Týmová PC - GPU 3

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Týmová PC - GPU 3

#1 Příspěvek od forest »

Minulý týden jsem musel řešit nečekanou poruchu u tohoto stroje. Odešlo v jednu chvíli hned několik komponent, za což viním zdroj, který byl jedním z nich. Dále šel do věčných lovišť SATA HDD a základní deska. Ta svou dvouletou záruku bohužel před pár měsíci prošvihla. Všechny díly jsme měli náhradní v záloze, i tu jednu desku, jelikož 1151 Socketových CPU máme v provozu hodně. Výpadek trval i s přeinstalací systému dva dny. Disk tam šel SSD, který už jsem ze zálohy také bral poslední. Hned jsem tedy pořídil jeden zdroj pro provoz GPU do zálohy a i nový SSD. Desku jsem nechal na výběr jako poslední, jelikož chci vybrat nějaký novější model, který by případně měl možnost využít i novější CPU z osmičkové řady. V tu chvíli jsem neměl dostatek času to prozkoumat. Dosud jsem vhodnou desku nenašel a připadá mně, že není deska co by zvládla sedmičkovou i osmičkovou řadu Intelu. Pokud to tak je, tak desku koupíme až další klekne a rovnou s osmičkovým CPU a ten plonkovní starší řady střelíme.

S podobnými případy naštěstí náš rozpočet počítá, ale příjemné to určitě není pro nikoho. Aktuální sestava je tedy:

CPU – Intel i7 7700K
GPU – nVidia 1080Ti
MB – Gigabyte H170-D3H
Paměť - 2x4GB DDR4

Aktuální foografie naleznete zde:
https://gallery.czechnationalteam.cz/th ... p?album=65

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“