Týmové počítače - ostatní diskuse

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#221 Příspěvek od Abby »

Mě to připadá že tyhle staré už se jen doprodávaly a že už budou pouze 3xxx, co to přehodnotit na tohle?

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#222 Příspěvek od Honza1616 »

Abby píše: čtv 02 led, 2020 15:07 Mě to připadá že tyhle staré už se jen doprodávaly a že už budou pouze 3xxx, co to přehodnotit na tohle?
taky jsem měl za to že se Ryzeny, Threadrippery Epyc starších generací se už dávno nevyrábí a jen se doprodávají, alespoň by to bylo celkem neefektivní,
ale minulý týden se objevila zpráva že nejspíš nějaké Ryzeny 5 1600 (14nm) Zen 1, byl vyroben pokročilejší technologií na 12nm což je vlastně Ryzen 5 2600 Zen+, v podstatě za cenu Ryzenu 1 generace dostaneš Ryzen 2 generace 45hh 45hh
tedy něco jako ted chystá Intel a jeho backporty architektur 45hh 45hh

ale k věci, myslím že těch Thredripperu budou ještě plné sklady, jen prostě většina obchodu tak drahé CPU nemá na svém skladě a bere je od hlavního dodavatele, jenže ted na přelomu roku to třeba chvíli trvá než to k nám dojede, zvlášť pokud byla velká poptávka jak říká Forest
další věc je, že pokud zohledníme cenu může nám celkem dobře vyjít nějaký starší kus který už bude s cenou někde jinde než v době uvedení, a čekat než se naskladní Thredripery 3 generace a jak se projeví jednotlivé modely v testech, nemluvě o tom že AMD ještě neodhalilo všechny své karty, na to budeš čekat dalšího půl roku a to už budou v dohledu Ryzeny 4000 a možná i nějaké leaky o Thredriperech 4000
nemá cenu na něco čekat a říkat "za půl roku se objeví něco lepšího, radši počkám"
přesně to jsem udělal já v době tvrdé vlády Intelu a jeho i7-7700k, když jsem přemýšlel o nákupu nadcházejícího CPU i7-8700k který měl dorazit a nakonec jsem kupoval až i9-9900k :smt102 takového promrhaného času
opravdu nemá cenu na něco čekat, ber co je ted aktuální a nepřemýšlej nad tím

Forest to má jistě dobře naplánované a promyšlené, do karet mu nevidíme ale budeme mu věřit 45hh 45hh
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#223 Příspěvek od v.svantner »

Hlavním důvodem je jiný chipset.

Jediné, co je zpětně kompatibilní, je chladič.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#224 Příspěvek od forest »

Přesně jste ty důvody popsali:
1) máme již téměř rok díky jednomu dárci náhradní desku pro TR1, do které lze dát bez problému druhou generaci TR, nikoliv ale třetí. Bylo by to i s deskou výrazně nákladnější a trochu ruleta s novinkami na trhu a nevědomostí jak se budou chovat.
2) cenově nyní to 16/32 jádro vycházelo na 20 a to 24/48 jádro na 27 tisíc. Ovšem nový TR s obdobnými parametry bude stát mnohem víc a také bychom na něj museli ještě delší dobu čekat. Vhodná konstalace se naskytla nyní, kdy ještě i ty čryřjádrové Intely prodáme za slušný peníz, jak jsem se na Aukro koukal a neměli bysme na tom Upgrade moc tratit. Obzvláště s tou finanční i hmotnou podporou, kterou jsme na to od členů již obdrželi a máme další slíbenou.

Jen se realizace nečekaně prodlužuje. Myslel jsem si, že to celé sestavím, zprovozním a otestuji ještě během těch dvou týdnů volna, což se bohužel nezadařilo. Ten náhradní 2970X by měl být ve středu. Alespoň se v Mironetu dušovali, že je to tutovka. Doposlal jsem na to dnes ty zbylé peníze, tak jsem zvědav.

Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#225 Příspěvek od Abby »

Aha, já měla za to, že desku jsi objednával s procesorem, pokud ji máš už rok tak se vrátit/vyměnit nedá, to je jasné.

Jinak právě TR 3xxx jsou běžně skladem, na nic by se nečekalo a TR 2xxx už ani v nabídce nejsou (koukala jsem na Alzu, až na tu jejich protivnou reklamu je to asi nejlepší shop).

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#226 Příspěvek od Honza1616 »

Abby píše: čtv 02 led, 2020 22:05 Jinak právě TR 3xxx jsou běžně skladem, na nic by se nečekalo a TR 2xxx už ani v nabídce nejsou (koukala jsem na Alzu, až na tu jejich protivnou reklamu je to asi nejlepší shop).
top co je v nabídce obchodů jako Threadrippery 3 generace, tak to je jen první vlna, zatím je to "až" 32 jader, ale má přijít i 48 a možná i 64 jáder
jak se toto objeví na trhu tak cena těch současných Thredripperu začne kulminovat a následně padat dolů ale kdo ví kdy to bude, i kdyby se objevil dárce který by nám poskytl kompatibilní desku asi by se nevyplatilo čekat až opadnou ceny a trochu to slevní
cena 24 jáder 2 generace je "od" 26000,
cena 24 jader 3 generace "od" 37000 a k tomu musíš připočíst i desku kterou by musel forest dokoupit a to máš dalších 13000 = a jseš na rovných 50000
výkonem možná budeme trochu tratit když budem mít o generaci starší HW, ale taky bude za poloviční cenu 45uu
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#227 Příspěvek od forest »

Včera ten CPU 2970X konečně dorazil. Vrhnu se dnes na sestavení a snad do konce víkendu stroj pojede. Mám toho o víkendu docela hodně, ale na tohle si čas určitě najdu ;-)

Jen upozorním, že kombinace Mironetu a GLS je opravdu vražedná. Odesílali balík v pondělí a dostal jsem se k němu až včera. Celkem tedy zboží, které měli na stránkách jako skladem, dorazilo až po měsíci od objednání a ještě jsem jej musel měnit za jiný model,

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#228 Příspěvek od Dzordzik »

Klasika, podpultový prodej. Neděláš si iluze v tom, že kamarádi obchodníků nemají přednost ještě předtím než se to naskladní, že ne ... Sám jsem v obchodě s HW roky dělal, tak vím jak to kolegové občas váleli a jak tam kvetl kamárádšoft.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#229 Příspěvek od Abby »

Proto nemám ráda takové mini firmičky a začala jsem prakticky všechno kupovat u Alzy (i když ten jejich skřet je otravný, tak ale všechno vždy probíhá bez problémů včetně reklamací). Dříve jsem hodně nakupovala u CZC, ale jejich přístup k zákazníkům se změnil k horšímu, mají vysoké ceny a platit navíc za to, že zaplatím na prodejně, to byla poslední kapka. S Mironetem jsem měla také pár zkušeností, povětšinou negativních. To samé třeba Softcom, jedna zkušenost (koupený NAS u nich, NAS po roce a půl umřel, takže jsem ho reklamovala, trvalo jim to dýl než zákonných 30 dnů a snažili se mi namluvit, že zde občanský zákoník neplatí, až když jsem jim pohrozila ČOI tak po několika telefonátech nadřízeným mi konečně vystavili dobropis, ale stejně jsem ještě musela čekat několik dnů, protože se šprajcli a že to můžou poslat pouze na účet, to se mi u Alzy nikdy nestalo). Chápu že mají malý obrat a tímpádem malý zisk, ale tímhle jednáním se připravují o zákazníky a tím i o ten zisk, já k nim už nikdy nepůjdu a několik lidí co k nim chodili k nim chodit přestali, díky mé zkušenosti.

