Týmový PC - Bivoj

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#101 Příspěvek od Czech Human »

Já si ten chladič samozřejmě prvně vyzkouším a uvidím. Ale přečetl jsem si na něj recenzi a i když je poměrně výkonný, nedosáhl v něm na takový chladicí výkon aby přetaktované 180W+ CPU v dlouhodobé plné zátěži bylo v teplotním rozsahu, který by se mi líbil když okolní teplota vzduchu přesáhne 35°C, to je třeba zmínit jako důležitou podmínku mého rozhodování. Nepřetaktovaný Epyc dosáhne nižší teploty, ale rád bych se držel pod 69°C. I tak ten vzduchový chladič dosáhl lepší chladicí výkon než vodní NZXT Kraken X62 kvůli malé ploše jeho vodního bloku ku ploše TR4. https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3 ... -vs-noctua

Když už case co mám umožňuje instalaci i skutečně masivního chladiče, tak si pohrávám s tou myšlenkou když už by tam případně voda byla využít plně možnosti co ten case dává, protože větší výměník znamená menší rozdíl v teplotě okolí a CPU a cenový rozdíl mezi těmi variantami už je relativně malý.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Týmový PC - Bivoj

#102 Příspěvek od Abby »

Řekla bych, že se projevila klasická chyba měření teploty AMD. V idle nemůže mít CPU chlazené konvenčně (vzduchem nebo vodou) teplotu 4.2°C. U vzduchového chlazení může mít teplotu okolního prostředí, nižší nedovolí fyzikální zákony a u vodního chlazení záleží na výkonu a celkovém množství chladícího média v okruhu, které ovšem opět nemůže mít nižší teplotu než okolí, pokud tedy samozřejmě není výměník v mrazáku.
Co se týče srovnání Noctua NH-U14 a Kraken X62, tak samozřejmě nemohu posoudit jaký je rozdíl na Threadripperu, nicméně konkrétně na mém CPU (osobně vyzkoušeno) U14 chladil na 66°C, D15 na 64°C a Kraken X62 chladí na 54°C. Chápu, že Kraken pro Threadripper není původně navržený, ale je pro něj doporučený https://blog.nzxt.com/2017/08/nzxt-krak ... eadripper/. Ovšem je otázka, jak moc dokáže Threadripper "zakrýt", když na něj prostě není dělaný, je dělaný na "malé" procesory. Každopádně nevěřím, že U14 uchladí Threadripper na 59°C a X62 na 64°C, to spíše obráceně. Ale podle mě jde o nějakou chybu, už podle teploty v idle, která je nemožná. Ano, AMD pájí jádro k IHS, takže se chladí lépe než Intel, ale ten rozdíl zkrátka je obráceně, Kraken je lepší než Noctua NH-U14. Je totiž lepší i než D15, což je podle všeho nejlepší běžně dostupný vzduchový chladič (jedině že by se tolik projevil fakt, že Kraken není dělaný na tak velký CPU zatímco tato U14 je udělaná na míru, to by vysvětlovalo ten velký a podivný rozdíl).
Co se týče výsledků Enermax, u 240 mm mám také jisté pochybnosti, ale jestli je dělaný přímo pro Threadripper (což Kraken pochopitelně není, ostatně to je napsané i na konci recenze proč X62 není doporučený - do not recommend are the NH-U12S (120mm version) and the Asetek-made Kraken or other Asetek LGA-sized coolers. The coldplates are too small to work competitively on Threadripper.), tak ano, může být. U 360 mm pochybnosti nemám že je lepší.

Mimochodem, ono by někoho napadlo použít chladič, který pro daný CPU není vytvořený? To snad ne... Nejde zaměnit AM4/1151 na TR4, vždyť je to rozměrově úplně něco jiného...

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#103 Příspěvek od Czech Human »

To není dosažená teplota, ale rozdíl teploty mezi okolím a CPU. Tedy při 10°C v místnosti by ta Noctua měla udržet v klidu na 14,9°C a v zátěži 69°C. Ten Kraken neseděl plně na ploše CPU, tak to holt topilo víc. Taky je dobré zmínit že to CPU bylo nastavené aby produkovalo co nejvíc tepla, defaultně by se to chladilo lépe. Ty chladiče tam běžely na maximální výkon tak u vody ty rozdíly nebudou tak velké, ten velký pasiv 360 mm má tepelnou kapacitu 500W a ten menší o 1/3 méně, to je pořád dostatečné. Mě jde o minimalizaci rozdílu mezi teplotou CPU a okolním vzduchem protože mám problém s letními teplotami.

