Týmový PC - IQE

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#261 Příspěvek od Don »

:smt038 45uu uz aby zacal poradne makat

//edit: jeste pekne statistiky jako ma "Jara" a bude to spica
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - IQE

#262 Příspěvek od forest »

:smt038
Já to poznám, ale co ostatní? 45ff

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Týmový PC - IQE

#263 Příspěvek od krahulik »

Dolni je jara, horni je IQE.
PS: navrh profilu v cestine uz je temer hotovy
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - IQE

#264 Příspěvek od forest »

Správně krahulíku 33iii


Jinak jsme narazili na jednu menší nejasnost a to různá možná vysvětlení projektu FreeHAL@home a tedy jeho nasazení na IQE s ohledem na jeho myšlenku pořízení a spuštění.

Já pochopil hlavní využití výsledků projektu na pomoc lidem číst texty a říct to co napíší na klávesnici, tedy pomáhat postiženým kteří nemohou mluvit, nebo číst. Nevím jaké jiné by to mohlo mít celé využití, ale možná se pletu a raději bylo navrženo to projednat s ostatními zde. Sice už jsem projekt ráno nahodil, ale to se dá zase snadno přejmenovat a z IQE vyloučit.

Nuže patří tento projekt zaměřením do plánované oblasti využití IQE, nebo ne? Jen upozorním, že projekt jede non-CPU, tedy využívá z velké části jen netové připojení a tedy oblast, kterou jiný projekt jinak u tohoto PC nevyužije.

novakjara
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 273
Registrován: úte 29 zář, 2009 21:49
rok narození: 08 kvě 1963
Bydliště: Teplice

Re: Týmový PC - IQE

#265 Příspěvek od novakjara »

Nazdárek všem!

Ohledně zapojení FreeHall na IQE mám dotaz. Nezpomalují se tím ostatní výpočty, tedy hlavně na WCG?
Sám jsem jel 25FH a další projekty se mi dost zpomalily. Otestoval to někdo na Cimrmanovi nebo na IQE?

Jinak gratuluji k dobře odvedené práci a jen tak dál :smt038
Naposledy upravil(a) novakjara dne úte 29 zář, 2009 22:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#266 Příspěvek od vkliber »

Ještě jednou jsem si přečetl a snažil se pochopit principy a cíle projektu.

Od počátku jsem se domníval, že princip projektu spočívá (jak psal forest) v převodu počítačového textu na řeč a převodu řeči na počítačový text a cílem projektu je zdokonalit tyto převody, což by nepochybně pomohlo lidem, kteří díky jistému znevýhodnění nemohou přímo komunikovat s počítačem pomocí klávesnice a monitoru.

Nyní se spíše přikláním k názoru, že cílem projektu není zdokonalit tyto metody, ale vytvořit počítačový program, který bude schopen komunikovat s člověkem tak, aby měl daný člověk pocit, že komunikuje s jiným člověkem a nikoli s počítačem. To hlavní v projektu tedy není samotná metoda převodu počítačového textu na mluvenou řeč a převodu mluvené řeči na počítačový text, ale hlavním cílem je naopak zdokonalit (či vytvořit) metodu a alegoritmy umělé inteligence se zaměřením na komunikaci mezi člověkem a strojem.

Mohu se ale mýlit, má angličtina není zdaleka dobrá.

To neznamená, že bych bránil tomu, aby se na CNT - IQE tento projekt počítal, k tomu by se ostatně měli vyjádřit především hlavně dárci příspěvků na počítač.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Jamoko
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 994
Registrován: pát 20 úno, 2009 17:42
rok narození: 12 pro 1983
ID CNT statistics: 10005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#267 Příspěvek od Jamoko »

Ahoj.

Co se tyce snizeni vykonu. Z prilozeneho screenu neni videt znatelne nebo razantni snizeni vykonu na ostatnich projektech. Je to z cimrmana. U IQE by se musel projekt nechat jet par dni a pak ho na par dni stopnout kvuli pozorovani.
Cimrman.jpg
Cimrman.jpg (114.54 KiB) Zobrazeno 4391 x
AMD Phenom X4 9950 BE 2,6 GHz
4x2GB DDR2 800 MHz GEIL Dragon (CL 5-5-5-15)
Asus M3A79-T Deluxe
RAID 1 2x WD Velociraptor 74GB
ATI HD4870 TOXIC 512 GDDR5
Fortron Epsilon 700W
CPU Cooler Aka Evo2 (48°C full load, 31°C idle)
CPU pasta Collaboratory Liquid Pro (tekuty kov)
Akasa Infinity Gamer
CZ Windows 7 Ultimate 64bit
a nakonec cumim do Samsung T240HD
Obrázek
CNT Supporter
CimrmanObrázek
IQEObrázek
IQE-FARMObrázek
MATFYZ-FARMObrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#268 Příspěvek od vkliber »

novakjara píše:Nazdárek všem!