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#230 Příspěvek od Honza1616 »

To ja se Alze zase vyhýbám, jednou jsem reklamoval desku, S/N stitek byl nalepen na vnitrni strane krabice, nevim jak se to stalo, jestli tam uz byl nebo jestli upadl z desky a nalepil jsem ho tam ja aby se neztratil, no kazdopadne mi Alza reklamaci neuznala, samozřejmě to trvalo presne měsíc....na to aby se na to koukli a zamitli to.....
Deska tedy dorazila zpet, stitek se mi podařilo odlepit a připlácnout na plochou cast desky a poslal jsem to znovu, deska byla uznana jako vadna a vystavili mi dobropis
Pak se mi pokazila dalsi deska, chapu ze za to Alza nemůže, nejsou výrobci ale reklamovat u nich něco je porod....
Nakupuji hlavne u CZC, TSBohemia a obcas u Softcomu, většinou bez problemu, jak platby, úpravy objednavek, storna, nebo reklamace v delkach od 1 tydne do 3 týdnů
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#231 Příspěvek od Abby »

Já jsem se v Alze nesetkala s problémem při reklamaci případně vrácení zboží ve 14 denní lhůtě, kupuju u nich nejen věci k počítačům ale i telefony, kuchyňské potřeby, mám od nich teď nově ústní sprchu (o 300 Kč levnější než v Datartu), na některé věci mám prodlouženou záruku o tři roky a v jednom případě jsem reklamovala pátý rok a vždycky naprosto bez problémů. CZC bývalo dobré, ale posledních několik let stojí za prd jak jejich nabídka kdy nemají nic skladem (resp. píšou že ano a pak se dozvíš že to skladem bude někdy v budoucnu), reklamace u nich je porod, jsou drazí a rozšíření záruky většinou nenabízejí a když už ano, tak za nehorázné peníze (nedávno jsem kupovala NAS, obyčejný čtyřdiskový Zyxel, 4.999 Kč + cca 700 Kč za rozšíření záruky o tři roky, v CZC za ten samý NAS v ten moment chtěli 5.399 Kč a když jsem se ptala na rozšířenou záruku, tak prý o rok za 1.129 Kč, to si fakt můžou nechat). Moje Xperia 5 z Alzy má rozšířenou záruku o tři roky za cca 1.100 Kč a stála 16.000 Kč na black friday, v CZC 20k a rozšíření záruky o tři roky za 5k :-D Prostě vtipní. A co se týče těch ostatních, tak TS Bohemia nemá v mém okolí pobočku, Softcom jsem zkušenost popsala a Mironet je nemlich to samé jako CZC, drahé a reklamace na prd.
Nejvíc mě ale CZC pobavil coby Apple Authorized Reseller, mamka má u nich koupený MacBook Air s roční zárukou navíc zdarma a v prvním roce byl problém, normálně to funguje tak, že zavoláš na infolinku Applu, popíšeš závadu, oni ti pošlou kurýra s novou věcí a ty jim dáš tu starou. Jenže s CZC to tak nefunguje, musí se to i v prvním roce reklamovat u nich, takže mají lživou reklamu, protože fakt nejsou Authorized Reseller (jako třeba iStyle, iWant nebo i ta Alza), ale obyčejný přeprodejce, kterým je lepší se vyhnout, právě kvůli té roční celosvětové záruce přímo od Apple.
Ale co, každý má různé zkušenosti a sto lidí sto názorů, to je jasné :-)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#232 Příspěvek od forest »

Nemohl jsem si moc vybírat. Ten původně objednaný 2950X měli jediní v republice uvedený jako skladem a za dobrou cenu. Bylo to před svátky a já se těšil, kolik času budu mít na testy nové sestavy. Bohužel i když mě to bylo potvrzeno s dodáním do dvou dní, potom asi přišla nějaká ta tlačenka, jak popsal výstižně Dzordzik a vše šlo do kopru. Záměnu za jiný CPU už jsem nechtěl řešit jinde, protože bych musel čekat na vrácení peněz a cenově to vycházelo opět u nich dobře. O skoro týden to ale pro změnu prodloužilo dodávání GLS. Postupně na tři různé adresy. Poprvé tvrdili, že na naší adrese v práci nikdo nebyl, což byl nesmysl, potom to zapoměli naložit, následně jsem to změnil pro usnadnění doručení na jejich parcel v Újezdě, kam se jim to také nepodařilo doručit a nakonec jsem si to musel pátý den tedy vyzvednout u nich na depu. To bylo ale také podruhé, jelikož první den když jsem tam přijel, tak to měl nějaký řidič v autě. Nedokázali mně vysvětlit proč, když jsem to den předem přenastavoval na osobní odběr.