.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Týmový PC - Bivoj

#104 Příspěvek od Abby »

Aha, tak to už chápu a evidentně jsem to přehlédla.
Ten Kraken na to hlavně není dělaný, mohli použít jakýkoliv chladič dělaný na AM4/1151 a dostali by stejný výsledek = horší než u chladiče dělaného na TR4, nemyslím si, že je úplně fér to takhle použít a nezdůraznit to tam. Jinak tedy by mě zajímalo, jak by Kraken chladil u mě, kdybych dala výkon chlazení na 100%, teď mám pumpu trvale na 75% a ventilátor nepřekročí 40% (kvůli hlučnosti). Těch 75% mi přišlo dokonce i tišší než 60%, což by výkonem také v pohodě stačilo. Asi to zkusím pustit na plný výkon, jak to bude chladit a jak to bude hlučné :smt045

Jinak tedy vzhledem k tomu o co ti jde se logicky nabízí použít vodní chlazení, nejlépe ne AiO, ale dělané na míru (vzhledem k ceně celé sestavy se ti tam nějakých 20k czk ztratí :smt045 ) a udělat výměník mimo case. Jaká je šance, že ten PC budeš nějak moc často (myšleno častěji než jednou do roka) přenášet?

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#105 Příspěvek od Czech Human »

Jo jo, ten X62 tam použili právě pro ukázku menšího bloku na CPU, točí se to okolo toho 360 mm Enermaxu. Moc často to tahat nechci ale přeci jen teď ještě potřebuju mobilní bednu. Ale připojit to na normální radiátor by vyřešilo jakýkoliv tepelný výkon, i s touto variantou už jsem si pohrával 45cc.

A k té ceně - za 20k Kč ti pohřbím celé ÚV sám 45hh. To se musí celé s přehledem vejít do poloviční částky, je to klasický okruh, jen pasivy by byly 2 á 240 mm a ty stojí kolem 1200 Kč za kus u 360mm varianty. Ale zabudoval bych si tam už vstupně/výstupní kohouty na externí okruh 33aaa
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Bivoj

#106 Příspěvek od Dzordzik »

Já si hlavně myslím že vymýšlíte hovadiny a poutavě o tom hovoříte. Human ještě ten CPu ani nemá doma a teoretizuje. Já mám doma v jednom case CPU s 2x 150W co rozhodně na 150W nejedou, tj. je to poměrně dobře porovnatelné s 180W TDP, pokud ho AMD dodržuje. A i na jednověžovém, tj. nic moc výkonném Noctua vzduchovém chladiči mám teploty OK i v největších parnech kdy mi v tom samém case jely 4 výkonné GPU. A to bez nějakých tunelů a jiných prasáren. Prostě vem velký a dobře větraný case, dej tam liquid metal pastu a kvalitní chladič na vzduchu a nebudeš mít problém. To je moje doporučení. Voda je sexy ale pokud to chceš provozovat x let, zkus si taky přečíst jak ty all in one chladiče, kde se běžně kombinuje měď s hlíníkem vypadají po 2 a víc letech provozu. Galvanická koroze je svině. A až ti na tu desku s grafikama vyteče kapalina z okruhu a utavíš to, asi se moc smát nebdeš. Jestli to riziko stojí za těch pár stupňů dolů, to si fakt nemyslím. Cenové hledisko taky není zanedbatelné. Já už 3 měsíce PC nevyfukoval a ani v největší zátěži na PG mi teplota jader nevystoupá nad 60st. Serverové CPU není přetaktovaná i7 nebo i9.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#107 Příspěvek od Czech Human »

Máš pravdu že CPU ještě nemám v rukách, ale už se to blíží. K poutavému vymýšlení hovadin - já napsal že si to vyzkouším a pak uvidím. Budu jen rád, pokud se bude se vzduchem chovat stejně jako tvé dva kousky a pokud se bude v zátěži teplota motat do 65°C, nebudu to dále řešit a budu spokojený. Ovšem když to bude víc než 69°C, řešit to budu serverové CPU neserverové CPU, bezpečný rozsah teplot dle AMD je 30 - 65°C a jeho cena zcela ospravedlňuje rozumnou investici do odpovídajícího chlazení. Nejmenovaný Jirka Eisler už takhe "unavil" jeden Phenom X6 1100T a musel teď vzdát PG protože měl na CPU teplotu 95°C a správně se bál že se pak brzy "unaví" i tohle další. Část roku ten počítač poběží v teplotách nad 35°C, občas i nad 40 a tam už vzduch trochu ztrácí dech a udržet malý rozdíl teplot se dá nahnat jedině plochou, přes kterou probíhá tepelná výměna a to rozumně zvládne pouze voda. Ano, variantou je přerušit počítání ale to není systémové řešení.

