asi není ani možnost dát v budoucnu nějakou lepší GPU na zapojení do výpočtů. Nu ale za tu cenu člověk asi opravdu nemůže chtít zázraky, jelikož zatím je ta cena rovna běžnému čtyřjádru, takže rozhodně poměr cena/ výkon prozatím velice slušný.

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“