PC je sestavený, ale jsem o víkendu v práci. Večer to spustím a doufám, že konečně bude stroj v provozu. Moc se na něj těším a jsem zvědav na první výsledky testů. Následně budu řešit ten druhý plánovaný.

Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#233 Příspěvek od Abby »

Tak hlavně že se to podařilo úspěšně sestavit. Držím palečky aby všechno fungovalo správně na první dobrou.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#234 Příspěvek od forest »

Sestava už jede!!!
Pomalu zapékám toho obrovského švába se 48 jadérky.

Abby

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#235 Příspěvek od Abby »

Jsem zvědavá na výsledky 45kk Za mě byl obrovský skok z i5 7600k na Ryzen 5 3600, což teprve takováhle obluda :-D :smt038 Kolik že tam máš RAMky a jakou GPU? A zdroj jsi vzal ten Seasonic?

Albert
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 357
Registrován: úte 05 led, 2016 14:25
rok narození: 05 črc 1969
ID CNT statistics: 22548
Bydliště: Kotvrdovice

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#236 Příspěvek od Albert »

forest píše: ned 12 led, 2020 22:15 Sestava už jede!!!
Pomalu zapékám toho obrovského švába se 48 jadérky.
Není těch jader 24?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#237 Příspěvek od forest »

Bral jsem počet běžících úkolů naráz, tedy počet výpočetních vláken i s HT. Omlouvám se za nepřesnost.

Zdroj jsem koupil ten dle odkazu níže. Dal jsem na zde vyřčená doporučení.

Paměti je 64GB a grafika prozatím 1080Ti z jiného stroje na zkoušku. Až po testech se domluvíme s aktuálními členy, kteří si několik týmových strojů adoptovali, kdo jej bude chtít a za co vyměnit. Tedy jako výměnou za vyřazení minimálně dvou aktuálních čtyřjader, spíše tří. To ukáží právě testy, jak je na tom s výkonem a spotřebou oproti nim. Předpokládám finální osazení dvěma grafika.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#238 Příspěvek od forest »

Přepočítal jsem efektivitu (spotřebu a výkon) toho nového týmového PC s CPU AMD 2970 a došel k závěru, že je schopný při stejné spotřebě v AVX aplikacích nahradit výkonem plnohodnotně čtyři i5 6600 a ještě tím získáme 20% výkonu navíc. Na aplikacích využívající starší instrukce SSE3, nebo SSE2 (což je většina), získáme za stejnou spotřebu dokonce o 50% více výkonu.

V tomto porovnání dopadl Intel i5 7700K kupodivu ještě trochu hůř, ale zde může hrát roli hodně levná deska, které u těchto CPU máme.

K těmto závěrům jsem došel přepočtem počtu zpracovaných jednotek všech čtyř testovaných strojů za hodinu a vynásobením koeficientem spotřeby. Výsledky testů jsem včera představil zde: viewtopic.php?p=105907#p105907

Každopádně tímto novým strojem získáme značný CPU výkon na týmových strojích navíc a až budeme mít i ten druhý dvojkový TR, budeme opět o kus dál.
Na základě výsledků testů se budu nyní domlouvat se členy, kteří některé ty týmové 6600 a 7700K stroje mají adoptované na adekvátní výměně.