S chlazením vodou mám přebohaté zkušenosti ještě z dřevních dob, kdy se všechno dělalo doma včetně úchytu na socket, bloků, spojovacích kolínek a čerpadlo bylo od rybiček a jeden počítač s již koupenými díly chladím už přes 10 let a žádný problém jsem nezažil. U jiných PC, zejména mých výtvorů jsem zažil kolaps cirkulace v zátěži, vytečení destilované vody do bedny přes desku za chodu (to byla prča protože to PC dál fungovalo tak to nebylo hned patrné co se děje) i bodovou korozi hliníku mědí na "testovacím zařízení" (starý hliníkový tlakový hrnec). Mohu u takto silných stěn zodpovědně prohlásit, že s destilovnou vodou trvá několik let než by teoreticky mohlo dojít k proděravění stěny, já ten hrnec dávno vyhodil dříve než se něco takového mohlo stát. Takže reakce hliník - měď je mi známá a řeším to elegantně vyloučením hliníku v okruhu. Pasivy se dělají z mosazi, tak je to ok. Jak vypadá uvnitř AiO řešení po pár letech nevím, ale stejně bych si ho nekoupil, ta bedna je moc velká a moje představa příliš specifická. Pokud tam ale dají jinou kapalinu než vodu moc bych se toho nebál, rozdíl totiž může být klidně nula. Materiál na vodu je nejlepší měď, mosaz nebo niklované věci a toho se budu držet pokud budu tu vodu muset realizovat. A samozřejmě když kupuješ kolínka v alze, stojí 150 Kč za kus, když jdeš pro to samé do vodo instalo, máš to za půlku či méně...

A pokud Forestovi kus fádního plastu za pár korun umožní lépe chladit nejnovější týmový počítač, tak si myslím že to je dobrá investice. Cool vzhled je dobrý na LAN party, na forestovu půdu se hodí imho třeba podivně vypadající ale funkční řešení.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Bivoj

#108 Příspěvek od Dzordzik »

Takže si v zásadě rozumíme :-)
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Týmový PC - Bivoj

#109 Příspěvek od v.svantner »


Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#110 Příspěvek od Czech Human »

Dzordzik píše:Takže si v zásadě rozumíme :-)
Já myslím že jo. Ta Noctua je výborný chladič, protože při 40 dB se chladí skoro tak dobře jako ten menší vodník, který je sice o něco lepší ale taky o poznání hlučnější. Jen jsem v klimaticky náročnějším prostředí a maximum 65°C v zátěži není kdovíjak vysoká teplota, nebude to v serverovně.

Dobře navržená voda buď chladí relativně jako běžný vzduch ale je strašně tichá, nebo je hlučná a pak je brutálně výkonná. Není to ovšem zázrak z krabice a "must have" .

Na druhou stranu údržba vzduchu je jednou za 2 - 3 měsíce vyfoukat pasiv, u vody se k tomu pojí navíc jen kontrola hladiny a případné dolití co uteklo přes trubky, tedy nic tak strašného.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Týmový PC - Bivoj

#111 Příspěvek od v.svantner »

Od příštího týdne dostane Bivoj nové CPU chlazení - https://noctua.at/en/home-product/nh-u14s-dx-3647.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#112 Příspěvek od Czech Human »

Co to, staré chlazení nestíhá nebo je hlučné? S touhle Noctuou bude po problémech pokud to není někde u pece v pekárně, ekvivalent pro AMD drží cca 19-21°C nad teplotou okolí při plné zátěži 24/7 :-). Jediná nevýhoda je rozměrnost těchto chladičů ale vzhledem k rozměrům case to bude ok.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Týmový PC - Bivoj

#113 Příspěvek od v.svantner »

Bivoj si zaslouží jen tu nejlepší péči a tohle chlazení pomůže držet takty tam, kde mají být.

A propos, Noctua potvrdila svoji nadstandardní péči o zákazníka. Minulý pátek objednáno, dnes dorazil balík přímo z továrny. A hlavně je mám rád, že nepodlehli tomu RGB šílenství.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Bivoj

#114 Příspěvek od forest »

Problém s teplotami jednoho z CPU jsme zde již dříve rozebírali. Jsou hodně u sebe a tedy jeden chladič může teplo foukat na sání druhého (ten se potom přehřívá), nebo se dají usadit sáním proti sobě a potom naopak nestíhá ten první v řadě, který žene to teplo v podstatě protí proudění vzduchu v celé skříni. Druhá varianta je lepší (po doplnění přisávání čerstvého vzduchu přímo mezi sání obou chladičů), ale na dostatečný odvod teplého vzduchu od chladiče až ven ze skříně 10cm vrtulka nemá moc síly.
A to jsme pořídili nejlepší chladiče pro tento socket na trhu. Tyto zbrusu nové chladiče od Noctui budou o kus větší a budou mít širší žebrování. Pokud zároveň jeden z nich půjde usadit s výfukem směrem vzhůru (což má na svých Xeonech například Dzordzik), tak by byly teploty naprosto luxusní. I kdyby to ale nešlo, srazí na 100% teploty CPU mnohem níže.