Ohledně zapojení FreeHall na IQE mám dotaz. Nezpomalují se tím ostatní výpočty, tedy hlavně na WCG?
Sám jsem jel 25FH a další projekty se mi dost zpomalily. Otestoval to někdo na Cimrmanovi nebo na ICQ?

Jinak gratuluji k dobře odvedené práci a jen tak dál :smt038
Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Ke zpomalení ostatních projektů dojde, ale velice minimálně :
Výpočet jedné jednotky trvá přibližně jednu a půl hodiny a během této doby spotřebuje asi 1 minutu času CPU. Má li tedy počítač 8 jader a jede najednou 25 WUs FreeHAL, dojde ke zpomalení ostatních jednotek asi o 3 minuty během hodiny a půl, tedy během 24hod to dělá zpomalení asi 50 minut. Jisté zpomalení může rovněž být přístup do paměti a všeobecně přístup ke všem ostatním zdrojům.

Pokud to tedy přeženu, dá se říct že při nonstop provozu 25WUs FreeHAL zbude na ostatní projekty během 1 dne pouze 23 hodin. A to podle mého názoru není tak dramatické zpomalení.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

novakjara
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 273
Registrován: úte 29 zář, 2009 21:49
rok narození: 08 kvě 1963
Bydliště: Teplice

Re: Týmový PC - IQE

#269 Příspěvek od novakjara »

Njn, on IQE má asi 100x vyšší výkon než můj notebook, tak mu těch 25 FH moc vadit nebude 45cc .

Jinak co se týče zaměření FH, 100% souhlasím s vkliberem. Jelikož však zatím neznám biologický projekt s podobnými vlastnosmi, jsem pro aby na IQE běžel dál, pokud tím opravdu nedojde k většímu zpomalení ostatních projektů. Dost se tím zvedne RAC -24h/1.75 *25 jednotek*12creditů=~4000/den.
I když u IQE to zas tolik není, postavili jste parádní mašinu :smt038
WCG - Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PG - Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, Yoyo - Obrázek Obrázek, MilkyWay Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#270 Příspěvek od Don »

jeste neni kompletni :) az bude nechci to videt 33iii
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
Jamoko
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 994
Registrován: pát 20 úno, 2009 17:42
rok narození: 12 pro 1983
ID CNT statistics: 10005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#271 Příspěvek od Jamoko »

Hlasim vypadek el. energie. Jedu to resit. Predpokladane nahozeni do online ve 12:00 dnes.

Tak vypadek byl v pulce Prahy, jak jsem zjistil.
Naposledy upravil(a) Jamoko dne stř 30 zář, 2009 10:56, celkem upraveno 1 x.
AMD Phenom X4 9950 BE 2,6 GHz
4x2GB DDR2 800 MHz GEIL Dragon (CL 5-5-5-15)
Asus M3A79-T Deluxe
RAID 1 2x WD Velociraptor 74GB
ATI HD4870 TOXIC 512 GDDR5
Fortron Epsilon 700W
CPU Cooler Aka Evo2 (48°C full load, 31°C idle)
CPU pasta Collaboratory Liquid Pro (tekuty kov)
Akasa Infinity Gamer
CZ Windows 7 Ultimate 64bit
a nakonec cumim do Samsung T240HD
Obrázek
CNT Supporter
CimrmanObrázek
IQEObrázek
IQE-FARMObrázek
MATFYZ-FARMObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - IQE

#272 Příspěvek od forest »

novakjara píše:Jinak co se týče zaměření FH, 100% souhlasím s vkliberem. Jelikož však zatím neznám biologický projekt s podobnými vlastnosmi, jsem pro aby na IQE běžel dál, pokud tím opravdu nedojde k většímu zpomalení ostatních projektů. Dost se tím zvedne RAC -24h/1.75 *25 jednotek*12creditů=~4000/den.

Nu jde to řešit ještě jedním způsobem (aby to případně nenarušovalo IQE statistiky podle zaměření), můžeme ho na FreeHAL zapojit na účet Cimrmana a ten současný na který počítal přejmenovat opět na test.