Případně pokud by někdo jiný měl zájem o adopci (tedy hrazení pouhé spotřeby stroje při provozu výkonu na jeho účet) některého z popisovaných strojů, tak určitě napište. Ty 6600 a 7700K mají stále hodně dobrý poměr výkonu a spotřeby. Pokud se ale nikdo nový k tomuto provozu nepřihlásí (případně k adopci některého z těch dvou nových threadripperů), tak je povyměňujeme a rozprodáme. Tím nám zůstane stejná spotřeba, ale výkon o kus stoupne a také se o mnoho zjednoduší režie strojů při turnajích.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#239 Příspěvek od forest »

Na začátku ledna jsem zde informoval o probíhající rekonstrukci části týmových strojů. Omlouvám se, že jsem zatím nezveřejnil fotky TR3, na což jsem v té eufórii změny konfigurací zapoměl. Trklo mě to až nyní, když jsem přidával zcela nový TR4 33aaa Brzy tedy nafotím i TR3 a přidám do galerie i zde na fórum.

Další nový stroj vzniknul díky daru CPU, pamětí a chladičů na paměti, které mně byly v březnu osobně předány jedním z našich členů, který nechce býti jmenován. Alespoň takto mu tedy posílám ještě jednou obrovský dík 33iii Zbytek dílů jsem nakoupil po odprodeji dvou vyřazených Intel sestav. TR4 nyní nahradí další tři takovéto stroje, čímž dojde k další redukci počtu PC na úkor efektivity spotřeby a i řízení strojů při turnajích. Dále tedy budeme provozovat desítku strojů. Z čehož dva jsou na hostování v Brušperku a osmičku provozuji u sebe. Došlo k výraznému navýšení počtu CPU jader. Ubyla jedna z GPU (ATI 390 FE), která nás v lednu opustila. Fotky devíti strojů naleznete v galerii, jen ještě schází doplnit TR3, což snad zvládnu do týdne. Dnes je tu dost špatné počasí na focení a v týdnu za světla doma moc nebývám.
Až na jeden stroj mají již všechny skříň a efektivní zdroje s dlouhou zárukou. Disky jsou už také všude SSD, tedy hodně peněz už jsme nainvestovali i do efektivity spotřeby a lepšího chlazení ve skříních. Finance společnosti sice poklesly, ale ještě budu prodávat dva PC, tak to nebude oproti prosincovému stavu před rekonstrukcí nijak dramatické. Určitě to byl v této oblasti týmu krok správným směrem.

Na nadcházející Pentathlon jsme tedy nyní skvěle připraveni :idea:

viewtopic.php?f=311&t=7693

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmové počítače - ostatní diskuse

#240 Příspěvek od forest »

forest píše: stř 18 pro, 2019 21:30 Představený upgrade týmového HW byl vedením společnosti schválen. Objednal jsem tedy díly na ten jeden stroj a výrazně provětral týmový účet. Uvidíme, jak na tom budeme s financemi po uvedení stroje do provozu a rozprodeji zbylých dílů ze tří vyřazených strojů.
Koukal jsem se na výsledky například v tomto posledním PC turnaji a Threadripper 1950X dává GFN21 dvě jednotky za lepší čas, než je zpracuje Intel 6600, nebo7700. Dvojková řada by měla být o něco rychlejší, takže je určitě reálná ta náhrada tří strojů pouhým jední, při zachování CPU výkonu. Ofšem s výrazným snížením provozních nákladů a počtu provozovaných sestav.

Pokud to vše klapne dle představ, budeme mít celkem dva tyto nové stroje.
Až v nedávné době se mně podařilo doprodat poslední zbytky po této razantní rekonstrukci týmových sestav. Aktuální stav účtu se vrátil dle optimistických představ a odhadů zpět na výši konta před akcí, i když jednu dobu jsme měli na účtu méně, než 1000,-Kč. Děkuji ostatním členům vedení za důvěru a podporu v této velké finanční a technické akci a zároveň jednomu velkému anonymnímu podporovateli, bez jehož HW i finanční pomoci bychom nemohli vůbec uvažovat až o tak výkonných dvou nových strojích. Aktuální stav týmového účtu naleznete stále zde: https://www.czechnationalteam.cz/?q=con ... dporte-nas

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“