Jeden CPU by nebyl problém uchladit i s tím originálním chladičem s původní vrtulkou, ale dva na desce těsně vedle sebe už je mnohem těžší, obzvláště s tímto výkonem.

Oba CPU jedou i v současném stavu velice dobře, ale u toho teplejšího klesá při vyšších teplotách okolí TURBOpřetakt, což je škoda. Ono i těch pár desetin dělá při tomto počtu jader hodně velký výkonový rozdíl. K tomu poklesu dochází už při překročení 70°C. Právě tuto hodnotu to o něco málo nyní ve větším teple okolí přesahuje.

Už se na ty nové chladiče moc těším. Předem Viktorovi moc děkuji, že tímto způsobem přispěl i na náš nejlepší týmový stroj - Bivoje.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#115 Příspěvek od Czech Human »

Já myslím že lepší řešení by možná bylo jeden chladič nechat a na druhý nainstalovat vodní chlazení, to by bylo po problémech a možná by to stálo méně. Ono nahoře na té bedně by to krásně šlo přidělat. Případně koupit ty sady dvě á 240 mm radiátory a obě by se nahoru vešly, je tam místo na 4 x 120 mm vrtulky a to by vyřešilo chlazení navždy.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Bivoj

#116 Příspěvek od forest »

U tohoto stroje nemusíme řešit hluk, i když i tak je velice tichý. Pokud to jde vzduchem, jsem vždy raději pro toto řešení. Určitě se to nedá cenově srovnávat. Vodní bloky pro tento Socket existují tuším jen jedny. Jinak na chlazení dvěma vodními výměníky je ta skříň připravena velice dobře a to ve spodní části skříně. Na každý bok se montuje jeden výměník a má to po obou stranách dvířka na číštění vrtulek: https://www.youtube.com/watch?v=cn7lMu9rh9A

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Týmový PC - Bivoj

#117 Příspěvek od v.svantner »

Chlazení to bude luxusní, směr montáže je pouze jeden a to nahoru, takže si nebudou překážet v "krádeži" teplého vzduchu.

Jen mě trochu děsí, zda se tam ty "14" vedle sebe vejdou, možná jsem měl sehnat pouze "12". Uvidíme v pondělí ....

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Bivoj

#118 Příspěvek od forest »

Jedna věc je co píší a druhá může být realita. Dzordzik měl psaný u těch svých Noctua chladičů také pouze jeden směr a nakonec má jeden k zadní straně Case a druhý vzhůru.

Nechám se rád překvapit. Zde by ta poloha měla být jasně daná tím, že pro uchycení je tam 6 šroubů a ne jen 4, v každém rožku jeden. Za další není CPU čtveratý, ale obdélník, takže si asi nebudeme moci vybírat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Bivoj

#119 Příspěvek od forest »

Dnes ráno jsem namontoval do Bivoje nové NOCTUA chladiče od Viktora a předělal i vnitřní proudění vzduchu ve skříni. Teploty na CPU se tím podařilo srazit na aktuálních max. 55°C. Je umístěný na půdě a max. teplota okolí je až v pozdním odpoledni. Předpokládám, že tedy teplota o něco stoupne, ale odhaduji to na hranici někde kolem 60°C. Jelikož hranice pro automatický podtakt CPU je až na 70°C, máme snad vyhráno. O moc vyšší teploty, než jsou v těchto dnech, už během roku nebývají. Tímto považuji Bivoje za finálně dokončeného. Až bude více času, přidám aktuální fotky stroje.

Ty chladiče jsou dělané na případné přidání druhé vrtulky a tím zvýšení průtoku a ještě vyšší snížení teplot. Bohužel tím jak jsou těsně u sebe, se toho využít nedá, lada bych tu vrtulku uchytil nějak jinak, než originálním drátovým klipem. Když bude nutné, máme tuto možnost v rezervě. Pripojit dvě vrtule navíc skříň, napájení a deska umožňují.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Týmový PC - Bivoj

#120 Příspěvek od Czech Human »

Jo, Noctua jsou dobré chladiče :-)
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“