Pokud nemá tento projekt opravdu přínos do oblasti biologie a pomoci postiženým, tak bych jej ve statistikách IQE nenechával. Omlouvám se jestli jsem to fakt špatně pochopil.

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#273 Příspěvek od Don »

jsem tehoz nazoru. pokud ten projekt pocita to co napsal vkliber tak neni moc co resit. iqe ma svuj vypocetni smer jinam.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - IQE

#274 Příspěvek od forest »

Účet IQE jsem na projektu FreeHAL nyní zrušil, takže by jej neměl mít po aktualizacích ani v souhrnných statistikách.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Týmový PC - IQE

#275 Příspěvek od krahulik »

Posílám návrhy k debatě. Předem se omlouvam za mozna "neporfilovy" text, snazil jsem se pouzit nejvhodnejsi formulace, presto z textu muze byt "citit" silny emocialni podklad. Psal jsem srdcem, skrtal a menil rozumem. Vysledek je tu ve dvou formach:
Návrh 1 (CZ)
TEXT

Kód: Vybrat vše

V červenci 2009 byla vyhlášena sbírka pro sestavení nového týmového počítače, který bude zapojen non-stop do výpočtů výzmaných biologických projektů, a který ponese jméno - IQE. 
Silným impulsem pro pořízení druhého týmového počítače byla zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena, aktivního počtáře – Michala Pavelky, v komunitě distribuovaných výpočtů známého pod nickem – IQE. 
Významným podnětem ke sbírce byly také zveřejněné informace o Michalově životě a jeho dlouholetém boji se zákeřnou nemocí v podobě spinální svalové atrofie II. typu (SMA II). Smutná zpráva o Michalově smrti vyvolala mezi členy CNT silnou vlnu emocí, která byla navíc umocněna faktem, že za léta Michalových aktivit v DC komunitě témeř nikdo nevěděl, že na druhé straně IQEho příspěvků je mladý muž s tělesným postižením. Vlna bolestných emocí přerostla ve vlnu solidarity při myšlence významně uctít Michalovu památku.
Prostředky pro stavbu a provoz PC-IQE byly získány díky významné finanční podpoře Michalových rodičů, členů Czech National Team a v neposlední řadě díky společnosti Intel Česká republika, která našemu sdružení poskytla dar ve formě procesoru Intel Core i7-920.
PC-IQE je, po PC-CIMRMAN, druhý týmový počítač, který spravuje Czech National Team, o. s.
V červenci 2009 byla vyhlášena sbírka pro sestavení nového týmového počítače, který bude zapojen non-stop do výpočtů výzmaných biologických projektů, a který ponese jméno - IQE.
Silným impulsem pro pořízení druhého týmového počítače byla zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena, aktivního počtáře – Michala Pavelky (=link na chystany profil), v komunitě distribuovaných výpočtů známého pod nickem – IQE.
Významným podnětem ke sbírce byly také zveřejněné informace o Michalově životě a jeho dlouholetém boji se zákeřnou nemocí v podobě spinální svalové atrofie II. typu (SMA II). Smutná zpráva o Michalově smrti vyvolala mezi členy CNT silnou vlnu emocí, která byla navíc umocněna faktem, že za léta Michalových aktivit v DC komunitě témeř nikdo nevěděl, že na druhé straně IQEho příspěvků je mladý muž s tělesným postižením. Vlna bolestných emocí přerostla ve vlnu solidarity při myšlence významně uctít Michalovu památku.
Prostředky pro stavbu a provoz PC-IQE byly získány díky významné finanční podpoře Michalových rodičů, členů Czech National Team(link) (OT:příspěl i někdo "jiný"?) a v neposlední řadě díky společnosti Intel Česká republika (OT: doplnit presny nazev organizace a odkaz ), která našemu sdružení poskytla dar ve formě procesoru Intel Core i7-920.
PC-IQE (link) je, po PC-CIMRMAN (link), druhý týmový počítač, který spravuje Czech National Team, o. s.
Návrh 2 (CZ)
TEXT:

Kód: Vybrat vše

Silným impulsem pro pořízení druhého týmového počítače byla zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena, aktivního počtáře – Michala Pavelky, v komunitě distribuovaných výpočtů známého pod nickem – IQE. 
Významným podnětem ke sbírce byly také zveřejněné informace o Michalově životě a jeho dlouholetém boji se zákeřnou nemocí. Smutná informace přerostla v solidaritu při myšlence významně uctít Michalovu památku. Bylo rozhodnuto, že další týmový počítač bude výhradně zapojen do výpočtů výzmaných biologických projektů, a který ponese jméno - IQE. 
Prostředky pro stavbu a provoz PC-IQE byly získány díky významné finanční podpoře Michalových rodičů, členů Czech National Team a v neposlední řadě díky společnosti Intel Česká republika, která našemu sdružení poskytla dar ve formě procesoru Intel Core i7-920. 
PC-IQE je, po PC-CIMRMAN, druhý týmový počítač, který spravuje Czech National Team, o. s.
Silným impulsem pro pořízení druhého týmového počítače byla zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena, aktivního počtáře – Michala Pavelky (=link na chystany profil), v komunitě distribuovaných výpočtů známého pod nickem – IQE.
Významným podnětem ke sbírce byly také zveřejněné informace o Michalově životě a jeho dlouholetém boji se zákeřnou nemocí. Smutná informace přerostla v solidaritu při myšlence významně uctít Michalovu památku. Bylo rozhodnuto, že další týmový počítač bude výhradně zapojen do výpočtů výzmaných biologických projektů, a který ponese jméno - IQE.
Prostředky pro stavbu a provoz PC-IQE byly získány díky významné finanční podpoře Michalových rodičů, členů Czech National Team(link) (OT:příspěl i někdo "jiný"?) a v neposlední řadě díky společnosti Intel Česká republika (OT: doplnit presny nazev organizace a odkaz ), která našemu sdružení poskytla dar ve formě procesoru Intel Core i7-920.
PC-IQE (link) je, po PC-CIMRMAN (link), druhý týmový počítač, který spravuje Czech National Team, o. s.
Pripominky a navrhy vitany.
Obrázek

jist
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 kvě, 2009 11:04
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - IQE

#276 Příspěvek od jist »

Oba návrhy se mi zdají OK, přiklonil bych se k verzi 2 (protože info, kdy byl CNT-IQE zapojen do výpočtů bude patrná z defaultních informací v profilu).

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - IQE

#277 Příspěvek od Don »

take mi to prijde pekne napsane. neklonim se ani na jednu stranu. 33iii
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - IQE

#278 Příspěvek od forest »

Jsem pro jedničku, ale celé je to moc dobře sepsané :smt045

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Týmový PC - IQE

#279 Příspěvek od Indy »

Takže, původně jsem chtěl opravit verzi 2, pak jsem tam vložil část verze 1 a asi je z toho 3. verze :-)
krahulik píše:
Silným impulsem pro pořízení tohoto týmového počítače byla zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena a aktivního počtáře – Michala Pavelky (=link na chystany profil), v komunitě distribuovaných výpočtů známého pod nickem – IQE.
Významným podnětem ke sbírce byly také zveřejněné informace o Michalově životě a jeho dlouholetém boji se zákeřnou nemocí (spinální svalová atrofie II. typu - SMA II). Smutná zpráva o Michalově smrti vyvolala mezi členy CNT silnou vlnu emocí, která byla navíc umocněna faktem, že za léta Michalových aktivit v DC komunitě témeř nikdo nevěděl, že na druhé straně IQEho příspěvků je mladý muž s tělesným postižením. Vlna bolestných emocí přerostla v solidaritu s myšlenkou významně uctít Michalovu památku. Bylo dohodnuto, že tento týmový počítač bude výhradně zapojen do výpočtů výzmaných biologických projektů a ponese jméno Michalova nicku - IQE.
Prostředky pro stavbu a provoz PC-IQE byly získány díky významné finanční podpoře Michalových rodičů, členů Czech National Team(link) (OT:příspěl i někdo "jiný"?) a v neposlední řadě díky společnosti Intel Česká republika (OT: doplnit presny nazev organizace a odkaz ), která našemu sdružení poskytla dar na toto PC ve formě procesoru Intel Core i7-920.
PC-IQE (link) je, po PC-CIMRMAN (link), druhý týmový počítač, který spravuje Czech National Team, o. s.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Týmový PC - IQE

#280 Příspěvek od Zík »

Obě jsou dobře napsány, více se ale přikláním k verzi jedna. Jsem velmi rád, že se podařilo sestavit celý počítač a spustit ho do provozu v tak rychlém čase. Všem přispěvatelům patří velký dík a také samozřejmě Forestovi a Jamokovi. :smt038

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“